Actualul lider al PNȚCD, Aurelian Pavelescu, susține mitingul PSD și acuză o acțiune „de linșaj coordonată de statul paralel” pe pagina sa de Facebook

de N.O.     HotNews.ro
Sâmbătă, 9 iunie 2018, 14:06 Actualitate | Esenţial


Aurelian Pavelescu
Foto: AGERPRES
Liderul PNȚCD, Aurelian Pavelescu, a scris pe Facebook că formațiunea pe care o conduce susține mitingul ”împotriva abuzurilor, a statului paralel și a mișcărilor nazisto-staliniste care au acaparat statul român”. Într-o altă postare acesta acuză comunitatea #Rezist și statul paralel că au condus o acțiune de ”denigrare” și ”linșaj” pe pagina sa de social media și că ”aceste haite de postaci, care transmit aceleași sloganuri, înjurături, insulte de o obscenitate fără margini - doresc să controleze spațiul virtual în mod integral, oamenii decenți fiind pur și simplu terorizați”. Potrivit lui Pavelescu, ”asemenea acțiuni nu pot fi tolerate într-un stat de drept, care garantează libertatea expresiei și libertatea de conștiința, libertățile politice în genere”.

Acesta a exprimat susținerea partidului față de mitingul ”împotriva abuzurilor” vineri seară pe pagina de Facebook, apoi sâmbătă a chemat oamenii la miting.

Prima postare a liderului PNȚCD, de vineri:

”PNȚCD susține mitingul de protest împotriva abuzurilor și a statului paralel de mâine!
În postarea de mai jos am anunțat decizia partidului.
La un ordin, în câteva minute, au intrat mai multe zeci de postaci, cu vulgaritatile, înjurăturile, amenințările de la #Rezist. Câteva sute de mesaje, cu aceleași cuvinte, sloganuri. Evident, o acțiune coordonată de statul paralel. de INTIMIDARE!
Împotriva acestor grupuri de naziști va chem să luptăm împreună. Tocmai au făcut chiar pe pagină mea o acțiune de forță, de linșaj, discreditare. Nu vom lasă țară pe mâna acestor naziști!
Știm cine va plătește, știm ce interese apărați, știm că sunteți împotriva României și poporului român!
Le este frică, se vede! Și, mai ales, de PNȚCD! Un simbol pe care nu l-au putut confisca. Acum, vor să-l murdărească. Ei sunt minerii din 1990! Dintr-o dată, toți acești mineri, că și Cozma, liderul lor de atunci, sunt mari țărăniști, apărători ai lui Corneliu Coposu. Diversiunea este vădită, diversiune tipic securistică din acel 1990.
PNȚCD nu se va lasă intimidat de acești bătăuși inepti, naziști, folosiți că niște bate împotriva propriului lor popor, acești Visinescu și Florin Țurcanu”.

A doua postare, de sâmbătă:

”PNȚCD cheamă la mitingul împotriva abuzurilor, a statului paralel și a mișcărilor nazisto-staliniste care au acaparat statul român! Pentru democrație!
Reiterez chemarea mea, după acțiunea coordonată de #Rezist și statul paralel pe paginile mele de facebook, de denigrare, linșaj, amenințare și intimidare. Asemenea acțiuni nu pot fi tolerate într-un stat de drept, care garantează libertatea expresiei și libertatea de conștiința, libertățile politice în genere.
Aceste haite de postaci, care transmit aceleași sloganuri, înjurături, insulte de o obscenitate fără margini - doresc să controleze spațiul virtual în mod integral, oamenii decenți fiind pur și simplu terorizați. Aceste haite sunt coordonate de echipe bine pregătite și finanțate.
Pe mine nu mă intimidează, dar scopul lor este de murdari. Dintr-o dată văd cum mii de așa ziși cetățeni de bine nu mai pot de grijă PNȚCD, și sunt revoltați, acesta fiind justificarea principala. EVIDENT, O FORMULĂ PSIHOLOGICĂ SECURISTĂ, MOȘTENITĂ DE LA STALINISTI: și ei erau revoltați, când trebuiau să-și justifice asasinatele. Evident, aceste persoane nu au nicio legătură cu PNȚCD, ci sunt numai niște agenți ai statului paralel, care acționează că niște huligani - în mod programat - pentru a intimida și a murdari!
În foarte scurt timp mă voi ocupă de acest fenomen, opunând știință dreptului pozitiv! Doar n-o să lase PNȚCD țară pe mâna unor cercuri oculte de scelerati, care folosesc tehnicile bine-cunoscute ale manipulării!”





















2761 vizualizari

  • +34 (38 voturi)    
    unu si unu (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 14:11)

    costelm [utilizator]

    alt parasutat in politica damboviteana
    la mai mare
    • +35 (37 voturi)    
      O secatura! PNTCD nu mai e partid cu acest om! (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 14:23)

      Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui costelm

      Acest slugoi al lui Dragnea e in stare de orice pentru un os aruncat de stapan!
      • +16 (16 voturi)    
        Parca numai PNTCD?! (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 15:28)

        Lucky1 [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

        Mai toate partidele infiintate la "lovilutie" au fost infiltrate cu agenti de "buna credinta".
        Traiasca nea Nelu, el a fost inginerul sef!
  • +39 (41 voturi)    
    Un nimeni (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 14:13)

    nano2k [utilizator]

    O coada de topor
    • +18 (18 voturi)    
      PNȚCD a fost (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 15:46)

      Leul in iarna [utilizator] i-a raspuns lui nano2k

      DOMNUL Corneliu Coposu! Atât!
  • +26 (28 voturi)    
    Secretarul lui Ciorbea (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 14:16)

    un domn [utilizator]

    A Grait
  • +40 (42 voturi)    
    Cine sunt cei abuzați? (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 14:16)

    c.radu [utilizator]

    Cred că se întoarce în groapă bietul Coposu.
    • +10 (12 voturi)    
      Domnul Coposu (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 15:34)

      liberte, egalite, mouie pesede [utilizator] i-a raspuns lui c.radu

      A obosit sa se intoarca in groapa de pe o parte pe alta.
  • +42 (46 voturi)    
    Coposu si Ratiu (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 14:16)

    sfarleaza [utilizator]

    Se intorc in mormant.
    Ce javra oportunista !!
    • +10 (12 voturi)    
      Nu doar ei (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 15:08)

      D.M.A.Gogu [utilizator] i-a raspuns lui sfarleaza

      La fel si Maniu, Mihalache...

      Odihneasca-se in continuare in pace PNT-ul, cu astfel de specimene nu va redeveni degraba un jucator important in viata politica. Isi indeparteaza pana si putinii votanti traditionali, iar pe cei de la PSD, PRM Antena 3 (cum se va fi numind partidul) oricum, nu ii primeste.

      Oportunist amator
    • +5 (5 voturi)    
      Mi-ai luat cuvintele din gura ! (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 18:14)

      democtrates [utilizator] i-a raspuns lui sfarleaza

      Saracu Coposu , cred intr-adevar ca se intoarce in mormant, "urmasul " sau se da de partea celor care i-au batut in 1990. Poate crede ca-i pica vreun post la guvern. Nu degeaba a zis cineva :Omul este mai rau si mai marsav ca orice animal.
  • +24 (26 voturi)    
    ... (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 14:18)

    tirolez [utilizator]

    A pierdut o buna ocazie sa taca. Si daca tot a vorbit, puscariasii care au impanzit tara nu-i vede?
  • +18 (20 voturi)    
    ei nah.. (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 14:20)

    Mistrelutz [utilizator]

    nazisti??
    sunteti tampiti rau. chiar nu poate face nimeni nimic cu dobitocii de genul asta?
    pntcd...sincer credeam ca nu mai exista
  • +14 (16 voturi)    
    PNT CD (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 14:20)

    PeterBadesco [utilizator]

    Este imposibil sa va ‘faceti bine’,...
  • +21 (23 voturi)    
    Tulai Doamne ?!! (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 14:26)

    Livius777 [utilizator]

    No si io am votat PNT...da nu pe astia
    Corneliu Coposu o fost un ardelean corect,cu probitate morala,bun crestin...astia niste nimicuri de aruncat la groapa comuna.
    Du-te la miting si urla pana ti-o vini minte la loc.
    Servus !!
  • +21 (25 voturi)    
    Fleoshk! (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 14:38)

    Codruta N [utilizator]

    Individu' acesta a confiscat PNTCD si isi bate joc de acest nume care fusese candva respectabil!
    Cred ca bietii Coposu si Ratiu se rasucesc in mormant! >:
  • +28 (32 voturi)    
    N-are nici in clin nici in maneca cu PNTCD-Coposu (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 14:38)

    Inapasevedeinvers [utilizator]

    Este un papitoi intretinut de psd doar ca sa mimeze democratia si "pluripartidismul" - termen inventat de Iliescu in 89 ca sa tina TOATE partidele si gruparile politice sub umbrela fsn si sub decizia unica.
    Democratie de carton.
    PNTCD nu mai exista. Ii poti scrie numele pe orice dar nu mai este. Nici macar nu mai exista cineva care sa-i sara la jugulara pentru ofensa adusa.
    • +9 (11 voturi)    
      Cum spuneamin urma cu ceva vreme (dupa alegerea (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 15:12)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Inapasevedeinvers

      lui Orban ca presedinte al PNL) : Partidele istorice au incaput pe mana fie a unui taraie brau care, nedescurcandu-se in profesia in care intrase fara concurs, a ales cariera politica (PNL, PDN, PD si PNTCD), fie pe mana unui nepriceput in nimic !

      PS. Oh, ce viata si pe PSD-ul asta !
  • +7 (9 voturi)    
    Mai există PNŢCD? (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 14:43)

    Cosimo [utilizator]

    Mai există PNŢCD?
    Hmm... Iată de ce nu ştiam că mai există...
  • +7 (9 voturi)    
    Pensie (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 14:47)

    vasile-roaita [utilizator]

    Si uite asa s-a ales si asta cu o pendie spaciala.
  • +9 (11 voturi)    
    Decenta? Indraznesti sa vorbesti despre decenta? (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 14:50)

    grunespferd [utilizator]

    Nu ai nici o picatura de rusine? In numele cui vorbesti? Dezgustator! Nu stiu atat de multe injuraturi pe cate meriti, doar pentru iesirea asta!
  • +10 (12 voturi)    
    Tradare (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 14:50)

    Ricafanica [utilizator]

    Seniorul se răsucești in mormânt când vede cum partidul lui sprijină Creația lui Papasa. Pavelescu, mai bine își atârna o piatra de gât și se arunca din barca PSD in mare.
  • +9 (11 voturi)    
    Oare cati membrii mai are (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 14:57)

    kokos [utilizator]

    PNTCD in afara de panarama asta? Cred ca intra toti intr-un autocar pesedist.
  • +10 (12 voturi)    
    foame mare (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 15:00)

    revo [utilizator]

    Ce-i, baiete, iti ghioraie matele? N-a iesit cu ti-a zis superiorul tau? Te-a mintit ca o sa fii si tu pe cai mari daca rezolvi definitiv problema PNTCD si acum te-au abandonat, nu ti-au dat niciun os de ros?
    Te uiti cu jind la chiorbaliul de Ciorbea? Vila, vila, imprumut, imprumut (returnabil la calendele grecesti), fonctia, fonctie, salariu colosal, pensie hiper-colosala! Ei, da, ai de ce sa fii amarat si sa schelalai acum ca sa-si aduca aminte seful tau de tine. Daca faci si mai frumos si dai din coada, poate o sa ai succes.
  • +8 (10 voturi)    
    o jigodie (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 15:04)

    Captain Obvious [utilizator]

    Alta jigodie adică, dar jignim cainii când îi comparam cu ăștia.
  • +8 (10 voturi)    
    altul (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 15:10)

    DioDreamer [utilizator]

    la lada de gunoi...next?
  • +8 (10 voturi)    
    de aia a ajuns partidul unde e (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 15:32)

    Captain Obvious [utilizator]

    Sceleratul asta vrea să îl duca la cote negative. Cum a ajuns asta acolo? Și cum de mai rămâne? Cine mai e in PNT? Treziti-va! Mai stiți cumva istoria partidului? Macar asta după 90? Din 96 doar la vale...Cati bani să va dea sa va închidă gura așa?!???
  • +7 (9 voturi)    
    Kodak si Nokia (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 15:35)

    liberte, egalite, mouie pesede [utilizator]

    Dupa ce au dat faliment altii au cumparat numele inregistrate si pot sa le foloseasca pentru produse care nu mai au nimic in comun cu cele initiale.

    Asa si acest domn a cumparat licenta de folosire a PNTCD. E doar un nume comercial.
  • 0 (6 voturi)    
    Haita s-a mutat aici (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 15:38)

    holinessdani [utilizator]

    Dupa postarile de aici ai zice ca PNT e cel mai mare partid din Ro si cu cei mai multi sustinatori, ha, ha, ha!!!!
    Mai rariti baieti, ca prea bate la ochi.
  • +7 (9 voturi)    
    Ce a fost PNTCD si ce a ajuns... (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 15:40)

    quietguy58 [utilizator]

    Ce a fost PNTCD si ce a ajuns...o patzachina de partid politic.
  • +9 (11 voturi)    
    13 -15 Iunie 1990 (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 15:45)

    ady77 [utilizator]

    Daca uitam aceste date, ne meritam soarta.
    Sa iesi la miting, cu cei care te-au cotonogit acu 28 de ani, esti praf domnule avocat.
    Peste cateva zile se implinesc 28 de ani de la acele evenimente tragice ce au avut loc, si culmea ca taranastii au suferit cel mai mult.
  • +5 (7 voturi)    
    pntcd?! (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 16:09)

    liviu_ [utilizator]

    parditu ala mai exista?!

    ce sa mai zic... maine poimaine o sa apara la tv gersetori gheorghita care sustinem mitingul psd... ura ura!
  • +6 (8 voturi)    
    comunistii fura totul (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 16:30)

    Coco Whistle [utilizator]

    au realizat ca e mai bine sa fie ei si puterea si opozitia. au distrus partidele, au distrus democratia, acum urmeaza institutiile si tara in ansamblul ei. nu va miscati, sinteti ca si morti.
  • -4 (8 voturi)    
    Domnul Aurelian Pavelescu , (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 16:55)

    A310 [utilizator]

    are dreptate intrutotul , tare mi-as dori sa poata revigora PNT-CD-ul .
    • 0 (0 voturi)    
      ..... Pavelescu ..... (Duminică, 10 iunie 2018, 14:13)

      cbogdan [utilizator] i-a raspuns lui A310

      Pavelescu va revigora PNTCD-ul atunci cand Tutankamon va participa la Olimpiada.
  • +6 (8 voturi)    
    Pntcd (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 16:58)

    KostasP [utilizator]

    E mort.
  • -4 (4 voturi)    
    La voi, asa zisii #rezist treaba e simpla, cine (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 17:54)

    xrogo [utilizator]

    nu e cu noi e impotriva noastra si trebuie linsat mediatic rapid, sa nu cumva sa atraga adepti si sa aveti probleme!
  • -4 (4 voturi)    
    ce multa lume indignata! (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 17:56)

    kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator]

    ca la comanda, intradevar!
  • +5 (5 voturi)    
    Mai sunt.... (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 20:21)

    astronaut [utilizator]

    multi tradatori (securisti) in PNTCD-UL ALA , sau asta e ultimul ??
  • 0 (0 voturi)    
    Jenant (Duminică, 10 iunie 2018, 1:40)

    Gigeleanu [utilizator]

    Umbra de stima si speranta pe care o mai aveam pt PNTCD, dupa dezastrul politic al guvernarii conduse de ei (o sansa ratata pt Romania de a evolua mai rapid, datorita "capacitatii" oamenilor de la varf), a disparut. PNTCD practic si-a renegat radacinile istorice, orice fel de doctrina si electoratul.
    Ma intreb daca aceasta luare de pozitie nu e doar ultimul cui batut cu bun stiinta in cosciugul a ceea ce a fost PNTCD. Asa pare, intentionat.
    Intr-un fel, mai bine. Partidul acesta deja nu mai avea nici un fel de relevanta actuala si decat sa distraga atentia, mai bine dispare.
  • +1 (1 vot)    
    In dimineata aceasta am aruncat o privire (Duminică, 10 iunie 2018, 9:59)

    scaraotchi [utilizator]

    pe furis peste gardul ''Vecinului'', mai-mai sa ma surprinda ingerii insarcinati cu paza.
    Sf Petru tocmai punea capul pe perna, dupa petrecerea ''monstru'', organizata standard din 2 in 2 zile...

    Dar ce am vrut sa va spun: Iuliu Maniu si Corneliu Coposu tocmai SE INTORCEAU PE PARTEA CEALALTA, tot in somn bineinteles. Erau obositi, dar nu participasera la petrecere, deoarece prefera mai degraba lecturatul si plimbarile printre maslini....

    '' Sa permiteti voi, pacatosilor, ca partidul sa fie condus de niste slugi ale KGB-istilor...!!!" - glasuiau in somn Seniorii...
  • +1 (1 vot)    
    mda... (Duminică, 10 iunie 2018, 11:02)

    1A [utilizator]

    Iata ca in cele din urma am aflat de ce a murit PNT.
  • 0 (0 voturi)    
    minte (Duminică, 10 iunie 2018, 21:33)

    Ilidia [utilizator]

    Canva parea intreg la minte...Ne-am inselat...