Jandarmeria anunță și prezența jandarmilor cu echipament antitero la manifestațiile de azi din București: Este o măsură preventivă când sunt mitinguri

de N.O.     HotNews.ro
Sâmbătă, 9 iunie 2018, 11:36 Actualitate | Esenţial


Jandarmi
Foto: Facebook
Jandarmeria Română a anunțat, sâmbătă, că este pregătită cu un număr sufient de forţe astfel încât să poată asigura siguranţa oamenilor la cele 14 evenimente publice care vor avea loc astăzi în Capitală, între care mitingul PSD din Piaţa Victoriei la care sunt aşteptate câteva sute de mii de persoane, precizând că vor fi aduşi jandarmi şi din structurile teritoriale, iar în dispozitive se vor afla şi jandarmi cu echipament antitero.

”Jandarmeria Capitalei are capacitatea şi experienţa necesară pentru a gestiona aceste evenimente, am realizat o dimensionare adecvată a dispozitivelor pentru a putea acţiona  corespunzator indiferent de situaţiile care ar putea apărea”, a declarat purtătorul de cuvânt al Jandarmeriei Bucureşti, Georgian Enache, potrivit News.ro.

De asemenea, purtătorul de cuvânt al Jandarmeriei Române, Marius Militaru, a spus că se vor afla și jandarmi cu echipament antitero.

”O măsură preventivă de fiecare dată când avem evenimente în spațiul public. Nu este un temei să ne speriem. Sunt acolo pentru a asigura măsuri specifice de protecție”, a spus Militaru, care a subliniat că va fi mobilizat un număr suficient de jandarmi astfel încât să poată fi gestionate toate evenimentele anunţate, el neprecizând însă o cifră.




















1099 vizualizari

  • +6 (10 voturi)    
    KiseleffzecepoatefiluatcuAsalt (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 11:42)

    un domn [utilizator]

    Ne vedem acolo?
  • -1 (1 vot)    
    foarte bine (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 12:00)

    xyz2033 [utilizator]

    si pe buna dreptate. conjunctura in ansamblul ei justifica prezenta amplificata la maxim, dar pastrand si rezervisti..
  • +4 (4 voturi)    
    Preventiva masura... (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 12:44)

    alex34 [utilizator]

    Asa e cand vin toti analfabetii, plini de ura turnata cu galeata in capul lor, nu se stie cum degenereaza situatia...
    • +1 (1 vot)    
      Nu, jandarmii vin sa se asigure ca nu fuge vreunul (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 16:06)

      Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator] i-a raspuns lui alex34

      de "raspunderea" de a-i sluji lui Dragnea.

      Nu vrea Dragnea sa stea vreunul deoparte, vrea ca toti sa-l linga.
  • +4 (4 voturi)    
    He, he, he, o sa se incinga testoasele in carapace (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 12:52)

    KTerinca [utilizator]

    I-auzi, i-auzi doua, i-auzi saptezecisinoua.
  • +6 (6 voturi)    
    Jandarmeria rromana (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 13:19)

    Zummm [utilizator]

    Semi-analfabeti cu un loc de munca
    • +3 (3 voturi)    
      oarecum (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 14:17)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Zummm

      Astia sunt semi-analfabeti cu pulan si/sau brand. Macar au ceva.

      Aia de la politia locala, zgardienii primarilor, sunt definitia la ce spui.

      Oricum, basinile de superioritate, ale celor doua categorii, sunt comparabile.
  • 0 (0 voturi)    
    asa, asa, puneti furtunul de forta (Sâmbătă, 9 iunie 2018, 15:56)

    revo [utilizator]

    pe bucuresteni! Amenintati-i si voi, sa nu indrazneasca sa iasa din casa!

    Cine va da, ma, sa mancati? Dragnea? PSD? Asistatii adusi cu forta? NU! Noi, bucurestenii! Sa nu uitati niciodata, bolovanilor!