Dăncilă: Nu avem un proiect cu Pilonul II, uitaţi de acest lucru / Dragnea: Un subiect care nu este de actualitate

de N.O.     HotNews.ro
Luni, 4 iunie 2018, 14:01 Actualitate | Esenţial


Viorica Dancila
Foto: Guvernul Romaniei
Premierul Viorica Dăncilă le-a spus luni jurnaliştilor că nu există un proiect privind Pilonul II de pensii şi, prin urmare, să uite de acest lucru. Totodată, președintele PSD, Liviu Dragnea, a spus că subiectul nu este de actualitate și va anunța personal când va exista un proiect în acest sens.

”Nu avem un proiect cu Pilonul II, uitaţi de acest lucru”, le-a spus Dăncilă jurnaliştilor după şedinţa Comitetului Executiv Naţional al PSD, potrivit News.ro.

Premierul a subliniat că ”Pilon II nu se va desfiinţa”.

Totodată, întrebat ce se întâmplă cu pilonul II, Dragnea a spus că ”subiectul nu este de actualitate” și că ”este o campanie susținută de anumite societăți care au interese”, subliniind că ”o să vă spun când se întâmplă”.




















1797 vizualizari

  • +9 (9 voturi)    
    asa e, (Luni, 4 iunie 2018, 14:06)

    CVL [utilizator]

    ca doar dl. Dragnea e premierul si el trebuie sa anunte ce decizii ia Guvernul cu Pilonul II. Sau cine stie, averea o face-o si din faptul ca s-a angajat comunicator al dnei Dancila Vasilica Viorica.
  • +9 (9 voturi)    
    a (Luni, 4 iunie 2018, 14:16)

    adrian67 [utilizator]

    O sa ne spui dupa ce se intampla.
    • +4 (4 voturi)    
      Asa inseamna (Luni, 4 iunie 2018, 16:16)

      Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui adrian67

      "uitaţi de acest lucru"
      O sa fie o surpriza cand se va fi intamplat.
      psd adora surprizele.
  • +6 (6 voturi)    
    Uitati de pilonul II! (Luni, 4 iunie 2018, 14:42)

    Marionette [utilizator]

    Deja l-am ciordit, acum ne gandim la ce sa mai ciordim!
    • +4 (4 voturi)    
      Sau... (Luni, 4 iunie 2018, 16:05)

      Kevi [utilizator] i-a raspuns lui Marionette

      Uitati de pilonul II!

      Deja l-am ciordit, acum ne gandim cum sa va spunem!
  • +3 (3 voturi)    
    aham... (Luni, 4 iunie 2018, 14:43)

    liviu_ [utilizator]

    1 - psd tot urla ca se ia ca nu se ia din pilonu 2 .... in fiecare saptamana se schimba tactica... NU CRED NIMIC!
    2 - deja i-ati zapacit pe toti... deja bursa s-a dus dracu... pt asta evident nu raspunde nimeni
    3 - sa interec ca pilonu 2 e doar o diversiune ca sa distrugeti justitia in liniste?!
    4 - o sa se creasca banii dati la pilonu 2 , cum era normal?! sau ar trebui sa ne multumim ca nu o sa-i fure psd si pe astia deja dati?!
  • +2 (2 voturi)    
    Pai... (Luni, 4 iunie 2018, 14:54)

    bogdan1477 [utilizator]

    Nu voi ziceati acu o saptamina ca pilonul 2 devine optional? Nu ministrul de finante propunea sistarea contributiei la pilonul 2? Acu cine e de vina, "agenturili straini" si fortele conspirationale ale statului paralel???
  • +3 (3 voturi)    
    aha (Luni, 4 iunie 2018, 15:03)

    alex34 [utilizator]

    urmatorul mesaj va fi: a fost un proiect, uitati de pilonul 2, nu mai e de actualitate, alta intrebare
    • +1 (1 vot)    
      sau mai exact: (Luni, 4 iunie 2018, 16:18)

      Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui alex34

      "uitati de pilonul 2, nu mai e !"
  • +1 (1 vot)    
    Dar câte guverne sunt? (Luni, 4 iunie 2018, 15:51)

    asavreau [utilizator]

    Unii minștri,Olguța,Teodorovici spun că ceva se va întâmpla cu pilonul 2,Dăncilă spune că nu.Pe cine să credem?Voi(PSD_ALDE)aveți două guverne și nouă nu ne spuneți?
    • 0 (0 voturi)    
      Guverne paralele (Marţi, 5 iunie 2018, 9:59)

      Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

      =========---------.........