Florin Iordache: Decizia este clară. Codruța go home!

de R.M.     HotNews.ro
Miercuri, 30 mai 2018, 18:14 Actualitate | Esenţial


Florin Iordache
Foto: cdep.ro
Deputatul PSD Florin Iordache a declarat miercuri că decizia Curții Constituționale este clară: „Codruța go home!”.

„Decizia este clară. În trei cuvinte: Codruța go home! daca tot vorbește engleza”, a spus acesta, la Palatul Parlamentului.

„Au fost decizii care ne-au plăcut, cum e aceasta, au fost și decizii care nu ne-au plăcut, dar deciziile Curții trebuie respectate. Așteptăm motivarea. Ne place sau nu ne place, deciziile CCR sunt general obligatorii”, a subliniat el.

Întrebat de ziariști daca președintele va avea un rol simbolic, Iordache a răspuns: "Este simbolic".

„E o victorie a normalității”, a concluzionat el.



















2871 vizualizari

  • +22 (22 voturi)    
    Tractoristul (Miercuri, 30 mai 2018, 18:17)

    mitg [utilizator]

    Numarul unu face pe penibilul.
    • +4 (4 voturi)    
      nu asa ... (Joi, 31 mai 2018, 8:05)

      viziru [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      lui ciordache trebuie sa-i vorbesti pe limba lui, adica:
      - socherez mo ? ja la caruta ......
  • +21 (21 voturi)    
    Pai am si eu un mesaj pt. tine si PSD (Miercuri, 30 mai 2018, 18:19)

    gigibigi [utilizator]

    e in engleza si sper sa-l intelegeti: GO TO JAIL. Javre ordinare ce sunteti, ati distrus Romania. Sper sa se reintroduca pedeapsa cu moartea, sa va putem impusca pentru tradare.
  • +16 (16 voturi)    
    Iordache a cautat sa afle cum se spune "go home" (Miercuri, 30 mai 2018, 18:24)

    Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator]

    probabil ore in sir pana a gasit.

    Nu, nici rusa nu stie Iordache, aveti asteptari prea mari de la acest sobolan.

    Alta intrebare.
  • +15 (15 voturi)    
    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (Miercuri, 30 mai 2018, 18:26)

    nlln [utilizator]

    Toate nulitatile adunate in psd.

    Un partid/ guvern/ parlament dupa chipul si asemanarea alegatorilor.Nu ?

    Va veni si ziua in care psd....go home .
    • 0 (0 voturi)    
      Nu mai putem da inapoi (Joi, 31 mai 2018, 12:19)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui nlln

      E gata procesul de acaparare al statului, am ajuns in situatia din anii 40-80, cand gandirea "deviationist-sabotatoare" era pedepsita cum se cuvine.
      Am ajuns sa ne injure rudele si parintii pentru ca nu gandim cum ni se spune s-o facem la imputitele de haznale tv.
      In halul acesta s-a ajuns.
      Sigur, partidul-stat lasa libertate de intreprindere - daca dai taxe.Nu degeaba dracnea prefera modelul chinez.
      O tara de idioti - dixit Tutea.
  • +15 (15 voturi)    
    ???? (Miercuri, 30 mai 2018, 18:29)

    nlln [utilizator]

    Mereu aceeasi intrebare:
    Cat de prost sa fii sa votezi asa specimene?
  • +14 (14 voturi)    
    ai ajuns de rasul (Miercuri, 30 mai 2018, 18:32)

    pepper89 [utilizator]

    Romaniei, ciordache alta intrebare. esti penibil tu cu cloaca ta. Iti place pozitia ghiocel in care stai in slujba grupului infractional organizat, nu? la fel ca TT, VD, si alti indivizi fara coloana, valerica samd...sa mance si gura voastra o paine
    Simbolic esti tu, reprezinti doar un pres bun de sters p[e picioare pt altii
    • +12 (12 voturi)    
      Fiica (Miercuri, 30 mai 2018, 18:45)

      om_normal [utilizator] i-a raspuns lui pepper89

      Fiica lui e mandra de asa tata ?
      • 0 (0 voturi)    
        iti dai seama (Joi, 31 mai 2018, 16:35)

        ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui om_normal

        se simte puternica, are amici din anturajul taticului, samd.

        Perfect normal in lumea lor.
  • +13 (13 voturi)    
    asta e romania... (Miercuri, 30 mai 2018, 18:37)

    liviu_ [utilizator]

    hotii, incompetentii, incultii, prostii , tupeistii dicteaza oamenilor destepti...
    bravos natiune!
  • +10 (10 voturi)    
    Prostul pana nu-i fudul nu e prost destul! (Miercuri, 30 mai 2018, 18:39)

    trem [utilizator]

    Iordache stii cum se duce puterea asta....asa cum se duc trenurile din gara. E momentul tau de glorie si poti sa deschizi sampania cu Dorneanu. Au fost alti bolsevici inaintea ta si vor fi si altii dupa tine dar tine minte - nu mor caii cand vor cainii!
  • +6 (6 voturi)    
    Jigodia vorbeste despre normalitate!!! (Joi, 31 mai 2018, 3:16)

    Dalinar [utilizator]

    Sa razi, sa plangi....
  • +4 (4 voturi)    
    Ciordache, mucles! (Joi, 31 mai 2018, 9:23)

    Bolsevicul [utilizator]

    Pentru mintea ăstuia, a vorbi engleza este motiv de bășcălie. El, săracul, nici românește nu știe. D-le ex-ministru, după vocativ se pune virgulă! Știu că nu pricepeți ce-i aia, dar poate vă ajută, cu competențele lor lingvistice, Vasilica sau Olguța.
  • 0 (0 voturi)    
    O mecla (Joi, 31 mai 2018, 16:34)

    ruskimushki [utilizator]

    de om normal, daca nu l-am cunoaste.

    In curand face ca Nastase.

    La pariuri, tovarasi.