​Florin Bădiță, fondatorul comunității Corupția Ucide, a primit premiul Euronews „Personalitatea europeană a anului”

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 24 mai 2018, 13:23 Actualitate | Esenţial


Florin Badita
Foto: Facebook
Florin Bădiță, fondatorul comunității Corupția Ucide, a primit miercuri premiul Euronews „Personalitatea europeană a anului” pentru „lupta sa împotriva dezincriminării dosarelor de corupție” din România.

„Această distincție reprezintă recunoașterea eforturilor tuturor celor implicați în civismul românesc. Este o dovadă a maturității, importanței și aprecierii pe care mișcarea civică din România o are în fața întregii lumi”, a scris Corupția Ucide, pe pagina sa de Facebook.

În cadrul Galei Euronews, președintele Franței, Emmanuel Macron, a primit premiul pentru „Liderul european al anului”.

Tot în 2018, Florin Bădiță a devenit laureat al „Galei Forbes 30 under 30”.




















2049 vizualizari

  • +11 (17 voturi)    
    #respect (Joi, 24 mai 2018, 13:41)

    paonipao [utilizator]

    Premiul Euronews „Personalitatea europeană a anului”
    pentru „lupta sa împotriva dezincriminării dosarelor de corupție” din România.

    Cum se poate ca oamenii astia de la Euronews nu l-au luat in calcul pe Dragnea sau Tariceanu....?!
    Doar ei sunt in prima linie a luptei cu statul paralel!
    • -9 (11 voturi)    
      defaimare (Joi, 24 mai 2018, 14:20)

      farty [utilizator] i-a raspuns lui paonipao

      De fapt, cei de la Euronews nu au fost corect informati. Are loc un proces de defaimare a tarii. Iar vinovatii trebuie sa plateasca pentru asta!
      • +1 (1 vot)    
        -9? (Joi, 24 mai 2018, 21:36)

        SmithJohn [utilizator] i-a raspuns lui farty

        Si aici e plin de deștepți, nu au prins sarcasmul. Unii urla contra altii pentru dar de fapt ei urla ca sa urle...
  • +12 (18 voturi)    
    Felicitari! (Joi, 24 mai 2018, 13:49)

    valahiandusk [utilizator]

    Bravo Florin!!!
  • +9 (11 voturi)    
    . (Joi, 24 mai 2018, 14:14)

    Ingwar [utilizator]

    felicitari, respect si bravo, de asa oameni are nevoe tara.
  • +9 (13 voturi)    
    Felicitari (Joi, 24 mai 2018, 14:17)

    Joe@Black [utilizator]

    Bravo Florin! Felicitari!
    Uniti putem reprezenta o forta, Dezbinati suntem doar miei la taieri pe masa macelarului(PSD)

    Tinerii trebuie sa lupte si sa ramana uniti pentru viitorul acestei tari si a lor in ea!
  • +1 (3 voturi)    
    O simpla (Joi, 24 mai 2018, 16:19)

    Ozmo [utilizator]

    Hartie, sa o puna pe perete ! ������ actiunea demonstantilor trebuie sa fie ca in ianuarie 1990, cine stie cunoaste ! Altfel, cu astie de la carma tarii nu exista nicio sansa !