În Gara de Nord din București a început montarea a 36 de panouri cu LED, un contract de 1,7 mil. lei FOTO

de G.S.     HotNews.ro
Sâmbătă, 19 mai 2018, 11:44 Actualitate | Esenţial


Panouri electronice in Gara de Nord
Foto: Facebook / CFR Infrastructura
CFR Infrastructură anunță că în Gara de Nord din București a început montarea a 36 de panouri electronice cu LED ce vor oferi informaţii referitoare la orele de sosire/plecare, ruta sau linia de garare.

Termenul de finalizare al contractului în valoare de 1,7 milioane lei este luna iunie. Potrivit sursei citate, 28 de panouri vor fi montate la intrarea şi la mijlocul peroanelor 1-14, iar 8 panouri electronice cu LED la intrările în gară (Griviţa-Metrou, Coloane şi Dinicu Golescu), în faţa Biroului Central de Informaţii și în holul caselor de bilete clasa I. 

De asemenea, 17 monitoare TV vor fi montate în birourile de informaţii - biroul central de informaţii/biroul de informaţii clasa a II-a/biroul Relaţii cu Publicul, la casele de bilete clasa a II-a şi în sălile de aşteptare clasa I şi a II-a. 


















2106 vizualizari

  • +6 (6 voturi)    
    foarte bune, dar poate se lucreaza putin (Sâmbătă, 19 mai 2018, 11:52)

    N.S. [utilizator]

    si la mersul trenurilor vis a vis de intarzierile infinite!
    • 0 (0 voturi)    
      Pai asta e ideea (Duminică, 20 mai 2018, 18:34)

      Gojifruit [utilizator] i-a raspuns lui N.S.

      Vechiul sistem de afisare a cedat dupa ce a trebuit sa afiseze ani la rand cate 685.000 de minute de intarziere.
  • +4 (4 voturi)    
    Intrucat (Sâmbătă, 19 mai 2018, 12:24)

    ipolitic [utilizator]

    lipsa acestor panouri cauza intarzieri de zeci de minute si chiar ore ale trenurilor, si facea mersul lor agale ca de melc,
    montarea lor reprezinta "solutia finala" pentru CFR.
    (Cat o fi spaga, da' spaga cat o fi?)
  • +4 (4 voturi)    
    10.000 euro bucata (la un calcul rapid) (Sâmbătă, 19 mai 2018, 12:27)

    Alovi [utilizator]

    Ca si cand ar monta cate doua Dacia Logan la fiecare din cele 14 peroane si opt Dacia Duster la intrari.
    Just sayin'..
  • +2 (4 voturi)    
    Hmm... (Sâmbătă, 19 mai 2018, 13:29)

    starchaser [utilizator]

    Chelului, tichie cu mărgăritar....... panouri ne mai trebuie in gara de nord; in rest, avem de toate
  • +3 (3 voturi)    
    Ce-i lipsește chelului... Tichie de mărgăritar. (Sâmbătă, 19 mai 2018, 13:30)

    c.radu [utilizator]

    Ca unul care călătorește frecvent cu CFR-ul, panourile electronice sunt ultimul lucru care mi-a lipsit.
    Cel mai mult îmi lipsesc condițiile civilizate de călătorie. De când gratuitățile pentru studenți, adeseori nu mai găsești loc de cumpărat, mizeria a sporit, în wc îțți este frică să intri, geamurile sunt sparte, deplasarea ca melcul...
    O dată în plus CFR demonstrează că este doar o vacă de muls pentru PSD, care abia își duce zilele, căpușată fiind de toate firmele doritoare de câștiguri ușoare, fără nicio legătură cu nevoile călătorilor.
  • +2 (2 voturi)    
    ce e prețul asta??!!! (Sâmbătă, 19 mai 2018, 16:20)

    Captain Obvious [utilizator]

    Să pună sub ele pernele lui necolaiciuc, daca nu sunt prinse bine sa cadă pe alea. DNA nu se sesizează?
  • +2 (2 voturi)    
    36 de panouri 1,7 milioane (Sâmbătă, 19 mai 2018, 16:51)

    mr_mojo [utilizator]

    Vede și altcineva o problema aici? Totuși, ledurile sunt ieftine zilele astea; sau or fi cumpărat TV-uri 4K?
  • +2 (2 voturi)    
    Da? Ce comedie (Sâmbătă, 19 mai 2018, 18:38)

    p_d [utilizator]

    In Elvetia panourile cu LED sunt instalate de aprox. o vesnicie si in cele mai mici sate din munti.
  • 0 (0 voturi)    
    Dar vagoanele le-ati spalat?! (Duminică, 20 mai 2018, 6:24)

    John M. [utilizator]

    Sau n-ati avut bani de detergent?!