Bogdan Lungu, taximetristul care a pierdut pariul cu Dragnea: Am vrut să vorbesc cu persoana care conduce de facto țara, înainte de a emigra / Am realizat că lucrurile se vor înrăutăți

de R.M.     HotNews.ro
Vineri, 18 mai 2018, 11:46 Actualitate | Esenţial


Pariu pierdut la PSD (5)
Foto: Hotnews
Bogdan Lungu, gălățeanul care a pierdut un pariu pe o navetă de bere cu Liviu Dragnea, a declarat, pentru Euronews, că intenționa de mai multă vreme să plece din România, dar a dorit să discute și cu șeful PSD pentru a vedea dacă are vreun motiv să se răzgândească.

La începutul lunii mai, liderul PSD a fost provocat de internaut să demonstreze că el îşi scrie postările de pe Facebook, miza fiind o navetă cu bere. Dragnea a postat un selfie cu el la volanul maşinii și a scris că îl aşteaptă pe gălățean luni, la sediul PSD din Kiseleff cu mici, urmând ca internautul să aducă berea.

Lungu, un taximetrist de 43 de ani, s-a ținut de promisiune și a venit cu berea în curtea sediului PSD din București. Trei zile mai târziu, a emigrat din România, alegând Statele Unite.

“Chiar am vrut să vorbesc cu persoana care conduce de facto țara, să văd dacă mă poate face să mă îndoiesc de dorința de a pleca din Romania. Am realizat că lucrurile se vor înrăutăți și că trebuie să găsesc o soluție, de dragul copiilor mei. Decizia de a pleca din țară a fost grea dar întâlnirea cu dl Dragnea m-a convins și mai mult că a fost corectă”, a declarat Bogdan Lungu, pentru Euronews.



















6589 vizualizari

  • +20 (24 voturi)    
    Nu trebuia sa piarda timp (Vineri, 18 mai 2018, 11:59)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Era suficient sa se uite la ministrii care conduc tara si se lamurea si mai repede.
  • -13 (29 voturi)    
    cu loteria vizelor in buzunar (Vineri, 18 mai 2018, 12:04)

    demaGOGU [utilizator]

    ...toa'shul lungu si-a permis o mica fronda in fata ayatollahului suprem.

    element nesanatos.
  • +13 (21 voturi)    
    Bâiat deștept (Vineri, 18 mai 2018, 12:07)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Oricine poate face ca el. Aici râmân hoii, ticăloșii, bugetarii puturoși, borfașii și prostimea care mai crede în minciunile cocinei rosii numita psd+alde+udmr. Să pleci si sa uiti rusinea de a te fi nascut in tara HOTIEI unde hotii voteaza hoti iar legile le dau hotii pentru hoti, asta pare a fi ultima solutie. România e o tara fără viitor.
  • +20 (26 voturi)    
    acest om este un reprezentant (Vineri, 18 mai 2018, 12:14)

    lp [utilizator]

    al grupului de oameni care nu mai poate suporta nedreptatea si jegul cu care ne ineaca psd-ul. din pacate, inca unul este acum departe si randurile noastre se raresc din ce in ce. ma tem de momentul cand o sa decid ca nu mai am nicio sansa aici si sunt obligata sa plec
  • +5 (7 voturi)    
    în țara hoților... (Vineri, 18 mai 2018, 12:53)

    dan.c [utilizator]

    ...oamenii cinstiți nu au ce căuta...
  • -10 (18 voturi)    
    Si eu cred ca e mai rau (Vineri, 18 mai 2018, 13:11)

    holinessdani [utilizator]

    Pe strazi nu vezi decat mertz-uri si bm-uri, la intrarea in mall-uri sunt cozi ca pe vremea lu ceasca, daca vrei sa faci un concediu la mare nu mai gasesti nici un loc la hotel inca din ianuarie, pai sa nu-ti vina sa dai cu basca de toti peretii?
    Medicii castiga pe la 3 mii de euro, profesorii pe la vreo mie, dar totusi cat poti sa rabzi cand vezi asa ceva?
    Asa nu se mai poate tovarasi, trebuie sa facem ceva, in ritmul asta o sa ne termine pe toti cu nervii.
    Ei cred ca putem suporta la nesfarsit, da cate mertz-uri si bm-uri, da cate mall-uri si vacante o sa ne mai bage astia pe gat?
    • +5 (7 voturi)    
      Nici nu știi cât pot suporta românii (Vineri, 18 mai 2018, 13:48)

      Amad [utilizator] i-a raspuns lui holinessdani

      Problema nu-i că un medic are 3000 EUR. Problema-i că nu primești nimic plătindu-i salariul prin taxe.
      Deja nu te mai bagă în seamă fiindcă au salariu barosan și nu mai trebuie să stea la mila ta.

      Știu profesor de generală cu 5000 net. Urmează să primească și voucherulde vacanță.

      Deja bugetarii te sfidează cu nasul pe sus.

      Parafrazare:
      Cine ești tu? Tu știi cine sunt eu? Eu sunt bugetarul, mafiotul, și nu bag în seamă pe oricine.

      BTW
      In China un slariu de 1000-1200 USD este ceva normal. La 650 USD ești prost plătit. Nu vorbesc de cei de la bandă.
      Nu au concediu anual, lucrează sâmbăta dar au mai multe sărbători anuale decât noi și sunt mai fericiți. Benzina era ieri in China 1,23 USD, la noi 1,33 USD.

      Mă bate o chinezoaică la cap să emigrez. Ce să fac?
    • +3 (5 voturi)    
      Problema cu mercedes si bmw (Vineri, 18 mai 2018, 14:34)

      pustiul [utilizator] i-a raspuns lui holinessdani

      In marea lor majoritate aceste masini, ca si vacantele la mare etc sunt din 2 categorii:
      - super imprumutati care o sa dea faliment in curand si o sa isi piarda casa
      - bugetari smenari care le-au luat din spagi

      Nu zic ca nu or fi si oameni normali la cap care isi iau asemenea masini, chiar cunosc cativa, dar sunt in mod sigur minoritari
    • +1 (3 voturi)    
      Asa e, ai dreptate (Vineri, 18 mai 2018, 15:29)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui holinessdani

      Sunt multi hoti din gasca ta de borfasi psd+alde+udmr, si toti au furat si continua sa fure... Cred ca si tu ai solda grasa ca sa sustii asemenea aberatii.