VIDEO ​Încă o gafă a Vioricăi Dăncilă, chiar în timpul ceremoniei de primire a premierului Croației: A vrut să plece înainte de intonarea imnurilor

de Claudia Pirvoiu     HotNews.ro
Vineri, 18 mai 2018, 10:23 Actualitate | Esenţial


Plenkovic o opreste pe Dancila pentru intonarea imnurilor
Foto: Captura Facebook
Premierul Viorica Dăncilă a făcut vineri încă o gafă, de data aceasta în timpul ceremoniei oficiale de primire, cu onoruri militare, a prim-ministrului Republicii Croația, Andrej Plenković. Chiar înainte de a începe intonarea imnului Croației, Viorica Dăncilă a vrut să coboare de pe podium, însă a fost oprită în ultimul moment, cu un gest discret, de Andrej Plenković.

Din imagini se observă că Dăncilă era evident încurcată și nu știa cum trebuie să procedeze în cadrul unei astfel de ceremonii.

Aproape la fiecare apariție publică, Dăncilă face câte cel puțin o gafă.




Citeste mai multe despre   

















16184 vizualizari

  • +75 (75 voturi)    
    he he he (Vineri, 18 mai 2018, 10:29)

    costinescu [utilizator]

    ati urmarit filmul mut ´politicianul si tuta´, episodul 361
    • +50 (50 voturi)    
      io cred... (Vineri, 18 mai 2018, 10:41)

      brita [utilizator] i-a raspuns lui costinescu

      ca uitase ciorba pe foc...
      • +25 (25 voturi)    
        neeee (Vineri, 18 mai 2018, 11:14)

        costinescu [utilizator] i-a raspuns lui brita

        du-te de aici, asta e in stare sa arda si o oala cu apa si tu crezi ca face ciorba?
        • +10 (10 voturi)    
          N-are probabil somn nici noaptea (Vineri, 18 mai 2018, 13:31)

          IisusVine [utilizator] i-a raspuns lui costinescu

          Datorita urmaririi penale. E destul de speriata si e gata sa rupa randurile si sa il lase pe Lache in fata plutonului de executie, ca tot se ascunde dupa ea.
      • +28 (28 voturi)    
        Eu nu... (Vineri, 18 mai 2018, 11:43)

        imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui brita

        Eu cred ca intarzia la "quafuor"
    • +14 (18 voturi)    
      O sa fiu injurat, dar... (Vineri, 18 mai 2018, 10:49)

      dandra [utilizator] i-a raspuns lui costinescu

      ...parca imi este dor de elena ceausescu.
    • +18 (18 voturi)    
      Sunt 3 gafe (Vineri, 18 mai 2018, 12:18)

      Frank777 [utilizator] i-a raspuns lui costinescu

      1. A vrut sa plece inainte de intonarea imnului.
      2. Nu s-a oprit si nu a salutat drapelul. Primulministru croat a facut-o. S-a vazut ca Vasilica s-a oprit din cauza ca s-a oprit croatul sa salute drapelul dar ea nu a inteles sa salute drapelul la randul ei.
      3.La dineul din ajun pe 17 s-au servit oua rosii si oaspetele croat a fost oblicat sa ciocneasca oua rosii cu mesenii.Croatul este romano-catolic si Inaltarea fusese pe 10 Mai . Problema este ca s-a aratat ca nu-i cunoaste si nu-i respecta religia si il obliga din grobianism sa faca gesturi care nu sunt absolut necesare la ceremonii de stat. Toate aste i se pot imputa Vasilicai dar se rasfrang si asupra romanilor. Ce fel de priministru au romanii astia ?!
      Vasilica era evident depasita de situatie,timorata ca o gospodina caruia i-au intrat musafiri de neam mare in casa si fiind depasita de situatia isi cauta de lucru pe la bucatarie si face gesturi de poftiti luati loc serviti....
      • +14 (14 voturi)    
        #3... (Vineri, 18 mai 2018, 13:51)

        bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui Frank777

        chestia cu ouale rosii nu e a ei personal, ci a celor care au organizat protocolul. Aici se vede calitatea consilierilor si a celor de la protocolul de stat. Probabil ca peste tot, au fost dati afara profesionistii si populat cu amante, nepoti sau alte neamuri.

        La 1. si 2. se vede iar, cit se poate de clar, ca profesia de profesor de lucru manual la Videle e mult inferioara cerintelor unui premier. Toata rutina asta a protocolului de stat se invata in timp.
      • +8 (8 voturi)    
        Excelenta caracterizare! (Vineri, 18 mai 2018, 14:30)

        seiomi [utilizator] i-a raspuns lui Frank777

        Chiar asta este: o tata (tzatza) depasita de orice situatie.
  • +60 (60 voturi)    
    Bine, sa plece de la guvernare. (Vineri, 18 mai 2018, 10:31)

    2087 [utilizator]

    Saraca e proasta ca noaptea.

    Nu doar ca nu are ce cauta in conducerea Guvernului, nu are ce cauta la stat, in cel mai bun caz poate face reclame tip teleshopping, dar si acolo trebuie sa fii atent, sa nu te tai cu razatoarea minune.

    E o incompetenta in general, o sluga fara minte.
    • +19 (19 voturi)    
      Speranta moare ultima (Vineri, 18 mai 2018, 12:00)

      blackbeard [utilizator] i-a raspuns lui 2087

      Sa speram ca nevertebrata face o gafa si pleaca de la guvernare, cat mai curand!
      • +12 (12 voturi)    
        Asta nu moare (Vineri, 18 mai 2018, 12:17)

        , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui blackbeard

        pana n-o lasa dracnea!
        Si chiar si stunci cere permisiunea sa... 20-20!!
        Pana si un copil ar fi stiut ca imul este sacru.
        La ea in Teleorman... ce e alea... imne?!
    • +12 (12 voturi)    
      La tele shopping trebuie o limba de circulatzie (Vineri, 18 mai 2018, 12:49)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui 2087

      Internatzionala, DUamna Docila stie DOAR limba di la Videle
  • +61 (63 voturi)    
    Penibil! (Vineri, 18 mai 2018, 10:31)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    O Europă întreagă - și nu numai - a inteles cu cine are de-a face. Imaginea României e grav afectata de aceasta sluga incompetenta si proasta a unui hot condamnat si cu alte procese penale pe rol.
    • +17 (17 voturi)    
      La -1:32 ? (Vineri, 18 mai 2018, 11:48)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Mi se pare mie sau dl. Plenković a facut cel mai recunoscut gest de pe Internet: *facepalm* ?

      Nu m-ar surprinde... cred ca se intreba daca PM era ocupata si Romania a trimis femeia de servici ca inlocuitor temporar...
  • +35 (35 voturi)    
    De ce sunteti rai (Vineri, 18 mai 2018, 10:33)

    soringusar [utilizator]

    si-a adus aminte ca a lasat cratita pe aragazul aprins
  • +40 (40 voturi)    
    Wow (Vineri, 18 mai 2018, 10:34)

    Tony_K [utilizator]

    Eu le-as zice sa nu mai vina in vizita ca nu au cu cine vorbi, rusine!
  • +42 (42 voturi)    
    lol (Vineri, 18 mai 2018, 10:47)

    Soljenitin [utilizator]

    Pai, asa o fi invatat la scoala de diplomatie din Videle...
  • +21 (21 voturi)    
    suntem toti vinovati... (Vineri, 18 mai 2018, 10:56)

    mateista [utilizator]

    ... ca a ajuns o asemenea adunare de redusi mintal incompetenti la conducerea Romaniei. Cu toata scarba pe care am simtit-o cand era Nastase premier, nu se poate compara de nici un fel cu clanul de Teleorman de acum... Trebuie militat masiv pentru ca oamenii cu cap pe umeri sa iasa la vot! E atat de trist la ce s-a putut ajunge...
    • +5 (5 voturi)    
      S-ar prea putea ca... (Vineri, 18 mai 2018, 14:21)

      Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui mateista

      ... dupa 30 de ani de ratacire in tranzitie, oamenii aia cu cap-ul pe umeri sa nu mai fie suficienti numeric nici daca ies toti la vot, pana la ultimul.
  • +16 (16 voturi)    
    incredibil (Vineri, 18 mai 2018, 10:58)

    tenere [utilizator]

    femeia asta are creierul neted ca un glob, cum a ajuns ea profesoara? saracii elevii ei...
    dar cum a ajuns la Bruxelles? si cel mai trist, cum a ajuns doamna asta cu un iq subunitar prim-ministru?

    bravo dragnea si votantii cu zero sinapse
    • +4 (4 voturi)    
      Ce profesoara? (Vineri, 18 mai 2018, 14:21)

      ber [utilizator] i-a raspuns lui tenere

      De fapt a nu este profesoara. Ar fi trebuit sa urmeze cursurile unei universitati serioase. Ea a fost vopsita ca sa fie profesoara; a absolvit Institutul de petrol
      (asa se zice) si ca sa nu se duca la sonda s-a facut profesoara. Colegii ei de la Ploesti, daca exista ar trebui sa ne spuna cum era ea studenta.
  • +14 (14 voturi)    
    tara tuturor posibilitatilor (Vineri, 18 mai 2018, 11:00)

    Deceneu12 [utilizator]

    am ajuns sa fim condusi de repetenti
  • +4 (10 voturi)    
    Sa ne mai lase in pace! (Vineri, 18 mai 2018, 11:07)

    complet_retard [utilizator]

    Sa ne mai lase in pace astai cu Statul paralel!

    Nu se mai potolesc, cu isncenarile si provocarile lor?!

    este o josnica tentativa de lovitura de stat!

    Zadarnic, poporul tot cu Daddy voteza!
    • +5 (5 voturi)    
      nush daca e la misto sau vorbesti serios... (Vineri, 18 mai 2018, 13:53)

      bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui complet_retard

      ... as inclina spre prima varianta, din cauza apelativului daddy. Oricum, daca la viitoarele alegeri cistiga tot daddy, estimez ca vrun milion de salariati actuali, aia cu salariile cele mai mari in privat, vor emigra in masa.
      • +3 (3 voturi)    
        Pentru mai bine de patru milioane (Vineri, 18 mai 2018, 16:54)

        complet_retard [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

        Pentru mai bine de patru milioane de votanti pedesere, ACEASTA este realitatea, asa ca nu conteza daca EU faceam misto sau nu!

        Scuze pentru apelativul ce strica poanta, dar eu sunt INGINER, si ca atare spun lucruile, dracnea este daddy dracnea, duamna Fierea este duamna Fierea, iar un PENAL este penal, chiar daca iau amenda pentru asta!
      • +3 (3 voturi)    
        nu este misto! (Vineri, 18 mai 2018, 16:56)

        complet_retard [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

        Pe FB, un pedeserist ne-a facut "jalnici" pe cei ce criticam gafa blondei de Videle!
  • +6 (6 voturi)    
    Ce . . . . (Vineri, 18 mai 2018, 11:19)

    Vali Cel Batran [utilizator]

    . . . rusine!
  • +9 (13 voturi)    
    Nu e vina ei (Vineri, 18 mai 2018, 12:02)

    Celbland [utilizator]

    Acum sunt convins că Liviu a pus-o acolo ca s-o facă de râs, să-și bată joc de ea.

    Dar nici Viorica Vasilica nu are niciun pic de rușine. Cred că nu înțelege nimic din ce i se întâmplă.

    Liviule, nu-ți mai bate joc de biata femeie. Mut-o la cratiță, poate acolo știe ceva ...
    • +11 (11 voturi)    
      CNCD sa se autosesizeze (Vineri, 18 mai 2018, 12:48)

      Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui Celbland

      Pentru ca abuzeaza de persoane fara discernamant CNCD trebuie sa-i traga lui dragnea o amenda care sa-l usture...
      Data viitoare ne pomeninm ca se pune si sta si in cap la vreo parada.
  • +5 (5 voturi)    
    Stan și Bran? (Vineri, 18 mai 2018, 12:18)

    J.C.Denton [utilizator]

    Eu sper s-o mai țină prim-ministru pentru că niciun ministru, cu PSD la putere, n-o să facă vreo scofală și pe altcineva mai "competent" ca asta n-au cum să găsească. Măcar cu asta râdem tot timpul. Vorba aia mare de la "Paraziții": "Când totul se duce pe ...., măcar să nu-ți pară rău că-ți pare bine!"
  • +9 (9 voturi)    
    xxxxl (Vineri, 18 mai 2018, 12:34)

    vorbeste lumea [utilizator]

    clar neintentionat. doamna n-are nici macar deprinderea cu notiunea de respect al procedurilor, de-aia nici nu poti s-o mai invinovatesti de vreo ceva. de cand e ajunsa in functie numai de-astea face.
  • +15 (15 voturi)    
    Este strigator la cer... (Vineri, 18 mai 2018, 12:47)

    paonipao [utilizator]

    Panarama asta se vrea “om de stat”, primeste un prim ministru (aflat intr-o vizita de lucru)cu surle si trambite, cu podium si covor rosu!
    Cum am mai spus pe aici, capra moare de raie si tine coada sus...
    Orgolii de preamarire, vanitati si multa prostie in capul unui singur om!
    Paharul a dat de mult pe afara....de acum este timpul sa dea socoteala aceasta paparuda analfabeta!
    Personal imi este rusine ca Dancila este cetatean roman!
  • +9 (9 voturi)    
    Vasilico ai grija! (Vineri, 18 mai 2018, 13:53)

    Landser [utilizator]

    Oamenii e rai!are ce are cu tine!
  • +6 (6 voturi)    
    doua gafe... (Vineri, 18 mai 2018, 14:49)

    ciubex [utilizator]

    A doua gafa, la 2:45, e mai putin vizibila, cand tanti ii indica sa se adreseze de la microfon, dar el se opreste sa salute drapelul Romaniei.
  • +3 (3 voturi)    
    ...fantastic... (Vineri, 18 mai 2018, 21:39)

    Jupanu1970 [utilizator]

    Ba, asta si a facut veacul la Bruxelles. Este impresionant cit de timpiti sunt romanii... cum poti ba sa te prezinti in fata lumii cu o astfel de panarama ?
    Mare e gradina ta Doamne...bine ca am sarit gardul la timp ...:))))
  • +2 (2 voturi)    
    orice prost mai putin docila... (Sâmbătă, 19 mai 2018, 0:18)

    ..13 [utilizator]

    Numai de vede onorurile militare cum se dau si care ceremonia ii mai ramane ceva pe creier si poate sa invete dar dansa Nu si Nu...

    Este o mare eroare