Ce a vrut să spună Carmen Dan? ”Anomalii de tip 'modus operandi' sunt, de fapt, cele care conduc fără echivoc România”

de G.S.     HotNews.ro
Vineri, 18 mai 2018, 8:57 Actualitate | Esenţial


Carmen Dan
Foto: mai.gov.ro
Ministrul de interne a făcut la România TV o declarație al cărei sens este greu de înțeles, Carmen Dan spunând că ”anomalii de tip 'modus operandi' sunt, de fapt, cele care conduc fără echivoc România”. Expresia ”modus operandi”, folosită des de anchetatori, înseamnă ”mod de operare”.

"E clar că am ajuns într-un moment în care nivelul de compromis pe care din păcate îl forţează preşedintele României arată, iată, încă o dată, că ne întoarcem într-un moment în care anomalii de tip 'modus operandi' sunt, de fapt, cele care conduc fără echivoc România. Noi suntem determinaţi şi hotărâţi, alături de premier, alături de coaliţia aflată la guvernare, să nu cedăm, nu ne abatem de la implementarea programului de guvernare", a spus Carmen Dan într-o intervenţie telefonică la RTV, potrivit Agerpres.

Declarația ministrului de interne a venit după ce președintele PNL, Ludovic Orban, a depus plângere la Parchetul General împotriva Vioricăi Dăncilă și a lui Liviu Dragnea pentru pentru comiterea mai multor infracțiuni, de la înaltă trădare, divulgarea de informații secrete de stat și uzurparea funcției publice.

Ministrul Afacerilor interne a calificat plângerea penală a lui Ludovic Orban ca un gest "penibil şi incalificabil al unui lider de partid", precizând totodată că orice s-ar întâmpla, premierul nu va face pasul înapoi.

"PSD are o putere de coeziune fantastică şi în situaţii de genul acesta să ştiţi că noi reacţionăm ca un zid în jurul preşedintelui şi al premierului, pentru că este normal să reacţionezi aşa atunci când te confrunţi cu ceea ce nici nu gândeşti. Iată că trăim vremuri în care apar situaţii pe care nici nu le poate gândi un om care gândeşte normal, un om care gândeşte logic, un om care gândeşte în beneficiul acestei ţări", a afirmat Carmen Dan, într-o intervenţie telefonică la RTV.





















4021 vizualizari

  • +27 (27 voturi)    
    Ce a vrut sa spuna? (Vineri, 18 mai 2018, 9:02)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Simplu: "Dragi tovarasi, nu doar Dancila este capabila sa scoata porumbei pe gur,a, dar si eu. Iata o demonstratie de cum vorbesc fara sa am habar!"

    Aplauze!
    • +19 (19 voturi)    
      Diferenta (Vineri, 18 mai 2018, 9:44)

      Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

      Diferenta fata de viorica este ca aia este doar toanta, aproape inocenta.
      Asta este toanta cu ifose.
  • +21 (21 voturi)    
    cred (Vineri, 18 mai 2018, 9:06)

    andrei1232000 [utilizator]

    ca nu stie ce inseamna aceste cuvinte
    • +3 (3 voturi)    
      Aceste cuvinte este grele și ne doare (Vineri, 18 mai 2018, 13:20)

      Spiky [utilizator] i-a raspuns lui andrei1232000

      Este urât să înjuri în latină și cu atât mai mult cu cât nu știi care ce cuvinte spui. Aceste femei minunate (Carmen Dan, Olguța Vasilescu, Gabi Fire-ai, Rovana Plumb, Grațiela dă la Mediu, în frunte cu-un tambur de frână - Vasilica Docilă) și al lor iubit conducător - întâia musteață a Tiliormanului și a țării, duc de râpă România!
    • +1 (1 vot)    
      După un apel la Serviciul Cifru și Coduri (Sâmbătă, 19 mai 2018, 10:57)

      Spiky [utilizator] i-a raspuns lui andrei1232000

      ...al FSB, ex-KGB, rezultatul a fost acesta:
      Doamna respectivă a afirmat că cei de la guvernare (aka PCR-PSD, zis și Ciuma Roșie) conduce prin anomalii; modul de așa-zisă guvernare este un modus operandi (adică succesiunea de acțiuni și operații prin care un infractor, utilizând diferite mijloace fizice sau de altă natură, comite infracțiunile, permițând anchetatorilor să facă legătura între delicte, chiar dacă nu cunosc identitatea comițătorului).
      Concluzia? Mini-stresul de Interne a afirmat că actualul conducător al României, zis și Pablito de Teleorman, este un infractor, un criminal în serie care conduce legislativul României.
      Mersi, Carmen! Te iubim, dar ca voi nu vrem să fim!
  • +21 (21 voturi)    
    A vrut sa arate un singur lucru: (Vineri, 18 mai 2018, 9:13)

    eleVenereCtions [utilizator]

    ca e proasta de pute.
  • +16 (16 voturi)    
    Doamna secretara, unde nu da, Dumnezeu nu cere (Vineri, 18 mai 2018, 9:19)

    IisusVine [utilizator]

    Noi ne-am obișnuit. Eu mi-am pregătit popcorn și aștept și rândul Dvs. Aveți grijă, când cadeti de foarte sus, doare foarte tare. Iar la noi prin pușcăriile de femei se zvonește că nu aveți uscător de păr și solar.
  • +14 (14 voturi)    
    din meandrele concretului blond (Vineri, 18 mai 2018, 9:21)

    loveparade [utilizator]

    dupa ce initial au iesit cu exprimari 100% gresite, prostii care nu sunt fuduli destul, s-au gandit ca acum e bine sa iasa cu texte incoerente ca doar doar par mai inteligenti.
    Covfefe e mandru da voi, baaah fudulilor!
  • +11 (11 voturi)    
    ,,, (Vineri, 18 mai 2018, 9:25)

    erevan [utilizator]

    nici ea nu stie ce a vrut sa spuna,,,surprinzator pentru nivelul intelectual al politicienilor...
  • +7 (7 voturi)    
    Lume rea, mai draga! (Vineri, 18 mai 2018, 9:48)

    Inapasevedeinvers [utilizator]

    Daca insistati cu comentariile o sa zica ca vorbele i-au fost scoase din context.
    Si anume fiecare vorba era din alt context si ... trebuie bagate la loc.
    Iar ea trebuie bagata intr-un context mai adecvat cu puterea ei de intelegere. De exemplu, sa curete gunoiul la ferma de porci a lui daddy jr.
  • +5 (5 voturi)    
    Normal, logic, în beneficiul acestei țări (Vineri, 18 mai 2018, 9:48)

    Bolsevicul [utilizator]

    ”Iată că trăim vremuri în care apar situaţii pe care nici nu le poate gândi un om care gândeşte normal, un om care gândeşte logic, un om care gândeşte în beneficiul acestei ţări.”

    Păi nu-i normai să dai în fiecare zi cu barosul legislativ în temeliile statului de drept?

    Păi nu-i logic să atentezi la sistemul de pensii private?

    Păi nu-i în beneficiul acestei țări să te bagi ca musca-n lapte în probleme de politică externă, făcându-ne să ajungem oaia neagră a Europei?

    Păi nu-i normal, logic și în beneficiul acestei țări să fim conduși de Daddy, Olguța, Codrin, Ciordache, Vasilica, ”Mitralieră”, Găbița și, cu voia dvs, ultima pe listă, Carmen ”Decât” Dan?!
  • +7 (7 voturi)    
    .... (Vineri, 18 mai 2018, 10:03)

    anca_17 [utilizator]

    a auzit o expresie noua, nu stie ce inseamna, dar o repeta sa nu o uite....nu ca I-ar folosi la ceva s-o stie....offff
  • +8 (8 voturi)    
    Guiness WR (Vineri, 18 mai 2018, 10:04)

    Anonym [utilizator]

    Guvernul Romaniei este guvernul cu cel mai mare IQ din lume!
    Membrii guvernului au cumulat un IQ de aproape 200!!!!
    Epoca de aur urmeaza
    • +3 (3 voturi)    
      Ai greșit adunarea (Vineri, 18 mai 2018, 10:49)

      comentatordiletant [utilizator] i-a raspuns lui Anonym