Înalta Curte va da sentinţa în dosarul lui Liviu Dragnea pe 29 mai

de R.M.     HotNews.ro
Marţi, 15 mai 2018, 16:10 Actualitate | Esenţial


Simbol ICCJ
Foto: Hotnews
Judecătorii Înaltei Curţi de Casaţie şi Justiţie au anunţat, marţi, ca vor pronunţa pe 29 mai sentinţa în dosarul DGASPC Teleorman, în care preşedintele PSD, Liviu Dragnea, este acuzat de instigare la abuz în serviciu şi instigare la fals intelectual, scrie Agerpres.

Procurorii DNA au cerut, la Instanţa supremă, condamnarea la închisoare cu executare a inculpaţilor din dosarul DGASPC Teleorman. Pentru Liviu Dragnea, procurorul de şedinţă a cerut pedepse orientate spre mediu prevăzut de lege, respectiv şapte ani şi şase luni de închisoare pentru instigare la abuz în serviciu şi doi ani şi şase luni pentru instigare la fals intelectual.

Conform DNA, Dragnea a intervenit pentru menţinerea în funcţie şi plata drepturilor salariale pentru două angajate de la DGASPC Teleorman, deşi ştia că acestea lucrau de fapt în cadrul Organizaţiei PSD Teleorman.



















1349 vizualizari

  • +7 (7 voturi)    
    La multi ani!!! (Marţi, 15 mai 2018, 16:27)

    dandra [utilizator]

    Virilului nostru conducator!
  • +5 (5 voturi)    
    sa speram... (Marţi, 15 mai 2018, 16:34)

    liviu_ [utilizator]

    doar ca nu fac praf codu penal pana atunci...

    desi... timp mai e ca nu e sentinta definitiva...
  • +5 (5 voturi)    
    La multi ani! (Marţi, 15 mai 2018, 16:34)

    _eu_ [utilizator]

    ...si la mai mare!

    p.s. sa fie'ntrun ceas bun!
  • +6 (6 voturi)    
    am pus sampania la rece (Marţi, 15 mai 2018, 16:35)

    mirceacr [utilizator]

    Sampania e la rece !
    Promit o petrecere maxima in cartier !
  • +3 (3 voturi)    
    ICCJ n-are vîna DNA-ului (Marţi, 15 mai 2018, 16:51)

    Sparafucile [utilizator]

    Si ca atare vor da bir cu fugitii si-l vor achita pe Dragnea. Dar pe cine nu lasi sa moara nu te lasa sa traiesti , asa ca Dragnea , in semn de recunostinta va da o lege potrivit careia un inculpat nu poate fi condamnat daca nu este si el de acord :))
  • 0 (0 voturi)    
    urare (Marţi, 15 mai 2018, 22:28)

    madafaca [utilizator]

    Grupul romanilor care inca mai cred in Romania ii ureaza infractorului Dragnea un racoros LA MULTI ANI!
  • 0 (0 voturi)    
    Eu nu-mi mai fac sperante , (Marţi, 15 mai 2018, 23:09)

    kokos [utilizator]

    sigur o sa-l achite. , doar pesedeul a acaparat si Inalta Curte