Iohannis acuză PSD că guvernează după ureche și riscă să ne scoată din Europa: Ne afundăm într-o gaură de populism și diletantism. O să-l chem pe Meleșcanu să explice

de R.P.     HotNews.ro
Sâmbătă, 12 mai 2018, 18:43 Actualitate | Esenţial


Klaus Iohannis
Foto: Presidency.ro
Președintele Klaus Iohannis a lansat sâmbătă un atac extrem de dur la adresa guvernării PSD, spunând că în privința politicii externe guvernează după ureche și riscă să ducă România la marginea Europei. El a precizat că-l va chema pe ministrul Afacerilor Externe să-i explice decizia de a bloca documentul UE privind ambasada din Israel.

”Iată un nou exemplu cum PSD-ul guvernează foarte prost. Ei s-au folosit, acești pesediști s-au folosit de lipsa unei clarități în legislația în vigoare și au blocat un document la nivel european fără să se consulte. Este a doua oară când încearcă să facă politică externă după ureche și iese foarte prost”, a spus Iohannis.

Iohannis a mai spus că prin blocarea unei declarații a UE ”România este readusă în margina Europei împreună cu țări care sunt de esență mai degreabă eurosceptică”. ”Vreau să le reamintesc acestor pesediști că românii sunt pro-europeni. Aceste măsuri care vin pe o guvernare contraperformantă riscă realmente să ne scoată din Europa. Așa ceva nu se poate, nu este admisibil ca PSD-ul, printr-o guvernare după ureche, să ia din ce în ce mai des anumite decizii care sunt convins că sunt dictate de la nivelul partidului și să ne aducă la marginea Europei” a insistat el.

Președintele a acuzat populismul actualei guvernări.”Am impresia că ne afundăm într-o gaură de diletantism, populism și antieuropenism din care o să ieșim din ce în ce mai greu”, a mai spus el. Șeful statului a precizat că îl va chema pe ministrul afacerilor Externe, Teodor Meleșcanu, să dea explicații legate de poziția României în ceea ce privește declarația UE de condamnare a mutării ambasadei SUA de la Tel Aviv la Ierusalim.

Referitor la ambasada României din Israel, președintele a subliniat că nu s-a făcut niciun pas în această direcție: ”Ambasada nu poate fi mutată fără acordul meu. Punct”,

















5479 vizualizari

  • -34 (66 voturi)    
    Johannis greșește aici (Sâmbătă, 12 mai 2018, 18:52)

    Nyk1 [utilizator]

    Datoria lui ar fi fost să continue politica lui Băsescu: parteneriat în primul rând cu US (căci acolo este adevărata putere militară și economică, nu la UE). Dacă vrei (sau dacă trebuie) să te închini la un Licurici, cel mai bine e să te închini direct la cel Mare, nu la cei mai mici, de rang secund.

    Și încă ceva: a merge până la a condamna un stat - cu atât mai mult unul aliat, pe care te bazezi pentru apărare - pentru acțiunile sale pe teritoriul altui stat la invitația celui din urmă este de o aroganță fără seamăn. Aceeași situație a fost și în cazul intervenției rusești în Siria.
    • +4 (8 voturi)    
      aham... (Sâmbătă, 12 mai 2018, 20:29)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      1 - banii de dezvoltare ii primim de la UT nu de la SUA
      2 - ai observat politica trump? ii doare la basc de romanica...
      3 - cine a condamnat vreun stat? inafara de pesedei... care s-au pishat de 20 si ceva de state... si cu ambasada, si cu greco etc etc etc
    • +7 (7 voturi)    
      Serios? (Sâmbătă, 12 mai 2018, 21:51)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      Pai tot programul de guvernare a fost o serie de anti-europisme.
      SUA a fost doar victima colaterala, dar ce vor ei este sa iasa din UE si sa se intoarca la "patria mama rosie" ca sa faca ce vor fara CEDO si alte imbecilitati cum ar fi "justitie", "democratie" sau "stat de drept".

      Doar dictatura, autoritarism si coruptie.

      Apropierea de catre SUA nu se face din vorbe ci din fapte. SUA sprijina statele pe care se poate baza. Cum s-ar putea baza pe o tara condusa de penali. Scuza-ma... "corupti" pentru ca "penali" nu e PC.
    • +4 (4 voturi)    
      Guvernul de cea mai slaba calitate umana ever (Sâmbătă, 12 mai 2018, 23:50)

      IisusVine [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      Am ajuns sa avem in pozitii cheie invatatoare si secretare de scoala generala... din cel mai incult judet al tarii, Asta e mistoul care il face Lache Bulgarul de noi.
    • +3 (3 voturi)    
      Nici nu mai citesc ce ai scris (Duminică, 13 mai 2018, 0:39)

      ac [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      Titlul spune totul. Si cum va nimeriti voi sa puneti primul comment.
    • +3 (3 voturi)    
      Romania... (Duminică, 13 mai 2018, 9:23)

      blackarrow [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      are incheiate parteneriate specifice cu UE si SUA si fiecare trebuie indeplinit exact cum e prevazut !
      Logica potrivit careia parteneriatul cu US trebuie sa prevaleze e rudimentara , nu asa se face diplomatia . Nu se amesteca merele cu perele .Diplomatia de succes romaneasca e cea expusa de Iohannis, cea care de zeci de ani a reusit sa aiba relatii foarte bune atat cu Israelul , cat si cu Palestina , asta fiindca fiecarei parti i se recunosc drepturile si meritele si i se menajeaza susceptibilitatile .
      Deci nu e dupa cum "te inchini", ci dupa cat esti de vertical in a respecta angajamentul luat ! Lumea buna apreciaza asta !
    • +1 (3 voturi)    
      Aliatul greseste aici (Duminică, 13 mai 2018, 10:09)

      giani.edmond [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      nu trebuie sa-l urmam orbeste chiar si atunci cand nu are dreptate. Ce expertiza are Trump ? ZERO.
    • +2 (2 voturi)    
      tu te te inchini la licurici (Duminică, 13 mai 2018, 10:25)

      cladob [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      sovietici si asemeni lor, in schimb romanii au parteneri, genul asta de relatie fiindu-ti straina se pare
  • +9 (25 voturi)    
    ... (Sâmbătă, 12 mai 2018, 18:57)

    liviu_ [utilizator]

    miam adus aminte de o gluma vacanta mare de vreo 15-20 de ani, care se potriveste cu politica si gândirea psd (si a votantilor lor):
    "pluteam prin WC, dar eu ziceam ca-s MAdona in piscina, asa era!"
  • -12 (44 voturi)    
    ... (Sâmbătă, 12 mai 2018, 19:00)

    Flaviius [utilizator]

    ”Am decis să mai acord o șansă PSD-ului” - mai tii minte ba ? Ti-am zis toti ca-i analfabeta, si ea si guvernu ei, ca ne scot din Europa ,macar sa fi cerut dracu alta persoana din PSD .Dar tu le dai sanse, ca ///,speranta de viata aici e de 150 de ani si avem timp, nu e suparare daca 10 ani plafonam nivelul de trai sau stagnam, reparand ce strica analfabeta si infractorul. Avem timp, si in fond, ea e platita si manageriaza banii lu ///, nu aia luati din saracia noastra, pt care ne rupem spatele, asa ca tu dai sanse.

    Scuzati limbajul, dar asa nu se poate. Sa stai ca pomu un an de zile, cu tara in flacari si cu zeci de mii de oameni in strada si -intelegem ca prea mult nu se poate constitutional- dar sa taci total? Sa nu ai tu iesiri la fiecare doua zile sa dai cu ei de pamant? Acu vii si ne spui ca astia e rai si ne scoate din Europa, sa mori tu ma , noi ce ti-am tot zis ?

    Mori cu ei de gat, constitutional sau nu, sau daca nu poti nimic taci in /// si dispari din viata publica, inutilule.Cu sau fara tine, tot dracu ala.
    • +1 (23 voturi)    
      nu chiar! (Sâmbătă, 12 mai 2018, 19:30)

      complet_retard [utilizator] i-a raspuns lui Flaviius

      De acord ca primarul de Sibiu nu face mare lucru.
      Poti sa zici ca nu face nimIc? Da!
      Poti sa zici ca "tot dracu ala"? Categoric NU, pentru ca alternativa era sa-l avem la Cotroceni pe Victor Viorel!
      Ti se pare preferabil?! mie, nu!
      • 0 (0 voturi)    
        problema e ca nu ai candidati (Duminică, 13 mai 2018, 4:43)

        Coco Whistle [utilizator] i-a raspuns lui complet_retard

        era preferabil Vadim in locul lui Ilici? acolo romanii s-au spurcat atunci cind si cei de drepta au votat cu ilici ca sa nu avem un nebun la cotro. acum nu ai candidati decit pe tata infractorilor din partid. partidul e o adunatura recrutata pe alte criterii decit cele politice, etice, experienta, educatie, lidership, adaugati voi aici ce vreti. pres actual face parte din aceeasi structura si sa fiu cinstit dupa acceptarea numirilor in batjocura tarii ma asteptam la o plecare prin demisie si declansarea alegerilor. nu il vad in strada asumind rolul de lider si nu vad nici aceasta veriticalitate. dati-mi un nume care sa fie ce e Nikol Pashinyan ptr Armenia, dar si un popor la fel de ambitios.
        • +1 (1 vot)    
          NU! (Marţi, 15 mai 2018, 19:22)

          complet_retard [utilizator] i-a raspuns lui Coco Whistle

          IN 2000 nu am votat pe nimeni in finala, mi se pare absurd sa zici ca Ilici este "mai putin rau" decat Vadim!

          "nu il vad in strada asumind rolul de lider si nu vad nici aceasta veriticalitate. " din pacate, asa este!

          dar repet, ne era mia bine cu Ponta la Cortoceni??
      • 0 (2 voturi)    
        Ar fi fost mai bine cu Victor-Viorel (Duminică, 13 mai 2018, 9:47)

        Nyk1 [utilizator] i-a raspuns lui complet_retard

        Măcar cu el gruparea analfabetă din PSD nu ar fi ajuns în eșalonul 1 precum acum cu Dragnea.

        Cea mai mare problemă a României nu e corupția (și PDLiștii lui Băse au fost corupți, dar totuși au lăsat în urma lor autostrăzi, pasaje, săli de sport), ci prostia conducătorilor. Un politician prost pur și simplu nu este în stare să lase ceva util pentru țară în urma sa.
    • +1 (3 voturi)    
      habar nu ai (Sâmbătă, 12 mai 2018, 20:31)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Flaviius

      NU AVEA CUM SA O REFUZE!!!
      sa va intre dracu bine in cap!

      nu avea cum sa o refuze dpdv legal!

      dar nba... ca sa realizezi asta trebuie sa te poti exprima fara /// in text...

      dar pentru tine e probabil greu sa realizezi ca presedintele trebuie sa respecte legea si nu poate face chiar orice...
      sa le multumesti pesedeilor ca ei au taiat atributiile presedintelui... dar vad ca pe ei ii uiti... sau oi fi vreun pesedeu undercover...
    • +19 (27 voturi)    
      Arunci cu vina degeaba (Sâmbătă, 12 mai 2018, 21:04)

      PixlKydd [utilizator] i-a raspuns lui Flaviius

      Iohannis a zis de la bun inceput ca guvernul derapeaza in ultimul hal. Cine a avut capul pe umeri a inteles. Nu e treaba lui si nici nu are puterea sa faca ceva.

      E vina lumii care considera ca presedintele e minunea care salveaza tara de rele. Supriza! Guvernul si parlamentul se joaca cu tara cum vor. Presendintele lasat guvernul PSD in continuare ca sa se invete minte cei care inghit propaganda/populismul PSD ca ei sunt singurii de vina pentru necazurile si saracia din tara.

      E treaba fiecarui cetatean sa se mobilizeze, sa discute cu persoanele din jurul lor si sa scoata la lumina problemele generate de PSD. Nu mai asteptati mura in gura! Iar in final poate realizeaza toata lumea importanta de a merge la VOT!
      • +2 (2 voturi)    
        Omul e suparat, si eu sunt suparat, (Sâmbătă, 12 mai 2018, 22:07)

        2087 [utilizator] i-a raspuns lui PixlKydd

        la momentul respectiv parea ca Iohannis a tradat, dar adevarul e ca el ori credea ca evita o suspendare - si astfel a castigat ceva timp, ori credea ca va fi de fapt util, pentru ca poporul va vedea ticalosia PSD-ului fara drept de apel.

        Nu, Iohannis nu e tradator, e cam tzeapan, cam neamt asa, cam monstrul lui Frankenstein, dar cu siguranta nu e tradator, oricat ar urla slugile Antena 3.
  • -20 (42 voturi)    
    Ce glumă (Sâmbătă, 12 mai 2018, 19:26)

    CalinMircea [utilizator]

    Un diplomat de carieră să dea "explicații" unuia care n-a avut treabă toată viața lui cu diplomația și are un nivel de înțelegere lamentabilă - devoalat de greutatea în exprimare și gafele făcute de fiecare dată când nu are discursul scris. De râsul curcilor!
    • 0 (2 voturi)    
      Lol. Securist de cariera. (Sâmbătă, 12 mai 2018, 22:16)

      ouyang [utilizator] i-a raspuns lui CalinMircea

      Eventual. Preșul unui carciumar din teleorman. Mai exact.
    • +3 (3 voturi)    
      Afla ca... (Duminică, 13 mai 2018, 9:32)

      blackarrow [utilizator] i-a raspuns lui CalinMircea

      un amarat de ministru cu scoala veche comunista (dinozaur , adica ) poate fi chemat oricand sa dea explicatii Presedintiei , atunci cand situatia o impune ! Si acum chiar e cazul , pt. ca daca s-ar fi ridicat la inaltimea postului , deci daca ar fi dovedit ca chiar e diplomat de cariera si nu un politruc comunistoid care face un joc antinational , Melescanu n-ar fi emis asemenea aberatii politicianiste iresponsabile . Suntem in UE si asta ne obliga la o conduita in acord cu viziunea europeana , doar Iohannis e indrituit si calificat sa exprime pozitia noastra , n-avem nevoie de actiuni iresponsabile ale unui rechin vandut borfasilor, unul care nu vrea binele tarii . Pacat ca nu va e clar de ce parte se situeaza unii...
    • +2 (2 voturi)    
      unui colonel de cariera (Duminică, 13 mai 2018, 9:54)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui CalinMircea

      n'o fi avut, dar are consilieri din diplomatie, si este in consiliul ioropean unde se iau hotararile, prin consens, valabile pt. toate tzarile membre.
      melescoiu e consiliat(!) de tarliceanu, diplomat in connstructii civile, fost, si el, macar colaborator, in vremurile de aur.
    • +2 (2 voturi)    
      un diplomat de cariera... (Duminică, 13 mai 2018, 10:10)

      giani.edmond [utilizator] i-a raspuns lui CalinMircea

      te referi la prajitura poate, ca dom' Mele a fost toata viata lui securist de cariera.
    • +2 (2 voturi)    
      O mica precizare (Duminică, 13 mai 2018, 10:13)

      iPig Pro [utilizator] i-a raspuns lui CalinMircea

      Melesicanu este diplomat de cariera de piatra. In rest de acord.
    • +1 (1 vot)    
      kgb-istul (Duminică, 13 mai 2018, 12:21)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui CalinMircea

      de cariera melescanul e diplomat de cariera??? :)) :)) :))
      Fosila aia ceusista care executa ordinele copiei lui ceusescu o numesti diplomat? Esti penibil.
      Daca era diplomat, ar fi discutat cu presedintele tarii inainte de a face declaratii belicoase cu mutatul ambasadei sau cu stoparea declaratiei UE.
      Poate nu stii dar politica externa este atributia presedintelui, nu a condamnatului penal dragnea.
    • +2 (4 voturi)    
      Cariera lui Melescanu a fost mai mult in comunism (Duminică, 13 mai 2018, 14:43)

      Ritzi Pitzi [utilizator] i-a raspuns lui CalinMircea

      O stii pe sotia lui, Felicia ?
      Era prezentatoare la TVR. Fara dosar "beton"nu ajungeai acolo, deci si Teodor avea un dosar "beton".

      Intelegi ca n-au murit toti dinozaurii ? Fie ei si cu "cariera"...
    • +4 (6 voturi)    
      ...sigur ai dreptate... (Duminică, 13 mai 2018, 15:46)

      mitocanu [utilizator] i-a raspuns lui CalinMircea

      ...un diplomat de cariera???...te rog sa adaugi:COMUNISTA...d-nul melescanu este fie un comunist uitat de vreme si de vremuri in postul de ministrul al afacerilor externe, fie un lingau, slugarnic al psd-alde, bolnav de delirium tremens sau parkinson...personal cred ca este o combinatie intre cele doua ipostaze...sa vedem ce motiv va invoca pentru a nu se prezenta la convocarea presedintelui...
  • +11 (23 voturi)    
    mda... dupa urechea lui dragnea.. (Sâmbătă, 12 mai 2018, 19:31)

    Inna100 [utilizator]

    ... care este loial altora si nu Romaniei, si intereselor acesteia
    • +3 (5 voturi)    
      Romani din diaspora (Sâmbătă, 12 mai 2018, 21:55)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui Inna100

      Nu mai trimiteti bani rudelor care voteaza cu nemernicii de pesedei.
    • +2 (2 voturi)    
      ...sigur ai dreptate... (Duminică, 13 mai 2018, 12:21)

      mitocanu [utilizator] i-a raspuns lui Inna100

      ...un diplomat de cariera???...te rog sa adaugi:COMUNISTA...d-nul melescanu este fie un comunist uitat de vreme si de vremuri in postul de ministrul al afacerilor externe, fie un lingau, slugarnic al psd-alde, bolnav de delirium tremens sau parkinson...personal cred ca este o combinatie intre cele doua ipostaze...sa vedem ce motiv va invoca pentru a nu se prezenta la convocarea presedintelui...
  • +3 (7 voturi)    
    Domnule Presedinte, (Sâmbătă, 12 mai 2018, 19:41)

    neculel [utilizator]

    este timpul sa va puneti cizmele de cauciuc si sa intrati in troaca. Nu mai putem continua astfel, ne mananca porcii. Aveti nevoie de:

    1. o comunicare mult mai agresiva. Aici nu tine cu amabilitati, pentru ca acesti indivizi fie nu inteleg, fie ignora cu buna stiinta ceea ce inteleg. Este foarte important sa definim asa cum trebuie ceea ce e de definit: o incompetenta care nu isi da demisia 'in nici un fel' din functia de prim-ministru nu este altceva decat 'o scroafa urcata in copac'. La fiecare doua zile, cum spunea un comentator mai sus, iesiti si cereti demisia. Putin importa ca nu aveti prerogativele sa faceti acest lucru. Vi se pare cumva ca scroafei si porcarului le pasa ca nu au prerogative de politica externa atunci cand se duc in vizite la Vatican sau discuta sa mute ambasade prin Orientul Mijlociu? Daca nu v-au explicat consiliierii de comunicare de la Cotroceni, va lamuresc eu: scopul este enervarea si hartuirea adversarului. Zi de zi, clipa de clipa, pana cand cedeaza.

    2. aveti intotdeauna pregatite cel putin doua lovituri de imagine in avans inainte de a face o declaratie. Este irelevant daca ceea spuneti urmeaza sa se intample, anuntati ca si cum s-ar fi intamplat, controlati discutia in directia dorita, in loc sa va aflati de fiecare data in postura de a raspunde la o tema (de multe ori falsa) initiata de adversar. Ex: nu anuntati ca il veti chema pe Melescanu la Cotroceni. Anuntati ca Melescanu a fost chemat pentru explicatii la Cotroceni. Punct. Putin importa ca nu a primit inca convocarea oficiala, lasati consilierii-israelieni-ai guvernului-platiti-din-banii-furati-de-la-noi sa isi bata capul cu asta.

    3. informati UE cu privire la divergentele dintre Presedintie si Guvern, cu subiect si predicat. Inteleg ca nu e frumos sa dai impresia ca nu iti poti administra propria orgada sau ca e bine sa iti speli rufele in familie, insa riscul este excluderea Romaniei din UE. Am epuizat orice urma de bunavointa aratata pana acum de forurile europene.
  • +12 (22 voturi)    
    pai daca tu tot dormi de 4 ani (Sâmbătă, 12 mai 2018, 20:08)

    mnicku [utilizator]

    la ce te-ai asteptat

    fa tu frumos plingere pena;la Parchetul ICCJ pentru infractiunile facute de melecanu

    si mai e o plingere penala di n 2014 cu impiedicarea votului la alegerile pentru presedentie
    • -2 (2 voturi)    
      Hmmm, nu cred ca e momentul.... (Duminică, 13 mai 2018, 13:05)

      DEMA GOGU' [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

      Mai asteapta putin ,pana la toamna .
  • -5 (5 voturi)    
    Politica antiamericana pe fata (Sâmbătă, 12 mai 2018, 20:29)

    Arminius [utilizator]

    Nu exista politica externa europeana, doar pozitii ale unor membrii. In schimb punctul de vedere al SUA e clar. Pozitia antiamericana exprimata de Iohannis poate afecta securitatea Romaniei pe termen lung. Trebuie sa fie mai retinut. Una e sa contrezi PSD-ul si alta sa executi ordinele unor membrii UE atacand pozitii oficiale ale SUA.
    • +3 (3 voturi)    
      Draga, Alabama nu poate spune altceva decat USA (Duminică, 13 mai 2018, 14:46)

      Ritzi Pitzi [utilizator] i-a raspuns lui Arminius

      Romania e membra UE si nu mai poate face valuri de capul ei...
      Daca vrea sa fie cocos, iese din UE si face ce o taie capul, altfel nu se pune...
    • +2 (2 voturi)    
      bateti...campii (Duminică, 13 mai 2018, 17:01)

      Inna100 [utilizator] i-a raspuns lui Arminius

      nu-i mai baga pe americani in povestea asta. Americanii, chiar si Trump care este vremelnic presedinte, nu dau 2 centi pe un parlit oparit ca dragnea si carpele lui .
      UE si valorile europene sunt ceea ce avem, si trebuie sa le aparam. Din simplul motiv ca suntem europeni, si vrem sa ramanem europeni
  • +1 (3 voturi)    
    psd a facut pact cu evreii sa le vanda tara (Sâmbătă, 12 mai 2018, 21:03)

    qwerasdf [utilizator]

    noastra...
  • +3 (3 voturi)    
    lamentabil (Sâmbătă, 12 mai 2018, 22:20)

    traiang [utilizator]

    Intr-o lume care se misca imprevizibil,se traseaza noi linii de influenta cu embargouri comerciale care bat la usa (EU-USA)pentru o tara mica ca a noastra si fragila economic singura atitudine rezonabila este sa stai pe branci si sa te salvezi Este de neinteles si criminal sa te lansezi in fel de fel de initiative asa de capul tau (Dancila vine Papa dar nu vine Melescanu cu vetoul lui)Chestiile astea grave se discuta ,se pritocesc cu serviciile de informatii cu tot spectrul politic se fac strategii si ai o atitudine coerenta promovata de cel cu atributii constitutionale ori Dragnea si toata gasca le trateaza ca la sarbatorile campenesti la plesneala Niciodata nu ne-am facut mai de rahat ca acum
  • -2 (2 voturi)    
    Klaus Werner Iohannis se crede stapan (Sâmbătă, 12 mai 2018, 22:32)

    adrianhn [utilizator]

    Asta o ia pe drumul lui Ceausescu .. ne asteapta dictatura cu astfel de specimene care cred ca toata lumea trebuie sa ii dea socoteala lui ...
  • +2 (2 voturi)    
    Astept ca dl. Melescanu (Duminică, 13 mai 2018, 1:05)

    Ciobanul Bucur [utilizator]

    sa realizeze ca actuala Putere il pune intr-o situatie penibila si sper ca in curand va demisiona, salvadu-si astfel onoarea si reputatia castigate cu truda dupa o viata de munca asidua.
  • 0 (2 voturi)    
    Iohanis este noul "Prostanac" (Duminică, 13 mai 2018, 8:06)

    Frankie [utilizator]

    In Romania, cu cat esti mai prostanac si analfabet, cu atat ai mai multe sanse ca sa ajungi sa conduci tara. Oamenii cu IQ-ul mai mare decat nr. de la pantofi au plecat pe alte meleaguri.
  • +2 (2 voturi)    
    Ma indoiesc.... (Duminică, 13 mai 2018, 9:18)

    taro [utilizator]

    ca majoritatea votacilor PSD au inteles ceva din declaratia lui Iohanis
  • +1 (1 vot)    
    o sa'l chem (Duminică, 13 mai 2018, 9:48)

    nash pandelica [utilizator]

    suna mai mult a autoincurajare.
    io credeam ca l'ai chemat deja, ca a iesit cu lacrimi in ochi de la cotrocesti. sau cu oole storcite, ca i'ai dat un picior in gura, ceva....
    bine, dar vezi, mai spre sfarsitu' lunii, can' te'ntorci de la sighii. si...ai grija, sa nu te smintesti, ca ne trebuiesti..
    sanchi !
  • +3 (3 voturi)    
    cand (Duminică, 13 mai 2018, 16:16)

    nash pandelica [utilizator]

    te afunzi intr'o gaura, chiar neagra, important este sa nu tzopai, sa nu faci stropi...
    delikat.