UPDATE Fetiță de 5 ani, violată și ucisă în Baia Mare / Trupul micuței, descoperit de sora ei într-o clădire din apropierea locuinței familiei

de G.S.     HotNews.ro
Marţi, 1 mai 2018, 12:25 Actualitate | Esenţial


Politia
Foto: Politia Romana
O fetiță de 5 ani a fost violată și ucisă cu brutalitate în Baia Mare, trupul ei fiind găsit luni noapte după ce în timpul zilei dispăruse de acasă, scrie presa locală.

Părinţii au fost transportaţi la spital după ce au aflat ce s-a întâmplat cu fetiţa lor şi au necesitat îngrijiri medicale datorită şocului primit, potrivit actualmm.ro.

UPDATE 14.45 Micuța a fost găsită moartă de sora ei în vecinătatea imobilului în care locuieşte familia, potrivit Agerpres.

Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Maramureş, însoţiţi de echipe din cadrul IPJ Maramureş, se află la faţa locului pentru a cerceta zona şi a identifica probe.

Bunica micuţei a declarat presei că aceasta a dispărut de acasă luni în jurul prânzului, în timp ce mama ei spăla casa scărilor din imobil, iar trupul neînsufleţit al fetiţei a fost găsit de sora acesteia, în vârstă de 17 ani.

De asemenea, purtătorul de cuvânt al IPJ Maramureş, Florina Meteş, a declarat marţ că dispariţia fetiţei a fost semnalată la numărul 112 foarte târziu iar ulterior cadavrul a fost descoperit de sora minorei într-o clădire apropiată de domiciliul familiei.

"Tatăl fetiţei le-a precizat procurorilor implicaţi în cercetarea cazului şi poliţiştilor că fetiţa a dispărut luni, în jurul orei 15,00, iar semnalarea dispariţiei a fost făcută abia în jurul orei 23,30, foarte târziu din momentul constatării dispariţiei. (...) Cadavrul fetiţei a fost transportat la morga Spitalului Judeţean de Urgenţă din Baia Mare iar în urma necropsiei se va stabili cauza decesului. Rezultatele ar putea fi comunicate în cursul zilei de azi", a spus Florina Meteş.

Locul unde a fost găsit trupul fetiţei este în zona fostei clădiri administrative a Combinatului Cuprom Baia Mare (str. Electrolizei), locuită în majoritate de familii de romi care au fost mutate de primărie în ultimii ani de pe malul pârâului Craica. 



















6342 vizualizari

  • +29 (37 voturi)    
    100% (Marţi, 1 mai 2018, 12:31)

    levierul [utilizator]

    Pe pariu ca e un eliberat anticipat de-a lui Tudorel Toader, dar ilustrul ministru nu are nicio vina si nici nu poate fi tras la raspundere.
    • +15 (19 voturi)    
      ... (Marţi, 1 mai 2018, 13:19)

      tirolez [utilizator] i-a raspuns lui levierul

      Nici macar constiinta nu pare sa aiba :(. Cred ca s-ar uita impasibil si daca am ajunge ca in Mexic.
  • +34 (34 voturi)    
    pe viata faptasului (Marţi, 1 mai 2018, 12:40)

    Veritas [utilizator]

    Politia si procuratura trebuie sa fie la maximul severitatii lor pentru asemenea bestii.
    • -5 (5 voturi)    
      Romania (Miercuri, 2 mai 2018, 10:36)

      levierul [utilizator] i-a raspuns lui Veritas

      Ma da tu de legi ai auzit?
  • +25 (33 voturi)    
    Multumim frumos Tudorel...!!!! (Marţi, 1 mai 2018, 12:41)

    polonyca [utilizator]

    Multumim frumos d-nul Ministru pt toate "cadourile" astea........iata , ne "bucuram" din plin de ele..!!!!!!!
  • +21 (23 voturi)    
    ! (Marţi, 1 mai 2018, 13:23)

    tudorr [utilizator]

    Pedeapsa cu moartea ar fi prea blanda!
    • -7 (15 voturi)    
      hei (Marţi, 1 mai 2018, 15:22)

      john70 [utilizator] i-a raspuns lui tudorr

      Vrei sa se supere UE, sa se incrunte Mogherini si sa ne dea afara?!?!
      Fugi dom'le de aici, noi suntem europeni. Pacat ca n-a aflat asta si criminalu'.
      Oricum, in spirit european trebuia sa o violeze cativa ani inchisa undeva, nu sa o omoare imediat.
    • +1 (1 vot)    
      prea banala. (Miercuri, 2 mai 2018, 0:48)

      uzu [utilizator] i-a raspuns lui tudorr

      da
  • +20 (26 voturi)    
    ... (Marţi, 1 mai 2018, 14:10)

    Zenohm [utilizator]

    Mass media ar trebui in astfel de cazuri oribile sa prezinte cazul ca news alert si sa se vorbeasca despre asta fara oprire... in schimb de dimineata pana seara se vorbeste despre cat de tare sfaraie micii, despre cati oameni sunt la mare, ce bauturi beau, ce masini scumpe conduc, despre cum s-au distrat si cum se intorc ei acasa cu masina bara la bara si alte mizerii de stiri fara nicio importanta...

    Mi'e greata cand vad cum asa-zisa sarbatoare de 1 Mai e mai importanta decat viata unei fiinte atat de mica luata de catre o bestie... Cata lipsa de umanitate poate exista !!

    P.S Sunt convins ca bestia e un puscarias abia iesit din inchisoare datorita prietenului infractorilor, Tudorut..
    • +11 (11 voturi)    
      hei (Marţi, 1 mai 2018, 15:22)

      john70 [utilizator] i-a raspuns lui Zenohm

      N-ai aflat ca in Romania nu exista presa, doar niste grupuri de interese?
      • +3 (3 voturi)    
        sincer (Marţi, 1 mai 2018, 19:40)

        Zenohm [utilizator] i-a raspuns lui john70

        ma asteptam ca cei de la Digi(singura mai semineutra) sa fi pus mai mult accent pe acest caz insa si ei au prezentat cazul, si inca il mai prezinta, undeva la coada stirilor ca o stire oarecare, de celelalte televiziuni nici nu are rost sa vorbesc.
    • +3 (7 voturi)    
      Nu doar... (Marţi, 1 mai 2018, 15:47)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui Zenohm

      Dar se vrobeste si despre realizarile PSD-ului, cum economia duduie, cum Dancila a rezolvat cu Israelul etc.

      Romania nu are probleme. Restul tarilor ne privesc cu invidie.
    • 0 (2 voturi)    
      etnie roma (Miercuri, 2 mai 2018, 9:00)

      georghe [utilizator] i-a raspuns lui Zenohm

      Se pare ca fetita este rroma, de aceea nu se prea mediatizeaza
  • +4 (6 voturi)    
    :( (Marţi, 1 mai 2018, 14:49)

    I [utilizator]

    "multumim" din suflet votantilor psd. Tot asa sa votati, cu din astia de elibereaza detinuti, voteaza puscarie la piscina de acasa si alte tampenii. Sper ca si data viitoare mergeti la vot si o sa votati la fel de nemernic.
  • +6 (6 voturi)    
    Sper sa nu se mușamalizeze (Marţi, 1 mai 2018, 15:18)

    Captain Obvious [utilizator]

    Presa să urmărească subiectul la fel ca al pipăitorului polițist. Poate chiar vedem că e un fost pușcăriaș de'al lui Tudorel. Poate se schimbă ceva.
  • +2 (4 voturi)    
    Inapoi la PCR (Marţi, 1 mai 2018, 16:20)

    eu_sunt [utilizator]

    TT are nevoie de locuri libere in puscarii pentru cei care striga jos PSD si jos Dragnea. Aveti grija ce mai scrieti in comentarii. Erdogan stie mai bine.
  • +8 (8 voturi)    
    Pedeapsa cu moartea (Marţi, 1 mai 2018, 17:46)

    aniod [utilizator]

    pentru violatorii copiilor sub 12 ani. Sa se legifereze, la fel ca in India.
  • +4 (6 voturi)    
    E cam gata. (Marţi, 1 mai 2018, 18:08)

    Werwolf1 [utilizator]

    Sa il ia Tudorel consilier . Sau sa il ia la el acasa .Vad ca armata PSD ului functioneaza la capacitate maxima in timp ca jandarmii se ocupa cu vanarea alora care trag un joint in Vama . Ia sa fi trecut patrule mixte prin zona aia .Sansele ca asa ceva sa se intample erau mult mai mici . Dar nu . Jandarmii stau in unitati si ies doar cand au de cotonogit protestatari sau suporteri (nu ca as lua apararea unor suporteri) si politistii se bat pe burta cu interlopii din orase . Ministrul justitiei le promite ca vor fi platiti daca intra la puscarie ,pentru ca deh, au si ei nevoie de sprijinul maselor . Stiti cum era in lagare ,nu ? Detinutii de drept comun ii spargeau pe aia politici si aveau sprijinul gardienilor . Asa e acum : Scursurile societatii sunt asigurate ca vor primi amnistii ,bani si un loc de frunte in societatea pesedista . Luati cu mici si paine ca v-au placut mai mult decat mersul la vot .
  • +5 (5 voturi)    
    E vorba (Marţi, 1 mai 2018, 18:46)

    Kepler [utilizator]

    de un neom, violator si criminal al unei fetite.
    Autoritatile au obligatia sa-l prinda cit de repede posibil, iar pedeapsa ar trebui sa fie exemplara. Locul unde a fost gasita da piste foarte clare.
  • +1 (3 voturi)    
    Multumiti-i din inima lui TuDorel (Miercuri, 2 mai 2018, 1:55)

    Wanheda [utilizator]

    Care se ocupa exemplar de puscariasi si puscariabili.