Lupta femeilor din PSD cu TNR: Iubita lui Liviu Dragnea, Dăncilă, Firea, Dan si Vasilescu au dat in judecată TNR pentru ”răspundere delictuală”

de I.B.     HotNews.ro
Miercuri, 25 aprilie 2018, 23:44 Actualitate | Esenţial


Iubita lui Liviu Dragnea, Irina Tanase (st.), la Congresul PSD
Foto: Hotnews
Irina Tănase, Viorica Dăncilă, Gabriela Firea, Carmen Dan si Olguța Vasilescu au depus la Tribunalul Bucuresti, Secţia a-III-a Civilă, pe 30.03.2018, o ”actiune in raspundere delictuala” impotriva firmei Infant Media SRL, a administratorului acesteia, Dona Alexandru Lucian, a lui Ovidiu Eftimie si Petrar Călin.

Miercuri, Consiliul pentru Combaterea Discriminării a amendat Timesnewroman.ro cu 16.000 lei, pentru un pamflet in care era criticată iubita lui Dragnea.

Consiliul pentru Combaterea Discriminării a sancționat publicația Timesnewroman.ro, pentru articolul “Curva lui Dragnea, asaltată de PSD-iști, …’’. Într-un comunicat remis HotNews.ro, CNCD anunță că a amendat cu 5.000 de lei societatea care administrează publicația, tot cu 5.000 lei pe autorul articolului, cu 3.000 lei pe editorul șef și tot cu 3.000 lei pe administratorul Infant Media SRL.

Pamfletul făcea referire la iubita lui Liviu Dragnea, Irina Alexandra Tănase, prezentă în martie la Congresul extraordinar al PSD în primul rând al Sălii Palatului, alături de premierul Viorica Dăncilă și de primarul Capitalei, Gabriela Firea.

Colegiul director al Consiliului Național pentru Combaterea Discriminării (CNCD) s-a întrunit miercuri, 25.04.2018, în ședință de soluționare a petițiilor.

Consiliul a decis că “articolul postat pe pagina de internet www.timesnewroman.ro, din data de 12.03.2018, cu titlul “Curva lui Dragnea, asaltată de PSD-iști, …’’, prin care se creează o atmosferă ostilă, degradantă, umilitoare la adresa femeilor membre PSD reprezintă discriminare și încalcă dreptul la demnitate al acestora”, anunță instituția.

CNCD a “aplicat sancțiunea amenzii contravenționale în cuantum de 5.000 lei pentru Infant Media SRL, care administrează publicația, 5.000 lei pentru autorul articolului, 3.000 lei pentru editorul șef și 3.000 lei pentru administratorul Infant Media SRL și obligația de a publica pe www.timesnewroman.ro un rezumat al hotărârii în speță (pentru o perioadă de 30 de zile) precum și în două cotidiene naționale”, se arată în comunicat.

Hotărârea a fost adoptată cu unanimitatea de voturi a celor prezenți (8), cu excepția amenzii privind administratorul societății comerciale (două voturi împotrivă).



















1891 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    Macar (Miercuri, 25 aprilie 2018, 23:49)

    mitg [utilizator]

    Isi recunosc pacatele.
  • +4 (4 voturi)    
    Adica delict de opinie, exact ca-n comunism (Miercuri, 25 aprilie 2018, 23:50)

    Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator]

    Ca daca o laudau, o ridicau in slavi pe frumoasa amatoare de sociopati cu delir de marire, apai nu doar ca nu dadeau TNR in judecata, ci probabil Gadea i-ar fi pupat undeva.
  • +3 (3 voturi)    
    Familia traditionala... (Miercuri, 25 aprilie 2018, 23:55)

    strelka [utilizator]

    E firesc ca o domnisoara sa se "orienteze" catre unul care are practic dublul varstei simai ales cind are si ceva cascaval in buzunare. Realitatea cruda e ca genul asta de femei fac coada la jupani. Totusi, daca e curva sau nu vom vedea dupa ce va intra dady la bulau, dar sansele sa nu fie sint practic nule.
    • +3 (3 voturi)    
      daca ma gindesc ca... (Joi, 26 aprilie 2018, 3:33)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui strelka

      escrocul borcea s a insurat si a facut copii , cu niste par--ute cind era in inchisoare, imi pun intrebarea de ce escrocul de la teleorman nu ar avea dreptul cind e ..la usa inchisorii... pe de alta parte "consiliul" asta nu se seziseaza cind niste mizerii umane incalca demnitatea unui popor ( bine, cinstit sa fiu nu prea cred ca ....are )...
  • +4 (4 voturi)    
    Draga Cenzura (Joi, 26 aprilie 2018, 0:02)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Nu ne era dor de tine!
  • +4 (4 voturi)    
    HN, ceea ce urmeaza este un pamflet, zau ! (Joi, 26 aprilie 2018, 0:36)

    Susufler0 [utilizator]

    In conditiile in care, nu-i niciun secret, tot romanul stie ca politica e o curva, nu-i de mirare ca se inghesuie lumea sa intre in PSD !

    Cu atat mai mult cu cat mai este si la putere !

    In fine, inteleg si supararea doamnelor din PSD, semnatare a cererii de chemare in judecata prin care se doreste "reperarea" onoarei tinerei - cum o cheama ? - Tanase, doamne aflate aproape toate la al doilea mariaj ori parteneriat !

    Ce nu inteleg este opacitatea CNCD-ului in a actiona in favoarea lui Nutza, cand era si ea la putere si cand toata mass-media o discrimina in raport de celelalte doamne si domnisoare din PDL ! ;)))

    PS. Revin la titlu : Acesta este un pamflet si rog a fi tratat ca atare ! Merci, HN !
  • +1 (1 vot)    
    Consiliul pentru Combaterea Oricarei Opozitii (Joi, 26 aprilie 2018, 9:38)

    Klaus_Voievod [utilizator]

    Consiliul asta pentru Combaterea Discriminării e vreo subdiviziune a PSD ? ca lucreaza doar pentru jupin Dracnea si predecesorii sai, in rest n-aude, n-a vede...