Teodorovici: O să fiu prezent pe litoral de 1 mai, să veghez ”din umbră” ca cei de la ANAF să-și respecte contribuabilul

de G.S.     HotNews.ro
Miercuri, 25 aprilie 2018, 16:46 Actualitate | Esenţial


Eugen Teodorovici
Foto: Agerpres
Ministrul Finanţelor Publice, Eugen Teodorovici, a anunţat, miercuri, că de 1 Mai va fi pe litoral pentru a veghea ca ANAF să-şi desfăşoare acţiunile de verificare fără perturbarea activităţilor economice, transmite Agerpres.

"Am discutat şi cu domnii de la Antifraudă şi planul domniilor lor este acela de a fi prezenţi pe litoral, în schimb i-am rugat foarte clar să nu cumva să afecteze activitatea vreunui agent economic, să nu cumva să aud astfel de practici în teritoriu, dar nu trebuie să-şi facă nimeni vreo problemă sau să aibă teamă în faţa acestor verificări ale ANAF-ului. Cine respectă legea, cine bate pe casă ceea ce încasează este prietenul nostru", a precizat Teodorovici, la Palatul Parlamentului.

El a adăugat că va fi prezent pe litoral şi va veghea, "din umbră", ca ANAF-ul să-şi respecte contribuabilul.

"Voi fi prezent, sper, pe litoral şi, din acest motiv, să veghez ca cei de la ANAF să-şi respecte contribuabilul fără să perturbe activitatea economică în nicio zonă. Nu pot să particip, dar am să veghez din umbră, poate să fie ziua, poate să fie noaptea", a spus Teodorovici. 



















1233 vizualizari

  • +2 (4 voturi)    
    merge la Loft sau (Miercuri, 25 aprilie 2018, 16:49)

    loveparade [utilizator]

    la Sunwaves?
  • +3 (5 voturi)    
    :)))))) (Miercuri, 25 aprilie 2018, 16:55)

    gabone [utilizator]

    din umbra = de sub umbrela de langa sezlong? :))))
  • +2 (4 voturi)    
    Din umbra (Miercuri, 25 aprilie 2018, 16:59)

    mitg [utilizator]

    La o terasa, o vila de protocol, ceva?
  • +4 (4 voturi)    
    Daca chiar ar fi avut de gand sa-i controleze... (Miercuri, 25 aprilie 2018, 17:02)

    Cataleya [utilizator]

    ...in niciun caz nu i-ar fi anuntat deja ca, pe 1 mai, o sa fie pe litoral, cu ochii pe ei.

    Un fanfaron incompetent.
    • +1 (1 vot)    
      Invitatie la evaziune (Miercuri, 25 aprilie 2018, 17:18)

      Frank777 [utilizator] i-a raspuns lui Cataleya

      Mesajul pentru inspectorii ANAF este sa stea departe de controale in cluburile unde activeaza neamurile lui Teodorovici. Sa-i respecte ca la Mafia respect de mafioti. Fara bon fiscal si fara grija se scoate cate 40-60 mii de euro pentru doua seri. Teodorovici a facut acest anunt ca sa se stie...
  • +1 (3 voturi)    
    il tineti minte pe ministrul saniuta? (Miercuri, 25 aprilie 2018, 17:03)

    alex562 [utilizator]

    gen control "a la cuza" ... deliciul media..

    ... poate si ministrul dan matei agathon ...

    ... abia asteptam :)
  • 0 (0 voturi)    
    mare frica (Miercuri, 25 aprilie 2018, 17:06)

    Dizidentul [utilizator]

    declaratii total populiste,fara niciun argument logic sint destui agenti ANAF la fata locului,daca ministrul vrea un sejur de citeva zile sa scoata bani din buzunar.Inca o intrebare se vede ca parlamentul si guvernul sint foarte vrednici de a constitui tot felul de "comisii"parlamentarii si consilieri care fac parte din aceste comisii sint platiti in plus?.
  • 0 (0 voturi)    
    Pinochio = Teodorovici (Miercuri, 25 aprilie 2018, 18:03)

    Myo [utilizator]

    Ministrul Teodorovici face parte din categoria oamenilor care atunci cand sunt in opozitie are un limbaj corect si spune lucrurilor pe nume, dar atunci cand ajunge la "borcanul cu miere" se schimba total, este cazul si acum cand Teodorovici a devenit Pinochio, iar el stie de ce.
    Si in Bucuresti marele Anaf si-a facut prezenta prin cartiere in ultimele saptamani, numai ca doar cei mici sunt vizati, nu ne putem atinge de multinationale sau de firmele politicienilor, ca doar traiam in social-democratia originala a penalilor...