Robert Negoiță: "Îi stimulăm pe toţi cei care intenţionează să aibă un bebe să dea drumul la treabă, că avem nevoie să încurajăm natalitatea"

de G.S.     HotNews.ro
Marţi, 17 aprilie 2018, 15:43 Actualitate | Esenţial


Robert Negoita
Foto: Facebook / Robert Negoita
Primarul Sectorului 3 Robert Negoiţă promite că în scurt timp părinţii vor avea posibilitatea să îşi înscrie online copiii la creşe şi chiar vor putea să rezerve un loc dinainte ca cei mici să împlinească vârsta necesară înscrierii la creşă. "Îi stimulăm pe toţi cei care intenţionează să aibă un bebe să dea drumul la treabă, că avem nevoie să încurajăm natalitatea", a adăugat Negoiţă.

"Astăzi, în Sectorul 3 toate solicitările pentru creşă sunt onorate, asigurăm condiţii bune. Mai mult decât atât, promitem şi ne angajăm ca în cel mai scurt timp să avem un modul online în care cei care au copii şi au nevoie să îi înregistreze într-o creşă, să nu mai fie nevoie să plece de acasă, ci pur şi simplu de acasă să se înscrie la creşă în Sectorul 3. Mai mult decât atât, nu trebuie să împlinească un an, ci dinainte, de când e bebe, poate să se programeze şi facem în aşa fel încât să îi pregătim un loc”, a spus Robert Negoiţă marţi, la inaugurarea unei creşe din Sectorul 3.

Primarul susţine că în acest fel primăria îi stimulează şi pe posibilii viitori părinţi care intenţionează să aibă un copil şi îi va face "să dea drumul la treabă”.

"Îi stimulăm pe toţi cei care intenţionează să aibă un bebe să dea drumul la treabă, că avem nevoie să încurajăm natalitatea. Ne ocupăm noi să aibă un loc în creşă în condiţii bune şi foarte bune. (...) Vom face primăria atât de prietenoasă încât să rezolvăm problemele fără să ne deplasăm de acasă. Să facem totul de pe telefon, online. Ştiţi că avem mari probleme de trafic. Haideţi să nu mai generăm trafic. De unde suntem să rezolvăm problemele”, a spus Negoiţă.

Primăria Sectorului 3 oferă, din acest an, pentru prima dată, posibilitatea cetăţenilor să programeze online căsătoriile civile, această opţiune fiind valabilă doar pentru cuplurile în care unul dintre soţi are domiciliul sau reşedinţa în Sectorul 3. 




















2413 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    ori (Marţi, 17 aprilie 2018, 16:04)

    lula [utilizator]

    am eu o minte foarte murdara, ori asta suna un pic dubios:

    "Îi stimulăm pe toţi cei care intenţionează să aibă un bebe"
  • 0 (2 voturi)    
    riiiiiiight (Marţi, 17 aprilie 2018, 16:07)

    liviu_ [utilizator]

    d-aia taiati din banii mamelor care castiga peste 3000 lei...
    psd este intr-o continua campanie electorala
  • 0 (0 voturi)    
    taticu (Marţi, 17 aprilie 2018, 16:14)

    dum_i [utilizator]

    taticu, bebe face poporu, doar ca nu in Romania

    In Romania ramane doar cetateanu turmentat. Din teleormanica.
  • +1 (1 vot)    
    Sper ca o sa foloseasca manusi cand ajuta. (Marţi, 17 aprilie 2018, 16:17)

    Lok [utilizator]

    Dupa o astfel de declaratie ma astept sa scada natalitatea pana la niveulul la care Negoita poate fi acuzat de genocid.
  • +2 (2 voturi)    
    ce? (Marţi, 17 aprilie 2018, 16:18)

    ion-ion-ion [utilizator]

    Mai bine lasati-l pe Borcea mai repede afara, sa vedeti atunci stimulent la natalitate. :)))))
  • +2 (2 voturi)    
    dada (Marţi, 17 aprilie 2018, 16:19)

    madafaca [utilizator]

    Sigurrrr, la ce conditii de viata avem in Romanica...sa tot faci copii...cand sunt mici le spui "invata copilul mamii ca sa ajungi departe".....iar la 20 de ani chiar e ajuns departe, prin Spania, Italia, Germania, ca ce sa faci aici pe salariile astea mizere si coruptia asta...?
  • 0 (0 voturi)    
    cotizanti la averile nesimtite ale politicienilor (Marţi, 17 aprilie 2018, 16:20)

    optiunea-2 [utilizator]

    promiteti, ca noi va credem!
    promiteti, ca e gratis!
    (promisiunile astea sunt putin ca suta de lei data de ceasca in ceasu'al 12lea.)
  • +1 (1 vot)    
    Urmatoarea faza (Marţi, 17 aprilie 2018, 16:26)

    BEDE [utilizator]

    Urmatoarea faza ar fi ca si divortul sa se poata face online. Am spus divortul, nu partajul, nici custodia copilului.
  • 0 (0 voturi)    
    Auzi dl primare, (Marţi, 17 aprilie 2018, 17:19)

    fokerul [utilizator]

    datoria la fisc când o plăteşti? Ai de dat vreo 231.000.000 lei, valoare necontestată de matale, valabilă la 31.12.2017. Decât atât, cum zici matale, adică vreo 50.000.000 oiro.
  • 0 (0 voturi)    
    OH. (Marţi, 17 aprilie 2018, 17:24)

    letsoc [utilizator]

    Urmatorul pas va fi procrearea bebelusilor online . Pazea China ca te ajungem din urma .