Olguța Vasilescu s-a prezentat luni la Parchetul General

de G.S.     HotNews.ro
Luni, 16 aprilie 2018, 12:14 Actualitate | Esenţial


Lia Olguta Vasilescu
Foto: Captura TVR1
Ministrul Muncii, Lia Olguţa Vasilescu, s-a prezentat luni la sediul Parchetului General, fiind însoţită de un avocat, transmite Agerpres. Ea nu a dorit să facă declaraţii.

Potrivit unor surse citate de Mediafax, este vorba despre o cauză în care procurorii verifică modalitatea în care Tel Drum ar fi realizat lucrări fără autorizaţie pe o stradă din Craiova, investiţia provenind din fonduri europene. Dosarul a fost deschis ca urmare a unei sesizări a Inspectoratului de Stat în Construcţii, inspectorii constatând că unele lucrări ar fi fost construite fără autorizaţie. Cercetările se desfăşoară in rem.

vom reveni cu amănunte








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















4971 vizualizari

  • +18 (18 voturi)    
    hihi (Luni, 16 aprilie 2018, 12:27)

    Soljenitin [utilizator]

    Gata, se preda?
    • 0 (0 voturi)    
      Nu,sa dus să-i bată. (Luni, 16 aprilie 2018, 16:16)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      Aseara o tembeliziune prietenă arăta cum Olguța bătea pe unii de la DNA.Acum înțeleg de ce nu o schimbă Dragnea.Îi este frică că îl bate!Dacă vedeți o cacafonie să știți că-i Olguța când bate.
  • +19 (19 voturi)    
    nu ca spun, da zic (Luni, 16 aprilie 2018, 12:28)

    don Semaca [utilizator]

    Doamne-ajuta!
    • +1 (1 vot)    
      Ședere lungă și cu multe cărți scrise... (Luni, 16 aprilie 2018, 19:44)

      Spiky [utilizator] i-a raspuns lui don Semaca

      .... în celulă! Prima lucrare are deja titlul: Mein Damf! Damfurile și figurile care au fost făcute de madam Vulguța!
  • +15 (15 voturi)    
    "Doctora" se pregateste de scris ! (Luni, 16 aprilie 2018, 12:31)

    Plagarus [utilizator]

    Traducerea va fi bilingva,italo-franceza ?
    • +7 (7 voturi)    
      )))franco-olteneasca si italo-craioveana (Luni, 16 aprilie 2018, 13:09)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Plagarus

      Doar este Doctora))))
  • +15 (15 voturi)    
    Avea boccelutza la indemna? (Luni, 16 aprilie 2018, 12:32)

    un domn [utilizator]

    Macar atat sa stim....
  • +17 (17 voturi)    
    sa fie intr-un ceas bun... (Luni, 16 aprilie 2018, 12:53)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    sa fie intr-un ceas bun...
    • +1 (1 vot)    
      .... și luuuung, cât mai lung... (Luni, 16 aprilie 2018, 19:45)

      Spiky [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

      maxim cu executare!
  • +5 (5 voturi)    
    a (Luni, 16 aprilie 2018, 13:22)

    adrian67 [utilizator]

    Daca e vorba de strada Raului, multi ar trebui sa faca puscarie pentru ce s-a facut acolo.
  • +6 (6 voturi)    
    Comment sters de user (Luni, 16 aprilie 2018, 13:28)

    un_deget_de_secaturi [anonim]

  • +4 (4 voturi)    
    HN, nu-mi place... vorbesc serios ! ;) (Luni, 16 aprilie 2018, 13:51)

    Susufler0 [utilizator]

    "Pai ce titlu-i asta : "Olguta Vasilescu s-a prezentat luni la Parchetul General" ?

    Voi nu va aruncati un pic ochii pe Evz.ro ? Acolo titluri : "Inca o lovitura naucitoare pt Codruta Kovesi" Eee... asta da titlu ! :)

    Ce conteaza ca il face un condamnat penal ca Sorin Strutinschi (pretenul de afaceri al lui Pastaie) !

    Deci, va rog, mai multa "implicare" !! ;)
  • +3 (3 voturi)    
    xxxxl (Luni, 16 aprilie 2018, 14:39)

    vorbeste lumea [utilizator]

    daca n-o impaiaza n-am rezolvat nimic ...
  • +1 (1 vot)    
    s'a dus (Luni, 16 aprilie 2018, 16:06)

    nash pandelica [utilizator]

    sa'l denunte pe nicu dracnea, abuz de incredere privind marirea pensiillor.
    a abuzat de increderea bietilor pensionari, cu venituri mai mici decat cersetorii.