Olguța Vasilescu s-a prezentat luni la Parchetul General

de G.S.     HotNews.ro
Luni, 16 aprilie 2018, 12:14 Actualitate | Esenţial


Lia Olguta Vasilescu
Foto: Captura TVR1
Ministrul Muncii, Lia Olguţa Vasilescu, s-a prezentat luni la sediul Parchetului General, fiind însoţită de un avocat, transmite Agerpres. Ea nu a dorit să facă declaraţii.

Potrivit unor surse citate de Mediafax, este vorba despre o cauză în care procurorii verifică modalitatea în care Tel Drum ar fi realizat lucrări fără autorizaţie pe o stradă din Craiova, investiţia provenind din fonduri europene. Dosarul a fost deschis ca urmare a unei sesizări a Inspectoratului de Stat în Construcţii, inspectorii constatând că unele lucrări ar fi fost construite fără autorizaţie. Cercetările se desfăşoară in rem.

vom reveni cu amănunte



















4885 vizualizari

  • +18 (18 voturi)    
    hihi (Luni, 16 aprilie 2018, 12:27)

    Soljenitin [utilizator]

    Gata, se preda?
    • 0 (0 voturi)    
      Nu,sa dus să-i bată. (Luni, 16 aprilie 2018, 16:16)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      Aseara o tembeliziune prietenă arăta cum Olguța bătea pe unii de la DNA.Acum înțeleg de ce nu o schimbă Dragnea.Îi este frică că îl bate!Dacă vedeți o cacafonie să știți că-i Olguța când bate.
  • +19 (19 voturi)    
    nu ca spun, da zic (Luni, 16 aprilie 2018, 12:28)

    don Semaca [utilizator]

    Doamne-ajuta!
    • +1 (1 vot)    
      Ședere lungă și cu multe cărți scrise... (Luni, 16 aprilie 2018, 19:44)

      Spiky [utilizator] i-a raspuns lui don Semaca

      .... în celulă! Prima lucrare are deja titlul: Mein Damf! Damfurile și figurile care au fost făcute de madam Vulguța!
  • +15 (15 voturi)    
    "Doctora" se pregateste de scris ! (Luni, 16 aprilie 2018, 12:31)

    Plagarus [utilizator]

    Traducerea va fi bilingva,italo-franceza ?
    • +7 (7 voturi)    
      )))franco-olteneasca si italo-craioveana (Luni, 16 aprilie 2018, 13:09)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Plagarus

      Doar este Doctora))))
  • +15 (15 voturi)    
    Avea boccelutza la indemna? (Luni, 16 aprilie 2018, 12:32)

    un domn [utilizator]

    Macar atat sa stim....
  • +17 (17 voturi)    
    sa fie intr-un ceas bun... (Luni, 16 aprilie 2018, 12:53)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    sa fie intr-un ceas bun...
    • +1 (1 vot)    
      .... și luuuung, cât mai lung... (Luni, 16 aprilie 2018, 19:45)

      Spiky [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

      maxim cu executare!
  • +5 (5 voturi)    
    a (Luni, 16 aprilie 2018, 13:22)

    adrian67 [utilizator]

    Daca e vorba de strada Raului, multi ar trebui sa faca puscarie pentru ce s-a facut acolo.
  • +6 (6 voturi)    
    JOS STATUL PARALEL!!! (Luni, 16 aprilie 2018, 13:28)

    complet_retard [utilizator]

    nemernicii astai cu paralelul, n-o lasa in pace pe Olgutza!

    pai cum sa mai dubleze pensiile si salariile, daca este pusa pe drumuri la Parchet??

    FREE OLGUTZA!!!
  • +4 (4 voturi)    
    HN, nu-mi place... vorbesc serios ! ;) (Luni, 16 aprilie 2018, 13:51)

    Susufler0 [utilizator]

    "Pai ce titlu-i asta : "Olguta Vasilescu s-a prezentat luni la Parchetul General" ?

    Voi nu va aruncati un pic ochii pe Evz.ro ? Acolo titluri : "Inca o lovitura naucitoare pt Codruta Kovesi" Eee... asta da titlu ! :)

    Ce conteaza ca il face un condamnat penal ca Sorin Strutinschi (pretenul de afaceri al lui Pastaie) !

    Deci, va rog, mai multa "implicare" !! ;)
  • +3 (3 voturi)    
    xxxxl (Luni, 16 aprilie 2018, 14:39)

    vorbeste lumea [utilizator]

    daca n-o impaiaza n-am rezolvat nimic ...
  • +1 (1 vot)    
    s'a dus (Luni, 16 aprilie 2018, 16:06)

    nash pandelica [utilizator]

    sa'l denunte pe nicu dracnea, abuz de incredere privind marirea pensiillor.
    a abuzat de increderea bietilor pensionari, cu venituri mai mici decat cersetorii.