Un bărbat acuzat că a intrat într-un apartament din București, i-a ameninţat pe proprietari şi a furat bani şi un câine de rasă, a fost arestat

de Alina Neagu     HotNews.ro
Duminică, 15 aprilie 2018, 14:18 Actualitate | Esenţial


Politia Romana
Foto: Facebook - Politia Romana
​Un bărbat acuzat că a pătruns noaptea într-un apartament din sectorul 4 al Capitalei jefuindu-i pe locatari sub ameninţarea unui cuţit a fost prins în Dolj, el aflându-se în prezent în arest preventiv pentru tâlhărie calificată, scrie News.ro. Surse judiciare afirmă că este vorba despre  Travis Pleşan, zis "Rumburak", iar, conform poliţiei, bărbatul, în vârstă de 43 de ani,  "este cunoscut cu preocupări de natură infracţională, atât în ţară, cât şi în străinătate".

Potrivit Poliţiei Capitalei, cercetările în acest caz au fost declanşate în 10 aprilie, când, în jurul orei 04:30, poliţiştii Secţiei 14 au fost sesizaţi de un bărbat că, în timp ce se afla în locuinţa sa din sectorul 4, "un bărbat necunoscut a pătruns în apartament şi, sub ameninţarea cuţitului, l-a deposedat pe el şi pe prietena sa de o sumă de bani şi de un câine de rasă".

Bărbatul a fost identificat, iar în 13 aprilie, în jurul orei 21:00, a fost prins în trafic, pe raza judeţului Dolj, fiind adus în Capitală pentru audieri.

"Cercetările sunt continuate de către subunitatea de poliţie, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria sectorului 4, sub aspectul săvârşirii infracţiunii de tâlhărie calificată, cu cel în cauză în stare de arest preventiv", precizează poliţia.



















1035 vizualizari

  • +8 (8 voturi)    
    Intrebare (Duminică, 15 aprilie 2018, 14:34)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    "este cunoscut cu preocupări de natură infracţională, atât în ţară, cât şi în străinătate"
    Si atunci ce cauta in libertate? E clar ca a mai fost arestat pana acum...
    • 0 (2 voturi)    
      Cum de ce? (Duminică, 15 aprilie 2018, 17:20)

      Marionette [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

      Militienii iau pensie de la 39 de ani si salarii muuult mai mari decat cei care au invatat pentru ce? Pentru a "o da la pace" cu infractorii. Pentru a "detensiona" situatia. Pentru a "evita conflictele". Cu alte cuvinte sunt platiti de alde acesti borfasi. Borfasii sunt mana in mana in Rromania in colaps cu militienii burtosi care ies la pensie in tinerete.
    • +6 (6 voturi)    
      Pt ca exista TuDorel (Duminică, 15 aprilie 2018, 17:32)

      Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

      Idolul Infractorilor.
    • +2 (2 voturi)    
      Cum crezi... (Duminică, 15 aprilie 2018, 18:10)

      Coco Whistle [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

      Ca pot tin populatia sub teroare in timp ce ei isi fac de cap? Dezbina si conduce si au nevoie de exemplare cu experienta ...internationala.
  • +2 (2 voturi)    
    Patraulea, tu esti mah? (Duminică, 15 aprilie 2018, 14:47)

    Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator]

    Mi-e dor de Jean Constantin, ce vremuri dom'le, ce vremuri.
  • +3 (3 voturi)    
    scapa (Duminică, 15 aprilie 2018, 15:56)

    florinos [utilizator]

    Il scapă Tudorel Toader la pachet cu marii corupți.
  • +1 (3 voturi)    
    ! (Duminică, 15 aprilie 2018, 17:54)

    tudorr [utilizator]

    Pedeapsa ca traiau in concubinaj, fara acordul Sfintei Biserici! Pe de alta parte daca il omorau, poate ii premia mienistru tuadier si macar faceau de-o fundatie la prima casa!