​Peste 800 de permise de conducere reţinute de poliţişti în ultimele două zile

de V.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 7 aprilie 2018, 10:45 Actualitate | Esenţial


Politia da amenzi
Foto: Facebook - Politia Romana
Peste 200 de infracţiuni în trafic au fost constatate de poliţişti în ultimele două zile, când au fost reţinute aproximativ 800 de permise de conducere şi au fost retrase aproape 280 de certificate de înmatriculare, informează News.ro.

Conform Poliţiei Române, pe parcursul a două zile, poliţiştii au intervenit la aproape 6.300 de evenimente, fiind constatate 1.533 de infracţiuni, iar 274 de persoane au fost prinse în flagrant delict. Au fost date 14.533 de amenzi în valoare de peste 5,2 milioane de lei. De asemenea, au fost confiscate bunuri în valoare de peste 100.000 de lei.

În timpul acţiunilor din trafic, poliţiştii au constatat 212 infracţiuni la regimul circulaţiei pe drumurile publice, au reţinut 818 permise de conducere şi au retras 276 de certificate de înmatriculare.

Pe parcursul acţiunilor, au fost depistate 30 de persoane urmărite naţional sau internaţional.


Citeste mai multe despre   


















1002 vizualizari

  • -1 (5 voturi)    
    se aduna banii.... (Sâmbătă, 7 aprilie 2018, 10:49)

    Walking_dead [utilizator]

    ... pentru maririle de salariu?
  • +1 (3 voturi)    
    Aberatie ! (Sâmbătă, 7 aprilie 2018, 11:59)

    democtrates [utilizator]

    Cum poti sa treci in titlu: "200 de infracţiuni în trafic au fost constatate de poliţişti în ultimele două zile, când au fost reţinute aproximativ 800 de permise de conducere" daca au fost 200 de infractiuni, sa presupunem ca au retinut de la toti permisele, restul de 600 de unde?
    Mai vedeti ce postati.
    • 0 (0 voturi)    
      off (Sâmbătă, 7 aprilie 2018, 23:56)

      tudor74 [utilizator] i-a raspuns lui democtrates

      Infractiune - fapta prevazuta de legea penala, pedepsita cu inchisoare si amenda
      Contraventiei - fapta care prezinta un pericol social mai redus decit infractiunea, pedepsita cu amenda
      Neacordare prioritate la trecerea pietonilor - contraventie
      Conducerea unui vehicul in stare de ebrietate - infractiune
      Pt ambele fapte se retine permisul, capisci paizano ?

      Aberant este ca desi postezi pe HN nu stii sa folosesti google.
  • 0 (2 voturi)    
    wow...din nou! (Sâmbătă, 7 aprilie 2018, 12:29)

    ceoteldrum [utilizator]

    daca mai vad genul asta de stiri imi sterg hotnews din app store.pina la urma politia e in slujba cetateanului sau impotriva lui?eu nu zic ca nu sunt cornute in trafic,dar totusi chiar trebuie sa vedem saptamanal genu asta de statistici?imi da cineva vreun link cu statistici asemanatoare din europa de vest?...si ca o ultima dorinta,pe cand statistici cu hoti prinsi,demnitari dovediti corupti condamnati cu executare,averi obtinute ilicit confiscate,etc,etc....ps.doresc sa urez un sincer si calduros ,,paste fericit" tuturor si in mod special pt elena udrea,bica,ghita,puiu popovici si ...mazeta!
    • -2 (2 voturi)    
      Sterge-l ba ! (Sâmbătă, 7 aprilie 2018, 15:39)

      Ozmo [utilizator] i-a raspuns lui ceoteldrum

      Sau sterge-o !!! ��������
  • 0 (2 voturi)    
    Militia e cu noi. (Sâmbătă, 7 aprilie 2018, 13:13)

    Marionette [utilizator]

    Este drept ca avem o viata apocaliptica pradati de borfasii pseudocomunisti dar uite ca mai sunt si sanctionati. Mai e si cineva care ii tine in frau. Deci pana la urma bine am facut ca am votat Dragnea si PSD.
    Ceva stiri cu controale prin alimentari nu aveti? Ar da superbine la masa de Sfintele Pasti.
  • 0 (0 voturi)    
    Vreau (Sâmbătă, 7 aprilie 2018, 23:58)

    tudor74 [utilizator]

    Vreau sa vad 800 de permise ridicate IN FIECARE ZI! Nu doar din an in paste cand se trezesc politisti ca asta e meseria lor si ar trebui sa arda bizonii la buzunar si permise in fiecare zi.

    Daca politia ar da amenzi si ar ridica permise nu am mai fi campionii europei la numarul de morti din accidente rutiere !


    Bravo ! Cat mai multe amenzi la bizoni !