Kovesi îl contrazice pe Morar: Protocolul cu SRI s-a aplicat și sub conducerea lui, există dovezi scrise

de G.S.     HotNews.ro
Marţi, 3 aprilie 2018, 9:55 Actualitate | Esenţial


Daniel Morar si Laura Codruta Kovesi (foto arhiva)
Foto: Agerpres
Laura Codruța Kovesi a spus marți la Europa FM că protocolul de cooperate a DNA cu SRI s-a aplicat și atunci când Daniel Morar a condus Direcția Națională Anticorupție, declarație venită după ce Morar a susținut că DNA nu a aplicat sub conducerea lui protocolul încheiat cu Serviciul de Informații.

„Cu aprobarea dlui Morar, protocolul a fost multiplicat și toti procurorii din subordine au primit copii. Exista dovezi scrise că acest protocol s-a aplicat, iar Daniel Morar, în calitate de procuror general, nu a denunțat niciodată acest protocol, ca fiind ilegal”, a declarat Kovesi.

Procurorul șef al DNA a explicat că, atunci când a fost întocmit protocolul cu SRI, s-a constituit un grup de lucru, din care au făcut parte procurori din mai multe structuri:

„A fost, inițial, întocmit un proiect de protocol, s-au făcut observații și modificări pe marginea lui. Apoi, cu aprobarea lui Daniel Morar, acest protocol a fost multiplicat și mii de magistrați l-au aplicat ani de zile. Nimeni, nici Daniel Morar, nu a denunțat că ar fi fost ceva ilegal în acest protocol.”




Daniel Morar, judecător constituțional și fost sef al DNA, a susținut că în perioada în care a condus Direcția Anticorupție nu a fost aplicat protocolul de colaborare încheiat între Parchetul General și SRI.

„La începutul anului 2009, am primit, în calitate de procuror șef al DNA, spre conformare, sub forma unui document clasificat, protocolul de colaborare încheiat între PÎCCJ și SRI. Este vorba de documentul care a fost declasificat și care a apărut în spațiul public săptămâna trecută. La acel moment, după studierea acestuia, am avut o discuție telefonică cu doamna procuror general, Laura Codruța Kovesi, ocazie cu care i-am spus că eu nu agreez un asemenea protocol în condițiile în care prin acesta se adaugă la Codul de procedură penală, iar unele dispoziții sunt chiar contrare legii. Mi-a spus că aceasta este decizia luată și că protocolul trebuie respectat. I-am răspuns că nici procurorii DNA și nici eu nu vom respecta și nu vom aplica acest protocol”, afirmă Daniel Morar, într-un interviu acordat Sorinei Matei și publicat pe blogul acesteia.

Acesta spune ca nu a adus la cunoștința procurorilor din DNA acest document, „dispunând doar arhivarea acestuia la Compartimentul de documente clasificate din cadrul instituției”.




















4511 vizualizari

  • +15 (23 voturi)    
    Morar e dubios rau (Marţi, 3 aprilie 2018, 10:03)

    Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator]

    Pentru cei care nu erau siguri, a aparut si faimoasa poza a lui Morar la masa cu Iordache - sluga de incredere a lui Dragnea.
    • -14 (16 voturi)    
      Incredibil (Marţi, 3 aprilie 2018, 12:25)

      Lovercraft [utilizator] i-a raspuns lui Jos_Dictatura_Dragnea

      Cat poate minti Kovesi! De dimineata toarna minciuni intr-una. Cineva s-o opreasca!
      • 0 (4 voturi)    
        Incredibil... (Miercuri, 4 aprilie 2018, 3:44)

        Alius [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

        ..dar minciunile lui tonta al tau nu erau tot incredibile? Dar na, era hot de-al tau si minciunile sunt bune cand sunt ale hotilor tai.
      • 0 (2 voturi)    
        Incredibil (Miercuri, 4 aprilie 2018, 10:00)

        midufi [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

        cum minti tu...
        Merita 5 copeici ?
    • +9 (11 voturi)    
      Morar in 2012: "SRI-ul face ceea ce-i cere legea" (Marţi, 3 aprilie 2018, 14:15)

      Kivek [utilizator] i-a raspuns lui Jos_Dictatura_Dragnea

      Morar a confirmat inca din 2009 ca SRI respecta legea si implicit ca protocolul SRI- Parchet e LEGAL


      “Daniel Morar: (…) În privința colaborării cu SRI-ul eu spun ca abia acuma este una bună, abia acuma de câțiva ani, în sensul că SRI-ul face exact ceea ce-i cere legea. Atunci când are indicii asupra savârșirii unor fapte de corupție trimite datele procurorului.


      https://www.g4media.ro/piruetele-fostului-sef-dna-daniel-morar-in-2012-sri-ul-face-exact-ce-i-cere-legea-relatia-cu-sri-este-foarte-buna-nu-am-nici-o-proba-sa-spun-ca-sri-dirijeaza-dosarele.html
      • +4 (4 voturi)    
        ceea ce cere legea ! (Marţi, 3 aprilie 2018, 16:48)

        ofsenita [utilizator] i-a raspuns lui Kivek

        Protocoalele imi par numai o armonizare reciproca, o modalitate de a se confirma conditiile colaborarii interinstitutionale, colaborare obligatorie ,stabilita prin lege. Ca ele trebuie sa existe, este evident, doarece parlamentul lucreaza mult si prost, iar multitudinea de legi si avalansa de interpretari obliga partile sa-si clarifice modul de lucru si trebuie felicitati pentru asta. Ce ar fi sa se denunte protocolul dintre spitale si politie sa se renunte la atentionarea politiei in cazul in care se interneaza la urgenta o persoana care declara ca este victima unui accident sau sa-i puna sa ia numar de asteptare pe politistii care vin cu accidentatii la spital...
        • +3 (3 voturi)    
          Corect ! (Marţi, 3 aprilie 2018, 23:08)

          adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui ofsenita

          Sau daca fuge un bolnav psihic periculos de la Sapoca , Politia sa nu accepte sa il gaseasca si sa-l aduca inapoi.Pentruca " desteptii" din politica romaneasca vor sa desfiinteze protocoalele de colaborare intre institutii. Sa-l lase sa faca o crima eventual, si apoi sa-l aduca.
        • -1 (1 vot)    
          nu chiar (Miercuri, 4 aprilie 2018, 9:50)

          Andrei57 [utilizator] i-a raspuns lui ofsenita

          De fapt, protocoalele au prevederi care încalcă ceva legi pentru că oferă competențe de poliție judiciară SRI și pentru că permit procurorilor să divulge informații din anchetele cu privire la angajații SRI către SRI.
  • +14 (22 voturi)    
    Daniel Morar (Marţi, 3 aprilie 2018, 10:05)

    hamurabi [utilizator]

    Astia-s smecherii din CCR !
    • +2 (2 voturi)    
      Aoleu ! (Marţi, 3 aprilie 2018, 23:10)

      adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui hamurabi

      Cu asa un CCR ne-am fript !
  • +18 (24 voturi)    
    Misto (Marţi, 3 aprilie 2018, 10:10)

    omezu [utilizator]

    Pai ce facusi, Daniele? Te-ai molipsit de la Ciordache? Stiam ca ai sange de p$d-ist, dar nici sa minti cum trebuie nu mai stii?
  • +2 (12 voturi)    
    Oare, oare?!? (Marţi, 3 aprilie 2018, 10:12)

    Stef_and [utilizator]

    Cine are dreptate, cea cu catusele, sau cel care i-a executat pe Nastase, Voiculescu, etc.
    • -16 (22 voturi)    
      hmm (Marţi, 3 aprilie 2018, 11:25)

      Mazeta [utilizator] i-a raspuns lui Stef_and

      Poate amândoi ar trebui puși la testul poligraf.
      • +7 (7 voturi)    
        Te indoiesti de Morar...? (Marţi, 3 aprilie 2018, 15:01)

        scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

        Maine, poimane poate te indoiesti de Dracnea... Tine-o tot asa, pentru ca esti pe drumul cel bun...!
    • +8 (10 voturi)    
      Lui Nastase i-a lasat miliardul de euro, Morar! (Marţi, 3 aprilie 2018, 14:59)

      Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui Stef_and

      I-a luat doar termopanele. Voiculescu a fost bagat in puscarie pe vremea lui Kovesi iar dosarul Teldrum a fost inchis de Morar, care l-a acoperit pe Dragnea. Deci, cu Kovesi!
      • -6 (8 voturi)    
        zau? (Marţi, 3 aprilie 2018, 16:15)

        nelamurit [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

        toate datele gresite:
        1. Voiculescu a fost JUDECAT nu trimis in judecata de LCK
        2. TELDRUM a fost inchis in 2013
        3. Lui Nastase i-au luat ce s-a putut dovedi. Presupun ca TU AI ASCUNS RESTUL DE PROBE
        • +1 (1 vot)    
          Bati campii, pesedistule! (Marţi, 3 aprilie 2018, 17:10)

          Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui nelamurit

          Teldrum a fost inchis pe vremea lui Morar, in 2010. Madam Iorga iti poate spune mai multe...
          Dosarul ICA a stat exact 9 ani in instanta. Cand a venit Kovesi, s-a dat sentinta...
          Daca Nastase nu e cel putin miliardar in euro, inseamna ca esti prost...
  • +10 (16 voturi)    
    se indoia careva (Marţi, 3 aprilie 2018, 10:16)

    murangura [utilizator]

    in care tabara joaca morar?
  • +12 (20 voturi)    
    Stimata Doamna, (Marţi, 3 aprilie 2018, 10:21)

    scaraotchi [utilizator]

    Nu-l mai contraziceti, va rugam pe tovarasul Morar...!
    Doar nu doriti sa i se faca rau si sa-i vina ciorba de burta indarat in gura...! L-am pus eu sa stea de vorba cu Ciordache la o ciorba...?! Nu puteau sa stea frumos la bar, la un pahar de tarie...!
  • +16 (18 voturi)    
    Dovezi? (Marţi, 3 aprilie 2018, 10:32)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Cui ii apsa de dovezi? In lumea PSD conteaza ce zic ei, pentru ca detin adevarul absolut. Cand va intelege lumea ca nu are relevanta parerea lor, ci ce vrea Sultanul Mustacios cand ordona slugilor.

    Apropo, with love from G4M, exista bucurii si mai vechi de 2009:

    https://www.g4media.ro/exclusiv-tariceanu-a-girat-in-2005-ca-premier-si-vicepresedinte-csat-un-protocol-semnat-intre-parchetul-general-si-sri.html

    Dar stiti cum e vorba aia: fa ce zice popa, nu ce face el. Asa e si Tradiceanu. Ipocrizie absoluta. Dar sincer, la ce altceva sa te astepti de la un comunistoid de doi bani?
    • +8 (10 voturi)    
      Tăriceanu e un mercenar, vinde ţara pe oricât (Marţi, 3 aprilie 2018, 11:30)

      Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

      Nu contează ce se distruge, Tăriceanu s-ar închina la oricine ca să facă bani, cum s-a închinat la Soroş în 2006 cu restul PSDiştilor.
      • +4 (6 voturi)    
        Tariceanu nu e un mercenar. (Marţi, 3 aprilie 2018, 12:33)

        Rahan5 [utilizator] i-a raspuns lui Jos_Dictatura_Dragnea

        Cum nici Dragnea nu e un mercenar.
        Scopul lui Tariceanu este foarte precis, trasat din propriul interes al ,,Castei Fanariotilor" din Romania:
        De asi mentine influenta si privilegiile in conditiile parasirii Romaniei de catre romanii care emigreaza in Spania si Italia si noua realitate a inceperii dominatiei slave in Romania, intruchipati simbolic de rusii Dragnea si Dancila. Pe scurt, Tariceanu are rol de ,,Cioclu National'' al Poporului Roman.
  • +2 (14 voturi)    
    suntem in plina (Marţi, 3 aprilie 2018, 10:40)

    nash pandelica [utilizator]

    minciuniada,
  • +5 (11 voturi)    
    Mda (Marţi, 3 aprilie 2018, 10:43)

    Incomod3 [utilizator]

    Incepe sa friga tare... asta-i un fel de "ba, daca nu zici ca mine ti-o iei si tu" :) :) :)
    • -6 (8 voturi)    
      ma vad nevoit sa clarific (Marţi, 3 aprilie 2018, 12:28)

      Incomod3 [utilizator] i-a raspuns lui Incomod3

      vad ca am luat plusuri si pentru mine cel putin aici, astea-s motiv de jena, semn ca nu s-a inteles ce-am vrut sa zic. deci, kovesi simte ca incepe sa friga atmosfera si-l atentioneaza pe morar ca daca nu zice ca ea, si-o ia si el... adica daca ma duc eu la fund, te trag dupa mine :) :) :)... sper ca acum s-a inteles si vin minusurile...
  • +10 (20 voturi)    
    morarule, (Marţi, 3 aprilie 2018, 10:45)

    nahir [utilizator]

    cred ca o sa-ti stea mielul in gat.
    Auzi ce zice Kovesi. Ca are dovezi scrise ca ai aplicat protocolul de care abia acum, in 2018, te-ai dezis si pe care nu l-ai denuntat ca ilegal in 2009 nici la CSM, nici la IJ, nicaieri.
    Pai daca are dovezi scrise ca ai aplicat protocolul, ale cui or fi semnaturile dupa dovezile alea? Nu cumva or fi acte semnate si de tine?
    • +5 (5 voturi)    
      pina la miel sta plicu' (Marţi, 3 aprilie 2018, 12:49)

      mnicku [utilizator] i-a raspuns lui nahir

      "prietenii stiu ..de ce "...

      restul cu: nu stiu, n-am vazut, nu eram acasa fiind la fortaleza, n-aveam internet ca eram la pescuit de stiuca pe Dunare ....... e can-can
    • -8 (10 voturi)    
      pai ce era sa faca (Marţi, 3 aprilie 2018, 13:24)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui nahir

      daca nu'l aplica, era insubordonare.
      l'ar fi matrasit ea, ca'i sta in gat, dar ii era si frica de base. ca pe la el trebuia sa treaca decizia.

      cica morar n'ar fi fost de acord cu protocolul si ar fi dorit unul direct intre sri si dna.
      normal, sesizase si ii spusese lui kovesi greselile din protocolul semnat de ea, practic o continuare a protocolului lui stanoiu /bombonel cu timofte/vintu, din 2003, bazat pe o hotarare a csat de atunci..
      in 2009, spune kovesi, doar a fost continuat un protocol care expira. desigur, mici abtziguiri s'or fi facut, pe ici pe colo, dar vorba lui nenea iancu, nu s'a schimbat nimic.
      si mai spune kovesi ca basescu nu fusese informat...
      pai nu ea avea datoria aia, ci sereitatea, caci presedintele e seful militar, iar sereitatea este mare unitate militara. probabil echivalat cu divizia, stiu si io.
      asta, este, binomul era facut din trei persoane, maioru, coldea si kovesi.:-))
      • +1 (1 vot)    
        il (Marţi, 3 aprilie 2018, 19:39)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

        contrazici pe morar care sustine ca a aruncat protocolul intr-un dulap si nu l-a aplicat?
    • -1 (3 voturi)    
      alt expert? (Marţi, 3 aprilie 2018, 16:18)

      nelamurit [utilizator] i-a raspuns lui nahir

      orice document STRICT SECRET se consemneaza intr-un registru in care se inscriu si accesarea lui. Daca n-ai fi expert ai cere sa vezi daca protocolul a fost comunicat si cui.
      Dar tu fiind expert stii cine. Telepatie?
      • +1 (1 vot)    
        pentru (Marţi, 3 aprilie 2018, 19:41)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui nelamurit

        tine si pentru alti amatori de scenarii cu James Bond, iti precizez ca protocolul era secret pentru noi, mirenii, nu pentru cei care il aplicau, procurorii. Of, of, mai, mai. Greu cu creierul.
  • -10 (18 voturi)    
    De ce se scuza ? (Marţi, 3 aprilie 2018, 10:53)

    Soulless [utilizator]

    E rau ca au existat protocoale ? Ce-i drept neconstitutionale (adica nelegale), dar cine sa se mai agate in acest minor amanunt ?
    • +7 (11 voturi)    
      s-a pronuntat ccr? (Marţi, 3 aprilie 2018, 11:39)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Soulless

      deci d c erau neconsittutionale?! momentan e prezumtia de nevinovatie ... zic si eu

      apropos... normal ca sunt neconstitutionale si ilegale...
      pt ca protocoalele alea ajutau sa se prinda coruptii... si legile si constitutia sunt facute de corupti
      • -4 (4 voturi)    
        corect (Marţi, 3 aprilie 2018, 14:09)

        nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        lupta impotriva coruptiei a inceput cu protocolul din 2003 si hotararea csat, presh ilici, vice presh bombonel, ministru justitiei stanoiu, sef sri timovte.
        si dai si lupta, neicusorule !
        ilici si bombonel, initiatorii anticoruptiei in romania !!
    • +5 (5 voturi)    
      unde vezi ca se scuza? (Marţi, 3 aprilie 2018, 12:42)

      bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui Soulless

      1. Ete aici ce zicea Morar in 2012:
      https://www.g4media.ro/piruetele-fostului-sef-dna-daniel-morar-in-2012-sri-ul-face-exact-ce-i-cere-legea-relatia-cu-sri-este-foarte-buna-nu-am-nici-o-proba-sa-spun-ca-sri-dirijeaza-dosarele.html
      2. Unde vezi ca se scuza??? Explica ce e acolo, in incercarea de a cotracara campania de dezinformare a ciumei rosii si a postacilor din dotare, dintre care faci si tu parte.
    • -5 (5 voturi)    
      pai, ea jura ca (Marţi, 3 aprilie 2018, 14:06)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Soulless

      nu exista niciun protocol secret.
      probabil ca morar o auzise spunand asta si de aiai o fi refuzat sa aplice.
      base spunea ca morar ajunsese la cutite cu coldea, a trebuit sa'i medieze el, ca aia erau, mai mai sa se taie.

      pana acum n'a iesit la suprafata decat varful minciunilor.
      grosul este inca sub apa.
    • +1 (1 vot)    
      mai dudeanule, (Marţi, 3 aprilie 2018, 19:43)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Soulless

      daca tot sustii ca protocolul este nelegal, poate ne luminezi si pe noi, fraierii, cu niste argumente.
      Oare protocolul ala din 2003, semnat de morar sef PNA cu SRI, in iepoca Nastase, protocolul ala este legal?
  • +9 (15 voturi)    
    Decat sa dezimformeze (Marţi, 3 aprilie 2018, 11:00)

    Rahan5 [utilizator]

    Morar mai bine n-ar fi zis nimic. Dar ,,l-a mancat pielea" sa faca pe grozavul : El, singur, arata tuturor cum se combate coruptia din Romania fara nici o colaborare cu SRI.
  • -10 (12 voturi)    
    Sa scoata dovezile! Sa inceapa razboiul! (Marţi, 3 aprilie 2018, 11:13)

    Miky60 [utilizator]

    Sau dovezile au fost ascunse de IT-istii asistati social de psd-ciuma rosie care i-a scutit de plata impozitului pe salariu, in timp ce doctorii platesc toate impozitele? Si drept rasplata, IT-istii sunt sclavii psd-ului si fac totul la comanda!
    • +9 (11 voturi)    
      mda (Marţi, 3 aprilie 2018, 11:26)

      murangura [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

      esti cam frustrat miky. daca e asa bine sa fii it-ist de ce nu te-ai facut si tu?
      concluzionezi aiurea, iti-stii au votat in masa anti-psd
      • -7 (7 voturi)    
        Mi-ai dat minus ca esti anti-DNA???? (Marţi, 3 aprilie 2018, 12:19)

        Miky60 [utilizator] i-a raspuns lui murangura

        Pesedistu-le, ai pus problema gresit. Discutia nu este ca de ce nu toti sunt IT-isti (sa stii ca in tara asta trebuie sa fie si doctori, profesori, brutari, ingineri, soferi, etc) ci de ce noi, cei care suntem anti-psd si nu suntem IT-isti platim, in timp ce IT-istii sunt scutiti de psd-ciuma rosie si sunt sclavii lor. Doctorii de ce platesc? O tara poate trai fara IT-stii, dar fara doctori nu poate. Si de ce nu plecati daca va dati atat de importanti? Asa ar scapa tara de sclavi votanti de psd-ciuma rosie!
    • +8 (8 voturi)    
      tu ai o fixatie, nu?! (Marţi, 3 aprilie 2018, 11:42)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

      1 - nu vad ce treaba ai ITstii cu asta
      2 - daca esti destept castigai si tu cat poate castiga un ITst... ca nu e meserie unde se intra pe pile... daca esti incapabil sa faci asta, te rog nu arata ca esti mai si mai prost aplicand tactica mortii caprei vecinului
      3 - "asistatii sociali" din IT... aduc la buget 6%... mai mult decat orice industrie de neasistati social
      4 - eu stiu ca romana este o limba straina pt tine... dar asistat social != scutit de impozit
      5 - pun pariu ca eu platesc mai multe taxe decat tine cu tot cu scutirea de impozit.... asta explica si frustrarea ta...
    • +7 (7 voturi)    
      noroc ca prostia nu doare (Marţi, 3 aprilie 2018, 12:43)

      bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

      1. Ete aici dovada https://www.g4media.ro/piruetele-fostului-sef-dna-daniel-morar-in-2012-sri-ul-face-exact-ce-i-cere-legea-relatia-cu-sri-este-foarte-buna-nu-am-nici-o-proba-sa-spun-ca-sri-dirijeaza-dosarele.html
      2. Timpenia aia cu IT-istii asistati sociali e probabil una din putinele idei intiparite in creperul tau.
    • +4 (4 voturi)    
      oamenii raspund in fata JUSTITIEI nu in fata PSD (Marţi, 3 aprilie 2018, 14:20)

      Kivek [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

      PSD cauta prin gunoi si inventeaza motive ca sa o atace pe Kovesi...prin 2009, ba in 2012...acuzatii

      Kovesi va raspunde daca JUDECATORII o vor intreba de protocol, oamenii raspund doar in fata JUSTITIEI nu in fata PSD
    • +4 (4 voturi)    
      "In timp ce doctorii platesc toate impozitele'' (Marţi, 3 aprilie 2018, 15:20)

      scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

      Inseamna ca dr. Bradisteanu si-a cumparat deja biletele pentru Canada...Ce sens mai are sa ramana in
      Romanica daca nu ramane tot ''darul'' la buzunarache...?! Dar ma intreb, oare n-o fi vorbit intre timp si cu ceilalti hoti sa-i spuna sa stea linistit, pentru ca a venit si vremea lor..?
  • +9 (15 voturi)    
    Jenantul Morar! (Marţi, 3 aprilie 2018, 11:13)

    trem [utilizator]

    Faptul ca statea la masa cu Ciordache nu l-a dus destul de in fatza in ochii elitei infractionale a PSD si ai pateticului Basescu. Asa incat fostul domn Morar - actualmente tovarash - a spus sa mai aduca o 'ofranda de loialitate' atacand la DNA.

    Daca el crede ca mai are vreo autoritate ca sa atace DNA-ul se inseala. Tot CCR-ul cu 1 exceptie e sub papucul PSD...asa ca lasati-ne!
  • -1 (11 voturi)    
    Cum se (Marţi, 3 aprilie 2018, 11:16)

    A310 [utilizator]

    va dovedi , cine minte .
    • -7 (15 voturi)    
      cei care ziceau ca nu exista protocolul :)) (Marţi, 3 aprilie 2018, 11:21)

      premierul grivco [utilizator] i-a raspuns lui A310

      si ce sa vezi nici chiar tiberiu nitu nu a denuntat protocolul :)
      dar ce sa vezi, a fost "facut" pentru nimic, va dati seama ce patea daca supara dna si sri denuntand protocolul?
  • -8 (12 voturi)    
    X files (Marţi, 3 aprilie 2018, 11:59)

    freejack [utilizator]

    amandoi au dreptate.
    pentru ca adevarul este dincolo de noi.
  • -7 (21 voturi)    
    intre (Marţi, 3 aprilie 2018, 12:10)

    andrei108 [utilizator]

    intre kovesi si morar tind sa-l cred pe morar. Am vazut destule interviuri cu kovesi cum denatureaza si minte. Ea ce incearca de fapt.. sa zica... nu numai eu am mancat cacat, si morar a mancat.
    • +3 (5 voturi)    
      Da! (Marţi, 3 aprilie 2018, 13:10)

      Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui andrei108

      Si tu ai mancat! Acum zici.
    • +3 (5 voturi)    
      Si ce "minciuni" a spus Kovesi? (Marţi, 3 aprilie 2018, 14:01)

      Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator] i-a raspuns lui andrei108

      Ai si exemple concrete, sau doar ce ti-au dat de la PSD sa spui?
    • +3 (5 voturi)    
      Gresesti, Andrei...! Morar e cel ce minte, (Marţi, 3 aprilie 2018, 15:31)

      scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui andrei108

      cel putin asa indica aparatura...!
      Sau poate crezi ca ''sejurul'' in Rai sau in Iad e hotarat asa, dupa ureche...!?
  • -3 (9 voturi)    
    Spectacolul este grandios, nu stiu care (Marţi, 3 aprilie 2018, 12:32)

    xrogo [utilizator]

    dintre cei doi a fost mai penal, acum se acuza pe fata, asta e bine pentru ca in focul dezbaterilor vom mai afla mai multe dedesubturi ale tenebroaselor protocoale!
    • +3 (7 voturi)    
      Oare tenebroasre ? (Marţi, 3 aprilie 2018, 13:50)

      marsur [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      In timp ce statul roman a fost praduit de miliarde de euro ajunse prin zone exotice noi vorbim de tenebroase protocoale ? Pai SRI , SIE si orice alta institutie cu resurse in monitorizarea infractorilor economici ar trebui implicate . De fapt SRI ce ar mai avea de facut / Sa ii protejeze pe politicieni si infractori de propriul popor ? Avand in vedere ca acesti bani s-au furat din spitale - cauza mortii a mii de romani , de la infrastructura - mor pe sosele mii de romani .... acesti infractori pot fi considerati teroristi . Victimele lor sunt mai numeroase decat in atacurile teroriste din Europa .
  • -2 (6 voturi)    
    protocol (Marţi, 3 aprilie 2018, 16:08)

    vasilica_costica [utilizator]

    sobolanii astia de procurori sa dispara in puscarie pe viata, dovezi contrafacute, minciuni, protocoale, o mizerie,
  • 0 (4 voturi)    
    f f reglementat (Marţi, 3 aprilie 2018, 16:22)

    nelamurit [utilizator]

    orice document STRICT SECRET se consemneaza intr-un registru special.
    Orice acces la acest document -fie si numai in CITIRE- se consemneaza.
    Asa putem STI -nu specula- cine a avut acces.