Iohannis: Decizia în privința lui Kovesi va fi luată după Paşti

de G.S.     HotNews.ro
Vineri, 23 martie 2018, 13:42 Actualitate | Esenţial


Kovesi si Iohannis
Foto: Colaj foto: Agerpres / Presidency.ro
Preşedintele Klaus Iohannis a declarat vineri, la Bruxelles, că decizia în privinţa cererii de revocare din funcţie a procurorului şef al DNA, Laura Codruţa Kovesi, va fi luată mai degrabă după Paşti, transmite Agerpres.

"Cu certitudine, la momentul potrivit voi lua o decizie. Pot acum să vă spun că această decizie nu va fi luată înainte de sărbători, ci mai degrabă după Paşti. Cum va suna această decizie, voi explicita într-o declaraţie publică pe care o voi face la momentul respectiv", a afirmat Iohannis.

Totodată, el a precizat că în luarea deciziei se va 'inspira' din toate documentele care îi sunt puse la dispoziţie de ambele părţi.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2105 vizualizari

  • +11 (15 voturi)    
    Dupa Pasti...pe la Craciun (Vineri, 23 martie 2018, 13:48)

    Gryphus [utilizator]

    de ce sa se grabeasca Iohannis..pt ca vrea PSD???

    ar trebui sa lungeasca decizia cat mai mult ca sa vedem cum se tavalesc in chinuri Dragnea, Gadea, Badea & co
    • -10 (18 voturi)    
      Comment sters de user (Vineri, 23 martie 2018, 13:54)

      CPM1 [anonim] i-a raspuns lui Gryphus

  • 0 (18 voturi)    
    2 viteze - incetisor si stat pe loc (Vineri, 23 martie 2018, 13:49)

    razeshu [utilizator]

    Amice, ne-am prins toti de multa vreme ca nu esti spontan. Dar in cazul asta la ce ai nevoie de timp ca nu e nimic de gandit. Zici simplu(repeta dupa mine) - Dna Kovesi este un exemplu d eprofesionalism si nu e nici un motiv sa fie schimbata de reprezentantii celor care trebuie sa stea la racoare. "inauntru", nu afara. apoi poti sa pleci linistit in vacanta sau doar sa te culci la loc. Somn usor.
    • -1 (7 voturi)    
      incet(langsam) (Vineri, 23 martie 2018, 14:15)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui razeshu

      si ambiguu. nu spune care paste, al sau, sau al lui dracnea.
      pastele catolic/protestant e pe 1 martie, ortodox pe 8 martie, si ar mai fi pastele cailor, in curs de stabilire, la cancelaria de la cotrocesti.
      oricum, undeva, dupa sanpetru.

      io zic s'o lase sa'si termine mandatu, cu conditia sa faca oleaca de curatenie. sa dea afara mizeria si sa aduca calitate. ca e de unde. prin concurs, asa cum e legal. nu pe calea portocalelor.
      • +1 (1 vot)    
        Zici martie? (Vineri, 23 martie 2018, 15:33)

        asavreau [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

        Mai uită-te în calendarul bisericesc.Anul 2018.
      • -1 (3 voturi)    
        pardonati va rog (Vineri, 23 martie 2018, 16:14)

        nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

        aprilie, ai dreptate,
        ramasei oleaca pi loc. cam ca prezidentu....
  • +4 (4 voturi)    
    dupa care Pasti? (Vineri, 23 martie 2018, 14:16)

    Bittick [utilizator]

    pastele catolic, pastele ortodox sau pastele cailor?...
    • +2 (2 voturi)    
      cel musulman (Vineri, 23 martie 2018, 16:49)

      Stefan534324 [utilizator] i-a raspuns lui Bittick

      :)
  • -2 (6 voturi)    
    Probabilitate (Vineri, 23 martie 2018, 14:22)

    Gigi Kent [utilizator]

    O fi asteptand pozele / filmuletele de la Ghita.

    Sa nu uitam de unde i s-a tras si lui Coldea ...
  • +2 (6 voturi)    
    Atat iti spun ... (Vineri, 23 martie 2018, 14:22)

    si_mort_va_vad [utilizator]

    Ai grija ce faci ...

    Si trimite legile justitiei odata , chiar daca se intorc tarziu , se vor intoarce cu un verdict !

    Sau au murit toti elefantii ? ...
  • +1 (5 voturi)    
    Dupa "Pastele cailor...!", ati vrut (Vineri, 23 martie 2018, 14:25)

    scaraotchi [utilizator]

    probabil sa spuneti...!

    Asa ca baieti, parerea mea e ca puteti sa va luati adio , pentru ca tot dupa Pasti se vor lua si alte decizii...importante...!
    Stiti, societatea a mai avansat in ultimii 28 de ani si marile decizii nu se mai iau doar in preajma ...Craciunului...!

    Atentie la drumul spre Targoviste, e plin de gropi si intortocheat peste masura...!
    • +1 (1 vot)    
      nu si daca-l faci (Vineri, 23 martie 2018, 16:08)

      brianduffy [utilizator] i-a raspuns lui scaraotchi

      cu elicopteru'
  • +1 (7 voturi)    
    Cred ca Johannis procedeaza bine. (Vineri, 23 martie 2018, 14:40)

    Cataleya [utilizator]

    Daca ar iesi maine la TV si ar declara ca o demite pe Kovesi, ar crea o debandada in tot sistemul judiciar si poate ca multi procurori ar fi tentati sa schimbe macazul daca vor vedea ca Dragnea a invins si a reusit sa decapiteze DNA, mai ales acum cand sunt asteptate niste sentinte pt clanul Cosma si pt sultanul de Teleorman.

    Daca ar declara maine ca nu o demite, le-ar pune la dispozitie Antenistilor si borfasilor din Parlament o noua "rampa de atac" impotriva lui si a "statului paralel"
    Asa, prin amanarea deciziei, i-a obligat pe borfasi sa intre in "silenzio stampa" pe acest subiect, cel putin pana dupa Paste.
    • -3 (5 voturi)    
      ? (Vineri, 23 martie 2018, 16:06)

      Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui Cataleya

      Sentintele pentru Cosma si Dragnea le dau judecatorii ...

      Ma distreaza teribil abordarea asta de tipul Kovesi = Justitie.