Dragnea spune ca va face si alte dezvaluiri: Aseara a fost doar primul episod, aveti rabdare

de G.S.     HotNews.ro
Miercuri, 14 martie 2018, 13:58 Actualitate | Esenţial


Liviu Dragnea
Foto: Agerpres
Presedintele PSD, Liviu Dragnea, a dat asigurari ca urmeaza si alte episoade din seria de dezvaluiri pe care le-a facut marti seara, transmite Agerpres. "Aseara a fost doar primul episod, aveti rabdare", a spus miercuri, la Palatul Parlamentului, Liviu Dragnea, intrebat in legatura cu numirile in Guvernul Ponta.

In ceea ce priveste acuzatiile aduse de Victor Ponta, el a afirmat: "Ii las sa se afunde si mai mult".

Marti, presedintele PSD, Liviu Dragnea, a sustinut ca fostul lider al partidului, Victor Ponta, ar fi stabilit lista membrilor Guvernului sau impreuna cu directorul Serviciului Roman de Informatii, George Maior. El a afirmat, la Antena 3, ca, imediat dupa caderea Guvernului Ungureanu, ar fi convenit cu Victor Ponta si cu liderul PNL, Crin Antonescu, sa discute in comun componenta viitorului guvern, insa a doua zi Ponta ar fi prezentat lista ministrilor intocmita cu "George Maior si cu altii".

Fostul premier Victor Ponta a negat acuzatiile liderului PSD, referitoare la formarea primului guvern USL. "L-am avertizat pe Dragnea Mincinosul ca de cate ori el spune o minciuna despre mine eu spun 5 adevaruri despre el'', a scris Ponta pe Facebook.



















3462 vizualizari

  • 0 (8 voturi)    
    nu conteaza ce spune! (Miercuri, 14 martie 2018, 14:05)

    kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator]

    se stie ca minte! Foarte convenabil.
  • +6 (10 voturi)    
    care dezvaluiri bre? (Miercuri, 14 martie 2018, 14:09)

    bogdan1477 [utilizator]

    Alea-s baliverne pentru poporul PSD, petarde aruncate ca sa ascunda scandalul maririlor salariale cu impact zero pe salariul net, inflatia ajunsa la 4.7%, si tot asha. Dezvaluirile se fac aducind si dovenzi, nu doar vorbind de unul singur in fata unui Gidea care doar ridica mingi la fileu.
  • +5 (9 voturi)    
    a (Miercuri, 14 martie 2018, 14:20)

    adrian67 [utilizator]

    Ce dezvaluiri sa mai faci tu Daddy? Se apropie funia de par. Eu in locul tau as fi mai atent la Calin, ca daca te baga astia la bulau, parca vad ca se insoara cu aia mica a ta, Irinuca.
    • +4 (6 voturi)    
      ar fi cazul (Miercuri, 14 martie 2018, 14:35)

      mos ion roata [utilizator] i-a raspuns lui adrian67

      sa fi atent la exprimare ca te baga astia la defaimare nationala. In locul tau as fi spus : (cu cacofonie) Livache vezi ca Calin e meserias in mariaje sau (fara cacofonie) Vezica Tariceanu e meserias la mariaje.
  • +4 (4 voturi)    
    si care este problema, (Miercuri, 14 martie 2018, 14:33)

    florian3619 [utilizator]

    din moment ce W Monta era PM normal ca trebuia sa prezinte el lista la partid /partide si sa intre in negocoeri cu Porumbacu si Livache. Livache "putea decat" sa nu fie de acord atunci. Acum geaba dezvaluiri, ca doar a fost partas la toate miseliile lui Monta si a mancat porcul in/din troaca seviciilor.
  • +4 (4 voturi)    
    RIDICOL (Miercuri, 14 martie 2018, 14:41)

    cosminbut [utilizator]

    sa ai toata puterea si tu sa te plangi ca o baba; mi se pare stupida toata tevatura asta; draga Liviu, fa dracu' ceva si pentru oameni sa o duca mai bine, ca ne-am saturat sa te vedem cum te plangi pe la televiziunile de colhoz.
  • +3 (3 voturi)    
    "Cu curaj,cu curaj!" - citat Dragnea-al XIII-lea (Miercuri, 14 martie 2018, 14:43)

    Johanis [utilizator]

    congres.

    Elodia si Dan Diaconescu au fost minciuna!

    Daca asta doreste votantul PSD! Asta-i dam!
  • +1 (1 vot)    
    Sa se faca o emisiune la TV (Miercuri, 14 martie 2018, 15:12)

    troncota [utilizator]

    Noapte buna copii, povesti adormitoare cu don Pablito.
    • +1 (1 vot)    
      Ba eu zic sa feriti copilasii la viitoarele (Miercuri, 14 martie 2018, 17:21)

      scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui troncota

      episoade pentru ca banuiesc ca se va "dezbraca" complet de orice urma de caracter...!
  • +4 (4 voturi)    
    In Romania disperatii ne-au obisnuit sa faca (Miercuri, 14 martie 2018, 15:15)

    Susufler0 [utilizator]

    dezvaluiri, disperatii carora le infrunzeste o sera de morcovi in pantaloni si cei ce se pregatesc sa o intinda din tara !

    PS. In ce categorie s-o plasa Livache ?
  • +2 (2 voturi)    
    Rabdare avem, dar nu avem tutun si (Miercuri, 14 martie 2018, 17:06)

    scaraotchi [utilizator]

    popcorn, ca la cat s-au marit preturile in magazine....!

    Indrazneste sa crezi...!