Consiliul pentru Combaterea Discriminarii: Discutarea sesizarii luju.ro privind eticheta "penali" folosita de Iohannis si Kovesi, amanata pentru 26 martie

de N.O.     HotNews.ro
Luni, 12 martie 2018, 9:52 Actualitate | Esenţial


Kovesi si Iohannis
Foto: Colaj foto: Agerpres / Presidency.ro
Consiliul National pentru Combaterea Discriminarii (CNCD) a amanat luni pentru 26 martie discutarea sesizarii redactiei Lumea Justitiei (luju.ro) privind eticheta "penali" folosita de presedintele Klaus Iohannis si sefa DNA, Laura Codruta Kovesi, scrie News.ro. Conform procedurii, au fost citate toate partile, care si-au prezentat transmis de vedere.

Sesizarea a fost depusa in 19 februarie si vizeaza etichetele "penali" si "inculpati" puse de Klaus Iohannis si Codruta Kovesi celor care "ataca justitia".

Asa cum prevede procedura in cazul sesizarilor depuse la CNCD, au fost citate toate partile, pentru luni, 12 martie.

Acestea si-au prezentat punctele de vedere, o decizie urmand sa fie luata in data de 26 martie.



Citeste mai multe despre   


















2086 vizualizari

  • +14 (18 voturi)    
    Urmeaza ca CNCD sa decida daca sunt ticalosi, (Luni, 12 martie 2018, 9:55)

    Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator]

    am vazut ca Csaba mai are o urma de discernamant, a zis ca "nu e mandru", ei bine urmeaza sa vedem daca si-a aruncat constiinta la gunoi sau nu.

    M-as bucura daca CNCD e o institutie recuperabila, mi-e teama ca nu e, dar vom vedea.
  • +13 (19 voturi)    
    Caz penibil si tras de par. (Luni, 12 martie 2018, 9:56)

    Plagarus [utilizator]

    De la legionarii l'u nea Nelu,la nazistii l'u Viorel samd.....
  • +12 (18 voturi)    
    luju (Luni, 12 martie 2018, 10:29)

    Ilidia [utilizator]

    Acest "luju" numai lumea justitiei nu e. Reclama "cuvinte" ...Vezi D-ne, pe tovarasi nici cu o floare sa nu-i atingi. Au uitat sa reclame si cuvantul "justitiabil".
  • -19 (29 voturi)    
    Lucrat fff bine. (Luni, 12 martie 2018, 10:32)

    Javrelor [utilizator]

    jignirile intr un mod așa mai impulsiv și rasist se cam plătește. Sa speram ca D-na kovesi și D-nu iorhanis v a pleca in Germania lui, și D na korvesii la ea la Sibiu . Sa jignești intr un mod repetat mi se pare absurd, ai jignit odată este de ajuns, la fel și Neamțul și inevitabilul de iorhanis care el este o CHEIE DE BISERICA. PTR asta trebuie sa plătiți.
    • +7 (13 voturi)    
      sustinator psd = agramat (Luni, 12 martie 2018, 11:00)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui Javrelor

      Regula confirmata :-))))
    • +4 (8 voturi)    
      Eu nu cred... (Luni, 12 martie 2018, 11:15)

      gaesseki [utilizator] i-a raspuns lui Javrelor

      ... ca tu existi.
    • +1 (5 voturi)    
      Unde sunt problemele? (Luni, 12 martie 2018, 11:47)

      vio7 [utilizator] i-a raspuns lui Javrelor

      Penali si inculpati sunt doua apelative dragute chiar pentru acest gen de specimene despre care era vorba acolo.Rasist?Sa intelegem ca s-a descoperit o noua rasa:penalus inculpatus intreruptus?E o jignire la adresa societatii de azi faptul ca exista fiinte asa ca tine!
    • +1 (5 voturi)    
      probabil (Luni, 12 martie 2018, 11:59)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Javrelor

      ca esti foarte incantat de exprimarile liderilor pesedaci si a tagmei care-i inconjoara, ca "nazist", "golan", "legionar".
      Stai ca prostul sugandu-ti ciorapii de foame in timp ce-i aplauzi pe liderii tai aflati in mertane, bmw-uri, vile si palate, toate facute pe banii tai. Cred ca esti fericit in gangavenia inteligentei tale.
  • +9 (15 voturi)    
    semi (Luni, 12 martie 2018, 10:44)

    MenInBlack [utilizator]

    decât orice va hotara CNCD, are dreptate :)))))

    dar o sugestie aș face : de-acum incolo să fim mai puțin tranșanți in exprimare, să le spunem doar sem-ipenali, semi-gunoaie, semi-paviani, semi-duamne ...

    căci penalii e si ei oameni și puate se simt jikniți
  • +2 (2 voturi)    
    Mare-i gradina (Luni, 12 martie 2018, 17:49)

    Alynna [utilizator]

    Mai savaliucule,

    Ai tu idee cum o sa-si desfășoare activitatea un procuror, judecător, avocat fără sa pronunțe cuvântul inculpat?
    Credea nu mintea ta bate pana acolo.
    Nu știu cum nu va este rusine sa aberații in halul acesta in fițuica voastră electronica .
  • 0 (0 voturi)    
    luju , justitiarii... (Luni, 12 martie 2018, 21:49)

    astronaut [utilizator]

    ''varanisti'', dealtfel baieti finuti , dar aduc ''piciorul taras'', pai daca sunt'' infractori -corupti '', au fost prinsi cu mana'n buget (public) , cam cum ar trebuii sa-i apelam ? ingerasi , fluturasi , sau moliile dreaku ?