Un judecator si inca o persoana, raniti dupa o altercatie in centrul Timisoarei

de G.S.     HotNews.ro
Duminică, 11 martie 2018, 12:13 Actualitate | Esenţial


Un judecator de la Tribunalul Timis a fost implicat intr-o altercatie intre doua grupuri, in zona Catedralei Mitropolitane din Timisoara. Magistratul si inca o persoana din grupul rival au fost raniti. Politistii si procurorii fac o ancheta in acest caz.

Purtatorul de cuvant al Inspectoratului de Politie al judetului Timis, Ionut Sarbu, a declarat pentru News.ro ca incidentul a avut loc duminica dimineata, la ora 5.00.

"In jurul orei 5.00 dimineata a avut loc o altercatie intre doua grupuri, in zona Catedralei din Timisoara, in care au fost implicate opt persoane. A fost intocmit dosar penal pentru tulburarea ordinii si linistii publice si pentru incaierare", a declarat Ionut Sarbu.

Potrivit politistilor, in altercatie a fost implicat si un judecator de la Tribunalul Timis, care a suferit rani in jurul gatului. De asemenea, o alta persoana a suferit rani usoare. Cei doi raniti au fost transportati la spital. Politistii, sub coordonarea procurorilor de la Parchetul de pe langa Curtea de Apel Timisoara, fac cercetari in acest caz.



















1933 vizualizari

  • +8 (16 voturi)    
    Uau (Duminică, 11 martie 2018, 12:38)

    mitg [utilizator]

    Oare ce facea un judecator aiurea pe strazi la 5 dimineata sambata in proximitatea a ce pare o lupta intre clanuri?
    • +5 (9 voturi)    
      exact (Duminică, 11 martie 2018, 13:43)

      coloneze [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      asta ma intrebam si eu. desi exista un procent ff mic sa fi fost din intamplare in zona. a iesit pana la farmacie dupa prezervative
    • -2 (10 voturi)    
      uau (Duminică, 11 martie 2018, 14:58)

      I [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      uau! de cluburi si baruri ai auzit? E judecator, nu e eunuc.
      • 0 (0 voturi)    
        Marele magistrat (Duminică, 11 martie 2018, 17:02)

        mitg [utilizator] i-a raspuns lui I

        Garantat s-o fi taiat intr-un ciob de Tuborg, saracul.
      • +1 (1 vot)    
        pesedacii (Duminică, 11 martie 2018, 17:51)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui I

        sunt foarte casti. Foarte puri.
        Il au exemplu pe dragnea.
    • +1 (1 vot)    
      daca (Duminică, 11 martie 2018, 17:50)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      era vorba de vreo calugarita, parca mai intelegeam intrebarea.
      Doar nu-ti inchipui ca fiind judecator trebuie sa fie in pat la 22:00.
  • +2 (8 voturi)    
    Coruptie in justitie??? (Duminică, 11 martie 2018, 14:30)

    kthor7 [utilizator]

    Vai, dar nu exista asa ceva! De aia ies hotii si interlopii nevinovati in procese...dar numai dna e de vina! Statu' paralel, ala e ...
  • +2 (8 voturi)    
    oare (Duminică, 11 martie 2018, 14:31)

    buha [utilizator]

    oare nu s-au inteles la pret?