FOTO Sute de sustinatori PSD urmaresc pe un ecran din fata Salii Palatului Congresul. In spatele lor, protestatarii afiseaza mesajul "Daca alegeti mafia pierdeti Romania"

de I.R., G.S.     HotNews.ro
Sâmbătă, 10 martie 2018, 11:53 Actualitate | Esenţial


Sustinatori PSD vs. protestatari
Foto: Hotnews
Cateva sute de sustinatori PSD stau in fata Salii Palatului si urmaresc Congresul pe un ecran urias. In spatele lor, pe trotuarul de vizavi, se afla cateva zeci de protestatari care striga "PSD, Ciuma Rosie!" si afiseaza cu litere uriase mesajul "Daca alegeti mafia pierdeti Romania".  

Jandarmeria Romana spune ca este interzisa desfasurarea simultana a doua sau mai multe adunari publice distincte, in acelasi loc sau pe aceleasi trasee, indiferent de caracterul acestora.

"Legea prevede ca organizarea sau participarea la contramanifestatii desfasurate in acelasi loc si in acelasi timp cu adunarile publice declarate, indiferent de modul de exprimare, constituie contraventie, daca nu constituie elementele constitutive ale unei infractiuni", puncteaza Jandarmeria.

Trei protestatari au fost ridicati de jandarmi si dusi la sectie inainte de inceputul Congresului PSD. O persoana a fost amendata cu 800 de lei, pentru tulburarea ordinii publice, iar celelalte doua persoane cu cate 3.000 de lei fiecare, pentru impiedicarea fortelor de ordine de a-si indeplini obligatiile de serviciu.


























2700 vizualizari

  • +8 (14 voturi)    
    . (Sâmbătă, 10 martie 2018, 11:55)

    Evq [utilizator]

    Vai de capul nostru.
  • +11 (13 voturi)    
    ,,, (Sâmbătă, 10 martie 2018, 12:06)

    erevan [utilizator]

    cata tinerete si optimism...
  • +7 (9 voturi)    
    Manifestantii PSD aveau autorizatie? (Sâmbătă, 10 martie 2018, 12:13)

    cato [utilizator]

    Tinand cont ca Congresul PSD a fost organizat in pripa, este rezonabil de presupus ca manifestantii proPSD care stau afara nu au autorizatie legala de manifestatie.
  • +18 (20 voturi)    
    cum (Sâmbătă, 10 martie 2018, 12:26)

    nahir [utilizator]

    poti sa fii atat de batut in cap sa stai afara sa belesti ochii la o sala plina de imbuibati pe banii nostri, care nu fac altceva decat sa mimeze democratia si transparenta, in timp ce-si impart feliile tortului, iar tu, bamblecul sustinator pesede, te multumesti cu terciul de acasa automotivandu-te cu "si ce daca a furat maica, ca ne-a dat si noua"?
    Media varstei cred ca e pem la 65 ani. Cat o fi fost promisiunea pentriu galeria facuta afara? 100 lei per capita?
  • +8 (10 voturi)    
    Ecranul urias a fost platit de un baron (Sâmbătă, 10 martie 2018, 14:05)

    A_n_c_a [utilizator]

    sau o baroneasa, acum urmeaza sa i se raspunda cu un contract frumos din banii publici, pt rasplatirea gestului. Ca asta inseamna sa fii PeSeDist ! Dai 1 leu si iei inapoi 20 !
  • 0 (0 voturi)    
    Daca isi inchipuie cineva... (Sâmbătă, 10 martie 2018, 17:57)

    kthor7 [utilizator]

    ...ca acesti oameni sunt acolo gratie eforturilor proprii, se inseala. Acesti oameni sunt la putere pentru ca multi dintre voi nu au iesit la vot, lasand vreo 3 milioane din aia pe care-i vedeti drept demonstranti, sa voteze un partid inutil cu oameni inutili.
    Dragnea, Tariceanu si obedientii lor, tipul Dancila de Videle, nu vor inceta pana nu ne vor umili si readuce in vremurile ceausiste. Pentru ei, suntem niste viermi, cum spunea Leana Ceausescu, ne urasc visceral, in special cand iesim sa le spunem adevarul. Ei sunt oamenii care nu accepta adevarul, care desi habar nu au de legi si de nimic, pretind ca sunt genii. Scopul lor este de a-si promova rudele peste tot, la conducere, de a fura nestingheriti, de a ne scoate din Europa. Numai asa nu vor mai raspunde nimanui, nu vor mai da socoteala. Isi reneaga oamenii odata ce acestia nu mai ling picioarele maritilor conducatori. I-ar omori dar legea nu le da voie. Coreea de Nord s-a extins cu un nou stat, Romania.
  • 0 (0 voturi)    
    Jos labele de pe PSD (Duminică, 11 martie 2018, 10:08)

    Javrelor [utilizator]

    Fraților lăsați oamenii in pace. Tot comentați într-una ....altceva nu știți sa faceți? PTR un trai mai bun PTR copiii nostrii nu ieșiți in strada....nu vreți niște făina, ulei,zahăr etc??? Ca așa va poate Închide gura. Jos labele de pe PSD. Trăiască tutorul ROMÂNIEI LIVIU DRAGNEA!!!! Trăiască TARICEANU!!!