Dragnea spune ca mananca in fiecare zi cate o eugenie: Am si in masina, si in birou, si acasa

de G.S.     HotNews.ro
Luni, 5 martie 2018, 17:09 Actualitate | Esenţial


Liviu Dragnea
Foto: Agerpres
Presedintele Partidului Social Democrat, Liviu Dragnea, a afirmat luni ca mananca in fiecare zi cate o eugenie si ca pastreaza astfel de biscuiti in masina, in birou, dar si acasa, informeaza Agerpres.

"Da, sunt cu eugeniile de cand eram mic si mananc eugenii de Boromir - uite, ca sa ma si critice... - pentru ca sunt singurii care fac eugeniile ca atunci cand eram mic. Am spus-o si pe asta", a precizat Liviu Dragnea.

Atentionat de un jurnalist ca ar fi toxica umplutura eugeniilor, Dragnea a spus: "Aia nu e toxica, dar mananc una pe zi, maxim. In fiecare zi. Am si in masina, si in birou, si acasa".



















5541 vizualizari

  • +11 (13 voturi)    
    Medicii recomanda Orbit! (Luni, 5 martie 2018, 17:13)

    dandra [utilizator]

    Pe langa eugenii, recomandam sa aiba in masina si Orbit si neaparat, un consult stomatologic.
    • +8 (8 voturi)    
      ii garantam o eugenie pe zi si la Rahova (Luni, 5 martie 2018, 18:53)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui dandra

      si in Brazilia/ Costa Rica...
  • +1 (3 voturi)    
    roman verde, nu in eprubeta (Luni, 5 martie 2018, 17:15)

    moka [utilizator]

    asa parca se lauda odata.

    I-o fi prescris doctoru', cine stie???

    Acuma na, ce sa zic, si mie imi place Eugenia...
    • -2 (6 voturi)    
      n-ar trebui (Luni, 5 martie 2018, 19:18)

      Kosmos [utilizator] i-a raspuns lui moka

      Are sare iodata..de fapt cam tot ce mananci din comert are sare iodata.
      • 0 (0 voturi)    
        da (Miercuri, 7 martie 2018, 8:54)

        thebblack [utilizator] i-a raspuns lui Kosmos

        totusi daca in timp ce o mananci iti pui o tichie de staniol e in regula.
  • +7 (7 voturi)    
    aha, si zilnic la ora 7 se uita la Mihaela (Luni, 5 martie 2018, 17:16)

    mnicku [utilizator]

    Mihaela era desenul animat de 10 min inainte de telejurnal, pe vremea raposatului.

    pe la Jilava cind treceti d-nu condamnat penal, regele hectarelor?
  • +6 (6 voturi)    
    dentistu, (Luni, 5 martie 2018, 17:17)

    moka [utilizator]

    tot eugenie i-o fi recomandat?
  • +6 (6 voturi)    
    si un pahar de Opus One (Luni, 5 martie 2018, 17:24)

    Joiner [utilizator]

    Asa ca sa nu intre eugenia aia cu galme
  • +4 (4 voturi)    
    de aia (Luni, 5 martie 2018, 17:28)

    lula [utilizator]

    ai ramas fara dintisori!

    doar ti-a spus mamica ta sa te speli pe dinti dupa ce mananci dulciuri! nah...acu esti ca o grebla.
  • +7 (7 voturi)    
    Un jurnalist care "decat" bubuie (Luni, 5 martie 2018, 17:39)

    mitg [utilizator]

    Eugenia e "toxica". Bravo lor, au mai gasit inca ceva cu care sa sperie babele.

    Aport caloric inadecvat, aport de nutrienti scazut, da, cu siguranta. Toxica? Sa mai termine cu terminologia cretina.
  • +4 (4 voturi)    
    Ha,ha.ha... (Luni, 5 martie 2018, 17:41)

    manusha [utilizator]

    trage a sărăcie! O fi fost înțărcat cu eugenii.
  • +5 (5 voturi)    
    E moale? (Luni, 5 martie 2018, 17:54)

    neagoe [utilizator]

    Ca la ce pauze are in gura, nu stiu-zau cum ar putea altfel!
  • +6 (6 voturi)    
    n-are si poporul asta noroc ??? (Luni, 5 martie 2018, 17:55)

    Boham [utilizator]

    sa-i stea in gat o eugfenie d-aia comunista
  • +6 (6 voturi)    
    Daca e toxica umplutura ... (Luni, 5 martie 2018, 18:10)

    atreju [utilizator]

    Sa manance mai multe, nu doar una, si eventual doar umplutura. Zic si eu, nu dau cu paru'.
  • +7 (7 voturi)    
    eureka (Luni, 5 martie 2018, 18:23)

    _aurelian_ [utilizator]

    rețeta bogăției lui.. mănâncă eugenii și kakă aur...
  • +4 (4 voturi)    
    fiecare cu a lui... (Luni, 5 martie 2018, 18:25)

    2304 [utilizator]

    Daea cu oaia, livache cu... aia (eugenia)
  • +8 (8 voturi)    
    Tehnici de comunicare militie (Luni, 5 martie 2018, 18:27)

    Frank777 [utilizator]

    A primit un text de comunicare acum inainte de Congresul al XIV lea al PCR(PSD+ALDE). I se construieste o fata umana,modesta de om politic cu suflet de copil...vezi mananca eugenii saracu ...ca noi astia saraci... e de-al nostru...copil sarac manca eugenii. Fiul sefului de post militie care a crescut cu daruri si cadouri ......ce se gaseste .....a invatat gustul de mic .A mancat in casa. Acum saracu manaca eugenii in propria insula Belina ...pe banii fraierilor...ca nu este crescut in eprubeta.Ca este crescut la tara...la un sef de post militie de la tara.Simbolul abuzurilor militiei comuniste.Seful de post...
  • +6 (6 voturi)    
    sarmanul... (Luni, 5 martie 2018, 18:59)

    acasa1284285656193 [utilizator]

    De cand i-a pus sechestru asugurator DNA-ul pe imensa sa avere realizata prin munca cinstita,a ajuns la sapa de lemn si mananca numai eugenii !mi se rupe inima...
  • +6 (6 voturi)    
    Hamstar lacom si prostalan (Luni, 5 martie 2018, 19:01)

    Wanheda [utilizator]

    Un copil batean cu dinti de grebla.
  • +4 (4 voturi)    
    Acum vii de acasa (Luni, 5 martie 2018, 19:08)

    Ipse1954 [utilizator]

    Acum inteleg cum de a facut averea aia de o are: maninca (numai) eugenia. Pe vremuri lumea minca numi iaurt si isi lua Trabant!
  • +2 (2 voturi)    
    Patriotism (Luni, 5 martie 2018, 19:31)

    revolution2017 [utilizator]

    Cat patriotism, dom'le ! Imbracat in costum popular manaca o eugenie, inainte de congresul al XIV -lea al PCR... pardon PSD. Cred ca i-a cerut parerea lui Ilici care are multa experienta in organizarea congreselor de partid.
    Dar oare eugenia aia nu are si ingrediente subventionate de UE (cereale) ?
  • +2 (2 voturi)    
    Deocamdata averea-i pe Bombonica,asa ca....... (Luni, 5 martie 2018, 19:43)

    Plagarus [utilizator]

    Lasa bre pisicherule ca ne-ai buzunarit destul,pe noi amarastenii ramasi in RO.
  • +2 (2 voturi)    
    pai ce ? (Luni, 5 martie 2018, 20:35)

    dandandandan [utilizator]

    Si acuma care e faza , vrei sa ne pregatesti si pe noi sa o dam pe eugenii ca motoru pe ulei sau ce ? esti de toata jena , Doamne da sa minci toata viata eugenii intr-o celula unde ti-e locul .
  • +7 (7 voturi)    
    Dragnea mananca zilnic eugenii ? (Luni, 5 martie 2018, 21:21)

    herr_john [utilizator]

    Ciudat ! Eu eram convins ca mananca zilnic r...t.
  • +3 (3 voturi)    
    Cand erai mic erai mic (Luni, 5 martie 2018, 23:49)

    Zalmoxis [utilizator]

    dar acum ca ai crescut tot MIC ai ramas