Capitala: Un barbat care conducea fara permis a fost oprit de politisti cu focuri de arma

de N.O.     HotNews.ro
Sâmbătă, 3 martie 2018, 9:14 Actualitate | Esenţial


Un barbat care conducea, vineri, fara permis o masina inmatriculata in Marea Britanie, in zona Rahova, a fost oprit de catre polisti cu impuscaturi, informeaza Digi 24. Potrivit purtatorului de cuvant al Politiei Capitalei, Diana Sarca, soferul nu a oprit in momentul in care a fost somat de politisti, acesta a accelerat si a lovit intentionat masina Politiei. Mai mult, cunoscutii soferului au iesit cu arme albe sa ii sara in ajutor.

"Este retinut. Urmeaza sa fie prezentat magistratilor", a spus Diana Sarca, potrivit careia politistii au fost nevoiti sa intervina cu forta intrucat "mai multe persoane au venit cu arme albe asupra lor".

 Soferul este cercetat pentru tulburarea linistii publice si conducere fara permis auto.



















1960 vizualizari

  • +16 (16 voturi)    
    lebadoi primitiv ce isi bate joc de civilizatie (Sâmbătă, 3 martie 2018, 9:21)

    rov [utilizator]

    datorita legilor permisive si a politiei incompetente...
    • -18 (18 voturi)    
      "lebadoi primitiv", "politie incompetenta" (Sâmbătă, 3 martie 2018, 9:28)

      [ F ] + [utilizator] i-a raspuns lui rov

      Poti sa te descrii in doua cuvinte?
      • +6 (6 voturi)    
        In trei doar... (Sâmbătă, 3 martie 2018, 10:04)

        rov [utilizator] i-a raspuns lui [ F ] +

        frumosa dar locuita!
  • +11 (11 voturi)    
    Si cei cu arme albe? (Sâmbătă, 3 martie 2018, 10:08)

    aladdin [utilizator]

    Ce i-au venit in ajutor? Retinuti si ei?
    • +5 (7 voturi)    
      n-ai citit atent articolul? (Sâmbătă, 3 martie 2018, 11:29)

      un_deget_de_secaturi [utilizator] i-a raspuns lui aladdin

      Spun destul de clar: "in zona Rahova"!

      Uniunea Europeana este pentru multiculturalitate, pentru respectarea cutumelor si traditiilor diferitelor etnii.
      Daca se intampla asat pe Magheru sau in Aviataiei, la mine la Vitan sau in Balta Alba, desigur, trebuiua retinuti cei care i-au sarit in ajutor cu arme albe.

      Dar in Rahova si Ferentari, populatia majoritara are alte traditii, alte obiceiuri, ce includ portul de arme albe si ajutorul prompt acordat cunoscutilor care sunt deranjati de Politie.

      Celebram diversitatea!
    • +6 (6 voturi)    
      nu ma,haladine, (Sâmbătă, 3 martie 2018, 12:21)

      dekar [utilizator] i-a raspuns lui aladdin

      sunt tovarosii lui inca cand ciordelitos in romanica balustrade, bucati de cale ferata si capace de canal ca sa faca banu de havion pentru hanglia de une s-a ciordit bnw-ul.
  • +8 (8 voturi)    
    i-auzi, ia! (Sâmbătă, 3 martie 2018, 10:21)

    codyrocco [utilizator]

    cum de astia implicati sunt cu totii shauri?