UPDATE Camera Deputatilor: Mirosul de fum a rezultat in urma unor lucrari de mentenanta in subsolul cladirii Palatului Parlamentului. Nu a rezultat niciun pericol.

de Alina Neagu     HotNews.ro
Marţi, 27 februarie 2018, 10:31 Actualitate | Esenţial


Camera Deputatilor precizeaza ca mirosul de fum din cladirea Parlamentului nu a fost provocat de un incendiu, ci de o serie de lucrari de mentenanta. "In subsolul cladirii, intr-unul dintre tuneluri, s-au efecuat unele lucrari de mentenanta, activitati curente de reparatie si intretinere. In urma acestora, a rezultat mirosul de fum, care a fost aspirat de sistemul de ventilatie", arata un comunicat al Camerei Deputatilor. Potrivit documentului, nimeni nu a fost in pericol si nu a fost nevoie de evacuarea cladirii. 

"Ca urmare a unor relatari aparute in aceasta dimineata in mass-media referitoare la incendiul din Palatul Parlamentului, facem urmatoarele precizari: in subsolul cladirii, intr-unul dintre tuneluri, s-au efecuat unele lucrari de mentenanta, activitati curente de reparatie si intretinere. In urma acestora, a rezultat mirosul de fum, care a fost aspirat de sistemul de ventilatie, fara a produce insa vreun pericol. Precizam, de asemenea, ca nu a fost nevoie de evacuarea personalului sau de alte masuri specifice de urgenta, asa cum apare in unele relatari de presa", se arata intr-un comunicat de presa al Camerei Deputatilor, citat de News.ro.

Marti dimineata, in jurul orei 10.00, la nivelul P al Palatului Parlamentului se simtea un miros puternic de fum.



















3725 vizualizari

  • +8 (8 voturi)    
    Fiind Sediul Senatului poate fi Red Ghost (Marţi, 27 februarie 2018, 10:37)

    un domn [utilizator]

    Rider Motocicleanu ce isi ambala motoarele
    • +4 (4 voturi)    
      La Senay ? (Marţi, 27 februarie 2018, 12:12)

      Iaca [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Cerebelul lui Calin(fila de poveste) s-a incins prea rau si scoate fum .
      Inalt,pedant si "om de bine " zica ca asta-l tine-fumul !
    • +3 (3 voturi)    
      Domnule, observ ca ne sincronizam (Marţi, 27 februarie 2018, 12:48)

      scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      perfect, cum e si normal, dar v-as ruga, daca se poate, sa treceti dumneavoastra pe partea drepta, in atash am vrut sa zic, pentru ca trage curentul cumplit pe partea asta, iar la varsta mea....!
  • +2 (8 voturi)    
    Rechstag! (Marţi, 27 februarie 2018, 10:40)

    Sani [utilizator]

    ....orice asemanare cu evenimente trecute, intre conducatorii de astazi ai Romaniei si cei de odinioara ai Gerrmaniei, intre dictaturile pe cale de instaurare in cele 2 situatii este o...INTAMPLARE!
    • +5 (5 voturi)    
      de ce ai minusuri?! (Marţi, 27 februarie 2018, 12:21)

      complet_retard [utilizator] i-a raspuns lui Sani

      Evident, la Lartina 3 or sa zicva ca cei cu #rezist sunt de vina, ca au dat foc Paralamentului!

      Asa ca daddy Dracnea va avea motiv sa declare stare de asediu, sa bage Legea Martiala!
  • +9 (9 voturi)    
    E Tradiceanu, care in nesimtirea-i fara (Marţi, 27 februarie 2018, 10:41)

    scaraotchi [utilizator]

    margini si-a bagat "motorul'' in biroul senatorial...

    Chiar si asa, daca nu era "zgarie branza" si isi lua si el o motoreta mai acatarii, nu se putea pune problema de vreo poluare, dar asa ce pretentii poti avea de la o Mobra Hoinar, model 1980....!?
  • +9 (9 voturi)    
    ... (Marţi, 27 februarie 2018, 10:42)

    ht3 [utilizator]

    O fi gandit Olguta prea mult si d-aia s-a lasat cu fum.
  • +10 (10 voturi)    
    Li s-au incins creierele (Marţi, 27 februarie 2018, 10:50)

    Aristarh [utilizator]

    de la cat lucreaza in slujba cetateanului. Sa le zica cineva s-o lase mai usor...
  • +12 (12 voturi)    
    Probabil este de la creiere, (Marţi, 27 februarie 2018, 11:00)

    gigiN [utilizator]

    ....asa se intampla cand ai vrea sa gandesti,dar nu ai cu ce .Se incing si emit fum.
  • +4 (4 voturi)    
    La o stația de pompieri (Marţi, 27 februarie 2018, 11:11)

    falcoind [utilizator]

    intra șeful :
    -Băieți echipați-vă încet cu grijă , atenție la toate detaliile nu vreau centuri puse strâmb, după curățați mașinile să lucească , fără vreo pată ,umpleți mașinile asa cam la sfert, să nu fie prea grele, o luați încet pe drum respectați toate regulile de circulație, nu cumva să treceți pe rosu, Încet fără graba arde parlamentu și nenorociți aia au rămas blocați înăuntru.
  • +4 (4 voturi)    
    a (Marţi, 27 februarie 2018, 11:14)

    adrian67 [utilizator]

    Vorba lui Patraulea : Pedeapsa lui Dumnezeu!
  • +4 (4 voturi)    
    Mentenanță! (Marţi, 27 februarie 2018, 13:20)

    asavreau [utilizator]

    Au dat cu tămâie să se ducă duhurile rele.
  • +4 (4 voturi)    
    Cauza Incendiului de la parlament (ipoteza ) (Marţi, 27 februarie 2018, 13:38)

    alexcot [utilizator]

    Mintile supraincalzite ale alesilor nostri , au incins atmosfera in urma dezbaterilor aprinse privind justitia si in mod deosebit activitatea DNA ( care le tulbura tihna scaunelor parlamntare).