UPDATE Petitie online pentru sustinerea sefei DNA, semnata de peste 57.000 de persoane: Domnule Iohannis, nu cedati presiunilor, nu o revocati pe Laura Codruta Kovesi!

de A.L.     HotNews.ro
Sâmbătă, 24 februarie 2018, 5:12 Actualitate | Esenţial


petitie pentru sustinerea procurorului sef al Directiei Nationale Anticoruptie (DNA) Laura Corduta Kovesi a fost initiata online, fiind semnata, de la anuntul ministrului Justitiei de declansare a procedurilor de revocare din functie a sefei DNA, de zeci de mii de persoane, relateaza news.ro.

UPDATE 08:05 Numarul semnatarilor a ajuns la circa 57.500

"Domnule Iohannis, noi cetatenii, va cerem sa nu cedati presiunilor PSD - ALDE si sa nu o revocati pe Codruta Kovesi din functia de procuror sef al DNA. Va solicitam ca in lupta impotriva justitiei sa fiti de partea dreptatii, nu a acelei parti a clasei politice amenintata de lupta anticoruptie", scriu initiatorii petitiei.  

Procurorul sef al DNA Laura Codruta Kovesi a transmis, vineri, ca va urma procedura legala si se va prezenta, oricand este nevoie, sa raspunda, punct cu punct, tuturor afirmatiilor prezentate de ministrul Justitiei, Tudorel Toader.  

Ministrul Justitiei a anuntat joi seara declansarea procedurilor de revocare din functia de procuror sef al DNA a Laurei Codruta Kovesi, prezentand un raport de 36 de pagini cu 20 de puncte care prezinta 20 de "categorii de acte si fapte" din perioada februarie 2017 - februarie 2018, pe care Toader i le imputa sefei DNA.



















5872 vizualizari

  • +5 (11 voturi)    
    acum sunt peste 56.000 de semnaturi (Sâmbătă, 24 februarie 2018, 6:42)

    Aristarh [utilizator]

    https://facem.declic.ro/campaigns/nu-acceptati-revocarea-codrutei-kovesi
      #showComment
  • -2 (4 voturi)    
    Link (Sâmbătă, 24 februarie 2018, 6:45)

    NeculaiBuhai [utilizator]

    Puneti si link-ul. De obicei, le inserati in text...
  • -2 (16 voturi)    
    HEHE! (Sâmbătă, 24 februarie 2018, 8:22)

    Talibanu' cu turban Armani [utilizator]

    Am semnat si eu, cu numele lui Tudorel Toader...

    Oricum trebuie sa le explicati oameniilor ca astfel de "petitii" sunt degeaba. Apa de ploaie. De beneficiat au doar autorii astfel de site-uri care cer donatii. Poate doneaza vre-un fraier.
      #showComment
  • +1 (3 voturi)    
    Susținerea justiției (Sâmbătă, 24 februarie 2018, 8:58)

    Captain Obvious [utilizator]

    Haideți să purtăm cu toții un tifon pe braț în semn de solidaritate cu Justiția noastră rănită! Așa o să ne vedem că nu suntem singuri! Și ne văd și ei că suntem mulți.
      #showComment
  • -7 (23 voturi)    
    Citesc si ma crucesc, cica sustinerea (Sâmbătă, 24 februarie 2018, 10:06)

    xrogo [utilizator]

    justitiei, pai mai oameni, voi sunteti normali, adica sustineti sefa DNA sa nu fie revocata fara sa cereti analiza celor spuse de Toader daca se sustin sau nu?
    Apoi, la noi justitia se infaptuieste de ICCJ si de catre judecatori, ce are Kovesi cu justitia, imi plac vorbele mari pe care le spuneti ca sa mobilizati prostii!
      #showComment#showComment#showComment
  • -3 (3 voturi)    
    Mult succes! (Sâmbătă, 24 februarie 2018, 10:51)

    DinuDus [utilizator]

    Bun, bun ! Dar sper sa nu se intample cu asta ce s-a intamplat si cu petitia semnata de 3 milioane de romani pentru organizarea referendumului pentru Familie !!
  • -1 (5 voturi)    
    EU TOTUSI CRED CA A SI MINTIT (Sâmbătă, 24 februarie 2018, 13:13)

    dincannes [utilizator]

    ... cind a spus ca nu s-au facut dosare la comanda!
    A gresit, jos cu ea!
    Basescu a gresit (a saracit tara) si prea multi oameni l-au iertat!
    Ponta a plagiat si inca se mai uita unii la ce spune!
    Un demnitar cind greseste, trebuie sa-si dea demisia!
    Sa nu vrea ea sa raspunda la intrebari in fata Parlamentului, este grav!
    Nu iertati mincinosii, miine vor fura!
    Nu mai dati bacsis nicaieri, de aici pleaca toate relele!
      #showComment
  • -1 (5 voturi)    
    link (Sâmbătă, 24 februarie 2018, 15:16)

    vasilica_costica [utilizator]

    un link cu sustinerea demiterii aveti ? ca vreau sa ii dau like.
      #showComment