CSM nu a primit inca raportul lui Tudorel Toader

de G.S.     HotNews.ro
Vineri, 23 februarie 2018, 11:42 Actualitate | Esenţial


Tudorel Toader
Foto: Hotnews

Consiliul Suprem al Magistraturii (CSM) nu a primit inca raportul ministrului Justitiei privind motivele revocarii din functia de procuror sef al Directiei Nationale Anticoruptie (DNA) a Laurei Codruta Kovesi, spun reprezentantii Consiliului, precizand ca dupa analiza documentului va fi stabilita data sedintei Sectiei de procurori pentru emiterea avizului consultativ.

Reprezentanti ai CSM au declarat pentru News.ro ca Ministerul Justitiei nu a trimis inca Sectiei de procurori a Consiliului raportul privind motivele propunerii de revocare a sefei DNA, precizand ca data sedintei in care va fi emis avizul privind revocarea va fi stabilita dupa analiza documentului.

Este aproape exclus, insa, ca sedinta sa aiba loc luni, au mai spus reprezentantii CSM.

Sectia de procurori are la dispozitie 30 de zile sa dea un aviz, care este consultativ.

Site-ul Ministerului Justitiei este nefunctional. Tudorel Toader a promis joi seara, ca dupa incheierea declaratiei sale de presa va posta raportul pe acest site, www. just.ro.

Procurorul general Augustin Lazar isi va spune punctul de vedere privind solicitarea lui Tudorel Toader de revocare a procurorului-sef al DNA dupa ce va analiza raportul ministrului justitiei, a anuntat vineri Parchetul General.



















2392 vizualizari

  • +9 (9 voturi)    
    are gargamel tupeul sa il trimita ? (Vineri, 23 februarie 2018, 11:48)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    are gargamel tupeul sa il trimita ?
    • +2 (2 voturi)    
      Necrologul lui Tudorel. (Vineri, 23 februarie 2018, 13:43)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

      Ăsta este„raportul” prezentat de Tudorel.
    • +2 (2 voturi)    
      Nu este gata (Vineri, 23 februarie 2018, 14:11)

      IoPaNet [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

      Inca mai scrie Gadea la el.
  • +8 (8 voturi)    
    Cat seamana cu tovarasul lenin! (Vineri, 23 februarie 2018, 11:53)

    Johanis [utilizator]

    Oare cum mai poate merge in fata studentilor dupa ce a devenit avocatul hotilor?!
  • +4 (4 voturi)    
    si care'i graba (Vineri, 23 februarie 2018, 12:04)

    nash pandelica [utilizator]

    sau, mai spera cineva ca se va inpotmoli pe drum, ca tudorel se va razgandi...
    asta inseamna sa admiteti ca n'a fost mana partidului.
    ca tudorel nu e omul lor.
    eu preupun ca voi presupuneti ca ei presupun ca presupunerea voatra este buna.
    sa zicem c'ar fi asa... si ?!
  • +6 (6 voturi)    
    Nu exista nici un raport. (Vineri, 23 februarie 2018, 12:10)

    taro [utilizator]

    Toadera batut doua ore din gura si asta e tot.
  • +7 (7 voturi)    
    a (Vineri, 23 februarie 2018, 12:11)

    adrian67 [utilizator]

    Inca redacteaza la el. Ala de pe care a citit aseara era scris de mana de Dragnea si Gadea.
  • -8 (12 voturi)    
    sa-l ia de la Klaus! (Vineri, 23 februarie 2018, 12:17)

    kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator]

    mai ales ca el l-a si citit aseara inainte de a se pronunt.
    • +6 (6 voturi)    
      El nu s-a pronuntat asupra raportului (Vineri, 23 februarie 2018, 13:36)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui kingdavidhotel(banat pentru adevar?)

      a si spus ca il vor studia atent la Cotroceni, doar asupra penibilei prestatii a ministrului tudorel. cat despre raport se pare ca e doar delirul unui frustrat care amesteca delictul de opinie cu incalcarea Constitutiei - isi contrazice chiar propriile (acum ne putem indoi de paternitatea lor) scrieri
  • +9 (9 voturi)    
    . (Vineri, 23 februarie 2018, 12:18)

    1234_5678 [utilizator]

    Nu se grabeste. El e Tudorel, e dumnezeul justitiei, noi restul trebuie sa plecam capul. CSM, dupa ghinda aia pe care tudorel o numeste creier, ar trebui sa vina in "genunche" la el, ca la sultan, sa ceara documentul. Dar sa nu il citeasca, doar sa il aprobe. Acest personaj, prins inca in comunism, distruge viitorul tarii prin mijloacele lui comuniste, invechite si pline de aroganta.
  • +7 (7 voturi)    
    pai daca (Vineri, 23 februarie 2018, 12:22)

    nesuferitu [utilizator]

    nu l-o fi terminat Dracnea si Nicoale?!!!! ... Serban Nicolae.
  • +5 (5 voturi)    
    s-a blocat (Vineri, 23 februarie 2018, 12:24)

    daldepsd [utilizator]

    ... pentru ca nici site-ul nu digera atata otrava.
    Poate dupa un SAKE?
  • +6 (6 voturi)    
    Penibil. (Vineri, 23 februarie 2018, 12:24)

    ouyang [utilizator]

    .
  • +7 (7 voturi)    
    Pai ce sa primeasca ? (Vineri, 23 februarie 2018, 12:29)

    Susufler0 [utilizator]

    Informarea de presa facuta de Latrina 3 si asumata de Slugarel ?

    Pana cand site-ul MJ nu va fi repus in functiune nu se poate discuta despre primirea raportului de catre CSM !

    PS. Comisia de la Venetia o fi formata tot din dalde d-astia precum Slugarel ?

    PPS. Altfel ar trebui sa ia pozitie fata de faptul ca Toader o decredibilizeaza masiv nu numai in Romania !
  • +5 (5 voturi)    
    chiar daca e doar consultativ (Vineri, 23 februarie 2018, 12:38)

    pb80tm [utilizator]

    avizul csm, vom vedea si ce cartite psdist infractiofile sunt acolo.
  • +7 (7 voturi)    
    Care raport? Tudorel nu citea din raport, (Vineri, 23 februarie 2018, 12:42)

    2087 [utilizator]

    ci din stenograma unei troici din anii '50.
  • +10 (10 voturi)    
    Domnul Profesor, Decan, Rector, Judecator (Vineri, 23 februarie 2018, 12:43)

    Susufler0 [utilizator]

    Constitutional, Membru al Comisiei de la Venetia, Ministru al Justitiei si ultimul pe lista cu voia dvs, Procuror inainte de 1989, este pe cale sa se faca de ras in fata CSM care ii poate respinge raportul ca INADMISIBIL ! (Adica sa i se spuna : "D-le Toader daca insistati in propunerea de revocare faceti-o cum trebuie"!)

    PS. Prietenii stiu de ce !
  • +1 (1 vot)    
    Oameni buni (Vineri, 23 februarie 2018, 12:57)

    DiDiRo [utilizator]

    care raport?
    Ala e raport? Lista aia de acuzatii fara acoperire faptica dar mai ales juridica e raport al ministrului de justitie?
    Pai fituica aia compusa dupa antene si tipetele penalilor daca e remisa oficial ne face iremediabil de ras in fata intregii lumi. Iar colac peste pupaza acest cetatean este cetatean al Romaniei si rector al celei mai vechi Universitati de pe aceste meleaguri. Jalnic. Foarte jalnic pentru ca nici nu mai stii la ce sa dai foc. Ce popor blestemat.
  • +1 (1 vot)    
    Bun, site-ul MJ nu merge (Vineri, 23 februarie 2018, 13:42)

    tarantella [utilizator]

    Nea Dorel de la justitie spune ca sunt ceva probleme tehnice, o sa vedem, o sa analizam bla-bla. Dar, faptul ca nici la CSM n-a ajuns compunerea scolara pe care a citit-o aseara transpirand prin toti porii pielii, inclusiv cea a pantofilor, demonstreaza ca mai are de facut niste mici "ajustari", pe baza criticilor ce-i parvin dinspre societatea civila.