Protest la Palatul Cotroceni: “Am iesit pentru justitie, nu coruptie. DNA este corupt”

de N.O.     HotNews.ro
Miercuri, 21 februarie 2018, 18:11 Actualitate | Esenţial


Protest la Palatul Cotroceni
Foto: Captura Antena 3
Aproximativ 100 de persoane protesteaza, miercuri, in fata Palatului Cotroceni, cerand revocarea procurorului-sef al DNA, Laura Codruta Kovesi. Oamenii sunt nemultumiti si de faptul ca presedintele Iohannis ar fi “avocatul” sefei DNA si i-ar da “girul”.

Protestatarii cer demisia atat presedintelui Romaniei, Klaus Iohannis, cat si a sefei DNA, Laura Codruta Kovesi.

“Am iesit pentru justitie, nu pentru coruptie. DNA e corupt. Asteptam de la ministrul Justitiei sa vedem revocarea sefei DNA. Presedintele ii da girul. Nu e presedintele nostru”, a spus una dintre protestatare la Antena 3.

O alta a declarat ca “s-au spus multe minciuni”. 

La protest participa si luptatorul Daniel Ghita si fostul ofiter SRI Daniel Dragomir.


“Nu e vorba de numarul protestatarilor, ci de mesaj. Iesim pentru a da un mesaj, orice om are dreptul la o judecata dreapta, aceste abuzuri trebuie sa inceteze. Am iesit pentru ca presedintele Romaniei ar trebui sa ii apere pe romani. Este anormal sa fie avocatul doamnei Kovesi. Mi se pare periculos pentru romani. Nu ii apara pe romani", a spus fostul ofiter SRI Daniel Dragomir, care a subliniat ca organizatia sa este o initiativa civica, cu obiective politice.


















3703 vizualizari

  • +11 (11 voturi)    
    in ritmul asta (Miercuri, 21 februarie 2018, 18:29)

    gogu_milogu [utilizator]

    in 3745 de ani o sa adunati per total cei 1 milion de participanti la mitingul lui cap de prezervativ..... mitingul ala de se va auzi si de pe marte....
    • +9 (9 voturi)    
      Protest organizat de PSD - Antena 3 (Miercuri, 21 februarie 2018, 19:20)

      Kivek [utilizator] i-a raspuns lui gogu_milogu

      ca de obicei PSD si Antena 3 organizeaza proteste cu asistati sociali
      • +4 (4 voturi)    
        Ca sa fie admisi la protest, participantii (Miercuri, 21 februarie 2018, 20:25)

        cartofil [utilizator] i-a raspuns lui Kivek

        trebuie sa-si deschida gura. Cei care au mai mult de 4 dinti nu sunt admisi !!!!! Si nici nu primesc la sfarsit kilul de ulei.
    • 0 (0 voturi)    
      Transportul "protestatarilor" (Vineri, 23 februarie 2018, 0:06)

      NicioLae2 [utilizator] i-a raspuns lui gogu_milogu

      Articolul nu ne spune cate autobuze s-au folosit si din ce comune sunt primariile care au platit cursele.
  • +9 (9 voturi)    
    Ce protestatara (Miercuri, 21 februarie 2018, 18:32)

    mitg [utilizator]

    Floricica Dansatoarea?
  • +8 (8 voturi)    
    in menajeria varanului e zarva mare ! (Miercuri, 21 februarie 2018, 19:08)

    Dimijoarei_Obt [utilizator]

    In aceasta perioada a anului are loc ceea ce se numeste popular mitingul hienelor !
  • +4 (4 voturi)    
    100 de distruși, nu persoane (Miercuri, 21 februarie 2018, 21:53)

    Maica Reteza [utilizator]

    Încă un miting la care numărul de dinți în gură e cam la fel cu numărul de persoane.
  • +3 (3 voturi)    
    Oameni fericiti ! (Joi, 22 februarie 2018, 7:10)

    John M. [utilizator]

    Sa treci prin viata si sa nu poti face deosebirea dintre bine si rau e o performanta uluitoare chiar si pentru premiantii de scoala ajutatoare !
  • +3 (3 voturi)    
    Ce simt civic ! (Joi, 22 februarie 2018, 9:47)

    CezarN [utilizator]

    Daca se vehiculeaza zilnic un procuror(Negulescu) pe toate psturile TV ale mafiei, nu inseamna ca DNA este corupt.
    Acuma, admtand ca standardele civice ale dlui Dragomir&Comp sunt foarte ridicate, de ce nu protesteaza in fata Parlamentului si al sediului PSd conduse chiar de un condamnat penal ??
    Ca tot ne apropiem de turci cu oto-coruptia (la asa partid de rahat, nici nu-i de mirare): "Hai sictir, Dragomir!"