UPDATE Tudorel Toader va tine o informare de presa la ora 18.00

de G.S.     HotNews.ro
Joi, 15 februarie 2018, 15:15 Actualitate | Esenţial


Tudorel Toader
Foto: Hotnews
Minstrul Justitiei, Tudorel Toader, va face joi, la sediul ministerului o declaratie de presa, a anuntat purtatorul de cuvant al guvernului, Nelu Barbu, dupa sedinta executivului. "Informarea de presa" va avea loc la ora 18.00.

Declaratiile facute de Toader vor fi LIVETEXT si LIVEVIDEO pe HotNews.ro.

Premierul Viorica Dancila si Tudorel Toader au avut o discutie inainte de sedinta de guvern, a confirmat Barbu.

Dancila a venit impreuna cu Toader la sedinta de guvern, dar nu a facut nicio referire la intalnirea pe care a avut-o cu acesta.

Toader si-a intrerupt vizita oficiala in Japonia pentru a reveni in tara, dupa ce Dancila a spus ca ii va cere ministrului sa aiba "o declaratie in ceea ce priveste decizia" legata de Directia Nationala Anticoruptie, in urma acuzatiilor aduse institutiei.

Liviu Dragnea a spus, miercuri, ca se asteapta ca ministrul Justitiei, Tudorel Toader, sa faca "ce trebuie facut" in ceea ce priveste posibila revocare din functia de sef DNA a Laurei Codruta Kovesi.

Dragnea a afirmat ca Tudorel Toader este unul dintre cei mai indreptatiti sa ia o decizie. 

Ministrul Justitiei, Tudorel Toader, a declarat, luni, la Antena 3, referindu-se la acuzatiile vizand DNA, ca nu sesizeaza Inspectia Judiciara pentru ca ar insemna o intarziere, spunand ca are ca variante sa prezinte oricand raportul privind DNA sau sa prezinte in Parlament raportul privind Ministerul Public, conform legii. El a precizat ca raportul va contine o masura, fara a spune care va fi aceasta.




















6442 vizualizari

  • +21 (23 voturi)    
    Băi Ninja... (Joi, 15 februarie 2018, 15:27)

    LLLL [utilizator]

    ...ai grija sa nu iti tai singur capul.
  • +15 (17 voturi)    
    Cand zice asta ca vine...poti sa te duci! (Joi, 15 februarie 2018, 15:27)

    vio7 [utilizator]

    Simti cum imbatranesti,cum iti trece viata prin fata ochilor cand se apuca Tuforel de conferinte de presa-daca scapam pana la pensie e bine:)
  • +11 (13 voturi)    
    toader (Joi, 15 februarie 2018, 15:30)

    Dizidentul [utilizator]

    poatene spui si despre fugiti(clar ca sint nevinovati)
    • +1 (1 vot)    
      si o sa ne mai vorbeasca (Joi, 15 februarie 2018, 17:20)

      Je__ [utilizator] i-a raspuns lui Dizidentul

      despre cazul ala de politisti pedofili si proxeneti, aia cu chinezu ala, unde babardeau la minore si nici macar nu i-a intrebat nimeni de sanatate.

      Cred ca acuma, ii aduna, deminte, baga la inchisoare....

      si da...sigur ne zice cum Costa Bica si prea fecioara Udria, si Mazariche....da.....
  • +17 (21 voturi)    
    Atentie! (Joi, 15 februarie 2018, 15:35)

    Adriana_10 [utilizator]

    Ai grija ce declari, Tudorele, ca iesim in strada daca faci lucruri necugetate.
    Mersi!
    • +12 (12 voturi)    
      cred ca e groasa.... (Joi, 15 februarie 2018, 16:29)

      Cocut [utilizator] i-a raspuns lui Adriana_10

      Slugarel va propune mazilirea LCK, mutand astfel mingea la Iohannis.

      Oare de ce este asa sigur pe el Livache ...?!? ...cu congresul lui din martie?

      Oricum, pregatiti-va cu umbrele si pelerine de ploaie. Avem treaba!
      • +4 (4 voturi)    
        Tudorel Strungar Model (Joi, 15 februarie 2018, 16:58)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui Cocut

        vrea sa I se strunjeasca bubele faciale....
    • -2 (2 voturi)    
      Fi sigur ca cere demiterea (Joi, 15 februarie 2018, 17:01)

      marian_ulise [utilizator] i-a raspuns lui Adriana_10

      A fost mare densitatea de minciuni pe metrul patrat la conferinta de presa a lui Kovesi. Pana acum Inspectia Judiciara si Carmen Dan au aratat ca a mintit grosolan. Unde mai pui ca nu l-a suspendat pe Onea dupa ce a recunoscut ca "probele" le-a lasat Cosma si nu au fost primite prin cum s-a specificat in rechizitoriu, deci Onea e sigur implicat.
      • +2 (2 voturi)    
        Inspectia Judiciara (Joi, 15 februarie 2018, 19:50)

        Bazil [utilizator] i-a raspuns lui marian_ulise

        este din zona juridica, dar asocierea Carmen Dan si justitia este din categoria vaca si baletul. Si zii asa mai Ulise, a fost densitate mare de minciuni pe m^2! Cine le-a calculat? Cumva pastorul Gadea? Daca DA, m-am linistit.
  • +9 (11 voturi)    
    hai Tudorele (Joi, 15 februarie 2018, 15:40)

    ion-ion-ion [utilizator]

    Ai vointa lui Daddy, aprobarea Vioricai, du-te la Parlament si baga mare. Apoi da-ti demisia si mergi inapoi in grota de unde ai venit.
  • +16 (16 voturi)    
    independentule (Joi, 15 februarie 2018, 15:44)

    averageJoe [utilizator]

    te dadeai rotund ca vei da anuntul cand vei considera tu de cuviinta. Acum ca partidul te impinge la pupitru consideri si tu ca a venit momentul, nu ? gand la gand cu bucurie ?
  • +11 (13 voturi)    
    Cum ar fi? (Joi, 15 februarie 2018, 15:45)

    salas1982 [utilizator]

    Azi e termen la procesul lui Dragnea. Poate ne spune Tudorel ca ii pleaca seful pentru o perioada.
  • +15 (17 voturi)    
    Tudorele nici nu stii, (Joi, 15 februarie 2018, 15:45)

    MirceaIo [utilizator]

    cat de jalnic poti fii!! Pai sa accepti pe Dragnea si Dancila ca sefi, vai de tine. Am auzit ca ea este "al doile precedent" tu sa nu devii al doilea "maine". Te faci de ras in fata studentilor tai! Esti jalnic si penibil. Cum ai acceptat asa ceva???Vei intra in istorie ca " justitiaru care "giuguleste" din palma penalilor. Ai facut de rusine magistratura din Romania.
  • +8 (12 voturi)    
    Tudorele,fa ceva, (Joi, 15 februarie 2018, 15:45)

    mos ion roata [utilizator]

    da sa nu te puna aghiutza sau alt psd-ist sa ceri revocare ca nu stiu ce o sa se intample1
  • +13 (15 voturi)    
    Hopa,s-a intors samuraiul (Joi, 15 februarie 2018, 15:47)

    Rescator [utilizator]

    specializat in "regenerare" urbana.Sa vedem cine va
    rezista sa asculte vocea plangareata de iezuit castrat!?
    Despre tampeniile pe care le va debita nu mai este cazul sa vorbesc.
  • +7 (9 voturi)    
    tudorel (Joi, 15 februarie 2018, 15:48)

    baryca [utilizator]

    si uite asa fac eu economie la electricitate dupa orele 18:00
  • +9 (11 voturi)    
    Izvorul Minciunilor, (Joi, 15 februarie 2018, 15:48)

    Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator]

    nu, nu e o apa minerala, e discursul lui Toader.
  • -20 (24 voturi)    
    Demiterea! (Joi, 15 februarie 2018, 15:53)

    cucuveauamov [utilizator]

    chiar daca vine foarte tarziu, dupa ce s-a compromis intrega lupta cu coruptia.
    • +11 (11 voturi)    
      hehehe ... (Joi, 15 februarie 2018, 16:21)

      si_mort_va_vad [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      Vise , taica , vise ...

      L.C.K.

      Sa vina sa va ia !!!
    • +10 (10 voturi)    
      Ai dreptate (Joi, 15 februarie 2018, 16:39)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      Tudorel trebuie demis de urgenta!
    • +1 (1 vot)    
      Ce zici, sa-l demitem noi in strada, sau (Joi, 15 februarie 2018, 21:21)

      scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      ii recomandati voi una din variantele mai putin dureroase: seppuku sau harakiri...!?
  • +10 (12 voturi)    
    aha,,,, (Joi, 15 februarie 2018, 15:54)

    liviu_ [utilizator]

    stim cu totii ce o sa urmeze, numai ca o sa fie greu sa fie credibil dupa declaratia de ieri a sefei DNA si avand in vedere faptul ca nu au o hotarare judecatoreasca sau ceva...
    acu o sa vedem.... ce le bese mintea mafiotilor
  • +10 (12 voturi)    
    Abia astept (Joi, 15 februarie 2018, 15:55)

    Je__ [utilizator]

    Sa vad daca japonezii au si ei buda in fundul curtii ca pe la noi.
    Ah...ah...si sa ne povesteasca din intalnirile bilaterale care le-a avut cu paznicii aeroportului sau paznicii de pe la muzee.

    Ma gandesc ca le-o fi transmis cat de ingrijorat este de indicele Nikkei, bietii japonezi!
  • +12 (14 voturi)    
    Incepe "distractia" pe banii nostri (Joi, 15 februarie 2018, 15:58)

    calin__ [utilizator]

    Acest imbecil va propune demiterea, va incepe circul in parlament, Johannis va refuza, il vor suspenda si uite asa avem "treaba" vreo 3-4 luni de zile. Poate in acest timp il salta pe Dragnea. Asta ar fi singurul lucru bun. In rest... cumparati euro cat mai puteti. Leul o sa dea cu capul de asfalt si singurii care pierdem suntem noi. In parlament, mizeriile umane de acolo au conturile pline... nu resimt variatii ale euro sau ale costurilor la combustibil sau chestii "banale" de genul asta.
  • +5 (7 voturi)    
    Ma astept (Joi, 15 februarie 2018, 15:59)

    nano2k [utilizator]

    Ma astept la varsare de multa fiere.
  • +6 (10 voturi)    
    Fanfaronul asta nu are nici o putere. (Joi, 15 februarie 2018, 16:01)

    HneproP$Dsicenzureaza [utilizator]

    Aceasta momaie miscata de papusarul Dan Voiculescu nu poate nimic daca nu-si da acorul Presedintele.
    Asa ca nu ma intereseaza ce are de bolborosit.
    Ce este mai demn de a fi luat in seama insa, este ca Voiculescu nu s-a reeducat la inchisoare. Probabil pentru cat a furat de la romani are nevoie de vreo sentinta pe 20-30 de ani . Si se pare ca are nevoie.
  • +8 (12 voturi)    
    "Informare de presa" ! (Joi, 15 februarie 2018, 16:04)

    Susufler0 [utilizator]

    Nu suna prea ofertant pt asteptarile gugustiucilor pesedisti !

    Mi-e ca mai trebuie sa asteptati pana cand o sa va zica ceva clar despre Codruta !

    PS. "Ceva clar", nu inseamna ceea ce va doriti sa auziti ! :)
  • +6 (8 voturi)    
    astept cu mare interes (Joi, 15 februarie 2018, 16:06)

    ..13 [utilizator]

    Scremetele domnului Ministru al JUstitiei.

    It's a turning point pentru domnia sa.
    Aferim a fost infrant.
  • +3 (3 voturi)    
    unde-i lege nu-i tocmeala (Joi, 15 februarie 2018, 16:11)

    programatoru [utilizator]

    se investigheaza apoi se judeca! l-au masat pe chelie inainte de conferinta sa ne explice cum el tine cont de legile tarii si ca el nu are nici o vina ...
    sper ca si-a cumparat o sabie de samurai acest ronin al justitiei, pentru el sau pentru dusmani justitiei (psd + alde).
  • +6 (6 voturi)    
    Tu Dorel... (Joi, 15 februarie 2018, 16:12)

    mihalash [utilizator]

    vrei sa ma inviti in Piata si nu stii cum? ... zi acum ca sa stiu sa-mi fac si eu un program... nu la 18:00 ... iar pe-ntuneric...
  • +4 (4 voturi)    
    si noi asteptam (Joi, 15 februarie 2018, 16:26)

    CVL [utilizator]

    ca dl ministru sa faca ce trebuie facut pentru ca hotii sa nu ne incalece. Altfel ar deveni Ministerul Injustitiei.

    Si sper ca intelege ca noi nu mai toleram sa fim condusi de hoti. Si ca nu inghitim facaturile lor. Si daca vrea sa nu fie scuipat in fata de studentii pe care, poate viseaza sa ii mai aiba dupa ce n-o mai fi ministru, sa se gandeasca de doua ori ce "trebuie sa faca".
  • +4 (4 voturi)    
    Japonia (Joi, 15 februarie 2018, 16:49)

    revo [utilizator]

    Probabil va informa presa despre participarea domniei sale la reuniunea din Japonia, pe teme de regenerare urbana.
    Ca omul s-a dus acolo cu treaba, nu sa se plimbe, cum ati crede voi, carcotasilor! Una din teme cred ca era: "Arhitectura viitorului - Dezvoltarea penitenciarelor, in contextul regenerarii urbane"!
    Stiti ca aceasta este o tema de foarte mare interes pentru PSD-ALDE-UDMR.
  • -2 (2 voturi)    
    Avansam ca societate (Joi, 15 februarie 2018, 17:32)

    galeo [utilizator]

    Aseara am vazut o conferinta de presa de 1 ora jumate in care Kovesi a lamurit multe aspecte.
    Azi vedem o conferinta de presa a ministrului justitiei in care va lamuri probabi lsi el mai multe aspecte.

    Parca incepe si in Romania sa avem dezbatere, nu doar decizii luate la nervi in spatele usilor inchise.

    Intram si noi incet incet in rand cu lumea occidentala.
    Invatam sa dialogam ...
    • +2 (2 voturi)    
      Ce va da Dughin ala de baut, de ajungeti (Joi, 15 februarie 2018, 21:24)

      scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui galeo

      sa inversati punctele cardinale...?