Ambasada SUA: Subiectul justitiei a fost discutat la intalnirea dintre premierul Viorica Dancila si ambasadorul Hans Klemm

de Red. Stiri     HotNews.ro
Luni, 12 februarie 2018, 19:24 Actualitate | Esenţial


Ambasadorul Hans Klemm a discutat cu premierul Viorica Dancila subiectul Justitiei la intalnirea de luni de la Guvern, arata Ambasada SUA intr-un raspuns pentru HotNews.ro. Reamintim ca premierul Dancila l-a primit luni pe ambasadorul american in vizita de prezentare.

Rectificare: Intr-o varianta anterioara a stirii, aratam ca premierul Viorica Dancila ar fi raspuns "nu" cand a fost intrebata de ziaristi daca a discutat cu ambasadorul SUA despre justitie. Dancila raspunsese, de fapt, unei alte intrebari, iar la intrebarile repetate despre subiectul "justitie", ea nu a raspuns nimic.

Comunicatul oficial al Guvernului a mentionat ridicarea vizelor, candidatura Romaniei la OCDE si parteneriatul strategic Romania-SUA printre subiectele de pe agenda discutiilor, fara a face vreo referire la subiectul justitie.



















3191 vizualizari

  • +16 (16 voturi)    
    Asta-i fumigena (Luni, 12 februarie 2018, 19:31)

    CezarN [utilizator]

    Eu cred ca ambasadorul s-a arat ingrijorat de intrarea Teldrum in insolventa, adevaratul motiv al caderii burselor occidentale.
    :))
    • +1 (1 vot)    
      Vasilica minte (Luni, 12 februarie 2018, 20:21)

      Frank777 [utilizator] i-a raspuns lui CezarN

      cu tupeu de pesedist.
      Acesti indivizi au o totala lipsa de morala si usurinta cu care mint face ca sa NU ai incredere in ei nici intr-o simpla afirmatie.
      Grosiera minciuna a fost dezvaluita dar Vasilica nu roseste la obraz.
      Nu exista pe lumea asta atata dispret cat sa faca sa roseasca obrazul Vasilicai.
    • 0 (0 voturi)    
      Ambasadorul a incercat (Luni, 12 februarie 2018, 21:41)

      Altiro [utilizator] i-a raspuns lui CezarN

      sa puna mana pe firma insolventa( Klemm a facut oferta: Dau Jones pentru Tel Drum) dar Viorica era pregatita si a respins propunerea..
    • +1 (1 vot)    
      Io cred ca ambasadorul a dat un avertisment (Luni, 12 februarie 2018, 23:54)

      Ritzi Pitzi [utilizator] i-a raspuns lui CezarN

      "Daca nu rezolvati rapid problema cresterii cheltuielilor angajatorului cu salariile din IT, ne mutam ! Semnat: IBM, Google, Microsoft, Oracle etc."

      Pe intelesul tuturor: Guvernul vrea mai multi bani de IT-isti. Nu poate sa bage impozit, ca nu tine. A facut miscarea asta cu mutarea contributiilor si a dat pe minus pentru investitorii americani. De joi, de cand s-a dat ordonanta de guvern care, cica, va corecta problema, alde CEO din Romania au transmis consecintele in USA. Duminica au sunat non-stop telefoanele la Ambasada, iar luni Klemm s-a dus la Guvern sa le spuna sa-si bage mintile in cap si sa corecteze pe bune treaba...

      Poate ma insel, dar nu cred ca ardea de nerabdare Klemm sa-i vada Vioricai coafura live...
  • +7 (7 voturi)    
    ...aha... (Luni, 12 februarie 2018, 19:42)

    mitocanu [utilizator]

    ...adica noi, guvernul romaniei, ne facem ca ploua...alo, madame pavianu...subiectul: indicele bursier dow jones este mult mai important decat subiectul: justitie...buuun...deci postam doar ce ne convine, nu ce este realitate...adica cenzuram stirile care nu privesc poporul roman, in schimb, afisam stirile care denota totala incompetenta, prostie si idiotenie a guvernului...bine si asa...
  • +9 (9 voturi)    
    Nu s-a plictisit americanu' de atatea vizite (Luni, 12 februarie 2018, 20:05)

    obosit [utilizator]

    cu premieri romani? O sa mai aiba una prin august, apoi una in februarie 2019 etc.

    Si de unde OCDE pentru Romania? Ne lipsesc atat de multe lucruri, abia ne calificam pentru UE si daca Tudorel sau Valer il scapa pe Dragnea de inchisoare, nici atat...
  • +1 (1 vot)    
    o mica neintelegere (Luni, 12 februarie 2018, 20:16)

    Filbert [utilizator]

    Klemmschnitt a zis ca e ingrijorat de situatia 'rule of law/ justice', coana vasilica a inteles ca e vorba de 'dau gions' si a zis ca ar fi bine sa nu mai pice asa, de capu' lui, dupa care i-a recomandat sa poarte ghete antiderapante.
    La sfirsit, domnul ambasador a avut numai cuvinte de lauda la adresa placintei cu mere facute de minutele doamnei premier, un adevarat deliciu, si a apreciat faptul ca n-a facut economie la scortisoara. Doamna premier a facut pe loc si o rezervare de urgenta la coaforu' din Videle pentru doamna Klemm ca parte a parteneriatului strategic.
  • 0 (0 voturi)    
    Cum asa? (Luni, 12 februarie 2018, 21:12)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Vacuta de la Victoria nu a spus nimic, deplangând SUA pentru bursa. Mâncătoare de r*t, de atât e in stare Viorica Dancilica, mama hotilor si a gunoaielo din PSD