Viorica Dancila a anuntat ca ii va cere lui Tudorel Toader sa vina "cat mai repede" in tara, pe fondul acuzatiilor la adresa DNA

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 12 februarie 2018, 14:32 Actualitate | Esenţial


Premierul Viorica Dancila a declarat luni ca ii va cere ministrului Justitiei, Tudorel Toader, aflat intr-o vizita in Japonia, sa se intoarca mai repede in tara, pe fondul acuzatiilor formulate la adresa DNA de fostul deputat PSD Vlad Cosma si de procuroarea Mihailea Moraru Iorga.

"Trebuie facut tot ce este posibil ca sa lamurim informatiile" aparute in legatura cu acest subiect, a spus Dancila, la iesirea din sediul PSD.

Viorica Dancila nu crede insa ca e nevoie de o decizie politica in acest caz, asa cum afirmase anterior vicepremierul Paul Stanescu.

"Nu. Eu cred ca aceasta decizie sau o decizie trebuie luata din punct de vedere juridic si tocmai de aceea nu cred ca un partid politic poate sa se pronunte pe acest lucru, si chemam ministrul Justitiei care este cel mai in masura sa vada care este situatia. Astept sa se intoarca ministrul Justitiei in tara si, din punctul meu de vedere, trebuie facut tot ce este posibil sa lamurim informatiile care au aparut in ultima vreme in spatiul public", a spus Dancila, citata de Agerpres.

















1550 vizualizari

  • +11 (11 voturi)    
    Si asa... (Luni, 12 februarie 2018, 14:35)

    aladdin [utilizator]

    ...incepe. Strazile vor deveni neincapatoare iar sobolanii nu vor mai gasi gauri in care sa se ascunda.
    • +3 (3 voturi)    
      Ingrijorare mare ... (Luni, 12 februarie 2018, 15:30)

      SebastianD [utilizator] i-a raspuns lui aladdin

      ... din cauza acuzelor aduse de 2 inculpati la mocirla TV.

      Pacat ca nu e ingrijoroata ca are consilier condamnat, nu acuzat, la 8 ani de racoare.

      Tot ce se intampla de 1 an e o testare a rabadarii romanilor si din fericire pentru ei, aceasta e mare. Inca prea mare, si incep sa cred ca pentru nimic nu vom vedea 1 mil+ de oameni in strada. Majoritatea "indignatilor" au plecat si cei ramasi sunt prea plictisiti / obositi sa iasa sa isi ceara drepturile: Cum ar fi dreptul de a nu fi furat pe fata de politicieni.
    • +3 (3 voturi)    
      Pavianii, nu sobolanii!!! (Luni, 12 februarie 2018, 15:48)

      liviul2006 [utilizator] i-a raspuns lui aladdin

      Acum avem paviani, nu sobolani! Pavianul isi schimba freza, dar naravul ba!
  • +8 (8 voturi)    
    Pentru ce? (Luni, 12 februarie 2018, 14:39)

    Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator]

    Pentru sustinerea morala a lui Dragnea? Ca altceva n-au ce sa faca, inafara de a se da cu capul de proverbialii pereti.
  • +8 (8 voturi)    
    Sabotarea relatiei cu Japonia (Luni, 12 februarie 2018, 14:46)

    D-or [utilizator]

    Asta ar dovedi ca demiterea guvernului Tudose exact cind venise prim-ministrul japonez nu a fost o simpla coincidenta.

    Cineva se teme foarte tare de patrunderea tehnologiilor si a marfurilor japoneze in Europa via Romania.
  • +8 (8 voturi)    
    ce se agita infractorii si aparatorii lor, (Luni, 12 februarie 2018, 14:47)

    pepper89 [utilizator]

    apar cu tot felul de inregistrari fantoma pe latrine, cand li se apropie ignatul.
    Stati cuminti si executati ce aveti de executat, nu va mai dati de ceasul mortii, ati facut porcarii, asumati-va.
    La multi ani frumuseilor, aveti grija sa nu scapati sapunul!
  • +7 (7 voturi)    
    Erata (Luni, 12 februarie 2018, 14:48)

    buncrestin [utilizator]

    ​Viorica Dancila a anuntat ca [premierul Liviu Dragnea] ii va cere lui Tudorel Toader sa vina mai repede in tara, pe fondul acuzatiilor la adresa DNA.

    "Trebuie facut tot ce este posibil ca sa lamurim [barfele]" aparute in legatura cu acest subiect, a spus Dancila, la iesirea din sediul PSD.
  • +6 (6 voturi)    
    a primit indicatiile (Luni, 12 februarie 2018, 14:50)

    programatoru [utilizator]

    marioneta a vorbit, deci traducere pentru aia de cred ca PSD e condus de PSD, Dragnea (de la PDL) a cerut lui Tudorel, soparla alunecoasa in cuvinte sa vina sa lamureasca / adica sa o dea afara pe Kovesi
  • +7 (7 voturi)    
    Dl Presedinte? (Luni, 12 februarie 2018, 14:57)

    dreptaciul [utilizator]

    Dl Presedinte, consilierii va informeaza ce fac astia?
    Daca da, si va pasa de soarta acestei tari, va rog sa dati un semn (mic). Sa stim si noi punctul dvs de vedere. Poate sunteti de acord cu inlocuirea dnei Kovesi si cei din piata se agita degeaba. Trimiteti pe cineva sa le spuna sa nu se mai oboseasca.
  • +6 (6 voturi)    
    acuzatiile impotriva (Luni, 12 februarie 2018, 15:04)

    liviu_ [utilizator]

    dna sunt formulate de un urmarit penal si o procuroare zburata pt favorizarea infractorului (urmarita si ea penal, evident)

    care e credibilitatea?!

    e normal sa se cerceteze orice acuza, dar nu e normal sa se crizeze lumea pt acuzele aduse de niste infractori!

    dar scopu nu e nici macar sa dovedeasca aceste acuze, nu?! scopu e doar discreditarea dna pt a face mai usoara distrugerea lui!
  • 0 (0 voturi)    
    Cam asa suna si telegrama.... (Luni, 12 februarie 2018, 15:48)

    gigiN [utilizator]

    ...atribuita elenei ceausescu care niciolae in martie 1977 :Vino Repede Acasa Nicule Capitala Este Avariata !