VIDEO Botosani: Tanar de 18 ani, retinut de politie dupa ce a agresat un alt sofer si i-a deteriorat masina

de G.S.     HotNews.ro
Duminică, 11 februarie 2018, 13:05 Actualitate | Esenţial


Un tanar de 18 ani din localitatea Balta Arsa din judetul Botosani a fost retinut de politisti, dupa ce a agresat in trafic un barbat de 68 de ani si ar fi distrus masina acestuia, a anuntat, duminica, purtatorul de cuvant al Inspectoratului Judetean de Politie, Maria Carp, citata de Agerpres.

Potrivit sursei citate, in timp ce se deplasa cu autoturismul pe Calea Nationala, barbatul de 68 de ani nu s-a asigurat corespunzator la schimbarea directiei de mers de pe banda intai pe banda a doua de circulatie si acroseaza un autoturism condus regulamentar de tanarul de 18 ani.

"In urma impactului, cei doi au oprit autoturismele, iar tanarul de 18 ani i-a aplicat mai multe lovituri barbatului de 68 de ani. Totodata, loveste cu pumnii autoturismul barbatului si ii distruge luneta cu un obiect din lemn", a afirmat Carp.




Politistii au emis pe numele tanarului ordonanta de retinere pentru 24 de ore in arestul Inspectoratului de Politie Botosani, urmand ca in cursul zilei de duminica sa fie prezentat instantei de judecata cu propunere de luare a unei masuri preventive.

Tanarul de 18 ani este cercetat sub aspectul savarsirii infractiunilor de distrugere, lovire sau alte violente si tulburarea ordinii si linistii publice.



















7330 vizualizari

  • +36 (36 voturi)    
    taranetele cu bmw (Duminică, 11 februarie 2018, 13:08)

    gelu antigelu [utilizator]

    inca un episod din ciclul taranului tanar cu bmw din 1990 toamna
    • +8 (8 voturi)    
      m-am si speriat! (Duminică, 11 februarie 2018, 17:34)

      Motanul_incaltat [utilizator] i-a raspuns lui gelu antigelu

      citind titlul am zis "sigur are bmw".
      Si asa a fost! Oare am o intuitie supra-naturala?!
  • +32 (32 voturi)    
    clasic (Duminică, 11 februarie 2018, 13:10)

    sov [utilizator]

    Evident ca are BMW maimutzoiu'
  • +31 (31 voturi)    
    ! (Duminică, 11 februarie 2018, 13:19)

    Eugen_ [utilizator]

    Fetita din Renault trebuie dusa la psiholog, iar maimuta cu bemveu de 3.000 de euro maxim trebuie sa stea dupa gratii, unde o sa se sature de bate si de pumni.
    • +5 (5 voturi)    
      ! (Duminică, 11 februarie 2018, 21:20)

      tudorr [utilizator] i-a raspuns lui Eugen_

      3000? Dar ce, are rezervor de 500 de litri? :)) Doar cu un plin de 500L ajungi la suma spusa de tine!
  • +39 (43 voturi)    
    PENTRU ca poate (Duminică, 11 februarie 2018, 13:21)

    zanghe [utilizator]

    Si PENTRU ca e coruptie si PENTRU ca legile sunt extrem de blande si PENTRU ca nu se aplica.
    • +20 (20 voturi)    
      Probabil o sa scape (Duminică, 11 februarie 2018, 15:07)

      Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator] i-a raspuns lui zanghe

      Sociopatii astia au parinti prin judecatorii, posibil cunostinte pe la conducerea locala etc. Altfel, nu s-ar comporta asa.

      Nu e nici pe departe singurul caz de copil bogat si sociopat din Romania.

      Nu se face justitie ca lumea in Bucuresti si vreti sa fie in Botosani? Mult succes.
      • +5 (5 voturi)    
        ete nici chiar asa (Duminică, 11 februarie 2018, 20:32)

        Yo_yo [utilizator] i-a raspuns lui Jos_Dictatura_Dragnea

        E masina din '80 dao ma dracului. Te tii in procese cu statul pana la Cedo. Avocat indraznet sa ai si cu tupeu il faci pe baiat caldare.
    • +10 (12 voturi)    
      Ce (Duminică, 11 februarie 2018, 15:28)

      Ciprian1979c [utilizator] i-a raspuns lui zanghe

      te face sa crezi ca n-ar fi facut la fel, oriunde in lume?..daca tu crezi ca pe asemenea specimene le impresioneaza(pe moment) faptul ca ar putea face 10 ani de puscarie, te inseli! Nu ar mai exista crime in lume daca oamenii, chiar s-ar teme de legi! La naiba, se intampla crime si-n tari care au pedeapsa cu moartea!
    • +6 (22 voturi)    
      Moldova de la Buzau la Botosani (Duminică, 11 februarie 2018, 15:38)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui zanghe

      E Contaminata cu Ciuma Roshie de provenienta P$D
      • +3 (5 voturi)    
        ! (Duminică, 11 februarie 2018, 21:21)

        tudorr [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        Vasilica, stai jos, ai 2, flash news, toata Romania e plina de ghertoi din astia!
        • +1 (5 voturi)    
          Epicentru similar la cutremur (Luni, 12 februarie 2018, 9:59)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui tudorr

          Este in Zona Indicata, no ofense cam asta e treaba!
          • 0 (0 voturi)    
            ! (Luni, 12 februarie 2018, 12:41)

            tudorr [utilizator] i-a raspuns lui un domn

            Domnu` Mărmureanu, ca tu ai fi mai rasarit, nascut in aceeasi comuna cu primul ciumeg al tarii, soarele nostru, duomnul dracnea?
  • +32 (34 voturi)    
    . (Duminică, 11 februarie 2018, 13:21)

    marianmarian [utilizator]

    18 ani, sofer incepator, dar cu BMW (irelevant ca-i de 30 de ani si la mana la 10-a, nu?), blugi mai mult rupti decat intregi (dar de firma, nu?), gluga cu blana, gelat de zici ca-i Beckam. Iaca bre, judec cartea dupa coperti, dar ale dracului coperti, mustesc de indicii de cocalar sadea. Sper ca o sa-ti sada bine cu prima condamnare penala (chiar si cu suspendare) la 18 ani. La mai mare, coca!
    • +6 (6 voturi)    
      ... (Duminică, 11 februarie 2018, 20:35)

      Yo_yo [utilizator] i-a raspuns lui marianmarian

      a dat peste un batran ca altfel ii zburat mucii pe asfalt. Am dat si eu de unu cu bemweu de prin '80. Nu ii mai trebuie sa se dea jos din masina nici cand ajunge acasa.

      Cu dosar penal la 18 ani s-a rezolvat. Are viitor asigurat de bisnitar ordinar. Nici la vandut ziare nu il mai primeste. Bine ca Italia e mare si e nevoie de mana de lucru.
  • +20 (22 voturi)    
    acum masina se asorteaza cu blugii! (Duminică, 11 februarie 2018, 13:22)

    kingdavid hotel [utilizator]

    deh, la 18 ani....
  • +26 (26 voturi)    
    clasic (Duminică, 11 februarie 2018, 13:25)

    andreiu [utilizator]

    copchil turbat de 18 ani, incepator, bmw, statie, bata in portbagaj, telefon ca sa-l sune pe taticu la nevoie... clasic Romania... de la Botosani pana la Bazias.
    "retinut de politie"... un inceput bun pt el si pt noi.
  • +21 (21 voturi)    
    Bivolul cu BEAMVEU (Duminică, 11 februarie 2018, 13:29)

    alunescu [utilizator]

    Loveste din nou. Nimic deosebit aici. Intr-o tara in care trebuie sa te uiti tot timpul in jos, nu de alta doar, ci pentru a nu calca pe flegme sau guma de mestecat iar in cel mai fericit caz, coji de seminte...ce pretentii sa ai? Asta e nivelul la care suntem din nefericire.
  • +23 (23 voturi)    
    Testarea psihologică e o glumă! (Duminică, 11 februarie 2018, 13:37)

    NME [utilizator]

    Șoferul începător ar trebui să rămână permanent fără carnet de conducere. Și să meargă și o bună perioadă de timp la un psiholog.
    Niciodată nu ai voie să-ți faci singur dreptate!
    Ce s-ar fi întâmplat dacă șoferul în vârstă ar fi scos un pistol, de exemplu? Era legitimă apărare? Era! Și uite așa ar fi plâns mă-sa că n-a știut cum să-l crească...
    • +1 (5 voturi)    
      nu se poate (Duminică, 11 februarie 2018, 23:47)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui NME

      psihologii pot face testari serioase, care sa determine agresivitatea, complexele, lipsa de discernamant, etc, dar atunci jumatate din candidatii la soferie ar ramane pietoni; iti dai seama ce revolte ar iesi? 1989 ar parea o gluma
  • +29 (29 voturi)    
    Vai de capul lui (Duminică, 11 februarie 2018, 13:47)

    mitg [utilizator]

    Bineinteles ca nu haina il face pe om, dar astept cu placere ziua in care specimenele astea nu vor avea o frizura specifica, haine contrafacute si jafuri automobilistice pe masura, dar o atitudine de Cezar.
    • +12 (14 voturi)    
      Dupa aspect e bun in compania lu Jandaru (Duminică, 11 februarie 2018, 15:39)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      raducu, finu hamsterului de Tiliorman
    • +3 (3 voturi)    
      ce haine sa-mi iau ? (Duminică, 11 februarie 2018, 17:23)

      andreiu [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Unu se plange ca-s hainele contrafacute, altu ca-s de firma...
      Eu zic ca-s de pitipoance ca au blana ....

      dar asta conteaza?
  • +12 (12 voturi)    
    ! (Duminică, 11 februarie 2018, 14:32)

    tudorr [utilizator]

    Costa mai mult reparatia la jaful ala de bmw, decat sa o cumperi de "noua"! Comportament de circopitec!
  • +18 (18 voturi)    
    pfff... (Duminică, 11 februarie 2018, 14:51)

    Zero_Kelvin [utilizator]

    Incepator dar cu BMW + CB ! Geam spart, minor in masina. Faci puscarie, prostalaule !
  • +16 (16 voturi)    
    5 ani ? (Duminică, 11 februarie 2018, 15:15)

    Robert M [utilizator]

    Interlopul de buzunar va descoperi ca masina sa va fi o mana de rugina peste 5 ani.
    Va avea timp sa cugete ausupra statutului de fals mafiot pe care si l-a asumat pana acum.
  • +12 (14 voturi)    
    BMW (Duminică, 11 februarie 2018, 15:22)

    dr_bear [utilizator]

    la naiba, am BMW, si sotia are...nu se poate da o lege ca aceasta marca sa nu mai fie condusa de aceste specimene! Serios, masinile sunt foarte misto! Ce vina au ele si soferii lor corecti ca se asociaza nedorit cu cocalarii astia?
    • +5 (5 voturi)    
      nu este masina! (Duminică, 11 februarie 2018, 19:00)

      un_deget_de_secaturi [utilizator] i-a raspuns lui dr_bear

      Iniante de 1989, dau in Europa occidentala, da, sunt "masini foarte misto"!
      Dar la noi, dupa Revolutie, nu este o masina, ci o declaratie, o profesiune de credinta: mertzanul arata "uite, eu am ciordit masina asta", nu te astepta sa respect legile de circulatie!", iar bemwanul declara "sunt racket sau cocalar"!
  • +19 (19 voturi)    
    Vremuri (Duminică, 11 februarie 2018, 15:29)

    slashroot [utilizator]

    Am crescut în BT, iar pe atunci orașul era liniștit și sigur. Bântuiam cu prietenii mei pe oriunde voiam, la orice oră voiam. Nu se inventaseră telefoanele mobile, dar părinții noștri știau că suntem în siguranță, pentru că orașul, deși sărac, era prietenos cu locuitorii lui.

    Fast-forward în 2018, Botoșaniul e plin de mașini, locurile de joacă dintre blocuri s-au transformat în garaje, locurile de parcare sunt la fel de rare ca în București... iar după articolul ăsta se pare că au apărut și cocalarii locali, pentru care mașina e alfa și omega și pentru care sunt în stare să lovească bătrâni pe stradă.
    • +9 (21 voturi)    
      Pentru ca P$D promoveaza asta (Duminică, 11 februarie 2018, 15:45)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui slashroot

      Pentru ca P$D vrea poporul roman sa fie prost!
      • +1 (7 voturi)    
        tu ai o agenda, nu? (Duminică, 11 februarie 2018, 16:15)

        kingdavid hotel [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        Oricum, si tu esti parte a poporului si, aparent, psd te-a marcat bine.
      • +4 (4 voturi)    
        cauza si efectul? (Duminică, 11 februarie 2018, 19:02)

        un_deget_de_secaturi [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        Corect, dar de ce pedesereul POATE sa faca asta, asa cum se lauda?!
        Pentru ca poporul acela l-a votat maisv, l-a adus din nou la putere!
  • +15 (15 voturi)    
    puscarie si despagubiri (Duminică, 11 februarie 2018, 15:45)

    clevetitor [utilizator]

    Bai frate de abia a luat permisul si e mare smecher !!!
  • +6 (8 voturi)    
    de ce avea bata in portbagaj? (Duminică, 11 februarie 2018, 16:14)

    kingdavid hotel [utilizator]

    Nu cumva intra la premeditare?
    • +7 (7 voturi)    
      dap (Duminică, 11 februarie 2018, 20:43)

      Yo_yo [utilizator] i-a raspuns lui kingdavid hotel

      Este cu premeditare. Mai exista si aceasta filmare. Daca nu erau trecatorii sa-l fi Calmat ce iesea? Cel putin vatamare corporala grava sau chiar tentative de omor, omor. Si cu un copil cu sechele psihice grave. Pentru copli l-as fi batut de la-as fi lasat beteag pe viata.
  • +5 (5 voturi)    
    xxxxl (Duminică, 11 februarie 2018, 16:20)

    vorbeste lumea [utilizator]

    saracu' ... un ciucamete cu capu' plin de responsabilitati sociale ...
  • +3 (3 voturi)    
    Si totusi... (Duminică, 11 februarie 2018, 16:33)

    ap101 [utilizator]

    M a bucurat atitudinea celor din jur. Au sarit mai multi sa l calmeze pe tanar. Cel care filmeaza chiar spune “da’ unde suntem?! In jungla?!”
  • +4 (4 voturi)    
    Bine ca au fost martori (Duminică, 11 februarie 2018, 16:35)

    Multa PSD [utilizator]

    Dar ma intreb daca s-ar fi intamplat noaptea, fara martori. Cand vine la tine unul cu o bata dupa ce ai facut un accident banal si pleci, se numeste fuga de la locul accidentului?
    • +4 (4 voturi)    
      depinde (Duminică, 11 februarie 2018, 23:50)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui Multa PSD

      in mod normal, nu, dar daca agresorul are pile la Politie, brusc devii tu infractor, mai ales ca alti cocalari vor depune marturie falsa impotriva ta