Peste 500 de persoane care calatoreau fraudulos cu trenul pe ruta Craiova-Rosiori Nord-Bucuresti, depistate intr-o zi

de V.M.     HotNews.ro
Vineri, 9 februarie 2018, 17:47 Actualitate | Esenţial


Tren al CFR Calatori
Foto: Hotnews
Un numar de 514 persoane au fost depistate de politisti intr-o singura zi calatorind cu trenurile pe ruta Craiova - Rosiori Nord - Bucuresti, informeaza Agerpres.

Potrivit IPJ Dolj, cele 514 persoane au fost descoperite de politisti din cadrul Sectiei Regionale de Politie Transporturi Craiova - Biroul Siguranta Publica si Protectia Calatorilor si de la Biroul Judetean de Politie Transporturi Teleorman, cu sprijinul unor inspectori de specialitate din cadrul Sucursalei Regionale de Transport Feroviar de Calatori Craiova.

Actiunea a fost desfasurata joi pe linia prevenirii si combaterii calatoriei frauduloase in trenurile de calatori care circula pe ruta Craiova - Rosiori Nord - Bucuresti, ocazie cu care au fost verificate 12 trenuri.

Celor 514 persoane li s-au emis bilete de taxare in tren in valoare totala de 5.133 lei. De asemenea, politistii s-au sesizat si cu privire la savarsirea a doua infractiuni de inselaciune, in cazul unor persoane care au folosit autorizatii de calatorie tip CFR ce nu le apartineau, si au aplicat trei sanctiuni contraventionale cu amenzi in valoare de 300 de lei.



















2173 vizualizari

  • +11 (13 voturi)    
    Sudistii (Vineri, 9 februarie 2018, 17:53)

    deville2010 [utilizator]

    lui stanescu si dragnea.Cei mai educati romani.
  • +12 (12 voturi)    
    500 au fost prinsi (Vineri, 9 februarie 2018, 17:55)

    dick357 [utilizator]

    Restul de 19500 au reusit sa dispara inainte de a fi prinsi.
  • +12 (14 voturi)    
    514 persoane 5133 lei (Vineri, 9 februarie 2018, 17:55)

    levierul [utilizator]

    Deci sa spunem 10 lei biletul in tren. Astia sunt oameni normali, nu noi. Fascinanta Romanie.

    Legea ar trebui sa te bage in parnaie daca in mod regulat esti prins fara bilet in tren. Nu mult. O luna-doua.
    • +9 (9 voturi)    
      cinstitii astia din Teleorman si Dolj.. (Vineri, 9 februarie 2018, 18:43)

      pehash [utilizator] i-a raspuns lui levierul

      514 calatori / 12 trenuri.. doar 49 de calatori fara bilet / tren? :))
      apoi valoarea medie a biletului a fost 10 lei? cum naiba au ajuns la suma asta daca ca un bilet la clasa a 2a Bucuresti>Craiova este 60 de lei?..

      si daca esti prins, dar nu primesti amenda, ce motiv ai avea sa-ti cumperi data viitoare bilet??..
      in plus, cine plateste salariile celor care au stat toata ziua sa-i verifice?
  • +12 (12 voturi)    
    Romanisme (Vineri, 9 februarie 2018, 18:12)

    Piggystablemaster [utilizator]

    Toti cunoscutii mei sunt mandrii de odraslele lor , care se descurca ...romanisme la maxim.
    Pun pariu ca nici maine nu vor plati bilet oricum.
    Suntem o natie pierduta , egoista , nu ne intereseaza de ceea ce este in jur ,decat binele personal
  • +13 (13 voturi)    
    WOW (Vineri, 9 februarie 2018, 18:14)

    CRMS [utilizator]

    Adica i-a costat pe blatisti 10 lei de persoana biletul in tren.
    Mare afacere pe CFR:)
  • +7 (7 voturi)    
    Pai (Vineri, 9 februarie 2018, 18:27)

    UpNext [utilizator]

    sunt romi si valahi. "O zi fara o furaciune este o zi pierduta" - zicala valaha. Ce credeati? La ce va asteptati??
  • +1 (1 vot)    
    suntem faimosi (Vineri, 9 februarie 2018, 18:59)

    optiunea-2 [utilizator]

    o anagrama care se potriveste guvernului si parlamentului, poate si natiei: mafia = faima
  • +1 (1 vot)    
    Nașul ce a pățit? (Vineri, 9 februarie 2018, 19:24)

    asavreau [utilizator]

    Cineva trebuie să-i dea nașului banii pierduți.
  • +2 (2 voturi)    
    radacinile hotiei! (Vineri, 9 februarie 2018, 20:27)

    q1953 [utilizator]

    Imperiul Habsburgic a ocupat intre 1710-1729 Oltenia. In 1729 s-a petrecut un fapt unic pana atunci in istorie: habsburgii au cedat de buna voie Oltenia turcilor, datorita faptului ca nu putea fi guvernata datorita hotilor! Deci avem radacini adanci in privinta hotiilor!