Protest antiguvernamental printr-o hora, anuntat in Ziua Micii Uniri in Piata Victoriei din Capitala

de I.B.     HotNews.ro
Miercuri, 24 ianuarie 2018, 7:54 Actualitate | Esenţial


Mesaj de protest
Foto: Actual de Cluj

Un protest antiguvernamental este anuntat pentru miercuri, in Capitala, urmand ca manifestantii sa faca o hora in Piata Victoriei intr-un gest simbolic de Ziua Micii Uniri. Organizatorii numesc manifestatia "Hora Unirii Noastre pentru o justitie independenta neaservita politic, impotriva politicienilor penali si corupti".

"In anul Centenarului Marii Uniri, la 159 de ani de la Mica Unire (Unirea Principatelor Romane), mergem cu mic, cu mare, in Piata Victoriei din Bucuresti pentru a transmite un mesaj clar clasei politice: Uniti toti, scapam tara de hoti! Romania trebuie sa fie condusa de politicieni integri si competenti, nu de politicieni penali si corupti! Vom lupta pana la capat pana cand vom avea o generatie de politicieni cu care sa ne mandrim si pe care sa ii respectam!", scriu organizatorii pe pagina de Facebook a evenimentului.

Ei spun ca isi doresc ca de 1 decembrie, cand se implinesc 100 de ani de la Marea Unire, sa nu mai existe in conducerea tarii niciun politician corupt, pentru acest lucru fiind nevoie de o justitie independenta, neaservita politic.

Astfel, oamenii ar urma sa se stranga in Piata Victoriei incepand cu ora 18.00, iar jurul orei 20.00 isi vor da "mana cu mana" pentru a "invarti hora fratiei".

"Haideti sa ne mobilizam si sa venim foarte multi pentru ca aceasta hora sa se intinda in toata Piata Victoriei! Pentru noi va fi si Hora Unirii Noastre pentru o justitie independenta neaservita politic, impotriva politicienilor penali si corupti si impotriva noului guvern propus de conducerea PSD+ALDE la comanda lui Dragnea!", mai spun organizatorii, potrivit news.ro.









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1652 vizualizari

  • +5 (7 voturi)    
    In Curand una si la Voluntari (Miercuri, 24 ianuarie 2018, 8:02)

    un domn [utilizator]

    DUamna Gabi...sa fie la mijloc pentru o biza...
  • +5 (7 voturi)    
    nu stiu cine a avut ideea asta... (Miercuri, 24 ianuarie 2018, 8:59)

    Lucky1 [utilizator]

    ...dar este foarte buna!
  • +6 (8 voturi)    
    Performanța PSD. (Miercuri, 24 ianuarie 2018, 10:32)

    asavreau [utilizator]

    PSD a lăsat România fără guvern.Dragnea sa comportat ca un golan ordinar,punând ambițiile personale mai presus de interesul național.
  • -5 (13 voturi)    
    hora rezistentă (Miercuri, 24 ianuarie 2018, 10:44)

    Mazeta [utilizator]

    Să ne prindem câte doi,
    Cântă Soros, jucăm noi,.
    • +3 (5 voturi)    
      PSD si Tariceanu sunt slugile lui Soros (Miercuri, 24 ianuarie 2018, 10:53)

      emil bobu [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Cauta pe net:
      Tariceanu Soros 2006

      https://www.comisarul.ro/articol/tariceanu-bot-in-bot-cu-soros!-pesedistii-s-au-poz_859415.html

      Ia uite ce fericiti sunt PSDistii in poze ca-l pupa undeva pe Sorosh!
    • +3 (5 voturi)    
      hora (Miercuri, 24 ianuarie 2018, 10:57)

      nuculet [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Hopa! A aparut si primul postac PSD. In cazul tau canta Draqnea si joci tu.
  • +4 (6 voturi)    
    "nu vreau sa plec din tara" (Miercuri, 24 ianuarie 2018, 11:01)

    revo [utilizator]

    Poate ca nu vrei, dar ce, e dupa tine?! Daca programul de guvernare al PSD prevede golirea de tineri pregatiti a feudei draganiste, vei pleca! In suturi!!
    Si stii ce se spune, un sut in cur, un pas inainte, pana la urma o sa-ti prinda bine. Peste ani si ani s-ar putea sa aprinzi lumanari pentru sanatatea lui Dragnea si a Mafiei PSD-ALDE-UDMR.
    Iar daca, prin cine stie ce minune, romanii vor mai avea acces liber la Internet, vom citi comentariile tale din strainatate, asa cum am citit zilele astea, tot pe aici, pe Hotnews, cat de fericiti sunt acum cei care au luat decizia de a-si lua lumea-n cap.
  • -2 (10 voturi)    
    Protest perfect (Miercuri, 24 ianuarie 2018, 11:29)

    CalinMircea [utilizator]

    Ca și celelalte, încă un bâlci jalnic. Că oricum de ceva serios nu sunt în stare, de aceea nu au priză decât la o ultraminoritate de frustrați.