Iohannis, laude pentru protestatari: "Acesti oameni sunt de admirat"

de RH     HotNews.ro
Marţi, 23 ianuarie 2018, 13:17 Actualitate | Esenţial


"Am urm cu foarte mare atentie ultimele proteste de sambata. Acesti oameni sunt de admirat, au venit - cu toate ca vremea a fost destul de rea - ca sa arate politicienilor ca isi doresc o tara stabila si prospera, o justitie puternica si independenta, au aratat foarte clar ca-si doresc o guvernare decenta si eficienta", a spus marti presedintele Klaus Iohannis.

El a facut referire la protestul masiv din Bucuresti de sambata, 20 ianuarie.

Iohannis a mai spus ca isi doreste ca "principiul integritatii sa fie inscris in Constitutie", astfel incat la conducerea tarii sa nu mai poata ajunge persoane condamnate penal.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2625 vizualizari

  • +6 (12 voturi)    
    Sa traiti, sefu' ! (Marţi, 23 ianuarie 2018, 13:29)

    scaraotchi [utilizator]

    Dar sa stiti ca am fi participat cu mult mai multi daca macar ati fi asteptat pana Luni cu numirea lu' dna Vasilica..., saru' mana cucoana!
    Parerea mea ca surpriza ar fi fost la fel de mare pentru mecla lu' dl Hamster, sa traiasca si el...,dar pe alte meleaguri...
  • -13 (13 voturi)    
    aha (Marţi, 23 ianuarie 2018, 13:35)

    srpc [utilizator]

    dar daca protestau impotriva lui cum erau?
    • +8 (8 voturi)    
      Cum sa fie ? (Marţi, 23 ianuarie 2018, 13:46)

      si_mort_va_vad [utilizator] i-a raspuns lui srpc

      Pensionari , morti , hoti si Hasistatzi .
    • +3 (3 voturi)    
      Comment sters de user (Marţi, 23 ianuarie 2018, 13:50)

      qwerasdf [anonim] i-a raspuns lui srpc

  • -8 (8 voturi)    
    ? (Marţi, 23 ianuarie 2018, 14:33)

    Gigi Kent [utilizator]

    Atunci cand iti servesc intereselor niste amarati manipulati si prost informati sunt utili.
    • 0 (2 voturi)    
      Asa iti dovedesti utilitatea? (Marţi, 23 ianuarie 2018, 15:50)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      E greu de crezut ca oameni ca Liiceanu, Sora, etc sunt amarati manipulati si prost informati si cei cativa pensionari si persoane cu probleme psihice ce demonstrau ieri pe la Cotroceni sunt persoane elevate la curent cu informatiile importante. Poate te-ar ajuta un tratament de specialitate ca pari, dupa postare, frustrat, amarat, manipulat si mai ales prost (informat) :-)
      • 0 (0 voturi)    
        Nu... (Miercuri, 24 ianuarie 2018, 11:37)

        Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

        Ei nu sunt manipulati. Ei sunt manipulatorii.
  • +2 (4 voturi)    
    "Am urmarit cu foarte mare atentie..." (Marţi, 23 ianuarie 2018, 15:34)

    Susufler0 [utilizator]

    Valeu ! De cate ori bagi lozinca asta, ori nu faci nimic in legatura cu subiectul atentiei tale, ori pleci in concediu !

    PS. Aibi de grija, Klause, pt ca la urmatoarele alegeri prezidentiale nu o sate mai potopeasca voturile precum ploaia, ca sa castigi o sa trebuiasca sa culegi vot cu vot, precum ciugulesc pasarile in curte boabele de mei !

    PPS. Aibi de grija !
  • +2 (2 voturi)    
    Atat de mult ii admiri,incat.... (Marţi, 23 ianuarie 2018, 16:21)

    gigiN [utilizator]

    ...le-ai dat inca o ocazie sa protesteze !!!