FOTOGALERIE Ce titrau cinci televiziuni de stiri la ora 20 despre proteste in informatiile prezentate pe burtiera: 50 de mii, 35 de mii, mii de oameni, violente, protest de amploare

de Redactia stiri     HotNews.ro
Sâmbătă, 20 ianuarie 2018, 20:26 Actualitate | Esenţial


Digi 24
Foto: Captura
​​Digi 24 anunta la ora opt pe burtiera 50 de mii de oameni la proteste in Bucuresti, Realitatea TV avansa cifra de 35.000, Romania TV vedea doar violente intre manifestanti si jandarmi, B1 se rezuma sa spuna ca sunt proteste de amploare in Capitala, iar Antena 3 minimaliza protestul informand ca sunt mii de oameni.

Vezi mai jos cum reflectau televiziunile de stiri protestul din Capitala in informatiile prezentate pe burtiera:













Citeste mai multe despre   


















17683 vizualizari

  • +24 (32 voturi)    
    Cel mai scarbos a fost postul public TV1 (Sâmbătă, 20 ianuarie 2018, 20:53)

    cartofil [utilizator]

    Un mic patrat in dreapta sus in care era titrat: cateva mii de romani pe strazi. Iar emisiunea continua parca nimic nu se intampla.
    • +5 (5 voturi)    
      tvr1 (Sâmbătă, 20 ianuarie 2018, 22:29)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

      e o a3 in devenite...
      se vede clar cum se indeparteaza de obiectivitate
    • +5 (5 voturi)    
      nomenclatura - e vie (Duminică, 21 ianuarie 2018, 8:01)

      truly [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

      Oamenii ies in strada ca-s nemultumiti cu politicile psd;dar cati oare nu voteaza constant acest partid social"Democrat"?!Afara de pupatorii-de-moaste (sa-i excludem,ca nu stiu ce fac)si de cei de la tara(pe care-i cumperi cu 1kg de malai),nu-i de la sine de inteles DE CE multi voteaza psd si-i aleg pe cei ce neaga valorile democratice?Doar au ramas"vii" atatia fii de fosti securisti,activisti,propagandisti PCR!Atatia care au ros ciolanul atunci,datorita nomenclaturii!Atatia care erau privilegiati datorita Partidului.Partidul a fabricat aceste minti,ale caror fii-fiice-rude,s-au strecurat pana si prin televiziuni,presa,peste tot si ne pun pe unele posturi tv cifrele pe burtiera dupa bunul plac.Si-atunci,cum sa te mai miri ca romanii sunt divizati in doua,multi blamandu-l pe Basescu pt asta(!)De ce ne mai miram de ceea ce se intampla in acesti 28 de ani:Mineriada,uzine-fabrici vandute pe nimic,martea-neagra,ord.13 etc,de vreme ce metehnele Partidului persista si nu pot fi extirpate,ba unii se mai si mira ca"ce-i rau in legile justitiei?"-cuvintele unei d-ne in varsta,Senator PSD:"Senatorul PSD a spus ca nu vede care ar fi articolele care afecteaza independenta Justitiei"-(si ei chiar sunt sinceri,cand spun asta!!)
    • +6 (6 voturi)    
      Detestabila televiziue publica (Duminică, 21 ianuarie 2018, 8:18)

      valll [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

      Rostul unei televiziuni platite din bani publici este sa informeze corect di cat mai complet publicul. Dar in aceasta tara a nimanui, ce se mai respecta?
      Desi inca mai exista profesionisti onesti, ei stiu ca pozitia lor e subreda si linia este stabilita de conducerea numita politic. Asa ca, in loc sa informeze corect , grijja TYR este sa faca politica celor de la putere, ca in vremurile de trista amintire.
  • +11 (13 voturi)    
    Ghici care le sunt sponsorii (Sâmbătă, 20 ianuarie 2018, 21:19)

    OmniStudio [utilizator]

    O varianta ar fi ca valorile extreme sa se elimine, si intre cele ramase sa se faca media.
    • +4 (4 voturi)    
      Totusi, e prea multa subiectivitate (Duminică, 21 ianuarie 2018, 8:28)

      valll [utilizator] i-a raspuns lui OmniStudio

      Este evident ca nu au nicio rusine. Nici ca profesionisti, nici ca oameni.
      De fapt, nu prea sunt profesionisti. La Romania TV sunt selectati pe criteriul cine minte mai cu tupeu, La A3 sunt mincinosi mai sofisticati, mai perfizi, dar tot la fel de penibili.
      Despre demnitatea umana de a nu-ti insela semenii, astia nu au auzit.
  • -6 (26 voturi)    
    Sa fie-ntr-un ceas bun! (Sâmbătă, 20 ianuarie 2018, 21:24)

    Aladin87 [utilizator]

    Primul articol obiectiv, impartial si documentat din istoria Hotnews. Dupa ce se lamureste redactia, sper sa revina cu completari in legatura cu care televiziune era "aia buna".
  • -11 (27 voturi)    
    Bine, bine, si totusi cine mai spunea si (Sâmbătă, 20 ianuarie 2018, 21:29)

    xrogo [utilizator]

    adevarul?
    • +3 (5 voturi)    
      Indraznesc sa spun... Latrina 3... (Sâmbătă, 20 ianuarie 2018, 23:14)

      scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      Iti convine? Nu-i asa ca sunt baiat salon?
    • +3 (5 voturi)    
      In nici un caz Latrina 3 si labeunuteve (Duminică, 21 ianuarie 2018, 0:11)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      Mircica,breh, banii Crescent vor fi recuperati, nu avea grija!
  • +21 (25 voturi)    
    Foarte bine ca ati facut o comparatie!! (Sâmbătă, 20 ianuarie 2018, 21:39)

    fit [utilizator]

    Asa se poate vedea ce urmareste fiecare televiziune si cum ii informeaza pe cei care le urmaresc! Iata de ce unii traiesc in bula lor confortabila si injurandu-i exact pe cei care nu trebuie!
    • +1 (3 voturi)    
      Adica? (Sâmbătă, 20 ianuarie 2018, 22:42)

      Aladin87 [utilizator] i-a raspuns lui fit

      Deci telespectatorii carei/caror televiziuni sunt in bula si care sunt in afara? (Digi24, Realitatea TV, Romania TV, B1, Antena 3)
      • +1 (3 voturi)    
        Bineinteles ca ma refeream la Antene si restul (Duminică, 21 ianuarie 2018, 10:23)

        fit [utilizator] i-a raspuns lui Aladin87

        Este evident ca e vorba de Antene si ele ca ele
  • +10 (14 voturi)    
    televiziuni aservite partidelor (Sâmbătă, 20 ianuarie 2018, 21:56)

    Coco Whistle [utilizator]

    si intereselor de grup infractionale. ne aducem aminte asa era si in timpul 'regretatului' in care se spunea numai ce se dorea auzit de altii, nimic nu aducea a deontologie, profesionalism sau dorinta de a relata evenimentele asa cum sint ele. traim in intr-o Romanie furata si ingenunchiata in fata unora care sint pusi sa serveasca cetatenii si chiar platiti din bugetul de stat. le-as inchide imediat si sa se nasca unele noi...cu criterii asa cum nu se invata in facultatile din Romania. pina nu avem criterii si pedepse pe masura nu o sa devenim stat modern. rusine slujilor infractorilor.
  • +8 (12 voturi)    
    o dovada in plus (Sâmbătă, 20 ianuarie 2018, 22:01)

    Doru490348 [utilizator]

    ca o parte insemnata a sistemului a pactizat cu PSD, faptul ca si la Realitatea TV a fost destul de neutra. Coroborat cu decizia lui Iohannis, rezulta ca protestatarii sunt pe cont propriu
    • +3 (5 voturi)    
      RealitateA a terminat advertoriarele cu (Duminică, 21 ianuarie 2018, 0:13)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Doru490348

      Moscova, acum asteapta Budapesta sa bage malaiul
    • +3 (5 voturi)    
      La Realitatea... (Duminică, 21 ianuarie 2018, 0:22)

      mircea_cjn [utilizator] i-a raspuns lui Doru490348

      ...doar Rares Bogdan este clar antiPSD.
      Cand el lipseste, ramane Hoandra, Lavinia Sandru si alte fatuci care pupa PSD.
      • +2 (2 voturi)    
        Pe Sticla asa Pare (Duminică, 21 ianuarie 2018, 9:01)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui mircea_cjn

        Cand se intalneste la cico in Cluj cu P$D nu mai e asa, asta ca se da fan penele...un vrajitor
    • +1 (1 vot)    
      ... (Duminică, 21 ianuarie 2018, 11:37)

      vitan.sandu [utilizator] i-a raspuns lui Doru490348

      Si dupa mintea ta a fi neutru este rau!? Cine nu sta in genunchi la slitul licuriciului mare nu este in regula! Nu poti elimina zgura din sufletul tau si o sa crapi de ciuda ca tot psd o sa castige alegerile. Sau esti platit generos si iti face treaba?
  • +2 (2 voturi)    
    mda... (Sâmbătă, 20 ianuarie 2018, 22:31)

    liviu_ [utilizator]

    ghitzzatv a3 si mai nou tvr...
    sunt niste lingai

    de aceea... ar trebui schimbata legislatia CNA si a presei... momentan CNA este o institutie care nu exista... cu oameni pusi de psd... si tembeliziunile pot minti efectiv ce vor !
    in siatuatia asta in 5-10 ani psd o sa obtina 70-80% la alegeri... cand minti in dracu ai clar un mare avantaaj in fata celora care macar incearca sa fie iobiectivi
  • +2 (2 voturi)    
    trebuie sa intelegem cine-i dusmanul (Sâmbătă, 20 ianuarie 2018, 22:46)

    Razvan_M [utilizator]

    Oamenii obisnuiti, indiferent cu cine voteaza, nu sunt dusmanul. Dusmanul comun sunt politicienii si slugile lor - care le pun in aplicare comenzile.

    Trebuie observat ca TVR nu este decat o alta televiziune de Partid. Care traieste din banii nostri. Urmatoarea tinta pentru proteste ASTA ar trebui sa fie - pt. ca bajetii mint si manipuleaza, desi datoria lor era sa filmeze si sa dea in Prime Time informatii corecte despre mitingul anti-Partid.
  • +5 (5 voturi)    
    propagandisti de tip fascist (Duminică, 21 ianuarie 2018, 4:54)

    clencix [utilizator]

    Cea mai jegoasa a fost ROMANIATV,care in tot timpul demonstratiilor a discutatat despre ce pensii o sa mai dea pasedeul si orice referire la proteste era deviata spre alte subiecte, arme, cutite, interviuri fortate din multime cu intrebari capcana, invitati grobian de partinitori, o adevarata oficina sordida a neocomunistilor de tip manipulatori nazisti.
    • +2 (4 voturi)    
      Este sucursala RT Kremlin in limba romana (Duminică, 21 ianuarie 2018, 9:26)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui clencix

      Cu manipulari pro URSS si anti UE
  • +8 (8 voturi)    
    Precum TVRL in 1990,mint boborul cu televizorul (Duminică, 21 ianuarie 2018, 6:06)

    Plagarus [utilizator]

    În ianuarie 90, demonstrația a jumătate de milion de oameni nu însemna nimic, pentru că televiziunea nu o difuza,din cauza " cetii " !!!!
    TVR"Libera"transmitea programe muzicale, balet etc, iar la „Telejurnalul de seară” românii erau „informați” ca în București 2-3000 de manifestanți umblă aiurea pe străzi în loc să se ducă la serviciu!