FOTOGALERIE Creativitatea protestatarilor in cele mai bune imagini de la protestul de sambata

de N.O.     HotNews.ro
Sâmbătă, 20 ianuarie 2018, 20:04 Actualitate | Esenţial


Pancarte protest 20 ian
Foto: Hotnews
Modificarile legilor justitiei, dar si numirea propunerii PSD, Viorica Dancila, in functia de premier de catre presedintele Iohannis au starnit nemultumirea, furia, dar si imaginatia oamenilor. Astfel incat, sambata, la protestul "Toate drumurile duc la Bucuresti. 'Revolutia' generatiei noastre”, oamenii au venit inarmati si cu pancarte amuzante, prin care sa faca haz de necaz.


 































12085 vizualizari

  • -50 (64 voturi)    
    hehe (Sâmbătă, 20 ianuarie 2018, 20:20)

    Jesuis.PasCharlie [utilizator]

    Inclinam sa va suspectez de bunacredinta ,dar am vazut coala aia cu aluzia la rusi .
    Hello broussel ,you so effective! Keep up de good work.
    • +23 (27 voturi)    
      ?!? (Sâmbătă, 20 ianuarie 2018, 21:21)

      Orizont [utilizator] i-a raspuns lui Jesuis.PasCharlie

      postezi asa ca n-ai ce face? ciuda sau pentru bani?

      ps. in engleza se scrie Brussel, si daca tot ai inceput fraza cu majuscula, si numele orasului trebui scris cu majuscula, si nu in ultimul rand," you ARE so effective", si normal ca "the" in loc de "de"...toate aceste greseli numai la o scrurta fraza in engleza.

      In alta ordine de idei, ultima fraza de ce nu ai scris-o in limba rusa?
      • +8 (10 voturi)    
        eh.... pretentii. (Sâmbătă, 20 ianuarie 2018, 22:33)

        Talibanu' cu turban Armani [utilizator] i-a raspuns lui Orizont

        e rusofil, are greata de engleza :)
        • -8 (10 voturi)    
          nu chiar (Duminică, 21 ianuarie 2018, 10:00)

          Jesuis.PasCharlie [utilizator] i-a raspuns lui Talibanu' cu turban Armani

          ..mai degraba am greata de englezi ,limba saraca nu are nici o vina
      • -9 (11 voturi)    
        . (Sâmbătă, 20 ianuarie 2018, 23:01)

        Jesuis.PasCharlie [utilizator] i-a raspuns lui Orizont

        Folosesc "broussel fara majuscula sau variante in semn de respect ,ca sa zic asa - cred ca asta v-a declansat iritarea .
        Exprimarea "la michteaux" din exact acelasi motiv. Inteleg ca acolo la broussel ( de data asta se poate citi in engleza) . Cateva variante:
        -Y U so effective ( why are you so effective)
        - Many effective .Such broussel.Wow ( nu explic , faceti un efort)
        In aceeasi ordine de idei - nu are sens intrebarea .
        ( helo broussel , plz upgrade ze postac department , dey many lame low level no fun)
    • +6 (8 voturi)    
      Ai scris in engleza asa cum vorbeste (Sâmbătă, 20 ianuarie 2018, 23:20)

      kokos [utilizator] i-a raspuns lui Jesuis.PasCharlie

      engleza veorica vasilica!
      • -5 (7 voturi)    
        . (Duminică, 21 ianuarie 2018, 10:02)

        Jesuis.PasCharlie [utilizator] i-a raspuns lui kokos

        engleza "la misto" 2018 va fi considerata limba literara peste vreo 20 de ani in europa . Daga indzeledgi ge vrau sa zbun...
        • +3 (5 voturi)    
          Las-o balta , esti ca jiji (Duminică, 21 ianuarie 2018, 12:17)

          kokos [utilizator] i-a raspuns lui Jesuis.PasCharlie

          care zice o prostie si dupa aia zice ca a glumit.
          • -2 (4 voturi)    
            nope (Duminică, 21 ianuarie 2018, 12:32)

            Jesuis.PasCharlie [utilizator] i-a raspuns lui kokos

            nu am glumit deloc . Nu vad nici un motiv de gluma.Poate pentru voi e fun , eu vad inceputul sfarsitului.
  • +7 (13 voturi)    
    daca n-ar fi de plins situatia in care e Ro (Sâmbătă, 20 ianuarie 2018, 20:39)

    mnicku [utilizator]

    afisele prezinta o mica parte din realitate..... lipsesc galbiorii ce tini luminarea celor doi/
  • +16 (24 voturi)    
    PSD este al pensionarilor si asistatilor (Sâmbătă, 20 ianuarie 2018, 21:46)

    vlad.pe [utilizator]

    De mai mult timp s-au conturat doua tabere in partidele din România: tabăra PSD unde susținătorii au educație medie, pensionari, bugetari, nostalgici, genul de oameni care așteaptă 'sa se faca si sa li se dea' .. și a doua este formata din cei care susțin USR si Ciolos cuprinsa de tineri educați care vorbesc cel putin 2 limbi străine, care au circulat prin lume si au văzut lumea civilizata.

    Pana la urma PSD-ul este pe ducă, în 10 ani va fi doar un vis urat.
    • +8 (8 voturi)    
      ai dreptate doar pe jumatate (Duminică, 21 ianuarie 2018, 8:17)

      voinicu [utilizator] i-a raspuns lui vlad.pe

      Ai dreptae cind spui ca PSD e sustinut de cei care doar asteapta sa li se dea.
      A-i considera pe sustinatorii PSD ca apartinind unei categorii de virsta e gresit.
      Nu uita ca tinerii educati si destepteti au parinti pensionari. Majoritatea acestor tineri au atins un anume nivel de educatie impulsionati de famile.
      Parintii lor sunt cei care i-au detrminat si impulsionat sa ajunga la un anume nivel de gindire si pretentii. Din pacate au imbatrinit, pentru ca asa-i viata , dar nu si s-au prostit. Faptul ca sunt mai putin reperezentati in strada la proteste, se datoreaza unei sanatati mai subrede si nicidecum convingerilor politice.
      Sunt o multime de tineri sustinatori ai PSD, e drept ca nivelul lor educational e dezastruos, dar sunt tineri , asa ca nu mai acuzati batrinii de situatia proasta din tara.
      • 0 (0 voturi)    
        Au fost ... (Luni, 22 ianuarie 2018, 7:12)

        Eu the first [utilizator] i-a raspuns lui voinicu

        ... destul de bine reprezentati la proteste, cel putin la Timisoara.

        De acord cu ideea ca nu varsta e ceea ce defineste electoratul pro si anti PSD, ci nivelul de educatie.

        Da' e o problema. Multi, in Romania, considera ca daca ai trecut printr-o facultate esti automat educat, ceea ce-i aiurea. Putini romani, in momentul de fata, au o cat de subtire spoiala de educatie civica - care aia e aia importanta, din punct de vedere civic, nu aia profesionala. Majoritatea tinerilor, crescand in relativa izolare fata de parinti, bunici, fata de-o societate civila cat de cat inchegata, n-au ajuns sa invete decat indiferenta si egoism. Asta, dupa parerea mea, e explicatia succesului PSD la alegeri. Cei mai multi chiulangii la ultimele alegeri parlamentare au fost tineri.

        Si asta, dupa parerea mea, e ceea ce va tine Romania in intuneric inca doua decenii cel putin. Oamenii cu simt civic, care se implica cat de cat, in momentul de fata, care participa cu regularitate la alegeri, sunt cei ce-au fost pe strada si-n decembrie '89, si doar o parte relativ mica a tinerilor. Oamenii ce-au fost pe strada si-n decembrie '89 o sa ajunga incetul cu incetul noii pensionari, si-o sa se imputineze. Cei ce-i vor inlocui vor fi in majoritate tineri care o viata n-au vazut decat furt si coruptie, care nu inteleg nimic in afara de "sa te descurci", indiferent cu ce consecinte, pe care nimeni nu i-a invatat sa se gandeasca si in perspectiva, sau la cei de langa ei, oameni care nu inteleg si nici macar nu incearca sa inteleaga consecintele evenimentelor actuale pentru viitorul lor in tara asta.