Iohannis pierde sprijinul comunitatii #Coruptia Ucide: "Gest inacceptabil. Astazi, presedintele a ales sa dea o a treia sansa celor a caror unica preocupare a fost salvarea coruptiei"

de Red. Stiri     HotNews.ro
Miercuri, 17 ianuarie 2018, 18:41 Actualitate | Esenţial


Sigla Coruptia ucide
Foto: Facebook
Comunitatea #Coruptia Ucide critica dur decizia presedintelui Klaus Iohannis de a accepta propunerea PSD pentru desemnarea Vioricai Dancila ca premier. "Presedintele Iohannis a facut, azi, un gest inacceptabil de complicitate cu PSD prin numirea ca premier a Vioricai Dancila, marioneta lui Liviu Dragnea", se arata pe pagina #Coruptia Ucide.

Postarea de pe pagina de Facebook #Coruptia Ucide:

"Am salutat toate gesturile presedintelui prin care comunica faptul ca doreste sa lupte pentru un stat de drept, in care politica sa nu devina un paravan pentru coruptie. Din pacate, astazi constatam ca miza presedintelui a fost cu totul alta: aritmetica unei politici pline de cinism.

Am stiut, insa, dintotdeauna, ca singurii pe care putem conta cu adevarat suntem noi insine. Politicienii ne pot fi aliati doar atata vreme cat au aceleasi mize ca si noi, iar cea mai importanta dintre acestea este lupta impotriva coruptiei. Din pacate, astazi, presedintele a ales sa dea o a treia sansa celor a caror unica preocupare a fost salvarea coruptiei. Noi ramanem aceiasi. Lupta noastra ramane aceeasi. Miza noastra ramane aceeasi. Ne vedem sambata, la Piata Universitatii!"







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















8707 vizualizari

  • -24 (68 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Miercuri, 17 ianuarie 2018, 18:47)

    [anonim]

    • -3 (11 voturi)    
      Deminitatea !!! (Miercuri, 17 ianuarie 2018, 20:11)

      /./ [utilizator] i-a raspuns lui

      Deminitatea !!!
    • +10 (18 voturi)    
      sa ceara alt nume, ca la Shaideh (Miercuri, 17 ianuarie 2018, 21:05)

      Doru490348 [utilizator] i-a raspuns lui

      macar arata ca a incercat, si ne scutea de o persoana care crede ca Iranul si Pakistanul sunt membre UE.
    • 0 (4 voturi)    
      extrema stinga nu gindeste (Joi, 18 ianuarie 2018, 8:58)

      spy [utilizator] i-a raspuns lui

      are numai reactii emotionale
  • +22 (50 voturi)    
    Da, hai la protest, tot noi ne rezolvam problemele (Miercuri, 17 ianuarie 2018, 18:48)

    emil bobu [utilizator]

    Asa e cand contezi pe un PNL-ist, iti iei tzeapa.
  • +25 (51 voturi)    
    prost jucat (Miercuri, 17 ianuarie 2018, 18:49)

    baronulmunchausen [utilizator]

    Nu pt ca presedintele a acceptat un premier psd, ci pt ca a acceptat acest premier psd.
    A validat o bataie de joc la adresa intregii tari
    Presedintele va pierde foarte mult din aceasta cauza.
    • +5 (33 voturi)    
      Despre Iohannis... (Miercuri, 17 ianuarie 2018, 20:28)

      Observator roman [utilizator] i-a raspuns lui baronulmunchausen

      ...Cristian Sima a scris despre Iohannis in cartea sa "Marea spovedanie a brokerului fugar" (aparuta in mai 2015) o fraza care mi-a ramas in minte si care s-a verificat de fiecare data: "Iohannis nu va muta muntii, doar ii va pazi."

      Asta e.

      Aa, sigur, e inalt, vorbeste bine engleza, e... (cum a inceput sa se spuna acum) "neconflictual" si... taciturn. Faptul ca e tacut a fost luat de bietii oameni necajiti drept o dovada de inteligenta... Acum s-au lamurit. Ca intotdeauna prea tarziu...
    • +2 (8 voturi)    
      Nu e obligatoriu sa fie o decizie proasta (Miercuri, 17 ianuarie 2018, 22:49)

      Rahan5 [utilizator] i-a raspuns lui baronulmunchausen

      acceptarea lui Dancila ca prim- ministru.
      PSD-ul ar fi putut sa propuna alti prim-ministrii mai dezavantajosi pentru Romania.
      Trebuie sa treaca cel putin vreo 4-5 luni pentru a se vedea daca decizia lui Iohannis a fost buna sau proasta.
      Iesirea lui Tudose (neonorabila si de evitat), la inceputul lui ianuarie, tocmai cu o luna inainte sa primesca salariatii primele salarii ,,impozitate numai la angajat", a fost una dintre ,,cele mai proaste / nepotrivite iesiri din functie" a unui prim-ministru din istoria Romaniei.
      • +1 (1 vot)    
        corect... (Joi, 18 ianuarie 2018, 12:12)

        IronRaven [utilizator] i-a raspuns lui Rahan5

        Oare eu sunt singurul care a inteles jocul jigodiilor?
        Chiar crede cineva ca psd-ul si-a demis primul ministru pe motive "de lipsa de comunicare"? Chiar suntem asa de naivi?.... Motivul pentru care l-au debarcat pe Tudosie a fost sa forteze mana presedintelui. Punct!...

        Pentru a putea trece legile justitiei (care sunt, defapt, miza pt psd) au nevoie de presedinte (chiar si pentru o luna)....
        Chiar nu intelegeti, ca orice alta varianta pe care ar fi ales-o Iohannis ar fi dus la suspendare lui, ceea ce ar fi insemnat Tembeliceanu presedinte, ceea ce ar fi insemnat "adio dna"...
        Sincer, chiar daca psd-ul ar fi venit cu o capra raiosa pe post de candidat, tot ar fi fost numita premier... oricum, asa partid asa premier...

        Apropo, sunt ferm convins ca blonda va rezista in functie cel mult pana in vara... Planul lor de a-l suspenda pe Iohannis este pe rol si nu vor renunta la el. Numirea premierului este pentru psd cea mai buna varianta de a-l ataca pe presedinte...

        PS. Nu sunt un mare fan Iohannis, parerea mea este ca este omul nepotrivit la locul nepotrivit... dar orice varianta psd este mult, mult mai proasta...
  • -33 (47 voturi)    
    Nu poți pierde ceva ce n-ai avut niciodată (Miercuri, 17 ianuarie 2018, 18:54)

    Nyk1 [utilizator]

    Să fim serioși acum - sorosiștii nu pot susține un bărbat heterosexual ca Președinte decât atât timp cât conjunctura o cere.
    • +3 (9 voturi)    
      dupa... (Miercuri, 17 ianuarie 2018, 20:18)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      tot ce a facut psd , inca esti cu ei?!
      a da... scuze, am uitat ca primesti bani pt asta...

      nu dai si tu un email unde-mi trimit CVu, ca vad ca e meserie de viitor
    • +4 (8 voturi)    
      inteleg ca Bancila e sorosista (Miercuri, 17 ianuarie 2018, 21:07)

      Doru490348 [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      este anti familie traditionala, pro gay, pro avort, dupa cum a votat in Parlamentul European.
  • +31 (37 voturi)    
    aham... (Miercuri, 17 ianuarie 2018, 19:02)

    liviu_ [utilizator]

    pt ca noi am iesit cu milioanele in strada lunile astea...

    dupa logica asta primii vinovati suntem noi... noi puteam face ceva impotriva psd cu mult inainte sa aiba ocazia sa faca si Iohannis ceva...

    cate zeci de mii am fost azi la proteste impotriva psd?! aud?!
    toti asteapta de la altii sa faca ceva, da ei nu fac nimic... dar toti sunt "profund dezamagiti". Realizati ca ati facut jocurile PSD, nu?! Exact asta e tactica lor ... divide et impera...
    • 0 (0 voturi)    
      bravo!! (Joi, 18 ianuarie 2018, 12:19)

      IronRaven [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      ... exact asta spun si eu de cateva luni incoace.... ciuma rosie nu poate fi extirpata decat printr-o revolutie si nu doar una a "bunului simt".
      O sa asteptam "dupa altii care sa face ceva" pana la "sfantul asteapta" ....
      Iohannis singur nu poate sa faca nimic.... si, sunt ferm convins ca daca eram 50000 in fiecare zi din noiebrie pana azi.... lucrurile ar fi fost diferite.

      Apropo, facem pariu ca daca maine sunt anticipate, prezenta la vot va fi tot de max 20% si ca tot jigodiile vor castiga ...
  • +28 (36 voturi)    
    Atunci probabil (Miercuri, 17 ianuarie 2018, 19:10)

    mitg [utilizator]

    Prezenta la vot acum 1 an si un pic n-ar fi trebuit sa fie la 39%, ca aia a fost inacceptabil.

    Aveti ce-ati votat (inclusiv la prezidentiale a fost Monica Macovei candidata, cea ce-a scris legile justitiei pe care pesede vrea sa le schimbe; ce-a luat Monica la alegeri? a luat amenda ca n-a declarat donatiile cu formularul potrivit).
  • +19 (39 voturi)    
    ce a spus/facut opozitia? (Miercuri, 17 ianuarie 2018, 19:18)

    CVL [utilizator]

    in loc sa vina si ei cu lista (PNL+USR+PMP+eventual cat puteau convinge din PSD Ardeal) au zis ca nu au propuneri, dar daca li se cere incearca sa creeze o majoritate.
    Chiar voiati suspendarea lui Johanis? Sunteti normali la cap, sau nu? In secunda 2 venea Tariceanu.
    Daca pt doamna asta nu a avut niciun motiv decent de a o respinge (cum a fost la Sevil) ce putea face? Nu am auzit ca poti refuza pentru ca ai banuiala ca e nepregatita, proasta, marioneta lui Dragnea. In fond si ceilalti au fost marionete (prosti nu, dar Tudose a fost marioneta pana la capat).

    Nu cred ca faceti un serviciu nimanui denigrand singurul om care a incercat sa faca ceva.Daca ar scrie in legislatie ca premierul trebuie sa aibe studiile astea, sa nu fi plagiat (pe verificatelea), sa stie 7 limbi straine, atunci ai avea motive daca nu le indeplineste sa refuzi o astfel de numire.
    • -3 (11 voturi)    
      PMP a nominalizat pe cineva (Miercuri, 17 ianuarie 2018, 20:13)

      Observator roman [utilizator] i-a raspuns lui CVL

      Siegfried Muresan e o propunere de toata isprava. Sigur ca nu ar fi intrunit majoritatea dar...

      ...dar ce asteptari aveati de la presedintele actual, fost premier Grivco?
      • +3 (3 voturi)    
        deci... (Joi, 18 ianuarie 2018, 9:51)

        liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Observator roman

        tu ai o probpunere de laun partid cu 5% voturi
        si o propunere de la o coalitie cu 60% +

        cam cum era sa aleaga propunerea de 5%?!

        d c nu au sustinut usr si pmp un candidat comun?!

        e usor sa arunci vina pe altii...
        psd a fost votat de romani, nu de Iohannis!
    • 0 (6 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Miercuri, 17 ianuarie 2018, 20:36)

      [anonim] i-a raspuns lui CVL

  • -25 (39 voturi)    
    părerea mea (Miercuri, 17 ianuarie 2018, 19:20)

    Mazeta [utilizator]

    Trimiteți-l la Cotroceni pe Sandi Matei!
    • -2 (8 voturi)    
      iete ca uitasem si cum il cheama (Miercuri, 17 ianuarie 2018, 20:35)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      pe pumn de fier ! :-)
      sandi, batel'ar vina, maica!

      las' ca nu e nevoie, niamtzu e zmecker, pune geaca rosie si se da jos in peatza viktoriei.
      peneleii au experienta la imbracatul gecii rosii. inca de pe vremea lui kkrau si luigi cantautorul.
      ai atunci le vor tremura chilotei la fetite si baieti, de emotiune.
      si vor scanda:foaie verde baraboi, herr iohanis e cu noi ! ...de e pace, de'i razboi...
      la al patrulea nominalizat va fi mai usor.

      si vor trai multi ani fericiti....
    • +1 (5 voturi)    
      Parerea ta... (Miercuri, 17 ianuarie 2018, 21:11)

      blackarrow [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      nu conteaza !
    • +1 (9 voturi)    
      sa vine stalin tovarase ! (Miercuri, 17 ianuarie 2018, 22:33)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      sa ne S.P. !
  • -20 (24 voturi)    
    singura solutie (Miercuri, 17 ianuarie 2018, 19:26)

    pb80tm [utilizator]

    daca poporul Meu, peste care este chemat Numele Meu se va smeri, se va ruga si va cauta fata Mea, si se va abate de la caile lui rele - il voi asculta din ceruri, ii voi ierta pacatul si-i voi tamadui tara.
    la nici o manifestatie nu s-a zis Tatal nostru. pe alocuri sunt si grupuri timide de credinciosi dar au fost priviti cu dispret. nu este o problema politica este o problema spirituala.
    50 de ani de comunism ne-a invatat sa murim spiritual. si 30 de ani am adoptat ateismul si promiscuitatea, atit sociala cat si morala. ateii, lgbt, inchinatorii la bani, pupatorii de cruci si moaste, credinta falsa si-a dat mana cu alesul nelegiuitilor.
    daca sambata cei care mai au credinta indiferent de denominare sau optiune de constiinta nu isi pun speranta in unica solutie s-a terminat.
    • +7 (13 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Miercuri, 17 ianuarie 2018, 20:00)

      [anonim] i-a raspuns lui pb80tm

      • 0 (0 voturi)    
        alethea adevar in greaca (Joi, 18 ianuarie 2018, 21:46)

        pb80tm [utilizator] i-a raspuns lui

        fica necrestinului zeus.
        ce are spiritualitatea cu materialitatea crucii si a moastelor? ce te doare pe tine? da acolo un minus. ce ai tu cu spiritualitatea mea?
  • +15 (43 voturi)    
    Cam pueril (Miercuri, 17 ianuarie 2018, 19:41)

    of of [utilizator]

    Dragilor, data viitoare, convingeți pe toată lumea din jur să meargă la vot și să nu mai voteze hoți!
    Ce putea face Iohannis, să schimbe procentele din parlament?
    Un guvern al opoziției n-ar fi rezistat prea mult și ar fi decontat toate greșelile PSD din 2017. Mai sunt 3 ani până la alegeri, un guvern minoritar nu poate guverna 3 ani în stabilitate; jumătate din timp și energie și-ar pierde-o în bătălii politice și mediatice.
    PSD trebuie lăsat să-și rupă gâtul, nu cred că au scăzut sub 40% în 2017. Una e Facebook, alta e media mainstream.
    Și eu urmăresc Corupția ucide pe FB și am fost și la proteste când am avut timp (am copil mic), dar îl susțin în continuare pe Iohannis. Soluția miraculoasă nu e președintele, ci votul. Poate aveam nevoie de lecția asta.
    • +3 (5 voturi)    
      Pana sa-si rupa PSD gatul... (Miercuri, 17 ianuarie 2018, 20:14)

      Observator roman [utilizator] i-a raspuns lui of of

      ...ni-l frange pe al nostru!
    • +3 (11 voturi)    
      Mai grav. De vreo 27 de ani in Constitutia (Miercuri, 17 ianuarie 2018, 21:43)

      Rahan5 [utilizator] i-a raspuns lui of of

      Romaniei este articolul idiot ca Presedintele poate fi
      Susupendat cu 51% din voturi, in loc de doua treimi din Parlament.
      Nu cred ca exista vreo alta tara in lume cu o asemenea idiotenie in Constitutie.
      Practic, se cheama milioane de oameni la vot pentru alegerea Presedintelui aproape degeaba.
  • -4 (30 voturi)    
    D-le presedinte... (Miercuri, 17 ianuarie 2018, 19:42)

    Rarara [utilizator]

    ...m-ati pierdut. Sunteti cu noi (romanii) sau cu ei (insula dragnea) ??? V-am votat, dar acum ma gandesc... sunteti cu ei ?
    • +7 (13 voturi)    
      Bineinteles ca... (Miercuri, 17 ianuarie 2018, 21:15)

      blackarrow [utilizator] i-a raspuns lui Rarara

      nu e cu ei , doar ca nu putea risca suspendarea, sa vina tariceanu si sa schimbe sefii parchetelor, sa treaca toate aberatiile de legi si Ro sa devina mai rau ca-n jungla ... psd trebuie sa se compromita definitiv ( e drept ca vom strange din dinti pt asta ) ca sa putem apoi urca .
    • +1 (3 voturi)    
      Nu are nimic (Miercuri, 17 ianuarie 2018, 21:38)

      Elena B. [utilizator] i-a raspuns lui Rarara

      va va castiga DRAGNEA.
    • +1 (3 voturi)    
      ce spui tu ? (Miercuri, 17 ianuarie 2018, 22:35)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui Rarara

      si vei tine tot cu hotii, pentru ca politistul nu a putut sa-i impuste...
  • +5 (33 voturi)    
    Nea Klause, (Miercuri, 17 ianuarie 2018, 19:45)

    Sorrows [utilizator]

    iaca cum s-o dus al doilea mandat...
    • -2 (4 voturi)    
      lola.. (Joi, 18 ianuarie 2018, 0:07)

      Ismail Paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui Sorrows

      asta o credeti voi... indignatii de serviciu :)
    • -1 (3 voturi)    
      cred ca are aranjament cu nemtii (Joi, 18 ianuarie 2018, 4:30)

      Coco Whistle [utilizator] i-a raspuns lui Sorrows

      ptr forta de munca. cred ca e nevoie de o alternativa la alegeri care sa inteleaga ce inseamna rolul de presedinte al unei tari. trebuie ceruta demisia acestui profesoras.
  • +16 (38 voturi)    
    Baselu e imparat (Miercuri, 17 ianuarie 2018, 20:06)

    ciuma.rosie [utilizator]

    Restul e cancan !!!! Daca era imparatul la cotroceni matura pe jos cu lichelele astea psd-iste !
    • 0 (12 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Miercuri, 17 ianuarie 2018, 20:39)

      [anonim] i-a raspuns lui ciuma.rosie

    • +3 (7 voturi)    
      A batut campii ...bine astazi, (Miercuri, 17 ianuarie 2018, 20:58)

      scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui ciuma.rosie

      probabil ca si-a impus "sa nu se atinga" zilele astea, si e greu va spun, dar treaba cu "nu au curaj sa-l suspende pentru ca-i ofera pe tava cel de-al 2 lea mandat", macane rau ...

      E o chestie marinareasca care nu are treaba cu politica, probabil ca tinea la baietii care spalau puntea: ..." mai baieti, daca spalati de aici pana acolo, cand ajungem la mal va cumpar cate 10 pereche de blugi, pentru voi, nu ca sa-i vand eu acasa pe bani grei"...
    • +2 (6 voturi)    
      corect ! (Miercuri, 17 ianuarie 2018, 21:33)

      lp [utilizator] i-a raspuns lui ciuma.rosie

      se batea si cu draku, musca din ei daca era cazul.
    • +3 (5 voturi)    
      Asa e (Miercuri, 17 ianuarie 2018, 23:35)

      JohnR [utilizator] i-a raspuns lui ciuma.rosie

      Am ajuns sa ne para rau dupa Base. Presedinte jucator. Macovei e si ea jucatoare dar nu a avut voturi.
      • +1 (3 voturi)    
        Macovei da, Base niciodata ! (Joi, 18 ianuarie 2018, 9:23)

        deval [utilizator] i-a raspuns lui JohnR

        Macovei e consecventa , stie ce vorbeste si isi spune parerea constant si corect in orice chestiune a societatii ! Nu e nici o comparatie cu Marele Dus care a facut doar circ in scopul promovarii clicii lui !
  • 0 (8 voturi)    
    frica de suspendare (Miercuri, 17 ianuarie 2018, 20:10)

    _eu_ [utilizator]

    E clar ca desemnarea s-a facut sub presiunea suspendarii (vreau sa cred ca nu e asa de anti-roman sa o fi facut degeaba, daca avea optiuni), insa as vrea sa inteleg cum, pe ce motiv, presedintele poate fi suspendat? Presedintele a fost ales, in mod direct, nominal, de o majoritate, ceea ce ar trebui sa ii ofere mai multa putere si legitimitate decat o majoritate obtinuta prin asociere si pe liste.
  • -3 (11 voturi)    
    blat (Miercuri, 17 ianuarie 2018, 20:57)

    tudurache [utilizator]

    E clar,tatal coruptie e Iohanis 7 case. A facut blat cu ciuma rosie. Manifestatia trebuie facuta in fata Palatului Cotroceni si nu la Victoria.
    • -2 (4 voturi)    
      serios? (Miercuri, 17 ianuarie 2018, 22:48)

      Gelum [utilizator] i-a raspuns lui tudurache

      In timp ce tu protestezi la Cotroceni, vezi ca pal. Victoria se da inca o OUG .... dar da, te rog protesteaza la Cotroceni..

      Ori esti diversionist or nu se intelege ca mutarea a fost strategica: lasa-i sa isi rupa gata singuri. Banii se vor termina, la urmatoarele alegeri o sa deconteze toata paranghelia asta. Once and forever.
      • -1 (5 voturi)    
        cin' sa'si rupa gatu' (Joi, 18 ianuarie 2018, 0:35)

        nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Gelum

        von cotroceni a primit un salariu balsoi, toti demnitarii la fel, in timp ce angajatii la privat sunt lasati sa'si rupa gatul. sa sa le fie rupt greabanul.
        daca mai dau astia vreo cateva mariri, ca in mod sigur flecuta bazilescu va fi la locul ei, jumatate din tzara va fi pe butuci.
        strategia lui peste, de la cotrocesti: sa'i lasam sa'si rupa gatul. adica zero autostrazi, inflatie, emigrare, hotie pe fatza.

        intre timp peneleii, mai fac o lege de evaziune fiscala, cu tzuracana in frunte.
        iar la cotrocesti n'au avut pe cine propune.
        asta ar fi scuza pt. chiolhanis, partidu' meu nu a propus pe nimeni. si in lipsa, merge si vasilca viorica.
        bravos natiune, sa ne traiesti !

        va urez o rupere uoara a gatului....
  • +7 (9 voturi)    
    Mare pierdere? (Miercuri, 17 ianuarie 2018, 21:12)

    CalinMircea [utilizator]

    Ce contează o ultraminoritate care nu trece de marja de eroare? Nici un calcul electoral serios nu ia în seamă așa ceva! Ăștia, săracii, au sindromul "chihuahua"!
  • -3 (9 voturi)    
    ce naste din pisica, soareci maninca (Miercuri, 17 ianuarie 2018, 21:12)

    omdebine [utilizator]

    Nu trebuie uitat ca acest ciolannis a facut parte din echipa usl-amista care a incercat sa dea o lovitura de stat.
    Ciolannis e "decit" un oportunist interesat doar de propriul interes.
  • +5 (9 voturi)    
    E de bine... (Miercuri, 17 ianuarie 2018, 22:10)

    Ismail Paine de circ [utilizator]

    Las' ca e bine ca romanu are memorie scurta... pana la urmatoarele alegeri uita romanu' ce inseamna PESEDEU, si vota cu ei ca ailaltii n-a facut oricum nimic si in plus era bun si kilu' ala de ulei.
    Lasa-i sa-si dea la gioale, sa stie lumea ca PESEDEu e partid de snapani.
  • +4 (10 voturi)    
    S-ar putea ca Iohannis sa regrete mai devreme (Miercuri, 17 ianuarie 2018, 22:11)

    Susufler0 [utilizator]

    decat isi pot inchipui unii !

    Vad ca tot mai multe organizatii care l-au sustinut si ai caror membri l-au votat incep sa aiba indoieli in ceea ce priveste sinceritatea angajamentului luat de Iohannis de a lupta contra PSD-ALDE !
  • -1 (11 voturi)    
    il astept (Miercuri, 17 ianuarie 2018, 22:49)

    cucuveauamov [utilizator]

    pe Malin Bot fluturindu-i lui Iohannis catusele prin fata si pe Cosette Chichirau lipindu-i telefonul de fata
  • +2 (6 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Joi, 18 ianuarie 2018, 7:21)

    [anonim]

    • 0 (0 voturi)    
      mai cititi constitutia (Joi, 18 ianuarie 2018, 8:57)

      spy [utilizator] i-a raspuns lui

      trebuie referendum pt demiterea presedintelui
  • +2 (2 voturi)    
    Cea mai importanta victorie a lui Escobar e aceea (Joi, 18 ianuarie 2018, 9:29)

    deval [utilizator]

    ca a divizat Rezist ! Si asta nu trebuia sa se intample !! Trebuie sa retinem acest accident si sa ne revenim urgent !!!
  • +1 (1 vot)    
    Gesturi inacceptabile faceti voi! (Joi, 18 ianuarie 2018, 9:48)

    provest [utilizator]

    Sunteti stupizi si puerili.
    Va delimitati, ce sa zic!
    Si dupa ce delimitati, ce faceti? Inca un partidulet lipsit de prespective?
    Sunteti absolut incapabili sa faceti altceva decat sa comentati actiunile altora, de aia catiga PSD relaxat.
    Amintiti-va de alianta DA si strategie lor de a castiga alegerile. Repetati gestul si apoi dati comunicate de delimitare!
  • +1 (1 vot)    
    Motiv serios este sa se iasa masiv in strada... (Joi, 18 ianuarie 2018, 12:49)

    Entiu [utilizator]

    Felicitari, trebuie să rezistăm cu orice preț! Sunt mndru de voi! Asa da, luare de atitudine! Tara nu este divizată, ci împărțită în hoți și cinstiți Si dacă toți ziaristii ar fi imparțiali, nu cum sunt cei de la Antena 3 si TVR, alta ar fi evoluția conștiinței civice.
    In situatia de fata, ar trebui sa fiti de acord cu demonstrantii si sa paziti tara de hoti. Oamenii au inca un motiv serios sa iasa masiv in strada...