Constanta: O femeie a nascut in timp ce se afla la toaleta din curte, scapand nou-nascutul in hazna. Bebelusul a fost salvat de pompieri si dus cu un elicopter SMURD la spital

de G.S.     HotNews.ro
Miercuri, 17 ianuarie 2018, 12:42 Actualitate | Esenţial


O femeie din Constanta a nascut chiar in timp ce se afla la toaleta din curtea casei, nou-nascutul cazand in hazna. Pompierii au intervenit imediat si au reusit scoaterea bebelusului care a fost transportat cu un elicopter SMURD la spital, informeaza news.ro.

Potrivit reprezentantilor Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta Dobrogea, pompierii au fost solicitati sa intervina miercuri, in localitatea Nicolae Balcescu, acolo unde o femeie a nascut in timp ce se afla in toaleta din curte, scapand astfel nou-nascutul in hazna.

Femeia a povestit echipelor de interventie ca a mers la toaleta, iar acolo a nascut, copilul cazand in hazna. Familia ei a alertat apoi autoritatie, la fata locului ajungand pompierii si elicopterul SMURD.

Pompierii au reusit sa scoata baietelul, iar acesta era in viata. El a fost preluat de elicopterul SMURD si transportat la Spitalul Clinic Judetean de Urgenta Constanta pentru ingrijiri medicale.

De asemenea, femeia care a nascut, in varsta de 20 de ani, a fost preluata de o ambulanta pentru a fi dusa la spital.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















3954 vizualizari

  • +5 (5 voturi)    
    cam trasa de par (Miercuri, 17 ianuarie 2018, 12:45)

    Doru490348 [utilizator]

    cum sa "scapi" copilul in WC din intamplare? Ce nasterea e asa ca o flatulenta?
    Ma rog, bine ca a fost salvat.
  • +4 (4 voturi)    
    ... (Miercuri, 17 ianuarie 2018, 12:51)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    roMANIA 2018 ... roMANIA condusa de PSD.
  • +5 (5 voturi)    
    ! (Miercuri, 17 ianuarie 2018, 12:51)

    tudorr [utilizator]

    Mai rau ca animalele :I Tara psd!
  • +4 (4 voturi)    
    rRomania (Miercuri, 17 ianuarie 2018, 12:56)

    Marionette [utilizator]

    Tara-hazna
  • +5 (5 voturi)    
    Stiri ca asta ... (Miercuri, 17 ianuarie 2018, 12:56)

    si_mort_va_vad [utilizator]

    ma conving ca Romînia nu merita salvata .

    România nu mai exista inca din 1948.
  • +3 (3 voturi)    
    :( (Miercuri, 17 ianuarie 2018, 12:58)

    tirolez [utilizator]

    Si ea nu si-a dat seama ca naste? Mai degraba cred altceva. In fine, bine ca au salvat copilul.
  • +3 (5 voturi)    
    La asta se referea Donald Trump (Miercuri, 17 ianuarie 2018, 13:19)

    Gray51 [utilizator]

    Când a zis shithole country?
    Să fie cu noroc!
  • +2 (2 voturi)    
    Sper să îi poarte noroc bebelușului (Miercuri, 17 ianuarie 2018, 14:00)

    mr_mojo [utilizator]

    Cu așa părinți se pare că va avea nevoie din plin...
  • +1 (1 vot)    
    "norocos" copil (Miercuri, 17 ianuarie 2018, 17:11)

    was [utilizator]

    Sunt curios oare ce fel de om va ajunge "norocosul" nou-nascut. Are nevoie de noroc in vita, daca ma-sa este asa de tampita, dar nu ma mai mir, traim in Romania anul 2018.
    O intamplare adevarata, de acum vreo 20 de ani, cand o fata de 17 ani a avortat un fetus tot la toaleta, dar cum era inca slab dezvoltat, proasta nu a realizat ce este. Cand a ajuns la urgeta din cauza hemoragiei postpartum, cand a fost intrebata ce si cum, ea a zis casa dus la veceu pentru ca avea crampe abdominale, acolo "a iesit hormonul" si apoi a inceput sa sangereze.