Interviul care a facut-o pe Viorica Dancila celebra la Bruxelles

de DT     HotNews.ro
Marţi, 16 ianuarie 2018, 14:48 Actualitate | Esenţial


Viorica Dancila
Foto: Parlamentul European
Propunerea PSD la functia de premier, europarlamentara Viorica Dancila, a ajuns in atentia presei dupa un interviu publicat pe data de 14 iulie de revista Parlamentului European. Publicatia Politico.eu a scris atunci ca “eurodeputata PSD a dat un stralucitor exemplu de cum sa refuzi sa raspunzi”. “Desi i-au fost adresate doar intrebari soft, nu a raspuns la nici una. Invitata sa-si descrie stilul politic in trei cuvinte, a avut nevoie de 39. Nu a evocat nici o realizare care si-ar putea suprinde cititorii, nici nu a reusit sa numeasca o carte care a inspirat-o”, a scris politico.eu, care a precizat ca Dancila n-a fost in stare sa numeasca o persoana care a inspirat-o.

Ce scria politico.eu in iulie 2017


Interviul acordat revistei Parlamentului European (intr-o traducere publicata de Romania Libera).

1. Cum ați descrie stilul dumneavoastră politic / de conducere în trei cuvinte?
Viorica Dancila: Permiteți-mi să revin puțin și să descriu trei principii care mă conduc în activitatea mea politică, pentru că ele influențează, fără îndoială, ceea ce numiți "stilul meu politic". Aceste principii sunt echilibrul, inițiativa și comunicarea, deschiderea spre ideile altor persoane.

2. Ce realizare personală i-ar surprinde pe oameni?
Erau momente când trebuia să mă confrunt cu dificultăți, dar de fiecare dată am găsit puterea să mă ridic și să continuu. Fiecare dintre noi se confruntă cu astfel de momente. Ceea ce contează este găsirea puterii, în noi înșine, de a continua proiectele noastre, întotdeauna ghidate de principiile noastre.

3. Care a fost cea mai inspirată și mai influentă carte pe care ați citit-o și de ce?

Îmi place să citesc și încerc să citesc ori de câte ori găsesc timp. Și cred că ceea ce citim, în ansamblu, ne influențează, ne modelează gândirea și de a vedea lumea, chiar și modul nostru de a trata dificultăți sau provocări.

4. Dintre persoanele cu care ați lucrat, cine v-a inspirat cel mai mult și cum?
Nu am un model, în viață sau în politică. Am preferat să observ și să studiez realizările persoanelor pe care le-am întâlnit de-a lungul carierei mele, să înțeleg punctele forte și slăbiciunile lor, să învăț din greșelile lor.

5. Care este cea mai mică schimbare pe care ați făcut-o în cariera dumneavoastră care a avut cel mai mare impact pozitiv?

Primul meu proiect politic a fost la nivelul administrației locale. Am muncit din greu și am învățat mult, în timp. Scena s-a schimbat de la nivel local la nivel european, însă tenacitatea și dorința mea de a lucra din greu și de a face schimbări pozitive au rămas aceleași.


Citeste mai multe despre   


















38276 vizualizari

  • +68 (70 voturi)    
    E foarte bine (Marţi, 16 ianuarie 2018, 15:04)

    mitg [utilizator]

    Daca ar fi fost concurs la CAP, ea sigur ar fi iesit pe locul 1 la capitol presa.
    • +32 (36 voturi)    
      Ba nu (Marţi, 16 ianuarie 2018, 15:22)

      ac [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Pentru nota 10 trebuia sa faca cum facea Caligula in senat: meeeeee.
      #meeeee too
      • +6 (6 voturi)    
        Ei... (Marţi, 16 ianuarie 2018, 18:43)

        Caligula [utilizator] i-a raspuns lui ac

        Calul meu ar fi mai bun ca prim-ministru...
    • +7 (7 voturi)    
      are (Marţi, 16 ianuarie 2018, 18:36)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      scoala lui iliescu.
      Vorbeste mult si fara rost.
      Tipic comunist.
  • +85 (85 voturi)    
    Inca o petarda powered by PSD (Marţi, 16 ianuarie 2018, 15:04)

    Gruia.Novac [utilizator]

    Vai de cu ru nostru.
    Toata lumea in strada.
    • +19 (23 voturi)    
      lasa ca e bine (Marţi, 16 ianuarie 2018, 16:49)

      Captain Obvious [utilizator] i-a raspuns lui Gruia.Novac

      doi ani cu una din asta si psd nu mai ia nici 5%
      • +16 (18 voturi)    
        Naiv (Marţi, 16 ianuarie 2018, 17:52)

        tudor74 [utilizator] i-a raspuns lui Captain Obvious

        Traim cu PSD-ul la conducere (intr-un fel sau altul de aproape 30 de ani) si toti sunt votati de milioane de romani ! Fac pariu ca peste 2 ani romanii tot cu PSD-isti aflati in puscarie sau in arest or sa voteze.
      • +9 (9 voturi)    
        .... din contra ..... (Marţi, 16 ianuarie 2018, 18:16)

        cbogdan [utilizator] i-a raspuns lui Captain Obvious

        Judecand dupa interviul dat este candidatul ideal pentru cei care folosesc nongandirea ca instrument zilnic.
      • +1 (3 voturi)    
        Daca stai sa discuti putin (Miercuri, 17 ianuarie 2018, 7:33)

        eleVenereCtions [utilizator] i-a raspuns lui Captain Obvious

        cu batranii prosti din jurul tau, n-o sa ai nici pe departe aceeasi impresie. Ei chiar il vor pe Dragnea presedinte si PSD permanent la putere. De-aia nu mai rezolvam nimic fara ca lumea sa iasa la vot la modul serios odata in viata. Sau fara revolutie, desigur.
    • -26 (28 voturi)    
      Romania = Popor de misogini (Marţi, 16 ianuarie 2018, 18:02)

      Miky60 [utilizator] i-a raspuns lui Gruia.Novac

      Degeaba a fost promovata miscarea #metoo, in Romania misoginismul este la putere. Cum puteti sa refuzati o femeie in functia de prim ministru? Din orice partid ar veni. Trebuie sa fim deschisi, si femeile pot face treaba unui barbat, trebuie sa gandim mai deschis.
      • +8 (8 voturi)    
        da,corect (Marţi, 16 ianuarie 2018, 20:45)

        Mistrelutz [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

        ce conteaza competente,comunicare,demnitate..femeie sa fie,asa-i?
        #notme
      • +4 (4 voturi)    
        Io zic sa fim si mai cu mot ... (Marţi, 16 ianuarie 2018, 23:37)

        Alius [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

        ...si sa punem PM o femeie lesbianca, afro-americana, musulmana, refugiata si crescuta la orfelinat. Le luam fata la toti. Dam anuntul in ziar (exclus provincia).
      • +4 (4 voturi)    
        Sau.. si mai si .. (Marţi, 16 ianuarie 2018, 23:39)

        Alius [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

        ..punem PM un robot femeie creat pentru satisfacerea placerilor carnale. Chiar ca nu mai poata sa spuna nimeni ca romanii sunt misogini. Ramane doar cu etichetele "hoti" si "prosti", asa cum sunt oamenii politici de pe la noi.
      • +3 (3 voturi)    
        Apropos .. (Miercuri, 17 ianuarie 2018, 1:27)

        Alius [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

        ... Tu cand ai votat pentru presedintie, ai votat Monica Macovei, sau Tonta? Sunt curios sa vad cat de misogin esti.
    • -13 (13 voturi)    
      PSD mereu pe primul loc (Marţi, 16 ianuarie 2018, 18:08)

      Dimijoarei_Obt [utilizator] i-a raspuns lui Gruia.Novac

      la toate alegerile indiferent ce va face !Masina de alegatori functioneaza impecabil iar absentii nu au contat niciodata !
  • +62 (62 voturi)    
    Cuvinte goale ce din coada au sa sune (Marţi, 16 ianuarie 2018, 15:07)

    Maspp [utilizator]

    Nu degeaba a ales-o Dragnea.
    • +28 (28 voturi)    
      hehe (Marţi, 16 ianuarie 2018, 15:26)

      bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui Maspp

      cuvintele ei sunt atit de goale, ca nici din coada nu suna. sunt insipide, incolore si inodore.
  • +69 (69 voturi)    
    limba de lemn ..... (Marţi, 16 ianuarie 2018, 15:07)

    viziru [utilizator]

    limba de lemn ..... tipic comunista .... spui zeci de fraze dar in esenta nu spui NIMIC ....!!???? din ce inteleg asta e profesoara dar nu astiut sa spuna titlul unei carti care a inspirat-o !!??? ..... asta nu e buna nici ca femeie de servici dar ca prim-ministru ......
    • -7 (13 voturi)    
      si limba corporatista tot din esente tari e facuta (Marţi, 16 ianuarie 2018, 17:39)

      ernst [utilizator] i-a raspuns lui viziru

      politically correct. nothing more and nothing less.
    • +5 (5 voturi)    
      de unde carturari in PSD ? (Marţi, 16 ianuarie 2018, 19:01)

      Ingwar [utilizator] i-a raspuns lui viziru

      inseamna ca dinsa nu a citit nici o carte serioasa, poate cind era tinara pe la vreo 18 ani a citit ceva de tipul "Viitorul luminos impreuna cu Lenin" si i-a fost rusine sa afirme de asta si a evitat raspunsul
  • +48 (48 voturi)    
    stonewalling indeed (Marţi, 16 ianuarie 2018, 15:09)

    mihaela.b [utilizator]

    Va fi marioneta perfecta.
  • +42 (44 voturi)    
    o alta mizerie (Marţi, 16 ianuarie 2018, 15:11)

    deville2010 [utilizator]

    din teleorman
  • +50 (52 voturi)    
    Deci vom avea un premier (Marţi, 16 ianuarie 2018, 15:11)

    Martinezu [utilizator]

    Analfabet functional adevarat.
    Totu este sa creasca pensiile si salariile mult si sa avem de toate ce sa mancam si noi sa nu ne fie frig in case.
  • +46 (46 voturi)    
    La fel de alunecoasa (Marţi, 16 ianuarie 2018, 15:12)

    2016 [utilizator]

    precum si sultanul Dragnea, care o pastoreste. A ajuns europarlamentar de pe o lista de obscuritati PSD-iste. Va fi sigur marioneta lui Dragnea: din 8 ore la Guvern, 4 ore le va petrece la telefon, asteptand ordinele/aprobarile schizofrenicului pesedist.
    Anticipatele au ramas singura optiune, insa vad ca Iohannis va cauta sa nu inflameze scena politica si va accepta tot un premier pesedist. Ii doresc sa aiba sange in instalatie si sa mearga spre anticipate; romanii vor veni masiv la vot!
    • +4 (4 voturi)    
      Ai dreptate in tot ce spui (Marţi, 16 ianuarie 2018, 19:31)

      Bazil [utilizator] i-a raspuns lui 2016

      dar am serioase retineri fata de venirea masiva la vot a romanilor. Tin sa felicit, si o fac cu orice ocazie, pe cei 3 din 5 romani ce nu a fost la vot in Decembrie 2016. Cred ca le va placea din ce in ce mai mult violul democratic al celor ce au ajuns la putere si prin comoditatea lor. Eu imi doresc ca psd+alde+udmr sa guverneze pana cand se vor ineca cu voma guvernarii lor. Ungurii ca popor sunt OK, dar conducatorii lor din udmr sunt bozgori.
  • +35 (35 voturi)    
    And the Stonewalling award goes to... (Marţi, 16 ianuarie 2018, 15:13)

    Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator]

    prime minister Limba deLemn.
  • +37 (39 voturi)    
    si se mira cineva? (Marţi, 16 ianuarie 2018, 15:13)

    bogdan1477 [utilizator]

    Nu asta vrea sa auda poporul PSD? Multa vorba fara a spune minic? Nu asta a apreciat dintotdeauna la Ion Iliescu?
    Cit despre carti, degeaba e Alexandria singura resedinta de judet fara librarie??

    Asta e stilul, asta e nivelul. Asta e epoca. Asta (n-)am votat. Casierita de videle ajunge ministru iar profa de liceu premier.
  • +25 (27 voturi)    
    Pai la ce sa te astepti... (Marţi, 16 ianuarie 2018, 15:14)

    fokerul [utilizator]

    ... de la o sluga de-a lui Dragnea din Telemorman? Sa gandeasca? Sa lege doua vorbe? Ma uit la ea si vad o incrucisare intre Rovana Plumb cu Carmen Dan si poate un strop de Olguta. Sau clona Mariei Grapini. Biata vietate, nu stie in ce rahat se baga si cata carne o sa-si ia...
    • +12 (12 voturi)    
      :((( (Marţi, 16 ianuarie 2018, 16:08)

      tirolez [utilizator] i-a raspuns lui fokerul

      ea sau noi?
    • +3 (5 voturi)    
      PSD au schimbat trabantul cu căruța. (Marţi, 16 ianuarie 2018, 18:04)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui fokerul

      Se vor lăuda cu realizări mărețe.Să vedem cât va accepta Viorica Dăncilă să fie ghidată de Dragnea,cât de mult preferă libertatea cinstea și onestitatea.
  • +26 (28 voturi)    
    Superb (Marţi, 16 ianuarie 2018, 15:15)

    Godzillagrrr [utilizator]

    Felicitari, e definitia insasi a limbii de lemn care ascunde un hau imens...
  • +24 (24 voturi)    
    Stil comunist clasic iliescian (Marţi, 16 ianuarie 2018, 15:16)

    Brici [utilizator]

    A vorbi mult fara sa spui...nimic.. Mai pe romaneste, abureala.
  • +15 (15 voturi)    
    alta intrebare? (Marţi, 16 ianuarie 2018, 15:16)

    AnderT [utilizator]

    ....
  • +28 (28 voturi)    
    Rebuturi (Marţi, 16 ianuarie 2018, 15:16)

    vlad.pe [utilizator]

    Ce politician întreg la minte si-ar dori in zilele noastre sa facă parte din Guvernul PSD ?

    La cum da târcoale DNA-ul, la cum se agita presa si scormonește prin toate afacerile .. acum cel mai bine pentru politicienii PSD e sa stea ascunși, sa aștepte Legile Justiției pentru a se da liber la furat.
  • +17 (17 voturi)    
    de fapt, nu a fost chiar rau (Marţi, 16 ianuarie 2018, 15:16)

    george456 [utilizator]

    .. doar ca, daca mai colora putin cu baitz (limbajul) m-as fi simtit intors in timp, se vede ca la rosiori capsula e mai putin atinsa
  • +44 (44 voturi)    
    "CELEBRA" la Bruxelles (Marţi, 16 ianuarie 2018, 15:17)

    gigicel [utilizator]

    1. Cum ați descrie stilul dumneavoastră politic / de conducere în trei cuvinte?
    Viorica Dancila: Echilibrul, inițiativa și comunicarea, deschiderea spre ideile altor persoane. E bine domnu dragnea? Am spus bine? Mai trebuie ceva? Pot primi un cubulet de zacar?

    2. Ce realizare personală i-ar surprinde pe oameni?
    VD: Ca sunt europarlamentar.

    3. Care a fost cea mai inspirată și mai influentă carte pe care ați citit-o și de ce?
    VD: Da, citesc. Citesc ce vine de la partid. Alceva nu am voe.

    4. Dintre persoanele cu care ați lucrat, cine v-a inspirat cel mai mult și cum?
    VD: Partidul care este domnu dragnea.

    5. Care este cea mai mică schimbare pe care ați făcut-o în cariera dumneavoastră care a avut cel mai mare impact pozitiv?
    VD: De la misionar la capra.
    • +12 (12 voturi)    
      Aveti mila, (Marţi, 16 ianuarie 2018, 16:20)

      scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui gigicel

      de ridurile unui biet....!
    • +4 (4 voturi)    
      acum citeste Biblia de la Alexandria, (Marţi, 16 ianuarie 2018, 19:35)

      Bazil [utilizator] i-a raspuns lui gigicel

      editia princeps, 2016: programul de guvernare. Sper sa il termine de citit pana la viitoarea schimbare teleormaneana de prim-ministru.
  • +32 (32 voturi)    
    Opriți trenul, vreau să cobor! (Marţi, 16 ianuarie 2018, 15:21)

    Federer [utilizator]

    Aoleu...! după ce-am citit cele 2 interviuri-minune m-a luat cu tremurici. Dacă șulfa asta, mai veninoasă decât cobra și mai mincinoasă decât Firea, ajunge PM ... mai bine ne aruncăm din trenul groazei fiindcă doar așa mai avem o șansă de a scăpa cu viață.
  • +30 (30 voturi)    
    NU E DE RAS. (Marţi, 16 ianuarie 2018, 15:23)

    Johanis [utilizator]

    Cu acest specimen teleormanean ne vom delecta in fiecare seara!

    Sa vezi si sa nu crezi!

    Si toate astea, numai sa scape hamsterul de puscarie!

    Cata putere sa aiba omuletul asta?!
    • +14 (14 voturi)    
      :((( (Marţi, 16 ianuarie 2018, 16:09)

      tirolez [utilizator] i-a raspuns lui Johanis

      cata i-a dat poporul. Si n-o zic la misto :(((((((
    • +13 (13 voturi)    
      Propun sa ne bucuram cat putem (Marţi, 16 ianuarie 2018, 16:31)

      Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator] i-a raspuns lui Johanis

      ca nu mai e mult pana la falimentul national.
  • +18 (18 voturi)    
    2. Ce realizare personală i-ar surprinde pe oameni (Marţi, 16 ianuarie 2018, 15:28)

    ac [utilizator]

    Decit sa ajung priministru.
  • +14 (14 voturi)    
    Clar (Marţi, 16 ianuarie 2018, 15:40)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Inculta de Videle ca si analfabeta Carmen Dan (nici de citit nu poate!)
  • +17 (17 voturi)    
    Pfffff (Marţi, 16 ianuarie 2018, 15:42)

    Doru490348 [utilizator]

    Ne-am intors in timp, cand cizmarii conduceau tara.
  • +13 (13 voturi)    
    Viitorul nostru (Marţi, 16 ianuarie 2018, 15:54)

    Caragiale2.0 [utilizator]

    Cum spuneam intr-un comentariu la alt articol, singura fraza ce-mi vine in minte: este blonda (ca in bancurile cu blonde!)
  • +14 (14 voturi)    
    Daca privim partea plina a paharului, cred (Marţi, 16 ianuarie 2018, 16:07)

    scaraotchi [utilizator]

    ca ne vom distra mai ceva "decat" cu Carmencita, deh si functia e mai importanta.

    Daca privim partea goala, fata damezei la capitolul umor inspira un mare "nada''. Din punctul asta de vedere inca mi-e dor de malac....
  • +17 (19 voturi)    
    3 in .... mea!! (Marţi, 16 ianuarie 2018, 16:10)

    gigicel [utilizator]

    Reporter: Cum ați descrie stilul dumneavoastră politic / de conducere în trei cuvinte?
    Viorica Dancila: Permiteți-mi să revin puțin și să descriu trei principii care mă conduc în activitatea mea politică, pentru că ele influențează, fără îndoială, ceea ce numiți "stilul meu politic". Aceste principii sunt echilibrul, inițiativa și comunicarea, deschiderea spre ideile altor persoane.
    Reporterul care este Adi Despot: 3 CUVINTE, IN ... MEA!!!
    • -7 (9 voturi)    
      In tea (Marţi, 16 ianuarie 2018, 17:23)

      xrogo [utilizator] i-a raspuns lui gigicel

      ???
      • +4 (4 voturi)    
        SA CONCLUZIONEZ CA ... (Marţi, 16 ianuarie 2018, 19:05)

        arheopterix [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

        Laconismul Dv e legat de desfiintarea finantarii de la Savuskina in cadrul austeritatii anuntate la bugetul pretinilor (ne ) de la NE Ce-ati zice de o taximetrie ( se castiga destul de bine !) eye on you !
  • +16 (16 voturi)    
    impostoare (Marţi, 16 ianuarie 2018, 16:16)

    maxi lopez [utilizator]

    Raspunsurile acestea sugereaza o persoana care ascunde ceva.

    Ce ascunde ea - probabil incompetenta si faptul ca nimic nu o recomanda sa ajunga in parlamentul european.

    O impostoare in PE, pusa acolo de Dragnea pe motiv de obedienta.

    Iar acum, in loc sa refuze propunerea de a fi premier, cum ar face un om normal la cap in situatia ei - nu o recomanda nimic pentru functia aceasta - a acceptat propunerea. Impostoare pana la capat!
    • +12 (12 voturi)    
      :)) (Marţi, 16 ianuarie 2018, 16:30)

      gigicel [utilizator] i-a raspuns lui maxi lopez

      N-ascunde nimic, e incompetenta si aservita si miroase de la o posta.

      Doar daca o intrebi cum o cheama iti dai seama ca e roaba la stapan.
  • +6 (6 voturi)    
    Raspunsuri de Oracol clasa a V-a (Marţi, 16 ianuarie 2018, 16:53)

    Ord [utilizator]

    trimestrul I date de o fetita ce are maxim media 7 in clasa a IV-a.
  • +9 (9 voturi)    
    mă pufnește râsul ... (Marţi, 16 ianuarie 2018, 16:54)

    anonimicus [utilizator]

    ... când îmi imaginez o întâlnire tete-a-tete Dăncilă-Merkel sau Dăncilă-Shinzo Abe.
  • +8 (8 voturi)    
    inspiratie (Marţi, 16 ianuarie 2018, 16:55)

    florin_f [utilizator]

    " o persoana care a inspirat-o" Adrian copilul minune! :D
  • +5 (5 voturi)    
    inspiratie (Marţi, 16 ianuarie 2018, 16:55)

    florin_f [utilizator]

    " o persoana care a inspirat-o" Adrian copilul minune! :D
  • +7 (11 voturi)    
    We're fucked ! (Marţi, 16 ianuarie 2018, 17:27)

    strelka [utilizator]

    Nu credea-ti ca se poate mai rau ? Gresit....
    • +2 (2 voturi)    
      psd in afara legii (Marţi, 16 ianuarie 2018, 19:09)

      Ingwar [utilizator] i-a raspuns lui strelka

      tre sa stii ca tot timpul se poate mai rau sau mai bine, uitati-va la tarile sarace din Africa care nu au nici atit, insa noi nu suntem sado-masohisti sa ajungem la acest nivel. dar PSD e gata sa ne coboare si la nivelul tarilor de categoria 3-a numai sa nu-si piarda puterea ca se tem de puscarie, se tem sa-si piarda banii(apropo banii nostrii) care au fost "investiti" in 2016 sa ajunga la putere. parca se zice ca Ro e tara NATO si UE dar ce ne orientam spre dictatura mafiota ?
    • 0 (0 voturi)    
      credea-ti? (Miercuri, 17 ianuarie 2018, 10:41)

      Razvan_M [utilizator] i-a raspuns lui strelka

      WTF?
  • +7 (9 voturi)    
    Servil Shaideh 2? (Marţi, 16 ianuarie 2018, 17:45)

    GicaLimbrica [utilizator]

    Tuta asta e mai slabuta intelectual decat Servil.
    Tipic incultilor.. Iti pune omul o intrebare si tu raspunzi cu ceva total random si opus.
    Mi-e rusine ca sunt roman cu astfel de specimene in conducerea tarii.
  • -8 (8 voturi)    
    Se-ntâmplă şi la case mai mari. (Marţi, 16 ianuarie 2018, 18:10)

    anton_carpati [utilizator]

    https://www.youtube.com/watch?v=xRkWebP2Q0Y
    https://www.youtube.com/watch?v=10qbt0LHmvE
  • -2 (2 voturi)    
    Perima Curca a tarii... (Marţi, 16 ianuarie 2018, 18:44)

    stirilibere [utilizator]

    E buna capcana rusofililor, daca nu se alege Curca", atunci Tariceanu Presedinte & Dragnea Prim-ministru.
  • +2 (2 voturi)    
    Asta este foart buna (Marţi, 16 ianuarie 2018, 19:01)

    burebista [utilizator]

    Poate smecherul Dragnea sa faca toate jocurile .Asta nu are nici ceea mai mica urma de responsabilitate . Distrugeti Romania mai nemernicilor ,intr-un an nu a-ti facut NIMIC decat CERTURI si schimbarea de legi . Drumuri spitale ,scoli ,NIMIC doar v-ati dat salarii BABANE VOUA >
  • +3 (3 voturi)    
    Cucoana e deja prim-ministru pe wikipedia (Marţi, 16 ianuarie 2018, 21:04)

    vidra [utilizator]

    Nu mai asteapta dupa Iohannis, pe wikipedia e deja ministresa-prima
    https://ro.wikipedia.org/wiki/Prim-ministrul_Rom%C3%A2niei
    • +3 (3 voturi)    
      Noaptea mintii frate, asa e! (Marţi, 16 ianuarie 2018, 21:34)

      scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui vidra

      PSD a investit si-n wikipedia! Probabil ca sa o "coteasca" - atunci cand Livache va merge la Jilava, wiki sa scrie ca e doar la bai la Amara.
  • +3 (3 voturi)    
    O my god, ce bumbalauca (Marţi, 16 ianuarie 2018, 22:46)

    Wanheda [utilizator]

    S-au intors vremurile CAPiste.