Iasi: Scandal provocat de un fost preot prins beat la volan si urmarit de politisti; el a spus ca masina era condusa de Dumnezeu

de V.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 15:16 Actualitate | Esenţial


Un barbat dintr-o comuna ieseana, fost preot, s-a urcat baut la volan si a refuzat sa opreasca la semnalele Politiei, fiind urmarit de politisti, iar in momentul in care a fost prins a spus ca nu el se afla volan, ci Dumnezeu, relateaza News.ro.

Barbatul, originar din comuna ieseana Costuleni, era imbracat in haine de preot, desi a fost caterisit in urma cu ceva timp, si s-a urcat la volan insotit de un alt barbat imbracat de asemenea in haine preotesti. In apropierea localitatii Raducaneni, un echipaj de Politie i-a facut semn sa opreasca, insa barbatul a refuzat. El a fost urmarit de politisti, iar ulterior a fost prins, oprind masina intr-o parcare situata la granita dintre judetele Iasi si Vaslui.

Un politist l-a rugat sa coboare din masina si sa sufle in aparatul alcooltest, insa barbatul a refuzat si le-a spus agentilor ca nu el se afla la volan, ci Dumnezeu si ca "n-a dat peste nimeni".

In ciuda insistentelor Politiei, barbatul nu a coborat din autoturism, el spunandu-i la un moment dat agentului: "Poti sa aduci si Parlamentul aici, te joci cu mine?".

Dialogul dintre politist si fostul preot a durat cateva minute, acesta din urma sustinand ca el lupta impotriva celor care conduc tara, pentru a le creste salariile politistilor.

In cele din urma, barbatul a fost scos cu forta din masina de catre jandarmii chemati la fata locului.

Politistii au deschis dosar penal pe numele sau, pentru refuzul recoltarii de probe biologice.


Citeste mai multe despre   


















2366 vizualizari

  • +18 (18 voturi)    
    Mi se pare corect ce a zis ex-parintele... (Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 16:02)

    scaraotchi [utilizator]

    Pai numai D-zeu stie cum de scapa unii si de legea pamanteana si de cea divina, beti prastie fiind, in timp ce altii doar au trecut pe aceeasi strada cu bautura si au si ramas fara carnet...

    Or fi "atragatori" pentru dl politai...
  • +14 (16 voturi)    
    Preotul a spus ca (Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 16:17)

    soundtrack [utilizator]

    vrea sa ajunga in parlament sa-l distruga pt. a salva cumva Romania!!
    Gura pacatosului...!!
  • -5 (11 voturi)    
    Amuzanta asta cu "fost preot". (Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 17:54)

    Altiro [utilizator]

    In curand poate vom afla ce ispravi au mai facut 'fosti medici', 'fosti frizeri' sau 'fosti sculeri-matriteri'..
    • +2 (4 voturi)    
      De fostii sculeri-matriteri stim deja (Duminică, 14 ianuarie 2018, 5:26)

      tarantella [utilizator] i-a raspuns lui Altiro

      Acum sunt juristi in comisia speciala a lui Ciordache si fac legi.
  • +8 (10 voturi)    
    Autostrazi (Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 17:55)

    vlad.pe [utilizator]

    Noroc ca Iasi-ul votează cu PSD de 30 de ani și nu au nici 3 metri de autostrada.
  • -7 (9 voturi)    
    fost-preot (Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 22:00)

    tudurache [utilizator]

    "In curand poate vom afla ce ispravi au mai facut 'fosti medici', 'fosti frizeri' sau 'fosti sculeri-matriteri'.."

    Nu o sa aflam ce-au facut fosti sculeri-matriteri pt ca nu exista o campania impotriva lor.
    Doar BOR-ul este sub vizorul neomarxistilor.
    • +2 (4 voturi)    
      @Tudurache (Duminică, 14 ianuarie 2018, 7:48)

      adrian_rolland [utilizator] i-a raspuns lui tudurache

      " era imbracat in haine de preot, desi a fost caterisit in urma cu ceva timp, si s-a urcat la volan insotit de un alt barbat imbracat de asemenea in haine preotesti."

      Deci ce faceau..se jucau de Batman si Robin sau era o chestie mai kinky ??
      • -3 (3 voturi)    
        autorul articolului era avizat (Duminică, 14 ianuarie 2018, 11:58)

        Altiro [utilizator] i-a raspuns lui adrian_rolland

        ca insii respectivi nu mai apartineau bisericii. Totusi, de dragul senzationalului, trebuia amintit ca e ceva legat de biserica. Cat despre haine, puteau sa aiba straie de calugari budisti sau uniforma lui Kim Jong-un, pe cine mai intereseaza?
      • +1 (1 vot)    
        @Tudurache (Duminică, 14 ianuarie 2018, 20:43)

        tudurache [utilizator] i-a raspuns lui adrian_rolland

        " era imbracat in haine de preot, desi a fost caterisit in urma cu ceva timp, si s-a urcat la volan insotit de un alt barbat imbracat de asemenea in haine preotesti."

        "Deci ce faceau..se jucau de Batman si Robin sau era o chestie mai kinky ??"

        Purtarea hainelor preotesti sau a rasei calugaresti este strict interzisa celor care nu fac parte din aceste "ordine".
        Prin urmare in primul rand ar trebui amendat/arestat pt port ilegal de uniforma.