Felix Stroe, ministrul transporturilor si liderul PSD Constanta, mesaj clar pentru Dragnea: Ar fi bine sa purtam o discutie serioasa despre cum putem democratiza puterea de decizie in partid

de G.S.     HotNews.ro
Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 14:18 Actualitate | Esenţial


Felix Stroe
Foto: Agerpres
Felix Stroe, ministru al Transporturilor si liderul organizatiei judetene PSD Constanta spune ca la urmatoarea intalnire a liderilor partidului trebuie discutat despre "democratizarea" puterii de decizie din PSD, adaugand ca "premierul are responsabilitatea actului de guvernare dar trebuie sa aiba si decizia".

"Ar fi bine ca la CExN-ul urmator sa purtam o discutie serioasa despre cum putem democratiza puterea de decizie in partid si despre cum putem face ca actuala guvernare sa performeze. E necesar ca din Guvern sa faca parte cei mai pregatiti oameni pe care ii are partidul. Imi doresc ca de aceasta data organizatiile locale sa fie mai implicate, pentru ca nu e normal sa decida doar o mana de oameni. 

Partidul suntem noi, toti cei care am muncit pentru a castiga increderea romanilor. Premierul are responsabilitatea actului de guvernare dar trebuie sa aiba si decizia", spune Stroe intr-un comunicat de presa.


















2907 vizualizari

  • +10 (12 voturi)    
    De unde s-au adunat... (Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 14:29)

    Stef_and [utilizator]

    Asemenea specimene in PSD, supraponderali cu ceafa groasa. Cum mai gandeste si asta?
    • 0 (6 voturi)    
      ZERO sanse (Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 15:03)

      Dimijoarei_Obt [utilizator] i-a raspuns lui Stef_and

      In sfarsit au inceput sa deschida ochii ! Problema are radacini mai adanci si este la nivelul educatiei !
      • +6 (6 voturi)    
        Sa deschida ochii (Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 15:37)

        Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui Dimijoarei_Obt

        .. ca sa vade ce mai e de furat, poate, ca de educatie nu utem vb la nste borfasi ordinari (= p$d-sti).
  • +9 (9 voturi)    
    Constanta (Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 14:39)

    drup [utilizator]

    Daca cea mai loiala filiala a trecut de partea aialalta se poate numara in ore pana cand mustata e barberita.
  • +10 (10 voturi)    
    Ia întrebați un istoric despre un anumit imperiu (Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 15:00)

    Spiky [utilizator]

    Sfântul Imperiu Roman de neam germanic( care nu mai era nici sfânt, nici imperiu, nici roman) - la fel și cu PSD, care nu este nici Partid(ci Grupare Infracțională Organizată), nici Social (cu legile proinfracționalitate, este clar antisocial), și nici Democrat (întrucât într-o mafie, boss-ul dictează).
  • +10 (10 voturi)    
    Traducere (Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 15:36)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    "ar fi bine sa purtam o discutie cum putem sa furam cu totii din partid, nu numai clica ta de borfasi din Teleorman, băi Dragneo!" La ce altceva se poate referi un lider P$D decât la jaf si imbuibare?
  • +5 (5 voturi)    
    Eu am o intrebare si mai buna (Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 18:26)

    MoemBius [utilizator]

    Cum ramane cu democratia in ROMANIA

    ca atata timp cit exista P$D - democratia <0
    si Hamsteru shtirb > Romania