Mircea Beuran: L-am operat joi pe Florin Iordache, starea lui de sanatate este buna. Cred ca sambata poate fi externat

de G.S.     HotNews.ro
Vineri, 12 ianuarie 2018, 10:31 Actualitate | Esenţial


Deputatul PSD Florin Iordache, diagnosticat cu colecistita acuta, a fost operat joi, evolutia starii sale de sanatate fiind una buna, a declarat vineri, pentru Agerpres, prof. dr. Mircea Beuran, seful Clinicii de chirurgie a Spitalului Clinic de Urgenta Floreasca.

"L-am operat ieri dupa-amiaza. Este bine. L-am vazut in dimineata aceasta. Din punctul nostru de vedere, credem ca maine poate sa plece acasa", a precizat medicul.

El a afirmat ca deputatul a fost operat laparoscopic, acesta suferind de colecistita acuta flegmonoasa liviatica. Iordache s-a prezentat joi dimineata la Spitalul Floreasca.



















1796 vizualizari

  • +5 (5 voturi)    
    maidemult (Vineri, 12 ianuarie 2018, 10:42)

    zicsieu [utilizator]

    apareau cuvintele astea in presa

    " Mircea Beuran, șeful Clinicii de Chirurgie Generală a Spitalului de urgență Floreasca, susține că există un protocol de urgență prin care medicii sunt convocați la spital când este vorba de personalități.

    Profesorul pune în același plan ca importanță medicală victimele unei catastrofe, cu rana superficială a unui demnitar."
  • +10 (10 voturi)    
    afectiune (Vineri, 12 ianuarie 2018, 11:03)

    Miltiades1987 [utilizator]

    Ce inseamna "liviatica"? Provine de la Liviu sau Livache? Probabil afectiunea a fost cauzata de prea mult pupincurism fata de Primul Liviu al Tarii.
    • +4 (4 voturi)    
      looool (Vineri, 12 ianuarie 2018, 11:25)

      Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui Miltiades1987

      doctorul plagiator il opereaza pe ministrul "alta intrebare" ...
      • +4 (4 voturi)    
        Pai e foarte bine.... (Vineri, 12 ianuarie 2018, 11:52)

        cartofil [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

        Poate i-a uitat inautru vreo pensa, vreo ata, sau i-a scos splina in loc de colecist.
        • +2 (2 voturi)    
          A uitat un microfon (Vineri, 12 ianuarie 2018, 12:15)

          Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

          :-)
  • +2 (4 voturi)    
    Ne pare rau... (Vineri, 12 ianuarie 2018, 11:06)

    Frank777 [utilizator]

    ce i-a gasit? L-a desfacut ,a vazut ce are , si l-a inchis si la trimis acasa .... asa e cu cncerul.
  • +8 (8 voturi)    
    cui îi pasă? (Vineri, 12 ianuarie 2018, 11:19)

    ouyang [utilizator]

    e o lepră
  • +6 (6 voturi)    
    Mda (Vineri, 12 ianuarie 2018, 11:22)

    scharke [utilizator]

    Din diagnostic, imi dau seama de unde veneau descarcarile lui Iordache pe principiile statului de drept...
  • +7 (7 voturi)    
    :-) (Vineri, 12 ianuarie 2018, 11:34)

    Soljenitin [utilizator]

    O nosocomiala, ceva?
  • +4 (4 voturi)    
    Domn doctor (Vineri, 12 ianuarie 2018, 11:35)

    Armadilo [utilizator]

    Nu se poate sa il tineti mai mult timp internat??
    • +4 (4 voturi)    
      Niste investigatii mai (Vineri, 12 ianuarie 2018, 11:49)

      adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui Armadilo

      complexe se impun. Nu uitati examenul psihiatric amanuntit !
    • +6 (6 voturi)    
      nu este necesar! (Vineri, 12 ianuarie 2018, 12:02)

      un_deget_de_secaturi [utilizator] i-a raspuns lui Armadilo

      Scopul a fost atins - desigur ca nu a avut loc nicio operatie, nici laparoscopica, nici clasica, dar domnul "Alta intrebare" este acum fericitul posesor al unui certificat medical ce atesta ca "Nu suporta detentia!", care se va dovedi extrem de util ...
      • +1 (1 vot)    
        Marota catuselor si a detentiei persista, (Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 9:38)

        xrogo [utilizator] i-a raspuns lui un_deget_de_secaturi

        DNA sa vina sa va ia este inca deviza catorva habauci!
        A, apropo, despre Kovesi si-a ei ancheta la CSM chiar nimic pe-aici?
  • -4 (8 voturi)    
    Foarte bine, asta inseamna ca (Vineri, 12 ianuarie 2018, 11:51)

    xrogo [utilizator]

    din 22 ianuarie poate sa-si reia locul in fruntea comisiei speciale de revizuire a codurilor penale!