Surse: Tudose se intalneste miercuri cu seful Politiei dupa ce ministrul Carmen Dan i-a propus sa il demita

de RH     HotNews.ro
Marţi, 9 ianuarie 2018, 16:40 Actualitate | Esenţial

Mihai Tudose se va intalni miercuri cu Bogdan Despescu, seful Politiei Romane, potrivit unor surse guvernamentale. Intalnirea vine dupa ce ministrul de Interne, Carmen Dan, a anuntat astazi public ca i-a cerut premierului sa il inlocuiasca pe Despescu dupa criza politistului pedofil. Decizia finala privind eventuala demitere a sefului Politiei ii revine premierului.

Reamintim ca ministrul de Interne a spus marti intr-o declaratie de presa ca ii propune premierului Tudose sa il inlocuiasca pe Despescu (numit sef al Inspectoratului General al Politiei Romane in 2016, in mandatul de ministru al lui Petre Toba) cu Catalin Ionita, actualul sef al Directiei Generale Anticoruptie din Ministerul de Interne.

Tudose ii va cere lui Despescu un raport de activitate inainte de a lua decizia finala privind eventuala lui inlocuire, potrivit surselor citate.





















[P] Afla cum poti sa-ti imbunatatesti aerul din locuinta

Stiati ca umiditatea mare poate provoca probleme de respiratie si de adaptare la temperaturi mari?

3440 vizualizari

  • +20 (22 voturi)    
    as baga mina-n foc... (Marţi, 9 ianuarie 2018, 16:50)

    bogdan1477 [utilizator]

    ... ca nu-l demite, si numai ca sa-i dea peste nas lui Dragnea. Dar cum politica ciumei rosii e in zilele astea tare imprevizibila ma mai gindesc daca o bag...
  • +17 (23 voturi)    
    Mingi la fileu ptr 2dose (Marţi, 9 ianuarie 2018, 17:04)

    transalpinarum [utilizator]

    Carmelita nici nu realizeaza,, deh, are numai un neuron, ce mingi la fileu ii ridica lui 2dose. Pun pariu ca nu-l demite pe seful Politiei, dar s-ar putea sa plece chiar Carmelita. Sigur, exista varianta sa plece si Seful politie dar Carmelita v-a place odata cu el!
  • +15 (19 voturi)    
    Vedem acum daca Tudose e om de paie sau nu (Marţi, 9 ianuarie 2018, 17:05)

    KTerinca [utilizator]

    Corect ar fi ca D-na Ministru Dan sa demisioneze, pentru a spala imaginea unei institutii importante a statului roman cum e Politia.
    La fel de vinovata (sau nevinovata) este domnia sa, precum seful Politiei Romane, insa gestul de onoare ar cere demisia omului politic.
    Daca Tudose accepta sa-l demita pe seful Politiei Romane, inseamna ca este un premier slab.
    Nu are nici o sansa fata de clica de corupti ai PSD-ului in frunte cu Dragnea si clica.
    • -11 (13 voturi)    
      corect (Marţi, 9 ianuarie 2018, 17:29)

      meditatorul [utilizator] i-a raspuns lui KTerinca

      dar sa fie numita chichirau in locul ei !
    • +9 (9 voturi)    
      Da, asta e proba (Marţi, 9 ianuarie 2018, 17:58)

      BobMuller [utilizator] i-a raspuns lui KTerinca

      daca acest comunist Tudose are sange in instalatie, n-o sa-l demita.
  • +16 (18 voturi)    
    Pentru demisia ministrului (Marţi, 9 ianuarie 2018, 17:09)

    tarabost [utilizator]

    Ce trebuie sa se intample ? O infractiune mai importanta ? Sau mai multe ? Sau una mai tragica?
    • +13 (13 voturi)    
      nici (Marţi, 9 ianuarie 2018, 17:51)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui tarabost

      macar king julien mazare cu plecarea lui in Madagascar, nu a fost suficient pentru a o trimite pe aceasta Ofelia ot Alexandria, inapoi in postul ei de secretara de scoala in Videle.
      Deh, el macho pablito dragnea nu uita, probabil, minunatele "sedinte" tinute in noptile cu si fara luna.
  • +10 (10 voturi)    
    raspundere (Marţi, 9 ianuarie 2018, 18:02)

    dinamovist [utilizator]

    Vedeti mai baieti ce va mai place politica , voi nu vreti sa raspunda cei care l au tinut in sistem pe acel nenorocit , voi vreti sa pice dragnea . Sa inteleg ca daca pleaca pesedista problemele din politie se rezolva si toata lumea e multumita, asta pina mai apare alt defect. Deci voua va convine ca ministra a aflat din presa cine e violatorul. Pe voi nu va intereseaza problemele endemice din MAI, boala voastra este sa pice dragnea ,
    faptul ca anticorupta noastra justitie l a scapat pe nenorocit cu toate inregistrarile video dupa care plangeti atata vi se pare perfect normal ca doar ucide coruptia , dar nu violeaza. Va dati seama cat cinism, sa sti ca e violator si cu toate astea sa l accepti ca si coleg ba mai mult il tii ascuns patru zile.
  • +9 (9 voturi)    
    ?? (Marţi, 9 ianuarie 2018, 18:03)

    nlln [utilizator]

    Scolile fara autorizatie cum functioneaza?
    Nu stie ministrul?
    Spitale fara autorizatie cum functioneaza?

    Scoala doctorala neacreditata?

    Daca este sa schimbi tot ce nu este acreditat si care in primul rand nu se doreste acredita trebuie pus lacat " pe tara".

    In tara in care programul care depisteaza plagiatele este prea scump pentru a fii cumparat, in tara in care toate deciziile se iau politic, s-a gasit tapul ispasitor.Seful politiei.

    Sa isi dea si ea , ministrul demisia.
    Nu era treaba ei sa se intereseze mai devreme?
  • +5 (5 voturi)    
    Tudose o sa-i spuna (Marţi, 9 ianuarie 2018, 18:59)

    John M. [utilizator]

    cameristei lui dragnea ca e o proasta pentru ca seful politiei romane n-are absolut nimic de-a face cu politia rutiera. Aceste doua entitati nu se intalnesc niciodata decat prin intermediul circularelor.
  • +2 (2 voturi)    
    cutie reclamatii (Marţi, 9 ianuarie 2018, 19:55)

    rosa [utilizator]

    MAI are procedura de sesizari? ceva pentru oameni normali, care nu au cunostinte de James Bond .
    Unde puteau colegii pedofilului sau alti colegi sa sesizeze banuielile fara sa intre intr-o moara care sa-i sfartece sau sa fie arati cu degetul? ine trebuia sa stie ca ala-i dement?
  • 0 (4 voturi)    
    Carmen e ronda (Marţi, 9 ianuarie 2018, 20:21)

    clencix [utilizator]

    De data asta Carmen are dreptate, ca lifta de politist e acuzat din 2009 si numele lui inca nu apare in niciun dosar, cum de nu a fost el identificat pana acum de colegii lui, ca figura lui aparea peste tot? Nu s-a prescris fapta cum zice Carmen, dar in fapt autorul a scapat, ca a fost de mult gasit si a fost facut uitat de cei care au anchetat si care acum se dau mandri ca nu au inchis dosarul. E o clasica spalare de rufe in interior, cum numai politistii romani stiu sa o faca, amesteca uitare si neglijenta aparente, in fapt marsavie calculata. Seful soferului din lift si-a acoperit subordonatul, dar cum a facut-o sa nu pateasca el nimic? S-a apelat la timpul care trece, dosarul a ramas de fatada, dar cel in cauza nu ar fi patit niciodata nimic, ba mai mult, putea fi oricand santajat sa faca fapte si mai urate pentru altii, situatie win-win, castiga si seful, scapa si liftieru de copii.
  • 0 (4 voturi)    
    du-te tanti acasă (Marţi, 9 ianuarie 2018, 22:13)

    vasiledorobantu [utilizator]

    Tanti, du-te bre acasă, să ţi s-au răcit sarmalele!