Marian Godina: Cat de rusinos! Ministru de interne in 2018 si vorbeste ca tanti de la taraba care iti vinde "decat" mere.

de G.S.     HotNews.ro
Marţi, 9 ianuarie 2018, 10:58 Actualitate | Esenţial


Carmen Dan
Foto: Facebook
Politistul Marian Godina a criticat-o pe Carmen Dan, calificand drept rusinos faptul ca ministrul de interne a folosit "decat" in loc de "doar" marti dimineata, cand a facut declaratii jurnalistilor.

Participa la sondajul HotNews.ro:




Ce scrie Godina pe Facebook:

"'Pana acum am decat informatiile pe care le cunoasteti si dumneavoastra.'

Cat de rusinos!!! Ministru de interne in 2018 si vorbeste ca tanti de la taraba care iti vinde 'decat' mere. 

Doamna ministru este aceeasi care a zis 'pronume', in loc de prenume, aceeasi care n-a avut nicio reactie la postarea unei colege de-a dumneaei in care era denigrata toata Politia Romana si aceeasi care s-a aratat imediat iritata de explicatiile sefului Serviciului Omoruri in legatura cu modificarile CP si CPP.

Cu toate astea, tot dumneaei este dezamagita ca nimeni nu face un pas in spate. Oare cine ar trebui sa faca un pas in spate?

'Decat' cine?"



















21460 vizualizari

  • +60 (60 voturi)    
    Statul "decat" incompetent (Marţi, 9 ianuarie 2018, 11:15)

    Explicit [utilizator]

    Asta e nivelul de educatie al politrucului roman in 2018. In toata administratia politizata gasesti "decat" prosti cu recomandare de la partid, dar plini de masteruri, doctorate si diplome cumparate de la tarabe.
    • +27 (27 voturi)    
      Carmen Dan a fost SECRETARA in VIDELE (Marţi, 9 ianuarie 2018, 12:30)

      Boham [utilizator] i-a raspuns lui Explicit

      Carmen Dan a ajuns ministru doar pt ca a fost salteaua lui Dragnea. ea a fost secretara de scoala generala in VIdele, adica nimeni unde a intarcat mutu iapa.
      • +9 (9 voturi)    
        Face eforturi sa fie (Marţi, 9 ianuarie 2018, 17:32)

        Frank777 [utilizator] i-a raspuns lui Boham

        blonda.Sta toata ziua la coafor si la cosmetician ca sa arate bine la TV.In rest jmecherie de Teleorman si discurs de balena Albastra. Ea si cu Firea,alta blonda vorbeau de Baleme Albastre.
    • +8 (8 voturi)    
      Il da afara si pe Godina (Marţi, 9 ianuarie 2018, 17:30)

      Frank777 [utilizator] i-a raspuns lui Explicit

      Motivul : e de la circulatie si deci a fost coleg cu dementul.Si daca a fost coleg de ce nu si-a data seama ca e pedofil.De aici vina lui Godina.
      La fel ca seful de la omoruri.Il da afara ca de ce nu l-a anchetat desi nu era de competenta lui.Il baga ca a vorbit de coduri.De aici se vede cum merge treaba la Interne.Numai mangla.
    • 0 (0 voturi)    
      tot pe locul 1 in Europa ? (Miercuri, 10 ianuarie 2018, 14:40)

      sareta [utilizator] i-a raspuns lui Explicit

      Si cine ma rog,a facilitat ca Romania sa aunga pe locul 1 in Europa la nr de "doctori"banuiti ce au invadat tara in fiecare an ? Doctorii adevarati ,fie au plecat din tara ,fie au dosare penale (ce daca au salvat mii de oameni ) ,ei n-au stiut sa FURE sute de milioane sau miliarde de euro .
  • +61 (61 voturi)    
    Pai cum... (Marţi, 9 ianuarie 2018, 11:18)

    Anna O. [utilizator]

    ... ati vrea, Doamne iarta-ma, sa vorbeasca? Ea a fost decat secretara la scoala, iar acum e decat ministru!
    Ce pretentii la voi...!
    • +30 (38 voturi)    
      adica? (Marţi, 9 ianuarie 2018, 11:39)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui Anna O.

      secretara unei scoli e Ok sa fie agramata?
      • +22 (22 voturi)    
        In Teleorman... (Marţi, 9 ianuarie 2018, 12:21)

        Anna O. [utilizator] i-a raspuns lui srpc

        ... se pare ca da!
        Seful Doamnei nu vorbeste tot asa?
        • +12 (12 voturi)    
          ... (Marţi, 9 ianuarie 2018, 13:35)

          RenRadu [utilizator] i-a raspuns lui Anna O.

          Te referi la seful pe linie de partid sau decat la cel pe linie de guvern? :D
          • +8 (8 voturi)    
            decat (Marţi, 9 ianuarie 2018, 14:52)

            nahir [utilizator] i-a raspuns lui RenRadu

            la ambii amandoi, care este.
            Garantat Vanghelie.
      • +13 (13 voturi)    
        bineinteles... (Marţi, 9 ianuarie 2018, 12:26)

        fokerul [utilizator] i-a raspuns lui srpc

        ...ca da, se ridica la nivelul invatamantului romanesc de astazi
      • +17 (17 voturi)    
        in Teleorman e OK (Marţi, 9 ianuarie 2018, 12:37)

        T-Ora [utilizator] i-a raspuns lui srpc

        In judetul lui Dragnea, da, e OK ca o secretara de scoala sa fie agramata.
        • +7 (7 voturi)    
          Ar merge... (Marţi, 9 ianuarie 2018, 13:18)

          blackarrow [utilizator] i-a raspuns lui T-Ora

          sa fie si agramata , dar numai intr-o comuna, nu la oras . E maximum ce pot accepta .
      • 0 (0 voturi)    
        agramatii (Miercuri, 10 ianuarie 2018, 14:44)

        sareta [utilizator] i-a raspuns lui srpc

        Da este normal ,acolo unde Directorul si profii sunt agramati ....Care-i mirarea ,cand tara asta a ajuns sa numere cateva milioane de analfabeti !
    • +9 (9 voturi)    
      asa e (Marţi, 9 ianuarie 2018, 13:33)

      Ionescu Raymond [utilizator] i-a raspuns lui Anna O.

      si Corina Cretu, a fost propulsata de Ion ilici de pe post de secretara pe post, acum, de europarlamentar.
      are mai putine dezacorduri , s-a mai prespalta acolo la Bruxeles
      • +1 (3 voturi)    
        hai sa fim seriosi...! (Miercuri, 10 ianuarie 2018, 4:16)

        Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui Ionescu Raymond

        O fi ea Corina Cretu pesedista - dar sa o compari cu Carmen Dan... exagerat e putin zis...! >:
  • +49 (49 voturi)    
    multe diplome si putini neuroni (Marţi, 9 ianuarie 2018, 11:18)

    T-Ora [utilizator]

    "Carmen Daniela Dan s-a născut la 9 octombrie 1970, în Bucureşti şi a absolvit în 1989 Liceul de filologie-istorie Zoia Kosmodemianskaia din Capitală. În iulie 2000 şi-a dat licenţa în drept la Academia de Poliţie Alexandru Ioan Cuza, după ce a absolvit Facultatea de drept la Universitatea Ecologică Bucureşti. În perioada 2004 şi-a luat diploma de masterat în Managementul Afacerilor Publice Europene la la Academia de Studii Economice Bucureşti."

    Cu alte cuvinte e o tanti cu multe diplome si putini neuroni.
    Ma intreb totusi pe ce criterii functioneaza masterele de la ASE daca si individa asta cu studii la Ecologica a ajuns sa termine un asemenea master, bineinteles, avand si activitati politice in acelasi timp.
    Chiar nu mai exista nici o rusine la instititutia asta de invatamant superior? Dupa ce s-au remarcat unii de la ASE girand lucrari ale detinutilor, acum aflam ca o tanti agramata e aboslventa de " Master in Managementul Afacerilor Publice Europene". Sa mori de ras si de plans in acelasi timp, nu alta....
    • +16 (16 voturi)    
      11 ani (Marţi, 9 ianuarie 2018, 11:49)

      MoemBius [utilizator] i-a raspuns lui T-Ora

      are durata Academia de Politie la drept?
      • -5 (9 voturi)    
        atunci (Marţi, 9 ianuarie 2018, 14:55)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui MoemBius

        si-a luat licenta.
        Cand a inceput studiile, devine irelevant.
        • +11 (13 voturi)    
          ba e relevant! (Marţi, 9 ianuarie 2018, 15:35)

          T-Ora [utilizator] i-a raspuns lui nahir

          Ar fi irelevant cand si-a inceput studiile daca ar fi vorba de o tanti carmen de la coada vacii. Cand esti ministru e relevant si cand ai inceput studiile, si cand le-ai terminat, si la ce universitate, si in ce conditii si ce studii anume ai facut!
          Asa ca lasa gargara: Godina desi e doar un simplu politist are de 10 ori mai multa minte decat tzatzica asta agramata. macar de-ar fi stat in banca ei, activista in Teleorman, dar nu, conitza a vrut sa fie ministru. Ei bine, sa vada toata tara cat e de neghioaba si inculta.
          • 0 (6 voturi)    
            mai uitati-va (Marţi, 9 ianuarie 2018, 18:42)

            nahir [utilizator] i-a raspuns lui T-Ora

            o data la nelamurirea lui @MoemBius.
            El intreaba daca a facut Academia de Politie timp de 11 ani. Faptul ca e licentiata la 30 ani nu e neaparat o tragedie. Ar fi putut sa tricoteze cu degetele de la picioare ani de zile (intre 1990 si 1996 a fost secretara de scoala in Videle, spre exemplu) dupa care s-a hotarat brusc sa faca cursurile maretei Universtati Ecologice, la Facultatea de Drept (ca pe stangul il luase pablito).
            Nu asta e relevant.
            Ci relevante sunt "maretele realizari" avute pe toate planurile intr-un timp foarte scurt.
            Ii puteti gasi pe tata google biografia sa va mirati si dvs. si atunci veti intelege la ce m-am referit.
            Madam nici macar nu a facut Academia de Politie, dar acolo a avut pilele pablito ca sa-si ia licenta.
    • +21 (21 voturi)    
      Mai exact (Marţi, 9 ianuarie 2018, 12:07)

      Cheie primara [utilizator] i-a raspuns lui T-Ora

      e absolventa de Spiru Haret. La fel e și Tudose și alți foști, actuali și viitori.

      Voi ați vrea să fie dăștepți, să se priceapă la diferențiale și la gramatici nemțești.
    • +16 (16 voturi)    
      locul 6 in Europa la nr Doctori in Stiinte (Marţi, 9 ianuarie 2018, 13:37)

      Ionescu Raymond [utilizator] i-a raspuns lui T-Ora

      Paradoxul Romaniei:

      Romania are in jur de 100000 Doctori in Stiinte, dar niciun corp consulativ oficial, de macar 5-10 Doctori in Economie, care sa expuna public situatia tarii, si trendurile posibile cu costurile aferente.

      http://www.analizeeconomice.ro/2016/02/suntem-pe-locul-6-in-ue-la-numarul-de.html
    • +4 (4 voturi)    
      pe ce criterii? (Marţi, 9 ianuarie 2018, 16:38)

      anion [utilizator] i-a raspuns lui T-Ora

      Masteratul se plateste pentru ca il faci la fara frecventa. Toti care platesc obtin masteratul.
  • +36 (42 voturi)    
    I have a dream (Marţi, 9 ianuarie 2018, 11:31)

    Ursuletul de Plus [utilizator]

    Godina sau Berbeceanu ministrii de Interne.
    • +8 (12 voturi)    
      "Ministri" trebuia ... (Marţi, 9 ianuarie 2018, 13:23)

      blackarrow [utilizator] i-a raspuns lui Ursuletul de Plus

      deci nu cu doi de " i " . Cu doi de " i " se poate folosi intr-o fraza de genul : " din guvern au plecat ministrii desemnati" .
      Mereu imi venea sa rad cand vedeam in fabrici scris pe usa vreunui birou : " Maistrii " .
      • +1 (1 vot)    
        Da, corect (Miercuri, 10 ianuarie 2018, 10:07)

        Ursuletul de Plus [utilizator] i-a raspuns lui blackarrow

        Poate trece si HN la web-ul ala in care iti poti corecta postarea.
    • 0 (0 voturi)    
      ar fi pacat... (Miercuri, 10 ianuarie 2018, 4:23)

      Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui Ursuletul de Plus

      Cum ajung pe functii, se strica >:)
  • +16 (16 voturi)    
    pai asa se vorbeste la Teleorman (Marţi, 9 ianuarie 2018, 12:21)

    MirceaIo [utilizator]

    are acelasi zambet ca Ioana d'Arc inainte sa fie arsa pe rug. Nu se dezice de tovarasul Dragnea. Daca o intrebi ce parere are de legile justitiei sigur va spune ca trebuie schimbate dupa cum I dicteaza "sefu" mafiotul Dragnea!!!
  • +5 (5 voturi)    
    mai degraba Traian Basescu (Marţi, 9 ianuarie 2018, 12:22)

    MirceaIo [utilizator]

    sa il dovedeasca pe Dan Voiculescu si Adrian Nastase.
  • -26 (32 voturi)    
    godina (Marţi, 9 ianuarie 2018, 12:25)

    bobyff [utilizator]

    nu sunt pesedist dar nici nu as accepta comentarii de la godina, adica ala care a picat de 5 ori examenul pentru academia de politie. penibil
    • +15 (17 voturi)    
      vezi tu? (Marţi, 9 ianuarie 2018, 12:58)

      Martinezu [utilizator] i-a raspuns lui bobyff

      Godina a dat examen
      Dna Dan a luat licenta fara examen.
      E o mare diferenta. De aia unul stie sa scrie corect si "cealalta" nu.
    • +13 (15 voturi)    
      explicatie (Marţi, 9 ianuarie 2018, 13:41)

      ber [utilizator] i-a raspuns lui bobyff

      De aia o fi picat, pentru ca stie! Comisia cerceteaza sa vada de unde stie!
    • +17 (17 voturi)    
      Godina nu e ministru (Marţi, 9 ianuarie 2018, 14:00)

      T-Ora [utilizator] i-a raspuns lui bobyff

      Godina nu e ministru, e doar un politist. Si din cate am vazut se exprima de o suta de ori mai bine decat marea parte a politrucilor din parlamentul Romaniei.
      Cand esti ministru sau ai o functie de raspundere trebuie sa ai un anumit nivel intelectual. o anumita cultura generala, sa stii sa te comporti in public, sa te exprimi corect.
      • +6 (6 voturi)    
        Absolut corect (Marţi, 9 ianuarie 2018, 19:22)

        midufi [utilizator] i-a raspuns lui T-Ora

        Cred ca si dl bobyff a priceput.
        Ce imi plac mie comentariile care incep cu "nu sunt pesedist dar"...
  • +21 (23 voturi)    
    Analfabetismul la putere (Marţi, 9 ianuarie 2018, 12:46)

    Robert M [utilizator]

    Pentru o astfel de greseala gramatica ar fi elegant sa isi prezinte demisia.
    Este inadmisibil ca oamenii din functiile de conducere sa nu cunoasca limba literara.
    • +19 (19 voturi)    
      raspunsul analfabetei va fi: (Marţi, 9 ianuarie 2018, 13:57)

      Lakota [utilizator] i-a raspuns lui Robert M

      numai...decat :)
    • +10 (10 voturi)    
      daca ar fi numai asta... (Marţi, 9 ianuarie 2018, 15:38)

      T-Ora [utilizator] i-a raspuns lui Robert M

      Daca ar fi numai analfabetismul! Din pacate, e vorba de prostie curata. Cunosc persoane de la tara, batrani cu cateva clase, deci aproape analfabeti, dar care au o inteligenta nativa incat s-ar descurca de 10 ori mai bine in Parlament decat politrucii ca tanti Decat-Carmen.
  • +24 (24 voturi)    
    sunt curios... (Marţi, 9 ianuarie 2018, 12:48)

    liviu_ [utilizator]

    cat o sa mai dureze pana cand Godina o sa fie zburat din politie...
    evident nu pt parerile lui... inventeaza carmenutza ceva...
  • +21 (21 voturi)    
    O analfabeta (Marţi, 9 ianuarie 2018, 13:08)

    galeo [utilizator]

    Daca pana si la rang de ministru ajung analfabeti ce nu sunt in stare nici macar sa vorbeasca corect limba romana, care mama dracului mai sunt reperele morale pentru tinerii romani ?
  • +8 (8 voturi)    
    inaintea Austriei la nr de Doctori (Marţi, 9 ianuarie 2018, 13:38)

    Ionescu Raymond [utilizator]

    http://www.analizeeconomice.ro/2016/02/suntem-pe-locul-6-in-ue-la-numarul-de.html
  • +13 (13 voturi)    
    Bravo Marian Godina! (Marţi, 9 ianuarie 2018, 14:28)

    CarmenO [utilizator]

    Oare cat a stat la scoala ca secretara nu s-a putut prinde de ea niste gramatica?
  • +9 (9 voturi)    
    a (Marţi, 9 ianuarie 2018, 14:45)

    adrian67 [utilizator]

    Poate te demite "decat" Carmen si pe tine. Nu vezi ce periculoasa este ?
  • +11 (11 voturi)    
    Decât (Marţi, 9 ianuarie 2018, 15:05)

    Steamy [utilizator]

    Doamna C.D. la piață, în fața unei tarabe cu cartofi:
    - Dați-mi și mie niște cartofi!
    - De cât?
    - Decât cartofi.
    - Nu, duamna ministru, de cât să fie?
    - Aaa, atunci puneți-mi decât de 5 lei
  • +10 (12 voturi)    
    Esti pe 'lista scurta' a tovarasei! (Marţi, 9 ianuarie 2018, 15:14)

    trem [utilizator]

    Felicitari pentru curajul de a vorbi si a avea coloana vertebrala....au mai ramas putini in Romania!

    In ceea ce o priveste pe tovarasa secretara ai grija ca prostul e razbunator si probabil te-a bagat deja la 'cadre care creaza probleme'.