Marian Godina, despre politistul retinut pentru molestarea a doi copii: Nu imi explic cum de colegii lui nu l-au recunoscut inca din primul moment in care au aparut imagini

de G.S.     HotNews.ro
Luni, 8 ianuarie 2018, 13:50 Actualitate | Esenţial


Barbatul care a agresat sexual doi copii in lift
Foto: Politia Romana
Politistul Marian Godina spune ca a primit zeci de mesaje de la cei care voiau sa ajute la prinderea celui care a agresat vineri doi copii intr-un lift si ca, printre ele, se afla si profilul de Facebook al suspectului ce a fost retinut luni. Godina scrie pe Facebook ca a vazut ca semana cu cel din imaginile difuzate de politie, asa ca a trimis imediat informatia anchetatorilor din dosar. "Nu imi explic cum de colegii lui apropiati nu l-au recunoscut inca din primul moment in care au aparut imagini", afirma cunsocutul politist.

Postarea lui Godina:

"Printre zecile de mesaje pe care le-am primit de la oameni care au vrut sa ajute la prinderea autorului, s-a aflat si cel cu varianta corecta. Persoana imi daduse profilul de Facebook al celui pe care il banuia si imi spusese ca autorul lucreaza la Brigada Rutiera. 

Am zambit initial, dar l-am luat totusi in serios cand am verificat profilul si am vazut ca semana destul de bine. Am trimis mesajul pentru a ajunge la anchetatori dupa 7 minute din momentul in care l-am primit si am fost convins ca merita luat in calcul. Asemanarea era destul de mare. 

Azi m-am bucurat enorm cand am aflat ca a fost prins autorul, dar la scurt timp bucuria mi-a fost spulberata, in momentul in care am aflat ca era chiar acel politist. Nu prea am cuvinte. Recunosc ca imi e jena si ca mi se pare incredibil. 

Acest individ tocmai a pus o pata imensa pe imaginea unei institutii pentru care unii se dedica trup si suflet. Cred ca sunt multi politisti carora acum le e rusine. Nu imi explic cum a ajuns asemenea individ bolnav sa lucreze in politie. 

Nu imi explic cum de colegii lui apropiati nu l-au recunoscut inca din primul moment in care au aparut imagini. Mie imi ramane doar sa va multumesc tututor pentru implicare. Am sa inteleg perfect toate comentariile urate. 

Sunt la fel de indignat, iar daca nu as fi fost politist, as fi simtit acelasi dezgust fata de politie. Il simt de fapt si asa... Pacat...pacat de cei care chiar isi fac aceasta meserie cu drag si care pun suflet. Apare un astfel de specimen si distruge tot intr-o clipa. 

Ii multumesc si celui care mi-a trimis informatia."








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















4051 vizualizari

  • +12 (12 voturi)    
    Ar trebui ca rusinea sa fie dubla (Luni, 8 ianuarie 2018, 14:01)

    Bazil [utilizator]

    Nu uitati cine va conduce ditamai ministerul.
  • +5 (5 voturi)    
    ... (Luni, 8 ianuarie 2018, 14:01)

    tirolez [utilizator]

    Asta pentru ca nu era politist, normal era sa-l recunoasca dnul sef caruia ii era sofer. Dar posibil ca era undeva la ski pe valea Prahovei sau , de ce nu, Austria.
  • +8 (8 voturi)    
    .... am o intrebare ..... (Luni, 8 ianuarie 2018, 14:08)

    cbogdan [utilizator]

    MAI are un "Departament de imagine" si daca da de ce nu lucreaza acolo Marian Godina ?
    • +3 (5 voturi)    
      pentru ca este mai inportant daca... (Luni, 8 ianuarie 2018, 14:40)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui cbogdan

      Este in interiorul politistilor si nu la comunicare ...

      Dupe cum se vede departamentul de comunicare nu a sarit cu un comunicat de presa pe acest caz sensibil, dar dansul face si mai buna impresie pentru dintre dansii sare...

      Castig 1000% fara prea multa bataie de cap din partea celor care conduc de fapt Politia!
  • +9 (9 voturi)    
    Totdeauna (Luni, 8 ianuarie 2018, 14:09)

    unins [utilizator]

    populatia va respecta si ajuta oamenii corecti din institutiile statului! Romanii nu cer decat ca cei pe care ii platesc, sa-si faca datoria, iar atunci cand este nevoie, chiar populatia se va sacrifica pentru a apara si ajuta astfel de oameni. Pacat ca sunt asa de putini! Un rol major in refacerea si pastrarea unei bune imagini a institutiilor statului, le revine chiar oamenilor corecti din aceste institutii. Dar sa speram ca vom auzi si de Bine!
  • +14 (14 voturi)    
    Solidaritatea de breasla! (Luni, 8 ianuarie 2018, 14:26)

    pedepsitorul [utilizator]

    Fi sigur ca l-au recunoscut, doar ca uneori si angajatii politiei actioneaza ca un grup mafiot, si o sa dau cateva exemple"

    -nu se toarna cand unul face o spaga
    - nu se toarna cand unul dintre ei a comis o faradelege...
    - a facut o agresiune,
    - a modificat acte ,
    - a trecut cu vederea infractiunile protejatilor,
    - a dat pe nedrept o amenda doar pentru a face norma de amenzi.

    Si in cazul de fata, au tacut ca niste solidari criminali
    cand unul de-al lor lingea copii in lift!


    Tu Godina, aduti aminte ca nici-un coleg nu te-a aparat in fata presiunilor administrativ politice pe strada, nici macar sefii care s-au solidarizat cu infractorii doar pentru ca erau mai puternici decat tine!

    Rusine Politia Romana - incaodata!
    • +6 (6 voturi)    
      nu ramai in sistem daca... (Luni, 8 ianuarie 2018, 14:36)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui pedepsitorul

      Faci altceva decat vrea sefu si cred ca sunt multe care se fac pe langa lege si de aceea tacerea lor spune mai mult decat ar vorbi acum toti deodata...

      regrete!
      • +4 (4 voturi)    
        Tacerea te face complice! (Luni, 8 ianuarie 2018, 16:29)

        pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui ..13

        Cred ca se poate vorbi despre un fenomen!

        Omerta administrativa !

        Lucruri pe care trebuie sa le ascunzi pentru ca altfel risti sanctiuni din partea structurii de management mafiot suprapusa pe institutie!
  • +5 (5 voturi)    
    ei DA (Luni, 8 ianuarie 2018, 14:35)

    ..13 [utilizator]

    Asta m-am intrebat si io cand am citit unde a lucrat...

    Dar tacerea este de aur chiar daca...????
  • +4 (4 voturi)    
    pai l-au recunoscut (Luni, 8 ianuarie 2018, 14:59)

    MirceaIo [utilizator]

    Sa fim seriosi cate crime sunt acoperite de politie. Ei se apara intre ei. Politia = Mafie. Sunt regului mafiote toti sunt "manjiti" mai mult sau mai putin, altfel nu intra in breasla. Ma mir cum ai intrat tu, printre putinii politisti corecti!?
  • +4 (4 voturi)    
    o informare pt. Godina (Luni, 8 ianuarie 2018, 15:27)

    anion [utilizator]

    Sotia mea a suferit in urma unui accident in 2008. Politistul l-a scos basma curata pe turcul intrat pe contrasens. A mintit ca trimite dosarul in instanta, a urmarit mult timp persoanele nevinovate ca sa afle ce intentii au, pentru ca in final sa-l gasim pe vinovat in biroul lui. In audienta la seful lui, acesta ne-a intimidat, ca este mai bine o impacare decat un proces, etc. Consecintele se pastreaza si azi pentru sotie.