FOTO Noi imagini cu barbatul care a agresat sexual doi copii din Drumul Taberei. Procurorii au extins cercetarile si la alte zone in care agresorul a fost prezent

de N.O.     HotNews.ro
Duminică, 7 ianuarie 2018, 16:54 Actualitate | Esenţial


Agresorul sexual din Drumul Taberei
Foto: Politia Romana
Politistii au dat publicitatii noi imagini cu barbatul care a agresat sexual doi copii in liftul unui bloc din Drumul Taberei. Totodata, procurorii au extins cercetarile si la alte zone din Bucuresti in care agresorul a fost prezent, relateaza Agerpres. Au fost facute cercetari pe 50 de strazi si in 200 de blocuri.

Potrivit unui comunicat al Parchetului de pe langa Tribunalul Bucuresti, au fost efectuate investigatii intr-un perimetru extins - 50 de strazi, dintre care noua principale, si aproximativ 200 de blocuri. 

Au fost identificate alte 25 de camere de supraveghere video in perimetrul de interes, imaginile fiind ridicate in vederea exploatarii. 

"In ziua de 6 ianuarie, Parchetul de pe langa Tribunalul Bucuresti si Serviciul Omoruri din cadrul Politiei Capitalei au preluat efectuarea urmaririi penale in cauza, cercetarile initiale fiind efectuate de Sectia 22 Politie. In aceeasi zi, cei doi minori au fost examinati la Institutul National de Medicina Legala 'Mina Minovici'", se arata in comunicat. 

Totodata, sunt verificate informatiile cu privire la persoane ale caror semnalmente corespund cu cele ale autorului, activitate prioritara si in perioada urmatoare. 

Politistii au pus la dispozitie alte imagini obtinute pe parcursul cercetarilor si roaga persoanele care detin informatii de interes sa apeleze numarul de urgenta 112. 

Politistii bucuresteni il cauta pe agresorul a doi minori, in varsta de 5 si 9 ani, frate si sora, in urma unor imagini surprinse de o camera de supraveghere si publicate de un post de televiziune. 



















4645 vizualizari

  • +4 (8 voturi)    
    Frumos (Duminică, 7 ianuarie 2018, 19:47)

    BartSimpson [utilizator]

    Practic, Militia isi demonstreaza singura, public, incompetenta. I-ar face si un album pe Instagram dar nu au numele lui ..daca bestia nu are bunul simt sa se predea ..
  • +3 (9 voturi)    
    ? (Duminică, 7 ianuarie 2018, 20:08)

    uzu [utilizator]

    pai daca-l aresteaza pe baza probei video ... va-ntalniti cu el si a doua zi dupa arest ! hai la multi ani !
  • 0 (6 voturi)    
    barbatul (Duminică, 7 ianuarie 2018, 21:40)

    john06 [utilizator]

    urmeaza sa fie agresat sexual intr-o celula din Rahova de catre mai multi indiivizi,asta pentru ca,din pacate, nu exista lift pe acolo.
  • -5 (5 voturi)    
    Pedofilul în speță (Luni, 8 ianuarie 2018, 0:26)

    Paulicks [utilizator]

    Deci...

    1) Omul nu e din zonă, posibil, chiar să nu fie din București;
    2) Nimeni nu-l poate recunoaște - probabil abia eliberat de la zdup;
    3) Cumva vreun "agent plătit" - spun asta, deoarece, deși a văzut camera de vederi din lift (cu certitudine), parcă a dorit să fie filmat , la cât s-a învârtit prin scara blocului și în cabina liftului; serviciile secrete nu par "să se bage" în investigație - de ce oare?
    Pare un profesionist în ceea ce face - s-a îmbrăcat anume să fie greu de recunoscut cu precizie și mai, ales, ușor de confundat!
    4) Are constituție atletică - pare-se - și NU șchiopătă, ci are un mers particular.
    5) Poate fi ușor identificat prin rețelele de telefonie mobilă - să se vadă ce telefoane mobile au emis semnal din acel lor la acea dată și oră!!!

    ..... SAU SE ÎNCEARCĂ SĂ SE PUNĂ ÎN CÂRCA CUIVA TOATĂ FAPTA?
    • +1 (1 vot)    
      Moama, (Luni, 8 ianuarie 2018, 9:07)

      Multa PSD [utilizator] i-a raspuns lui Paulicks

      Altul care a facut telecomunicatii la seral la Damaroaia.

      "5) Poate fi ușor identificat prin rețelele de telefonie mobilă - să se vadă ce telefoane mobile au emis semnal din acel lor la acea dată și oră!!!"

      Ai idee ce inseamna o retea celulara densa unde un BTS deserveste zeci de mii de terminale? O retea in care din cazua betonului armat si a multipath semnalul urca si coboara doar pentru ca te-ai miscat un metru in baie? Dar nu..... Romanul s-a nascut frate cu codrul (pt ca fura ca acolo), poet si expert in radiocomunicatii.
      • -1 (1 vot)    
        . (Luni, 8 ianuarie 2018, 9:23)

        theo667 [utilizator] i-a raspuns lui Multa PSD

        Pai si ce mai gogule ai impresia ca verifica cineva la mana cu creionul si hartia de calc? Program, parametri, baza de date, totul e facut de calculator pensionarule cu peste de sticla
        • +1 (1 vot)    
          OK, admit (Luni, 8 ianuarie 2018, 18:38)

          Multa PSD [utilizator] i-a raspuns lui theo667

          Tu nu ai facut telecomunicatii la Damaroaia la seral ci doar din cartea GSM for Dummies.

          In primul rand vezi daca ai voie sa ai o astfel de baza de date. Vei avea niste surprize.
  • 0 (0 voturi)    
    Probabil vreun membru PCR-PSD! (Luni, 8 ianuarie 2018, 8:31)

    Marionette [utilizator]

    Care in sfarsit este ajutat de Partid sa-si urmeze inclinarile fara sa riste nimic!
  • +1 (1 vot)    
    nu inteleg (Luni, 8 ianuarie 2018, 9:17)

    UnOmOarecare [utilizator]

    de ce tot ne bate presa la cap cu astfel de stiri, posibil fabricate?