Doi copii au fost agresati sexual in liftul unui bloc din Capitala, iar politistii il cauta pe agresor

de N.O.     HotNews.ro
Vineri, 5 ianuarie 2018, 21:54 Actualitate | Esenţial


Barbat suspectat de pedofilie
Foto: Digi 24
Doi copii de cinci si noua ani au fost agresati sexual, vineri, in liftul unui bloc din sectorul 6 al Capitalei, iar politistii incearca sa-l gaseasca pe agresor, cazul fiind coordonat de procurorii Parchetului de pe langa Judecatoria Sectorului 6, relateaza News.ro.

Incidentul s-a produs intr-un bloc din cartierul Drumul Taberei. Cei doi copii, de cinci si noua ani, au fost urmati in lift de un barbat necunoscut care i-a agresat sexual. 

Odata scapati din lift, copiii au povestit familiei ce s-a intamplat, iar parintii au depus o reclamatie la Politie.

"In cauza au fost declansate cercetari sub aspectul comiterii infractiunii de agresiune sexuala. Sectia 22 Politie, sub supravegherea Parchetului de pe langa Judecatoria Sector 6, efectueaza investigatii in vederea depistarii si tragerii la raspundere penala a persoanei care a agresat minorii", au trasmis reprezentantii Politiei Capitalei. 


Citeste mai multe despre   














Citeste pe MedLife.ro
De ce apar sangerarile nazale?







7161 vizualizari

  • +33 (35 voturi)    
    Tocmai citeam o stiri cum ca Polonia (Vineri, 5 ianuarie 2018, 22:02)

    scaraotchi [utilizator]

    a luat decizia sa publice identitatea tuturor pedifililor- asa ca sa stie lumea cine cu cine se invecineaza... Poate e momentul sa-i urmam exemplul.
    • +8 (10 voturi)    
      Corectare: stire (Vineri, 5 ianuarie 2018, 23:11)

      scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui scaraotchi

      Nu de alta dar sa nu-mi dezvalui ...obarsia...
      • +2 (2 voturi)    
        hei (Sâmbătă, 6 ianuarie 2018, 15:58)

        john70 [utilizator] i-a raspuns lui scaraotchi

        Faptul ca in liftul respectiva era o camera de supraveghere ma face sa cred ca nu e prima data cand se intampla asa ceva acolo.
    • +2 (2 voturi)    
      normal (Sâmbătă, 6 ianuarie 2018, 16:11)

      Motanul_incaltat [utilizator] i-a raspuns lui scaraotchi

      La fel si in State. La primarie e lista cu numele si adresele agresorilor sexuali de orice fel.
  • +31 (33 voturi)    
    S-au golit puscariile! (Vineri, 5 ianuarie 2018, 22:04)

    Baboii [utilizator]

    La ce va asteptati!? S-au golit puscariile.
    Pacat ca sufera copii si oameni nevinovati ca sa scape dintosu si moticicleanu.
    De aici incolo o sa tot citim ororii din asta.
    E bine ca sunt publicate, sa stie si votantul ciumei rosii de unde i se trage.
    • +8 (18 voturi)    
      Pana cand victima (Sâmbătă, 6 ianuarie 2018, 7:03)

      Coco_papagal [utilizator] i-a raspuns lui Baboii

      sau o ruda ei se va transforma in Breivik.
    • +10 (12 voturi)    
      Sa nu uitam de proba video!! (Sâmbătă, 6 ianuarie 2018, 11:48)

      traian_mari [utilizator] i-a raspuns lui Baboii

      Care nu mai este dovada in instanta!
  • +26 (28 voturi)    
    Nu m-ar mira sa fie vreun "tudorel" (Vineri, 5 ianuarie 2018, 22:25)

    Dodel540 [utilizator]

    tudorel toader , daca se dovedeste ca agresorul era unul dintre cei iesiti prematur din inchisoare , iti DAI demisia??
    • +10 (10 voturi)    
      Sa isi dea demisia?? (Vineri, 5 ianuarie 2018, 23:50)

      chihlimbar [utilizator] i-a raspuns lui Dodel540

      Dragu meu daca are legatura cu recursul compensatoriu baietii care l-au votat trebuie adusi la intelegerea faptei lor. Si nu vorbesc de demisii. Mai uita-te odata la poza aia. Chiar te face sa te gandesti la demisii? Gandeste-te ca e copilul tau, copilul unui apropiat.
    • -14 (18 voturi)    
      ,,, (Sâmbătă, 6 ianuarie 2018, 9:26)

      vitan.sandu [utilizator] i-a raspuns lui Dodel540

      legea era facuta de madam pruna nu de tt! Dar la mintea ta nu mai contaza.
      • +7 (9 voturi)    
        que? (Sâmbătă, 6 ianuarie 2018, 12:16)

        sobolan [utilizator] i-a raspuns lui vitan.sandu

        ce treabă are, nu prună le-a dat drumul wtf
        • +2 (4 voturi)    
          Sandel e unu din clinica Lucan (Sâmbătă, 6 ianuarie 2018, 13:00)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui sobolan

          Cu transplant de bun simt esuat
  • +17 (17 voturi)    
    Stam (Sâmbătă, 6 ianuarie 2018, 0:30)

    Grandgousier [utilizator]

    Cu PSD-ul in lift
  • -25 (29 voturi)    
    don't get me wrong (Sâmbătă, 6 ianuarie 2018, 1:08)

    Watcherss [utilizator]

    daca ar fi patit copilul meu asa ceva si l-as fi prins pe nenorocitul ala, l-as fi omorat, dar ... ce cautau copiii singuri in lift?

    de ce isi mai lasa parintii copiii singuri pe strada? chiar daca "merge pana la magazinul de la scara vecina" nu-ti lasi copilul de 9 ani singur frate ...

    sincer, tare mi-e ca si parintii isi vor primi vreo amenda dupa faza asta si protectia copilului se va sesiza ...
    • +10 (12 voturi)    
      Amice, (Sâmbătă, 6 ianuarie 2018, 6:56)

      Coco_papagal [utilizator] i-a raspuns lui Watcherss

      esti complet...uhh
      • -9 (11 voturi)    
        complet cum? (Sâmbătă, 6 ianuarie 2018, 12:31)

        Watcherss [utilizator] i-a raspuns lui Coco_papagal

        intr-o lume nebuna tu iti lasi copiii singuri pe strada?
        daca tu sau altii nu sunteti in stare sa intelegeti asta, inseamna ca nu eu am o problema.

        nu vreau sa incepi cu scuze de genul: parintii lucreaza si nu au cu cine lasa copiii, sau nu are cine-i lua de la scoala. daca tii la copilul / copiii tai gasesti solutii.

        nu ma intelege gresit, nu iau apararea idiotului ala, dar asta ar trebui sa fie o lectie pentru orice parinte.
        • 0 (2 voturi)    
          Nu ti-e rushine? (Sâmbătă, 6 ianuarie 2018, 16:25)

          Orizont [utilizator] i-a raspuns lui Watcherss

          Sa spui asa ceva? Asta sa fie o lectie???
          Pai se vede ca nu ai copii, si nici nu-mi dau seama cum si unde ai copilarit dumneata.

          In al doilea rand liftul blocului nu este "pe strada". Sau te pomenesti ca daca eu sint in bucatarie si fiica mea in sufragerie si intra un hotz/pedofil in casa, spui ca cum sa las copilul singur?
          • -1 (3 voturi)    
            rusine sa-ti fie tie (Sâmbătă, 6 ianuarie 2018, 20:12)

            Watcherss [utilizator] i-a raspuns lui Orizont

            pentru ca nu esti in stare sa-ti folosesti capul.

            uite, exemplu legea din UK (stiu ca nu te intereseaza, tu esti roman mandru si buricul pamantului, deci nu ti se aplica, dar poate totusi altii invata ceva):
            "
            children under 12 are rarely mature enough to be left alone for a long period of time
            children under 16 shouldn’t be left alone overnight
            babies, toddlers and very young children should never be left alone
            Parents can be prosecuted if they leave a child unsupervised ‘in a manner likely to cause unnecessary suffering or injury to health’."

            daca tu gandesti ca liftul nu e spatiu public, nu cred ca mai are rost sa discutam. liftul nu este la tine in casa si atata timp cat au access in el persoane straine se pot intampla accidente.

            si da, sa fie o lectie. pentru ca sunt parinti care nu gandesc ca li se poate intampla ceva copiilor lor. copilul, mai ales la varsta aia, trebuie insotit tot timpul de un adult pe strada.
    • +9 (13 voturi)    
      ... (Sâmbătă, 6 ianuarie 2018, 11:16)

      Claudiu0908 [utilizator] i-a raspuns lui Watcherss

      mare idiot esti... dupa tine corect este sa dam drumul la pedofili din puscarii si sa incuiem copiii in casa.
      • -2 (2 voturi)    
        hahaha (Sâmbătă, 6 ianuarie 2018, 16:01)

        john70 [utilizator] i-a raspuns lui Claudiu0908

        Pai dupa cum sunt tendintzele in Vest, in curand pedofilia se va legaliza. Asa ca mai bine investeste in lacate.
        • 0 (2 voturi)    
          dupa tendintele din rusia (Sâmbătă, 6 ianuarie 2018, 20:14)

          Watcherss [utilizator] i-a raspuns lui john70

          e legal sa-ti bati copilul, dar nu despre asta vorbim.

          se vede ca vorbesti din auzite si habar nu ai ce inseamna protectia copilului in tarile civilizate (da, alea din vest pe care sefii tai le urasc atata).

          daca esti destept, citeste niste legi de prin vest si vezi cum sunt pedepsiti parintii care-si lasa copiii nesupravegheati - apoi vorbeste ca se pare ca esti pe langa subiect.
          • 0 (0 voturi)    
            hehehehe (Duminică, 7 ianuarie 2018, 19:14)

            john70 [utilizator] i-a raspuns lui Watcherss

            In cea mai mare provincie canadiana, Ontario, legea prevede ca statul poate confisca copiii de la parintii care nu accepta genul pe care si-l "aleg" copiii.
            Deja asociatia psihiatrilor americani, aia care crede ca Trump e nebun, sustine activ normalizarea pedofililor, care ar fi niste bieti oameni neintelesi de societate.
            Vorbesti de lege si ordine in Vest?!?! Eu vad cum masele linseaza politisti, musulmanii violeaza femei cu miile, mariaje aranjate, honor killings, grooming gangs, etc, politicienii nu cracnesc de frica si tu imi vorbesti de lege.
      • +1 (1 vot)    
        idiot esti tu (Sâmbătă, 6 ianuarie 2018, 20:01)

        Watcherss [utilizator] i-a raspuns lui Claudiu0908

        de exemplu in UK copiii sub 12 ani nu au voie sa fie nesupravegheati, iar sub 16 ani nu au voie sa ramana noaptea singuri acasa - si asta e legea.

        repet, din punctul meu de vedere, parintii sunt principalii vinovati pentru suferintele copiilor - nu lasi un copil de 5 ani in grija unuia de 9 ani.

        daca tu intelegi din comentariul meu ca sunt de acord ca pedofilii sa fie liberi inseamna ca stai rau de tot cu intelectul.
  • +23 (25 voturi)    
    si pista este ... proba video! (Sâmbătă, 6 ianuarie 2018, 6:46)

    Francisc 1 [utilizator]

    in curand nu mai este , multumim PSD!
  • +3 (5 voturi)    
    mda (Sâmbătă, 6 ianuarie 2018, 8:28)

    Xorciser [utilizator]

    Nu este nici o camera de luat vederi in bloc?
    • +1 (3 voturi)    
      Tabloidele vor furniza curand identitatea (Sâmbătă, 6 ianuarie 2018, 10:58)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Xorciser

    • +3 (5 voturi)    
      nu (Sâmbătă, 6 ianuarie 2018, 12:37)

      loveparade [utilizator] i-a raspuns lui Xorciser

      vezi filmare cu camera din lift, din bloc, doh?
  • +4 (6 voturi)    
    Trist (Sâmbătă, 6 ianuarie 2018, 11:09)

    anitza [utilizator]

    Intr-adevar, e foarte trist ca nu iti mai poti lasa copilul de 9 ani singur cu liftul. In ce lume am ajuns sa traim...
  • +5 (7 voturi)    
    problema e de sistem, pana la urma (Sâmbătă, 6 ianuarie 2018, 11:57)

    Roman_Cetatean [utilizator]

    Si daca a fost eliberat, faptul ca nu exista un sistem functional de probatiune este marea problema. Pentru ca un pedofil eliberat trebuie tinut sub supraveghere, eventual si tratament specific(daca are aceasta indicatie terapeutica). Ganditi-va ca e precum o afectiune psihica, e o dependenta care il depaseste si nu se poate abtine, toti cei care l-ati "ucide" faceti un efort de gandire si reflectie sa intelegeti ca asta nu e o solutie. Oamenii de acest fel comit astfel de acte reprobabile social pentru ca nu sunt constienti de asta si e ceva ce ii depaseste.
    Este problema societatii ca nu face un efort de a identifica si tine sub control persoanele cu diverse dependente si probleme psihice. E ca si cazul cu crima de la metrou, ce putea fi prevenita in linii mari daca "criminala" ar fi beneficiat de tratament si ingrijire si atentie pentru problemele ei.
    Legat de lasatul copiilor pe strada- solutia nu e sa ii insotiti peste tot, nici sa ii tineti legati cu lanturi de 1 metru de voi, vedeti ca in Japonia de exemplu isi trimit pana si prichindeii de gradinita singuri, in ideea de a-i responsabiliza si creste cat mai independenti si utili societatii, nu "legume" cocolosite de mamitica si taticutu care vor iesi tineri adulti incapabili sa isi gaseasca si mentina macar un job fara ajutorul "babacilor".
  • -3 (5 voturi)    
    intamplare sau demonstratie practica? (Sâmbătă, 6 ianuarie 2018, 13:04)

    revo [utilizator]

    Nu zau, camera video in lift? In Drumul Taberii? Haida de! Cate blocuri, cate cladiri private, in afara de institutii, au in Romania camera de luat vederi? Daca au camera, au si interfon. Cum a intrat in scara blocului? Cum s-a intamplat sa nimereasca taman in scara cu lift cu camera de luat vederi?! Nu stia acest detaliu neobisnuit?
    Individul: bine hranit, trasaturi regulate, obraz ingrijit, curat imbracat, nu se vede daca e si regulamentar tuns, dar putem banui ca da.
    Fake! Dar este foarte binevenita aceasta campanie.
    • +1 (1 vot)    
      chill (Sâmbătă, 6 ianuarie 2018, 17:08)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui revo

      Vrei adresa de la un bloc din titan, cu camera de luat vederi pusa in lift?

      In principiu, s-au pus dupa ce s-au reparat/modernizat cabinele, ca sa nu mai fie distruse. Nu ca ar fi vreo garantie absoluta.